Clasament Euroliga feminin
Final 8 - Group A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterinburg UMMC | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 212:130 | +82 |
2 | Košice Maxima Broker | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 178:191 | -13 |
3 | Polkowice | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 157:185 | -28 |
4 | Galatasaray Istanbul | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 160:201 | -41 |
Final 8 - Group B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 228:173 | +55 |
2 | Bourges CJM | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 175:189 | -14 |
3 | Moskva Spartak Region | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 222:223 | -1 |
4 | Schio Famila | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 194:234 | -40 |
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Moskva Spartak Region | 22 | 12 | 10 | 0 | 0 | 2 | 974:799 | +175 |
2 | Bourges CJM | 21 | 12 | 9 | 0 | 0 | 3 | 787:743 | +44 |
3 | Rivas Futura | 18 | 12 | 6 | 0 | 0 | 6 | 813:766 | +47 |
4 | Wisla Krakow TS | 18 | 12 | 6 | 0 | 2 | 4 | 818:825 | -7 |
5 | Uni Győr | 17 | 12 | 4 | 1 | 0 | 7 | 801:890 | -89 |
6 | Tarsus Belediyesi | 16 | 12 | 4 | 0 | 0 | 8 | 863:892 | -29 |
7 | Žabovřesky | 14 | 12 | 1 | 1 | 0 | 10 | 765:906 | -141 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 21 | 12 | 9 | 0 | 0 | 3 | 946:813 | +133 |
2 | Košice Maxima Broker | 21 | 12 | 9 | 0 | 0 | 3 | 919:840 | +79 |
3 | Orenburg Nadezhda | 20 | 12 | 8 | 0 | 0 | 4 | 861:857 | +4 |
4 | Schio Famila | 19 | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 839:823 | +16 |
5 | Municipal Targoviste | 16 | 12 | 4 | 0 | 0 | 8 | 824:886 | -62 |
6 | Sopron MKB | 15 | 12 | 3 | 0 | 0 | 9 | 827:862 | -35 |
7 | Arras ASPTT | 14 | 12 | 2 | 0 | 0 | 10 | 750:885 | -135 |
Grupa C
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterinburg UMMC | 23 | 12 | 11 | 0 | 0 | 1 | 951:772 | +179 |
2 | Galatasaray Istanbul | 21 | 12 | 9 | 0 | 0 | 3 | 771:675 | +96 |
3 | Polkowice | 18 | 12 | 6 | 0 | 1 | 5 | 806:773 | +33 |
4 | Salamanca Halcon | 17 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 820:846 | -26 |
5 | USK Praha | 17 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 802:839 | -37 |
6 | Mondeville USO Basket | 17 | 12 | 4 | 1 | 0 | 7 | 757:853 | -96 |
7 | Novi Zagreb | 13 | 12 | 1 | 0 | 0 | 11 | 826:975 | -149 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterinburg UMMC | 29 | 17 | 16 | 0 | 0 | 1 | 1318:1002 | +316 |
2 | Fenerbahce | 27 | 19 | 15 | 0 | 0 | 4 | 1468:1253 | +215 |
3 | Moskva Spartak Region | 26 | 17 | 13 | 0 | 0 | 4 | 1355:1169 | +186 |
4 | Košice Maxima Broker | 26 | 19 | 13 | 0 | 0 | 6 | 1366:1296 | +70 |
5 | Bourges CJM | 26 | 20 | 14 | 0 | 0 | 6 | 1241:1216 | +25 |
6 | Galatasaray Istanbul | 24 | 17 | 11 | 0 | 0 | 6 | 1058:987 | +71 |
7 | Polkowice | 22 | 17 | 9 | 0 | 0 | 8 | 1113:1099 | +14 |
8 | Schio Famila | 22 | 18 | 9 | 0 | 0 | 9 | 1228:1270 | -42 |
9 | Orenburg Nadezhda | 20 | 14 | 8 | 0 | 0 | 6 | 1002:1007 | -5 |
10 | Rivas Futura | 18 | 15 | 7 | 0 | 0 | 8 | 1026:961 | +65 |
11 | Wisla Krakow TS | 18 | 15 | 7 | 0 | 0 | 8 | 972:995 | -23 |
12 | Salamanca Halcon | 17 | 14 | 5 | 0 | 0 | 9 | 952:1002 | -50 |
13 | USK Praha | 17 | 14 | 5 | 0 | 0 | 9 | 913:966 | -53 |
14 | Uni Győr | 17 | 14 | 5 | 0 | 0 | 9 | 930:1060 | -130 |
15 | Mondeville USO Basket | 17 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 757:853 | -96 |
16 | Tarsus Belediyesi | 16 | 12 | 4 | 0 | 0 | 8 | 863:892 | -29 |
17 | Municipal Targoviste | 16 | 14 | 4 | 0 | 0 | 10 | 971:1045 | -74 |
18 | Sopron MKB | 15 | 12 | 3 | 0 | 0 | 9 | 827:862 | -35 |
19 | Arras ASPTT | 14 | 12 | 2 | 0 | 0 | 10 | 750:885 | -135 |
20 | Žabovřesky | 14 | 12 | 2 | 0 | 0 | 10 | 765:906 | -141 |
21 | Novi Zagreb | 13 | 12 | 1 | 0 | 0 | 11 | 826:975 | -149 |
Final 8 - Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterinburg UMMC | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 140:89 | +51 |
2 | Košice Maxima Broker | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 107:126 | -19 |
3 | Polkowice | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 58:51 | +7 |
4 | Galatasaray Istanbul | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 65:71 | -6 |
Final 8 - Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bourges CJM | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 131:120 | +11 |
2 | Moskva Spartak Region | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 158:152 | +6 |
3 | Fenerbahce | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 69:44 | +25 |
4 | Schio Famila | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 59:86 | -27 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Moskva Spartak Region | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 526:399 | +127 |
2 | Bourges CJM | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 406:346 | +60 |
3 | Wisla Krakow TS | 11 | 6 | 5 | 0 | 1 | 0 | 423:381 | +42 |
4 | Uni Győr | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 429:420 | +9 |
5 | Rivas Futura | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 418:363 | +55 |
6 | Tarsus Belediyesi | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 436:434 | +2 |
7 | Žabovřesky | 8 | 6 | 1 | 1 | 0 | 4 | 403:437 | -34 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 499:420 | +79 |
2 | Košice Maxima Broker | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 482:407 | +75 |
3 | Orenburg Nadezhda | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 433:398 | +35 |
4 | Schio Famila | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 442:393 | +49 |
5 | Municipal Targoviste | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 415:434 | -19 |
6 | Arras ASPTT | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 387:435 | -48 |
7 | Sopron MKB | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 399:422 | -23 |
Grupa C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterinburg UMMC | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 477:374 | +103 |
2 | Mondeville USO Basket | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 401:414 | -13 |
3 | Galatasaray Istanbul | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 382:338 | +44 |
4 | Salamanca Halcon | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 427:413 | +14 |
5 | Polkowice | 8 | 6 | 2 | 0 | 1 | 3 | 413:417 | -4 |
6 | USK Praha | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 386:416 | -30 |
7 | Novi Zagreb | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 394:481 | -87 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterinburg UMMC | 16 | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 772:0 | +772 |
2 | Bourges CJM | 16 | 11 | 10 | 0 | 0 | 0 | 722:0 | +722 |
3 | Moskva Spartak Region | 15 | 9 | 8 | 0 | 0 | 0 | 775:0 | +775 |
4 | Košice Maxima Broker | 15 | 9 | 8 | 0 | 0 | 0 | 671:0 | +671 |
5 | Fenerbahce | 14 | 9 | 9 | 0 | 0 | 0 | 729:0 | +729 |
6 | Schio Famila | 12 | 9 | 7 | 0 | 0 | 0 | 649:0 | +649 |
7 | Orenburg Nadezhda | 12 | 7 | 6 | 0 | 0 | 0 | 504:0 | +504 |
8 | Galatasaray Istanbul | 11 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 496:0 | +496 |
9 | Wisla Krakow TS | 11 | 7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 461:0 | +461 |
10 | Polkowice | 10 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 547:0 | +547 |
11 | Uni Győr | 10 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 497:0 | +497 |
12 | Rivas Futura | 10 | 7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 493:0 | +493 |
13 | Mondeville USO Basket | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 401:0 | +401 |
14 | Salamanca Halcon | 9 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 491:0 | +491 |
15 | Municipal Targoviste | 9 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 478:0 | +478 |
16 | Tarsus Belediyesi | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 436:0 | +436 |
17 | USK Praha | 8 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 449:0 | +449 |
18 | Žabovřesky | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 403:0 | +403 |
19 | Arras ASPTT | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 387:0 | +387 |
20 | Sopron MKB | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 399:0 | +399 |
21 | Novi Zagreb | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 394:0 | +394 |
Final 8 - Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Polkowice | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 99:134 | -35 |
2 | Galatasaray Istanbul | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 95:130 | -35 |
3 | Ekaterinburg UMMC | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 72:41 | +31 |
4 | Košice Maxima Broker | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 71:65 | +6 |
Final 8 - Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 159:129 | +30 |
2 | Schio Famila | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 135:148 | -13 |
3 | Moskva Spartak Region | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 64:71 | -7 |
4 | Bourges CJM | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 44:69 | -25 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Moskva Spartak Region | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 448:400 | +48 |
2 | Bourges CJM | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 381:397 | -16 |
3 | Rivas Futura | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 395:403 | -8 |
4 | Tarsus Belediyesi | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 427:458 | -31 |
5 | Wisla Krakow TS | 7 | 6 | 1 | 0 | 1 | 4 | 395:444 | -49 |
6 | Uni Győr | 7 | 6 | 0 | 1 | 0 | 5 | 372:470 | -98 |
7 | Žabovřesky | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 362:469 | -107 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 447:393 | +54 |
2 | Košice Maxima Broker | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 437:433 | +4 |
3 | Orenburg Nadezhda | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 428:459 | -31 |
4 | Sopron MKB | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 428:440 | -12 |
5 | Schio Famila | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 397:430 | -33 |
6 | Municipal Targoviste | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 409:452 | -43 |
7 | Arras ASPTT | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 363:450 | -87 |
Grupa C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterinburg UMMC | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 474:398 | +76 |
2 | Galatasaray Istanbul | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 389:337 | +52 |
3 | Polkowice | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 393:356 | +37 |
4 | USK Praha | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 416:423 | -7 |
5 | Salamanca Halcon | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 393:433 | -40 |
6 | Mondeville USO Basket | 7 | 6 | 0 | 1 | 0 | 5 | 356:439 | -83 |
7 | Novi Zagreb | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 432:494 | -62 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 13 | 10 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1320:672 | +648 |
2 | Ekaterinburg UMMC | 13 | 7 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1109:439 | +670 |
3 | Galatasaray Istanbul | 13 | 9 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1019:530 | +489 |
4 | Polkowice | 12 | 9 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1104:561 | +543 |
5 | Košice Maxima Broker | 11 | 10 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1296:695 | +601 |
6 | Moskva Spartak Region | 11 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1215:534 | +681 |
7 | Schio Famila | 10 | 9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1196:653 | +543 |
8 | Bourges CJM | 10 | 9 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1158:577 | +581 |
9 | USK Praha | 9 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 958:472 | +486 |
10 | Orenburg Nadezhda | 8 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 970:535 | +435 |
11 | Salamanca Halcon | 8 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 948:515 | +433 |
12 | Rivas Futura | 8 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 943:551 | +392 |
13 | Sopron MKB | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 850:440 | +410 |
14 | Municipal Targoviste | 7 | 7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 995:543 | +452 |
15 | Wisla Krakow TS | 7 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 942:564 | +378 |
16 | Uni Győr | 7 | 7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 930:563 | +367 |
17 | Tarsus Belediyesi | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 861:458 | +403 |
18 | Mondeville USO Basket | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 770:439 | +331 |
19 | Novi Zagreb | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 913:494 | +419 |
20 | Žabovřesky | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 799:469 | +330 |
21 | Arras ASPTT | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 798:450 | +348 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- PM:PP
- Puncte marcate:Puncte primite
- DP
- Diferența de puncte