Clasament EURO
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Italia | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:0 | +7 |
2 | Wales | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:2 | +1 |
3 | Elvetia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:5 | -1 |
4 | Turcia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:8 | -7 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:1 | +6 |
2 | Danemarca | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:4 | +1 |
3 | Finlanda | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 1:3 | -2 |
4 | Rusia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:7 | -5 |
Grupa C
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olanda | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:2 | +6 |
2 | Austria | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:3 | +1 |
3 | Ucraina | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:5 | -1 |
4 | Macedonia de Nord | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:8 | -6 |
Grupa D
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 2:0 | +2 |
2 | Croatia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:3 | +1 |
3 | Cehia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:2 | +1 |
4 | Scotia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:5 | -4 |
Grupa E
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Suedia | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:2 | +2 |
2 | Spania | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6:1 | +5 |
3 | Slovacia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:7 | -5 |
4 | Polonia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:6 | -2 |
Grupa F
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Franta | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:3 | +1 |
2 | Germania | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:5 | +1 |
3 | Portugalia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 7:6 | +1 |
4 | Ungaria | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3:6 | -3 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Italia | 9 | 7 | 4 | 3 | 0 | 15:7 | +8 |
2 | Olanda | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 8:4 | +4 |
3 | Belgia | 9 | 5 | 4 | 0 | 1 | 9:3 | +6 |
4 | Suedia | 7 | 4 | 2 | 2 | 0 | 5:3 | +2 |
5 | Anglia | 7 | 7 | 4 | 3 | 0 | 12:4 | +8 |
6 | Austria | 6 | 4 | 2 | 1 | 1 | 6:5 | +1 |
7 | Spania | 5 | 6 | 1 | 5 | 0 | 12:7 | +5 |
8 | Franta | 5 | 4 | 1 | 3 | 0 | 7:6 | +1 |
9 | Germania | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 6:7 | -1 |
10 | Croatia | 4 | 4 | 1 | 2 | 1 | 7:6 | +1 |
11 | Cehia | 4 | 5 | 2 | 1 | 2 | 6:4 | +2 |
12 | Wales | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3:6 | -3 |
13 | Elvetia | 4 | 5 | 1 | 3 | 1 | 8:9 | -1 |
14 | Portugalia | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 7:7 | 0 |
15 | Danemarca | 3 | 6 | 3 | 1 | 2 | 13:7 | +6 |
16 | Finlanda | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 1:3 | -2 |
17 | Rusia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:7 | -5 |
18 | Ucraina | 3 | 5 | 1 | 1 | 3 | 5:10 | -5 |
19 | Slovacia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:7 | -5 |
20 | Ungaria | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3:6 | -3 |
21 | Polonia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:6 | -2 |
22 | Scotia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:5 | -4 |
23 | Macedonia de Nord | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:8 | -6 |
24 | Turcia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:8 | -7 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Italia | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
2 | Elvetia | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | +2 |
3 | Wales | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 |
4 | Turcia | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:5 | -5 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | +3 |
2 | Rusia | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:4 | -3 |
3 | Danemarca | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:3 | -2 |
4 | Finlanda | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:3 | -3 |
Grupa C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olanda | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:2 | +3 |
2 | Austria | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | +2 |
3 | Ucraina | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:2 | 0 |
4 | Macedonia de Nord | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:3 | -3 |
Grupa D Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Croatia | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:2 | +2 |
2 | Anglia | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1:0 | +1 |
3 | Scotia | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | -2 |
4 | Cehia | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 |
Grupa E Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Suedia | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4:2 | +2 |
2 | Spania | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1:1 | 0 |
3 | Polonia | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | -1 |
4 | Slovacia | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:5 | -5 |
Grupa F Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Franta | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
2 | Portugalia | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 4:6 | -2 |
3 | Germania | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 0 |
4 | Ungaria | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:4 | -3 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Italia | 6 | 5 | 2 | 3 | 0 | 10:0 | +10 |
2 | Olanda | 6 | 3 | 2 | 0 | 0 | 5:0 | +5 |
3 | Suedia | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:0 | +5 |
4 | Croatia | 4 | 3 | 1 | 2 | 0 | 7:0 | +7 |
5 | Anglia | 4 | 4 | 2 | 2 | 0 | 5:0 | +5 |
6 | Belgia | 3 | 3 | 2 | 0 | 0 | 5:0 | +5 |
7 | Franta | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:0 | +4 |
8 | Elvetia | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:0 | +4 |
9 | Austria | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | +3 |
10 | Ucraina | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 |
11 | Spania | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1:0 | +1 |
12 | Portugalia | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4:0 | +4 |
13 | Germania | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:0 | +2 |
14 | Wales | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1:0 | +1 |
15 | Ungaria | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1:0 | +1 |
16 | Cehia | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
17 | Danemarca | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
18 | Rusia | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
19 | Polonia | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
20 | Finlanda | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
21 | Slovacia | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
22 | Scotia | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
23 | Macedonia de Nord | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
24 | Turcia | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Italia | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | +3 |
2 | Wales | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:1 | +1 |
3 | Elvetia | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:4 | -3 |
4 | Turcia | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | -2 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4:1 | +3 |
2 | Danemarca | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:1 | +3 |
3 | Rusia | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:3 | -2 |
4 | Finlanda | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
Grupa C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olanda | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | +3 |
2 | Austria | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:2 | -1 |
3 | Macedonia de Nord | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:5 | -3 |
4 | Ucraina | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:3 | -1 |
Grupa D Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cehia | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:1 | +2 |
2 | Anglia | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
3 | Scotia | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:3 | -2 |
4 | Croatia | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 |
Grupa E Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spania | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 5:0 | +5 |
2 | Slovacia | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:2 | 0 |
3 | Polonia | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 3:4 | -1 |
4 | Suedia | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 |
Grupa F Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Germania | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:3 | +1 |
2 | Portugalia | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | +3 |
3 | Franta | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 3:3 | 0 |
4 | Ungaria | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 0 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:1 | +5 |
2 | Cehia | 4 | 3 | 2 | 1 | 0 | 8:1 | +7 |
3 | Spania | 3 | 4 | 1 | 3 | 0 | 14:6 | +8 |
4 | Danemarca | 3 | 4 | 3 | 1 | 0 | 14:4 | +10 |
5 | Portugalia | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 9:1 | +8 |
6 | Italia | 3 | 2 | 2 | 0 | 0 | 8:1 | +7 |
7 | Anglia | 3 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7:2 | +5 |
8 | Slovacia | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 7:2 | +5 |
9 | Wales | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 7:1 | +6 |
10 | Olanda | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 7:0 | +7 |
11 | Germania | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 6:5 | +1 |
12 | Rusia | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 5:3 | +2 |
13 | Finlanda | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
14 | Austria | 3 | 3 | 1 | 1 | 0 | 3:4 | -1 |
15 | Franta | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 7:3 | +4 |
16 | Elvetia | 1 | 3 | 0 | 2 | 0 | 8:7 | +1 |
17 | Ungaria | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6:2 | +4 |
18 | Polonia | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 5:4 | +1 |
19 | Suedia | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4:0 | +4 |
20 | Scotia | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3:3 | 0 |
21 | Ucraina | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 10:4 | +6 |
22 | Croatia | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7:1 | +6 |
23 | Turcia | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6:3 | +3 |
24 | Macedonia de Nord | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 5:5 | 0 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare