Clasament A PFG
Championship Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 79 | 32 | 25 | 4 | 3 | 84:19 | +65 |
2 | Cerno More Varna | 66 | 32 | 19 | 9 | 4 | 48:25 | +23 |
3 | CSKA Sofia | 66 | 32 | 20 | 6 | 6 | 54:23 | +31 |
4 | Levski Sofia | 55 | 32 | 16 | 7 | 9 | 46:29 | +17 |
5 | Lokomotiv Plovdiv | 55 | 32 | 16 | 7 | 9 | 51:39 | +12 |
6 | Levski Krumovgrad | 48 | 32 | 13 | 9 | 10 | 42:39 | +3 |
Conference League Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CSKA 1948 Sofia | 45 | 33 | 11 | 12 | 10 | 31:29 | +2 |
2 | Botev Plovdiv | 45 | 33 | 12 | 9 | 12 | 48:36 | +12 |
3 | Arda Kardzhali | 44 | 33 | 12 | 8 | 13 | 35:34 | +1 |
4 | Slavia Sofia | 40 | 33 | 11 | 7 | 15 | 31:45 | -14 |
Regular Season
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 75 | 30 | 24 | 3 | 3 | 78:15 | +63 |
2 | CSKA Sofia | 63 | 30 | 19 | 6 | 5 | 50:19 | +31 |
3 | Cerno More Varna | 62 | 30 | 18 | 8 | 4 | 47:25 | +22 |
4 | Lokomotiv Plovdiv | 55 | 30 | 16 | 7 | 7 | 50:34 | +16 |
5 | Levski Sofia | 54 | 30 | 16 | 6 | 8 | 45:26 | +19 |
6 | Levski Krumovgrad | 44 | 30 | 12 | 8 | 10 | 35:35 | 0 |
7 | Botev Plovdiv | 44 | 30 | 12 | 8 | 10 | 47:33 | +14 |
8 | CSKA 1948 Sofia | 43 | 30 | 11 | 10 | 9 | 30:26 | +4 |
9 | Arda Kardzhali | 39 | 30 | 11 | 6 | 13 | 32:32 | 0 |
10 | Slavia Sofia | 33 | 30 | 9 | 6 | 15 | 28:45 | -17 |
11 | Beroe Stara Zagora | 33 | 30 | 9 | 6 | 15 | 24:42 | -18 |
12 | Pirin Blagoevgrad | 30 | 30 | 7 | 9 | 14 | 23:41 | -18 |
13 | Hebur Pazardvik | 30 | 30 | 8 | 6 | 16 | 32:44 | -12 |
14 | Lokomotiva Sofia | 28 | 30 | 8 | 4 | 18 | 22:56 | -34 |
15 | Botev Vratsa | 22 | 30 | 6 | 4 | 20 | 22:53 | -31 |
16 | Etar Veliko Tarnovo | 14 | 30 | 3 | 5 | 22 | 17:56 | -39 |
Relegation Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Beroe Stara Zagora | 39 | 32 | 11 | 6 | 15 | 29:42 | -13 |
2 | Lokomotiva Sofia | 32 | 32 | 9 | 5 | 18 | 25:57 | -32 |
3 | Pirin Blagoevgrad | 30 | 32 | 7 | 9 | 16 | 24:45 | -21 |
4 | Hebur Pazardvik | 30 | 32 | 8 | 6 | 18 | 32:47 | -15 |
5 | Botev Vratsa | 28 | 32 | 8 | 4 | 20 | 25:54 | -29 |
6 | Etar Veliko Tarnovo | 15 | 32 | 3 | 6 | 23 | 18:60 | -42 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 79 | 32 | 25 | 4 | 3 | 84:19 | +65 |
2 | Cerno More Varna | 66 | 32 | 19 | 9 | 4 | 48:25 | +23 |
3 | CSKA Sofia | 66 | 32 | 20 | 6 | 6 | 54:23 | +31 |
4 | Levski Sofia | 55 | 32 | 16 | 7 | 9 | 46:29 | +17 |
5 | Lokomotiv Plovdiv | 55 | 32 | 16 | 7 | 9 | 51:39 | +12 |
6 | Levski Krumovgrad | 48 | 32 | 13 | 9 | 10 | 42:39 | +3 |
7 | CSKA 1948 Sofia | 45 | 33 | 11 | 12 | 10 | 31:29 | +2 |
8 | Botev Plovdiv | 45 | 33 | 12 | 9 | 12 | 48:36 | +12 |
9 | Arda Kardzhali | 44 | 33 | 12 | 8 | 13 | 35:34 | +1 |
10 | Slavia Sofia | 40 | 33 | 11 | 7 | 15 | 31:45 | -14 |
11 | Beroe Stara Zagora | 39 | 32 | 11 | 6 | 15 | 29:42 | -13 |
12 | Lokomotiva Sofia | 32 | 32 | 9 | 5 | 18 | 25:57 | -32 |
13 | Pirin Blagoevgrad | 30 | 32 | 7 | 9 | 16 | 24:45 | -21 |
14 | Hebur Pazardvik | 30 | 32 | 8 | 6 | 18 | 32:47 | -15 |
15 | Botev Vratsa | 28 | 32 | 8 | 4 | 20 | 25:54 | -29 |
16 | Etar Veliko Tarnovo | 15 | 32 | 3 | 6 | 23 | 18:60 | -42 |
Championship Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cerno More Varna | 46 | 16 | 15 | 1 | 0 | 30:9 | +21 |
2 | Ludogorets Razgrad | 42 | 17 | 13 | 3 | 1 | 55:13 | +42 |
3 | Levski Krumovgrad | 33 | 16 | 10 | 3 | 3 | 29:20 | +9 |
4 | Levski Sofia | 33 | 16 | 10 | 3 | 3 | 24:6 | +18 |
5 | CSKA Sofia | 31 | 16 | 9 | 4 | 3 | 28:9 | +19 |
6 | Lokomotiv Plovdiv | 29 | 15 | 9 | 2 | 4 | 27:12 | +15 |
Conference League Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arda Kardzhali | 26 | 16 | 7 | 5 | 4 | 23:17 | +6 |
2 | Botev Plovdiv | 25 | 17 | 7 | 4 | 6 | 24:15 | +9 |
3 | CSKA 1948 Sofia | 24 | 17 | 6 | 6 | 5 | 15:15 | 0 |
4 | Slavia Sofia | 22 | 16 | 6 | 4 | 6 | 17:19 | -2 |
Regular Season Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cerno More Varna | 43 | 15 | 14 | 1 | 0 | 29:9 | +20 |
2 | Ludogorets Razgrad | 38 | 15 | 12 | 2 | 1 | 49:9 | +40 |
3 | Levski Sofia | 32 | 15 | 10 | 2 | 3 | 24:6 | +18 |
4 | Levski Krumovgrad | 30 | 15 | 9 | 3 | 3 | 25:19 | +6 |
5 | Lokomotiv Plovdiv | 29 | 15 | 9 | 2 | 4 | 27:12 | +15 |
6 | CSKA Sofia | 28 | 15 | 8 | 4 | 3 | 25:8 | +17 |
7 | Botev Plovdiv | 24 | 15 | 7 | 3 | 5 | 24:14 | +10 |
8 | Arda Kardzhali | 23 | 15 | 6 | 5 | 4 | 21:16 | +5 |
9 | Beroe Stara Zagora | 23 | 15 | 6 | 5 | 4 | 16:15 | +1 |
10 | CSKA 1948 Sofia | 23 | 15 | 6 | 5 | 4 | 14:12 | +2 |
11 | Slavia Sofia | 21 | 15 | 6 | 3 | 6 | 17:19 | -2 |
12 | Hebur Pazardvik | 19 | 15 | 5 | 4 | 6 | 14:16 | -2 |
13 | Botev Vratsa | 16 | 15 | 5 | 1 | 9 | 16:24 | -8 |
14 | Pirin Blagoevgrad | 14 | 15 | 3 | 5 | 7 | 11:17 | -6 |
15 | Lokomotiva Sofia | 12 | 15 | 3 | 3 | 9 | 11:23 | -12 |
16 | Etar Veliko Tarnovo | 9 | 15 | 2 | 3 | 10 | 12:28 | -16 |
Relegation Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Beroe Stara Zagora | 29 | 17 | 8 | 5 | 4 | 21:15 | +6 |
2 | Botev Vratsa | 19 | 16 | 6 | 1 | 9 | 17:24 | -7 |
3 | Hebur Pazardvik | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 14:18 | -4 |
4 | Pirin Blagoevgrad | 14 | 16 | 3 | 5 | 8 | 12:19 | -7 |
5 | Lokomotiva Sofia | 12 | 15 | 3 | 3 | 9 | 11:23 | -12 |
6 | Etar Veliko Tarnovo | 10 | 16 | 2 | 4 | 10 | 13:29 | -16 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cerno More Varna | 46 | 16 | 15 | 1 | 0 | 30:9 | +21 |
2 | Ludogorets Razgrad | 42 | 17 | 13 | 3 | 0 | 55:13 | +42 |
3 | Levski Krumovgrad | 33 | 16 | 10 | 3 | 0 | 29:20 | +9 |
4 | Levski Sofia | 33 | 16 | 10 | 3 | 0 | 24:6 | +18 |
5 | CSKA Sofia | 31 | 16 | 9 | 4 | 0 | 28:9 | +19 |
6 | Lokomotiv Plovdiv | 29 | 15 | 9 | 2 | 0 | 27:12 | +15 |
7 | Beroe Stara Zagora | 29 | 17 | 8 | 5 | 0 | 21:15 | +6 |
8 | Arda Kardzhali | 26 | 16 | 7 | 5 | 0 | 23:17 | +6 |
9 | Botev Plovdiv | 25 | 17 | 7 | 4 | 0 | 24:15 | +9 |
10 | CSKA 1948 Sofia | 24 | 17 | 6 | 6 | 0 | 15:15 | 0 |
11 | Slavia Sofia | 22 | 16 | 6 | 4 | 0 | 17:19 | -2 |
12 | Botev Vratsa | 19 | 16 | 6 | 1 | 0 | 17:24 | -7 |
13 | Hebur Pazardvik | 19 | 16 | 5 | 4 | 0 | 14:18 | -4 |
14 | Pirin Blagoevgrad | 14 | 16 | 3 | 5 | 0 | 12:19 | -7 |
15 | Lokomotiva Sofia | 12 | 15 | 3 | 3 | 0 | 11:23 | -12 |
16 | Etar Veliko Tarnovo | 10 | 16 | 2 | 4 | 0 | 13:29 | -16 |
Championship Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 37 | 15 | 12 | 1 | 2 | 29:6 | +23 |
2 | CSKA Sofia | 35 | 16 | 11 | 2 | 3 | 26:14 | +12 |
3 | Lokomotiv Plovdiv | 26 | 17 | 7 | 5 | 5 | 24:27 | -3 |
4 | Levski Sofia | 22 | 16 | 6 | 4 | 6 | 22:23 | -1 |
5 | Cerno More Varna | 20 | 16 | 4 | 8 | 4 | 18:16 | +2 |
6 | Levski Krumovgrad | 15 | 16 | 3 | 6 | 7 | 13:19 | -6 |
Conference League Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CSKA 1948 Sofia | 21 | 16 | 5 | 6 | 5 | 16:14 | +2 |
2 | Botev Plovdiv | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 24:21 | +3 |
3 | Slavia Sofia | 18 | 17 | 5 | 3 | 9 | 14:26 | -12 |
4 | Arda Kardzhali | 18 | 17 | 5 | 3 | 9 | 12:17 | -5 |
Regular Season Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 37 | 15 | 12 | 1 | 2 | 29:6 | +23 |
2 | CSKA Sofia | 35 | 15 | 11 | 2 | 2 | 25:11 | +14 |
3 | Lokomotiv Plovdiv | 26 | 15 | 7 | 5 | 3 | 23:22 | +1 |
4 | Levski Sofia | 22 | 15 | 6 | 4 | 5 | 21:20 | +1 |
5 | Botev Plovdiv | 20 | 15 | 5 | 5 | 5 | 23:19 | +4 |
6 | CSKA 1948 Sofia | 20 | 15 | 5 | 5 | 5 | 16:14 | +2 |
7 | Cerno More Varna | 19 | 15 | 4 | 7 | 4 | 18:16 | +2 |
8 | Pirin Blagoevgrad | 16 | 15 | 4 | 4 | 7 | 12:24 | -12 |
9 | Lokomotiva Sofia | 16 | 15 | 5 | 1 | 9 | 11:33 | -22 |
10 | Arda Kardzhali | 16 | 15 | 5 | 1 | 9 | 11:16 | -5 |
11 | Levski Krumovgrad | 14 | 15 | 3 | 5 | 7 | 10:16 | -6 |
12 | Slavia Sofia | 12 | 15 | 3 | 3 | 9 | 11:26 | -15 |
13 | Hebur Pazardvik | 11 | 15 | 3 | 2 | 10 | 18:28 | -10 |
14 | Beroe Stara Zagora | 10 | 15 | 3 | 1 | 11 | 8:27 | -19 |
15 | Botev Vratsa | 6 | 15 | 1 | 3 | 11 | 6:29 | -23 |
16 | Etar Veliko Tarnovo | 5 | 15 | 1 | 2 | 12 | 5:28 | -23 |
Relegation Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiva Sofia | 20 | 17 | 6 | 2 | 9 | 14:34 | -20 |
2 | Pirin Blagoevgrad | 16 | 16 | 4 | 4 | 8 | 12:26 | -14 |
3 | Hebur Pazardvik | 11 | 16 | 3 | 2 | 11 | 18:29 | -11 |
4 | Beroe Stara Zagora | 10 | 15 | 3 | 1 | 11 | 8:27 | -19 |
5 | Botev Vratsa | 9 | 16 | 2 | 3 | 11 | 8:30 | -22 |
6 | Etar Veliko Tarnovo | 5 | 16 | 1 | 2 | 13 | 5:31 | -26 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 37 | 15 | 12 | 1 | 0 | 29:6 | +23 |
2 | CSKA Sofia | 35 | 16 | 11 | 2 | 0 | 26:14 | +12 |
3 | Lokomotiv Plovdiv | 26 | 17 | 7 | 5 | 0 | 24:27 | -3 |
4 | Levski Sofia | 22 | 16 | 6 | 4 | 0 | 22:23 | -1 |
5 | CSKA 1948 Sofia | 21 | 16 | 5 | 6 | 0 | 16:14 | +2 |
6 | Botev Plovdiv | 20 | 16 | 5 | 5 | 0 | 24:21 | +3 |
7 | Cerno More Varna | 20 | 16 | 4 | 8 | 0 | 18:16 | +2 |
8 | Lokomotiva Sofia | 20 | 17 | 6 | 2 | 0 | 14:34 | -20 |
9 | Slavia Sofia | 18 | 17 | 5 | 3 | 0 | 14:26 | -12 |
10 | Arda Kardzhali | 18 | 17 | 5 | 3 | 0 | 12:17 | -5 |
11 | Pirin Blagoevgrad | 16 | 16 | 4 | 4 | 0 | 12:26 | -14 |
12 | Levski Krumovgrad | 15 | 16 | 3 | 6 | 0 | 13:19 | -6 |
13 | Hebur Pazardvik | 11 | 16 | 3 | 2 | 0 | 18:29 | -11 |
14 | Beroe Stara Zagora | 10 | 15 | 3 | 1 | 0 | 8:27 | -19 |
15 | Botev Vratsa | 9 | 16 | 2 | 3 | 0 | 8:30 | -22 |
16 | Etar Veliko Tarnovo | 5 | 16 | 1 | 2 | 0 | 5:31 | -26 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Europa League
- Retrogradare