Clasament PLK Basket Liga
Basic Group
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Trefl Sopot | 43 | 24 | 18 | 1 | 0 | 5 | 2004:1769 | +235 |
2 | Turów Zgorzelec | 41 | 24 | 16 | 1 | 1 | 6 | 1940:1667 | +273 |
3 | Czarni Słupsk | 41 | 24 | 17 | 0 | 0 | 7 | 1892:1723 | +169 |
4 | Anwil Włocławek | 41 | 24 | 16 | 1 | 2 | 5 | 1937:1826 | +111 |
5 | Zielona Góra | 39 | 24 | 15 | 0 | 2 | 7 | 1957:1829 | +128 |
6 | Slask Wroclaw | 38 | 24 | 12 | 2 | 0 | 10 | 1904:1791 | +113 |
7 | Ziemny Koszalin AZS | 35 | 24 | 11 | 0 | 1 | 12 | 1878:1855 | +23 |
8 | Kotwica Kolobrzeg | 35 | 24 | 10 | 1 | 2 | 11 | 1771:1817 | -46 |
9 | Siarka Tarnobrzeg | 34 | 24 | 8 | 2 | 0 | 14 | 1959:2043 | -84 |
10 | Starogard Gdaňsk | 32 | 24 | 8 | 0 | 0 | 16 | 1851:1999 | -148 |
11 | Politechnika Poznan KK | 32 | 24 | 8 | 0 | 1 | 15 | 1706:1840 | -134 |
12 | Politechnika Warszawska | 30 | 24 | 5 | 1 | 1 | 17 | 1767:1956 | -189 |
13 | Lodz LKS | 26 | 24 | 2 | 1 | 0 | 21 | 1555:2006 | -451 |
Grupa I
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arka Gdynia | 18 | 10 | 7 | 1 | 0 | 2 | 786:694 | +92 |
2 | Trefl Sopot | 59 | 34 | 24 | 1 | 0 | 9 | 2800:2541 | +259 |
3 | Anwil Włocławek | 56 | 34 | 21 | 1 | 2 | 10 | 2646:2548 | +98 |
4 | Zielona Góra | 55 | 34 | 21 | 0 | 2 | 11 | 2771:2614 | +157 |
5 | Czarni Słupsk | 54 | 34 | 20 | 0 | 1 | 13 | 2636:2518 | +118 |
6 | Turów Zgorzelec | 53 | 34 | 18 | 1 | 1 | 14 | 2683:2491 | +192 |
Grupa II
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slask Wroclaw | 63 | 38 | 23 | 2 | 0 | 13 | 3121:2852 | +269 |
2 | Ziemny Koszalin AZS | 61 | 38 | 23 | 0 | 1 | 14 | 3070:2888 | +182 |
3 | Kotwica Kolobrzeg | 56 | 38 | 17 | 1 | 3 | 17 | 2790:2883 | -93 |
4 | Siarka Tarnobrzeg | 55 | 38 | 14 | 3 | 0 | 21 | 3129:3225 | -96 |
5 | Starogard Gdaňsk | 53 | 38 | 15 | 0 | 0 | 23 | 2918:3040 | -122 |
6 | Politechnika Poznan KK | 49 | 38 | 11 | 0 | 2 | 25 | 2757:2936 | -179 |
7 | Politechnika Warszawska | 49 | 38 | 9 | 2 | 1 | 26 | 2793:3088 | -295 |
8 | Lodz LKS | 44 | 38 | 6 | 1 | 0 | 31 | 2641:3223 | -582 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slask Wroclaw | 63 | 43 | 27 | 0 | 0 | 16 | 3498:3250 | +248 |
2 | Ziemny Koszalin AZS | 61 | 43 | 25 | 0 | 0 | 18 | 3471:3311 | +160 |
3 | Trefl Sopot | 59 | 50 | 34 | 0 | 0 | 16 | 4057:3749 | +308 |
4 | Anwil Włocławek | 56 | 38 | 23 | 0 | 0 | 15 | 2935:2887 | +48 |
5 | Kotwica Kolobrzeg | 56 | 38 | 18 | 0 | 0 | 20 | 2790:2883 | -93 |
6 | Zielona Góra | 55 | 45 | 26 | 0 | 0 | 19 | 3611:3515 | +96 |
7 | Siarka Tarnobrzeg | 55 | 38 | 17 | 0 | 0 | 21 | 3129:3225 | -96 |
8 | Czarni Słupsk | 54 | 39 | 22 | 0 | 0 | 17 | 3027:2902 | +125 |
9 | Turów Zgorzelec | 53 | 45 | 24 | 0 | 0 | 21 | 3561:3333 | +228 |
10 | Starogard Gdaňsk | 53 | 38 | 15 | 0 | 0 | 23 | 2918:3040 | -122 |
11 | Politechnika Poznan KK | 49 | 38 | 11 | 0 | 0 | 27 | 2757:2936 | -179 |
12 | Politechnika Warszawska | 49 | 38 | 11 | 0 | 0 | 27 | 2793:3088 | -295 |
13 | Lodz LKS | 44 | 38 | 7 | 0 | 0 | 31 | 2641:3223 | -582 |
14 | Arka Gdynia | 18 | 25 | 18 | 0 | 0 | 7 | 2011:1857 | +154 |
Basic Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Trefl Sopot | 22 | 12 | 9 | 1 | 0 | 2 | 1034:895 | +139 |
2 | Anwil Włocławek | 22 | 12 | 10 | 0 | 1 | 1 | 1008:871 | +137 |
3 | Czarni Słupsk | 22 | 12 | 10 | 0 | 0 | 2 | 989:852 | +137 |
4 | Turów Zgorzelec | 21 | 12 | 9 | 0 | 0 | 3 | 974:808 | +166 |
5 | Zielona Góra | 20 | 12 | 8 | 0 | 1 | 3 | 1005:898 | +107 |
6 | Slask Wroclaw | 19 | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 952:863 | +89 |
7 | Kotwica Kolobrzeg | 19 | 12 | 6 | 1 | 2 | 3 | 901:833 | +68 |
8 | Siarka Tarnobrzeg | 18 | 12 | 5 | 1 | 0 | 6 | 1014:1025 | -11 |
9 | Ziemny Koszalin AZS | 18 | 12 | 6 | 0 | 1 | 5 | 994:969 | +25 |
10 | Starogard Gdaňsk | 17 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 911:974 | -63 |
11 | Politechnika Poznan KK | 17 | 12 | 5 | 0 | 1 | 6 | 891:926 | -35 |
12 | Politechnika Warszawska | 14 | 12 | 2 | 0 | 1 | 9 | 882:976 | -94 |
13 | Lodz LKS | 13 | 12 | 1 | 0 | 0 | 11 | 725:951 | -226 |
Grupa I Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Trefl Sopot | 31 | 17 | 13 | 1 | 0 | 3 | 1451:1276 | +175 |
2 | Zielona Góra | 30 | 17 | 13 | 0 | 1 | 3 | 1419:1274 | +145 |
3 | Czarni Słupsk | 30 | 17 | 13 | 0 | 0 | 4 | 1369:1239 | +130 |
4 | Anwil Włocławek | 30 | 17 | 13 | 0 | 1 | 3 | 1359:1203 | +156 |
5 | Turów Zgorzelec | 27 | 17 | 10 | 0 | 0 | 7 | 1347:1232 | +115 |
6 | Arka Gdynia | 10 | 5 | 4 | 1 | 0 | 0 | 417:340 | +77 |
Grupa II Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ziemny Koszalin AZS | 32 | 19 | 13 | 0 | 1 | 5 | 1611:1476 | +135 |
2 | Slask Wroclaw | 32 | 19 | 13 | 0 | 0 | 6 | 1560:1388 | +172 |
3 | Kotwica Kolobrzeg | 32 | 19 | 12 | 1 | 2 | 4 | 1437:1332 | +105 |
4 | Siarka Tarnobrzeg | 29 | 19 | 9 | 1 | 0 | 9 | 1597:1595 | +2 |
5 | Starogard Gdaňsk | 28 | 19 | 9 | 0 | 0 | 10 | 1418:1451 | -33 |
6 | Politechnika Poznan KK | 26 | 19 | 7 | 0 | 2 | 10 | 1419:1452 | -33 |
7 | Politechnika Warszawska | 24 | 19 | 4 | 1 | 1 | 13 | 1448:1596 | -148 |
8 | Lodz LKS | 23 | 19 | 4 | 0 | 0 | 15 | 1285:1550 | -265 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ziemny Koszalin AZS | 32 | 21 | 15 | 0 | 0 | 0 | 1784:0 | +1784 |
2 | Slask Wroclaw | 32 | 21 | 14 | 0 | 0 | 0 | 1698:0 | +1698 |
3 | Kotwica Kolobrzeg | 32 | 19 | 13 | 0 | 0 | 0 | 1437:0 | +1437 |
4 | Trefl Sopot | 31 | 25 | 19 | 0 | 0 | 0 | 2110:0 | +2110 |
5 | Zielona Góra | 30 | 23 | 17 | 0 | 0 | 0 | 1885:0 | +1885 |
6 | Czarni Słupsk | 30 | 19 | 14 | 0 | 0 | 0 | 1525:0 | +1525 |
7 | Anwil Włocławek | 30 | 19 | 14 | 0 | 0 | 0 | 1498:0 | +1498 |
8 | Siarka Tarnobrzeg | 29 | 19 | 10 | 0 | 0 | 0 | 1597:0 | +1597 |
9 | Starogard Gdaňsk | 28 | 19 | 9 | 0 | 0 | 0 | 1418:0 | +1418 |
10 | Turów Zgorzelec | 27 | 22 | 13 | 0 | 0 | 0 | 1756:0 | +1756 |
11 | Politechnika Poznan KK | 26 | 19 | 7 | 0 | 0 | 0 | 1419:0 | +1419 |
12 | Politechnika Warszawska | 24 | 19 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1448:0 | +1448 |
13 | Lodz LKS | 23 | 19 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1285:0 | +1285 |
14 | Arka Gdynia | 10 | 14 | 13 | 0 | 0 | 0 | 1182:0 | +1182 |
Basic Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Trefl Sopot | 21 | 12 | 9 | 0 | 0 | 3 | 970:874 | +96 |
2 | Turów Zgorzelec | 20 | 12 | 7 | 1 | 1 | 3 | 966:859 | +107 |
3 | Zielona Góra | 19 | 12 | 7 | 0 | 1 | 4 | 952:931 | +21 |
4 | Slask Wroclaw | 19 | 12 | 5 | 2 | 0 | 5 | 952:928 | +24 |
5 | Anwil Włocławek | 19 | 12 | 6 | 1 | 1 | 4 | 929:955 | -26 |
6 | Czarni Słupsk | 19 | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 903:871 | +32 |
7 | Ziemny Koszalin AZS | 17 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 884:886 | -2 |
8 | Siarka Tarnobrzeg | 16 | 12 | 3 | 1 | 0 | 8 | 945:1018 | -73 |
9 | Politechnika Warszawska | 16 | 12 | 3 | 1 | 0 | 8 | 885:980 | -95 |
10 | Kotwica Kolobrzeg | 16 | 12 | 4 | 0 | 0 | 8 | 870:984 | -114 |
11 | Starogard Gdaňsk | 15 | 12 | 3 | 0 | 0 | 9 | 940:1025 | -85 |
12 | Politechnika Poznan KK | 15 | 12 | 3 | 0 | 0 | 9 | 815:914 | -99 |
13 | Lodz LKS | 14 | 12 | 1 | 1 | 0 | 10 | 830:1055 | -225 |
Grupa I Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Trefl Sopot | 28 | 17 | 11 | 0 | 0 | 6 | 1349:1265 | +84 |
2 | Turów Zgorzelec | 26 | 17 | 8 | 1 | 1 | 7 | 1336:1259 | +77 |
3 | Anwil Włocławek | 26 | 17 | 8 | 1 | 1 | 7 | 1287:1345 | -58 |
4 | Zielona Góra | 25 | 17 | 8 | 0 | 1 | 8 | 1352:1340 | +12 |
5 | Czarni Słupsk | 24 | 17 | 7 | 0 | 1 | 9 | 1267:1279 | -12 |
6 | Arka Gdynia | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 369:354 | +15 |
Grupa II Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slask Wroclaw | 31 | 19 | 10 | 2 | 0 | 7 | 1561:1464 | +97 |
2 | Ziemny Koszalin AZS | 29 | 19 | 10 | 0 | 0 | 9 | 1459:1412 | +47 |
3 | Siarka Tarnobrzeg | 26 | 19 | 5 | 2 | 0 | 12 | 1532:1630 | -98 |
4 | Starogard Gdaňsk | 25 | 19 | 6 | 0 | 0 | 13 | 1500:1589 | -89 |
5 | Politechnika Warszawska | 25 | 19 | 5 | 1 | 0 | 13 | 1345:1492 | -147 |
6 | Kotwica Kolobrzeg | 24 | 19 | 5 | 0 | 1 | 13 | 1353:1551 | -198 |
7 | Politechnika Poznan KK | 23 | 19 | 4 | 0 | 0 | 15 | 1338:1484 | -146 |
8 | Lodz LKS | 22 | 19 | 2 | 1 | 0 | 16 | 1356:1673 | -317 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slask Wroclaw | 31 | 22 | 13 | 0 | 0 | 0 | 3336:1714 | +1622 |
2 | Ziemny Koszalin AZS | 29 | 22 | 10 | 0 | 0 | 0 | 3316:1682 | +1634 |
3 | Trefl Sopot | 28 | 25 | 15 | 0 | 0 | 0 | 3848:1848 | +2000 |
4 | Turów Zgorzelec | 26 | 23 | 11 | 0 | 0 | 0 | 3416:1722 | +1694 |
5 | Siarka Tarnobrzeg | 26 | 19 | 7 | 0 | 0 | 0 | 3127:1630 | +1497 |
6 | Anwil Włocławek | 26 | 19 | 9 | 0 | 0 | 0 | 2797:1527 | +1270 |
7 | Zielona Góra | 25 | 22 | 9 | 0 | 0 | 0 | 3468:1773 | +1695 |
8 | Starogard Gdaňsk | 25 | 19 | 6 | 0 | 0 | 0 | 2951:1589 | +1362 |
9 | Politechnika Warszawska | 25 | 19 | 6 | 0 | 0 | 0 | 2941:1492 | +1449 |
10 | Czarni Słupsk | 24 | 20 | 8 | 0 | 0 | 0 | 2889:1515 | +1374 |
11 | Kotwica Kolobrzeg | 24 | 19 | 5 | 0 | 0 | 0 | 2685:1551 | +1134 |
12 | Politechnika Poznan KK | 23 | 19 | 4 | 0 | 0 | 0 | 2790:1484 | +1306 |
13 | Lodz LKS | 22 | 19 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2906:1673 | +1233 |
14 | Arka Gdynia | 8 | 11 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1844:842 | +1002 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- PM:PP
- Puncte marcate:Puncte primite
- DP
- Diferența de puncte