Clasament A PFG
Championship Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 84 | 38 | 25 | 9 | 4 | 74:20 | +54 |
2 | CSKA Sofia | 72 | 38 | 21 | 9 | 8 | 56:20 | +36 |
3 | Loveč Liteks | 72 | 38 | 21 | 9 | 8 | 74:37 | +37 |
4 | Botev Plovdiv | 62 | 37 | 17 | 11 | 9 | 54:32 | +22 |
5 | Levski Sofia | 62 | 38 | 19 | 5 | 14 | 59:39 | +20 |
6 | Cerno More Varna | 54 | 38 | 14 | 12 | 12 | 40:33 | +7 |
7 | Lokomotiv Plovdiv | 50 | 37 | 15 | 5 | 17 | 49:52 | -3 |
Regular Season
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 58 | 26 | 18 | 4 | 4 | 57:14 | +43 |
2 | Loveč Liteks | 57 | 26 | 17 | 6 | 3 | 59:26 | +33 |
3 | CSKA Sofia | 51 | 26 | 15 | 6 | 5 | 44:14 | +30 |
4 | Botev Plovdiv | 46 | 26 | 13 | 7 | 6 | 45:21 | +24 |
5 | Lokomotiv Plovdiv | 45 | 26 | 14 | 3 | 9 | 43:31 | +12 |
6 | Levski Sofia | 44 | 26 | 13 | 5 | 8 | 45:24 | +21 |
7 | Cerno More Varna | 43 | 26 | 12 | 7 | 7 | 31:21 | +10 |
8 | Beroe Stara Zagora | 39 | 26 | 11 | 6 | 9 | 32:25 | +7 |
9 | Slavia Sofia | 31 | 26 | 8 | 7 | 11 | 35:38 | -3 |
10 | Lokomotiva Sofia | 31 | 26 | 9 | 4 | 13 | 30:44 | -14 |
11 | Chernomorets Burgas | 22 | 26 | 6 | 4 | 16 | 30:46 | -16 |
12 | Lyubimets 2007 | 18 | 26 | 5 | 3 | 18 | 18:66 | -48 |
13 | Pirin Gotse Delchev | 15 | 26 | 4 | 3 | 19 | 23:71 | -48 |
14 | Naftex Burgas | 12 | 26 | 3 | 3 | 20 | 15:66 | -51 |
Relegation Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Beroe Stara Zagora | 70 | 38 | 21 | 7 | 10 | 58:29 | +29 |
2 | Slavia Sofia | 55 | 38 | 16 | 7 | 15 | 57:46 | +11 |
3 | Lokomotiva Sofia | 54 | 38 | 16 | 6 | 16 | 46:52 | -6 |
4 | Chernomorets Burgas | 44 | 38 | 13 | 5 | 20 | 56:62 | -6 |
5 | Naftex Burgas | 25 | 38 | 7 | 4 | 27 | 26:92 | -66 |
6 | Pirin Gotse Delchev | 22 | 38 | 6 | 4 | 28 | 35:91 | -56 |
7 | Lyubimets 2007 | 21 | 38 | 6 | 3 | 29 | 25:104 | -79 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 84 | 38 | 25 | 9 | 4 | 74:20 | +54 |
2 | CSKA Sofia | 72 | 38 | 21 | 9 | 8 | 56:20 | +36 |
3 | Loveč Liteks | 72 | 38 | 21 | 9 | 8 | 74:37 | +37 |
4 | Beroe Stara Zagora | 70 | 38 | 21 | 7 | 10 | 58:29 | +29 |
5 | Botev Plovdiv | 62 | 37 | 17 | 11 | 9 | 54:32 | +22 |
6 | Levski Sofia | 62 | 38 | 19 | 5 | 14 | 59:39 | +20 |
7 | Slavia Sofia | 55 | 38 | 16 | 7 | 15 | 57:46 | +11 |
8 | Cerno More Varna | 54 | 38 | 14 | 12 | 12 | 40:33 | +7 |
9 | Lokomotiva Sofia | 54 | 38 | 16 | 6 | 16 | 46:52 | -6 |
10 | Lokomotiv Plovdiv | 50 | 37 | 15 | 5 | 17 | 49:52 | -3 |
11 | Chernomorets Burgas | 44 | 38 | 13 | 5 | 20 | 56:62 | -6 |
12 | Naftex Burgas | 25 | 38 | 7 | 4 | 27 | 26:92 | -66 |
13 | Pirin Gotse Delchev | 22 | 38 | 6 | 4 | 28 | 35:91 | -56 |
14 | Lyubimets 2007 | 21 | 38 | 6 | 3 | 29 | 25:104 | -79 |
Championship Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 45 | 19 | 14 | 3 | 2 | 46:9 | +37 |
2 | Botev Plovdiv | 44 | 19 | 13 | 5 | 1 | 44:15 | +29 |
3 | CSKA Sofia | 43 | 19 | 13 | 4 | 2 | 37:4 | +33 |
4 | Loveč Liteks | 37 | 19 | 10 | 7 | 2 | 34:11 | +23 |
5 | Cerno More Varna | 36 | 19 | 10 | 6 | 3 | 26:15 | +11 |
6 | Levski Sofia | 31 | 19 | 9 | 4 | 6 | 33:19 | +14 |
7 | Lokomotiv Plovdiv | 30 | 18 | 9 | 3 | 6 | 28:23 | +5 |
Regular Season Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Botev Plovdiv | 32 | 13 | 10 | 2 | 1 | 37:12 | +25 |
2 | CSKA Sofia | 30 | 13 | 9 | 3 | 1 | 29:2 | +27 |
3 | Cerno More Varna | 30 | 13 | 9 | 3 | 1 | 21:10 | +11 |
4 | Ludogorets Razgrad | 29 | 13 | 9 | 2 | 2 | 35:7 | +28 |
5 | Loveč Liteks | 29 | 13 | 8 | 5 | 0 | 28:9 | +19 |
6 | Lokomotiv Plovdiv | 26 | 13 | 8 | 2 | 3 | 25:13 | +12 |
7 | Beroe Stara Zagora | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 20:9 | +11 |
8 | Levski Sofia | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 24:10 | +14 |
9 | Lokomotiva Sofia | 22 | 13 | 7 | 1 | 5 | 18:13 | +5 |
10 | Slavia Sofia | 19 | 13 | 6 | 1 | 6 | 19:14 | +5 |
11 | Chernomorets Burgas | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 20:19 | +1 |
12 | Pirin Gotse Delchev | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 17:30 | -13 |
13 | Lyubimets 2007 | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 11:23 | -12 |
14 | Naftex Burgas | 8 | 13 | 2 | 2 | 9 | 7:25 | -18 |
Relegation Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Beroe Stara Zagora | 42 | 19 | 13 | 3 | 3 | 34:11 | +23 |
2 | Slavia Sofia | 34 | 19 | 11 | 1 | 7 | 33:16 | +17 |
3 | Lokomotiva Sofia | 33 | 19 | 10 | 3 | 6 | 26:16 | +10 |
4 | Chernomorets Burgas | 26 | 19 | 8 | 2 | 9 | 36:27 | +9 |
5 | Pirin Gotse Delchev | 18 | 19 | 5 | 3 | 11 | 25:38 | -13 |
6 | Naftex Burgas | 17 | 19 | 5 | 2 | 12 | 15:35 | -20 |
7 | Lyubimets 2007 | 14 | 19 | 4 | 2 | 13 | 14:39 | -25 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 45 | 19 | 14 | 3 | 0 | 46:0 | +46 |
2 | Botev Plovdiv | 44 | 19 | 13 | 5 | 0 | 44:0 | +44 |
3 | CSKA Sofia | 43 | 19 | 13 | 4 | 0 | 37:0 | +37 |
4 | Beroe Stara Zagora | 42 | 19 | 13 | 3 | 0 | 34:0 | +34 |
5 | Loveč Liteks | 37 | 19 | 10 | 7 | 0 | 34:0 | +34 |
6 | Cerno More Varna | 36 | 19 | 10 | 6 | 0 | 26:0 | +26 |
7 | Slavia Sofia | 34 | 19 | 11 | 1 | 0 | 33:0 | +33 |
8 | Lokomotiva Sofia | 33 | 19 | 10 | 3 | 0 | 26:0 | +26 |
9 | Levski Sofia | 31 | 19 | 9 | 4 | 0 | 33:0 | +33 |
10 | Lokomotiv Plovdiv | 30 | 18 | 9 | 3 | 0 | 28:0 | +28 |
11 | Chernomorets Burgas | 26 | 19 | 8 | 2 | 0 | 36:0 | +36 |
12 | Pirin Gotse Delchev | 18 | 19 | 5 | 3 | 0 | 25:0 | +25 |
13 | Naftex Burgas | 17 | 19 | 5 | 2 | 0 | 15:0 | +15 |
14 | Lyubimets 2007 | 14 | 19 | 4 | 2 | 0 | 14:0 | +14 |
Championship Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 39 | 19 | 11 | 6 | 2 | 28:11 | +17 |
2 | Loveč Liteks | 35 | 19 | 11 | 2 | 6 | 40:26 | +14 |
3 | Levski Sofia | 31 | 19 | 10 | 1 | 8 | 26:20 | +6 |
4 | CSKA Sofia | 29 | 19 | 8 | 5 | 6 | 19:16 | +3 |
5 | Lokomotiv Plovdiv | 20 | 19 | 6 | 2 | 11 | 21:29 | -8 |
6 | Cerno More Varna | 18 | 19 | 4 | 6 | 9 | 14:18 | -4 |
7 | Botev Plovdiv | 18 | 18 | 4 | 6 | 8 | 10:17 | -7 |
Regular Season Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 29 | 13 | 9 | 2 | 2 | 22:7 | +15 |
2 | Loveč Liteks | 28 | 13 | 9 | 1 | 3 | 31:17 | +14 |
3 | Levski Sofia | 22 | 13 | 7 | 1 | 5 | 21:14 | +7 |
4 | CSKA Sofia | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 15:12 | +3 |
5 | Lokomotiv Plovdiv | 19 | 13 | 6 | 1 | 6 | 18:18 | 0 |
6 | Beroe Stara Zagora | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 12:16 | -4 |
7 | Botev Plovdiv | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 8:9 | -1 |
8 | Cerno More Varna | 13 | 13 | 3 | 4 | 6 | 10:11 | -1 |
9 | Slavia Sofia | 12 | 13 | 2 | 6 | 5 | 16:24 | -8 |
10 | Lokomotiva Sofia | 9 | 13 | 2 | 3 | 8 | 12:31 | -19 |
11 | Chernomorets Burgas | 8 | 13 | 2 | 2 | 9 | 10:27 | -17 |
12 | Naftex Burgas | 4 | 13 | 1 | 1 | 11 | 8:41 | -33 |
13 | Lyubimets 2007 | 4 | 13 | 1 | 1 | 11 | 7:43 | -36 |
14 | Pirin Gotse Delchev | 1 | 13 | 0 | 1 | 12 | 6:41 | -35 |
Relegation Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Beroe Stara Zagora | 28 | 19 | 8 | 4 | 7 | 24:18 | +6 |
2 | Slavia Sofia | 21 | 19 | 5 | 6 | 8 | 24:30 | -6 |
3 | Lokomotiva Sofia | 21 | 19 | 6 | 3 | 10 | 20:36 | -16 |
4 | Chernomorets Burgas | 18 | 19 | 5 | 3 | 11 | 20:35 | -15 |
5 | Naftex Burgas | 8 | 19 | 2 | 2 | 15 | 11:57 | -46 |
6 | Lyubimets 2007 | 7 | 19 | 2 | 1 | 16 | 11:65 | -54 |
7 | Pirin Gotse Delchev | 4 | 19 | 1 | 1 | 17 | 10:53 | -43 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 39 | 19 | 11 | 6 | 0 | 37:11 | +26 |
2 | Loveč Liteks | 35 | 19 | 11 | 2 | 0 | 51:26 | +25 |
3 | Levski Sofia | 31 | 19 | 10 | 1 | 0 | 45:20 | +25 |
4 | CSKA Sofia | 29 | 19 | 8 | 5 | 0 | 23:16 | +7 |
5 | Beroe Stara Zagora | 28 | 19 | 8 | 4 | 0 | 35:18 | +17 |
6 | Slavia Sofia | 21 | 19 | 5 | 6 | 0 | 40:30 | +10 |
7 | Lokomotiva Sofia | 21 | 19 | 6 | 3 | 0 | 36:36 | 0 |
8 | Lokomotiv Plovdiv | 20 | 19 | 6 | 2 | 0 | 44:29 | +15 |
9 | Chernomorets Burgas | 18 | 19 | 5 | 3 | 0 | 47:35 | +12 |
10 | Cerno More Varna | 18 | 19 | 4 | 6 | 0 | 29:18 | +11 |
11 | Botev Plovdiv | 18 | 18 | 4 | 6 | 0 | 25:17 | +8 |
12 | Naftex Burgas | 8 | 19 | 2 | 2 | 0 | 46:57 | -11 |
13 | Lyubimets 2007 | 7 | 19 | 2 | 1 | 0 | 50:65 | -15 |
14 | Pirin Gotse Delchev | 4 | 19 | 1 | 1 | 0 | 48:53 | -5 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Europa League
- Retrogradare