Clasament Liga II
Championship Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Slobozia | 60 | 29 | 18 | 6 | 5 | 31:14 | +17 |
2 | Corvinul Hunedoara | 52 | 29 | 15 | 7 | 7 | 44:27 | +17 |
3 | Viitorul Selimbar | 51 | 29 | 13 | 12 | 4 | 31:21 | +10 |
4 | Gloria Buzău | 51 | 29 | 14 | 9 | 6 | 43:28 | +15 |
5 | Mioveni | 43 | 29 | 11 | 10 | 8 | 30:20 | +10 |
6 | Csikszereda | 40 | 29 | 11 | 7 | 11 | 28:29 | -1 |
Regular Season
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Viitorul Selimbar | 42 | 19 | 12 | 6 | 1 | 23:9 | +14 |
2 | Unirea Slobozia | 40 | 19 | 12 | 4 | 3 | 22:8 | +14 |
3 | Corvinul Hunedoara | 37 | 19 | 11 | 4 | 4 | 30:16 | +14 |
4 | Gloria Buzău | 34 | 19 | 10 | 4 | 5 | 31:21 | +10 |
5 | Mioveni | 33 | 19 | 9 | 6 | 4 | 20:9 | +11 |
6 | Csikszereda | 32 | 19 | 9 | 5 | 5 | 19:14 | +5 |
7 | Ceahlaul Piatra Neamt | 31 | 19 | 9 | 4 | 6 | 30:17 | +13 |
8 | CSA Steaua Bucuresti | 28 | 19 | 7 | 7 | 5 | 37:24 | +13 |
9 | Chindia Targoviste | 28 | 19 | 7 | 7 | 5 | 27:14 | +13 |
10 | Brasov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
11 | Reșița CSM | 27 | 19 | 7 | 6 | 6 | 28:25 | +3 |
12 | FC Metaloglobus București | 26 | 19 | 6 | 8 | 5 | 20:22 | -2 |
13 | Concordia Chiajna | 25 | 19 | 6 | 7 | 6 | 24:18 | +6 |
14 | Slatina CSM | 25 | 19 | 6 | 7 | 6 | 16:18 | -2 |
15 | Arges Piesti | 24 | 19 | 6 | 6 | 7 | 17:16 | +1 |
16 | Dumbravita | 23 | 19 | 6 | 5 | 8 | 19:22 | -3 |
17 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 23 | 19 | 5 | 8 | 6 | 16:28 | -12 |
18 | Tunari | 16 | 19 | 3 | 7 | 9 | 16:32 | -16 |
19 | Unirea Dej | 13 | 19 | 4 | 1 | 14 | 13:35 | -22 |
20 | Alexandria | 9 | 19 | 2 | 3 | 14 | 10:29 | -19 |
21 | Progresul Spartac | 1 | 19 | 0 | 1 | 18 | 9:50 | -41 |
Relegation Group A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Reșița CSM | 40 | 25 | 11 | 7 | 7 | 39:32 | +7 |
2 | Ceahlaul Piatra Neamt | 36 | 25 | 10 | 6 | 9 | 40:28 | +12 |
3 | Arges Piesti | 34 | 25 | 9 | 7 | 9 | 25:20 | +5 |
4 | FC Metaloglobus București | 34 | 25 | 8 | 10 | 7 | 26:27 | -1 |
5 | Unirea Dej | 27 | 25 | 8 | 3 | 14 | 20:37 | -17 |
6 | Dumbravita | 27 | 25 | 7 | 6 | 12 | 22:31 | -9 |
7 | Alexandria | 13 | 25 | 3 | 4 | 18 | 15:41 | -26 |
Relegation Group B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CSA Steaua Bucuresti | 44 | 25 | 12 | 8 | 5 | 49:26 | +23 |
2 | Concordia Chiajna | 38 | 25 | 10 | 8 | 7 | 32:24 | +8 |
3 | Chindia Targoviste | 38 | 25 | 10 | 8 | 7 | 35:18 | +17 |
4 | Slatina CSM | 32 | 25 | 8 | 8 | 9 | 25:27 | -2 |
5 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 30 | 25 | 7 | 9 | 9 | 22:36 | -14 |
6 | Tunari | 20 | 25 | 4 | 8 | 13 | 24:44 | -20 |
7 | Progresul Spartac | 4 | 25 | 1 | 1 | 23 | 14:65 | -51 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- | Brasov | - | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
1 | Unirea Slobozia | 60 | 29 | 18 | 6 | 5 | 31:14 | +17 |
2 | Corvinul Hunedoara | 52 | 29 | 15 | 7 | 7 | 44:27 | +17 |
3 | Viitorul Selimbar | 51 | 29 | 13 | 12 | 4 | 31:21 | +10 |
4 | Gloria Buzău | 51 | 29 | 14 | 9 | 6 | 43:28 | +15 |
5 | CSA Steaua Bucuresti | 44 | 25 | 12 | 8 | 5 | 49:26 | +23 |
6 | Mioveni | 43 | 29 | 11 | 10 | 8 | 30:20 | +10 |
7 | Reșița CSM | 40 | 25 | 11 | 7 | 7 | 39:32 | +7 |
8 | Csikszereda | 40 | 29 | 11 | 7 | 11 | 28:29 | -1 |
9 | Concordia Chiajna | 38 | 25 | 10 | 8 | 7 | 32:24 | +8 |
10 | Chindia Targoviste | 38 | 25 | 10 | 8 | 7 | 35:18 | +17 |
11 | Ceahlaul Piatra Neamt | 36 | 25 | 10 | 6 | 9 | 40:28 | +12 |
12 | Arges Piesti | 34 | 25 | 9 | 7 | 9 | 25:20 | +5 |
13 | FC Metaloglobus București | 34 | 25 | 8 | 10 | 7 | 26:27 | -1 |
14 | Slatina CSM | 32 | 25 | 8 | 8 | 9 | 25:27 | -2 |
15 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 30 | 25 | 7 | 9 | 9 | 22:36 | -14 |
16 | Unirea Dej | 27 | 25 | 8 | 3 | 14 | 20:37 | -17 |
17 | Dumbravita | 27 | 25 | 7 | 6 | 12 | 22:31 | -9 |
18 | Tunari | 20 | 25 | 4 | 8 | 13 | 24:44 | -20 |
19 | Alexandria | 13 | 25 | 3 | 4 | 18 | 15:41 | -26 |
20 | Progresul Spartac | 4 | 25 | 1 | 1 | 23 | 14:65 | -51 |
Championship Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Corvinul Hunedoara | 36 | 15 | 11 | 3 | 1 | 29:9 | +20 |
2 | Unirea Slobozia | 30 | 14 | 9 | 3 | 2 | 18:7 | +11 |
3 | Gloria Buzău | 28 | 14 | 8 | 4 | 2 | 23:13 | +10 |
4 | Viitorul Selimbar | 28 | 14 | 8 | 4 | 2 | 22:15 | +7 |
5 | Csikszereda | 27 | 15 | 8 | 3 | 4 | 17:11 | +6 |
6 | Mioveni | 26 | 15 | 7 | 5 | 3 | 21:11 | +10 |
Regular Season Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Corvinul Hunedoara | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 19:6 | +13 |
2 | Viitorul Selimbar | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 15:8 | +7 |
3 | Reșița CSM | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 20:8 | +12 |
4 | Ceahlaul Piatra Neamt | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 18:2 | +16 |
5 | Csikszereda | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 12:7 | +5 |
6 | Unirea Slobozia | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 13:6 | +7 |
7 | CSA Steaua Bucuresti | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 17:7 | +10 |
8 | Mioveni | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 14:7 | +7 |
9 | Gloria Buzău | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 16:11 | +5 |
10 | Chindia Targoviste | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 17:7 | +10 |
11 | FC Metaloglobus București | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 14:11 | +3 |
12 | Arges Piesti | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 7:4 | +3 |
13 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 13 | 10 | 3 | 4 | 3 | 9:12 | -3 |
14 | Slatina CSM | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 7:4 | +3 |
15 | Dumbravita | 11 | 9 | 2 | 5 | 2 | 11:7 | +4 |
16 | Concordia Chiajna | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 4:6 | -2 |
17 | Tunari | 8 | 10 | 1 | 5 | 4 | 5:10 | -5 |
18 | Unirea Dej | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 8:20 | -12 |
19 | Alexandria | 2 | 9 | 0 | 2 | 7 | 4:15 | -11 |
20 | Progresul Spartac | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 7:32 | -25 |
21 | Brasov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Relegation Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Reșița CSM | 28 | 13 | 8 | 4 | 1 | 26:12 | +14 |
2 | Ceahlaul Piatra Neamt | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 24:5 | +19 |
3 | Arges Piesti | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 12:6 | +6 |
4 | FC Metaloglobus București | 18 | 13 | 4 | 6 | 3 | 15:13 | +2 |
5 | Unirea Dej | 16 | 13 | 5 | 1 | 7 | 12:20 | -8 |
6 | Dumbravita | 15 | 12 | 3 | 6 | 3 | 13:10 | +3 |
7 | Alexandria | 5 | 12 | 1 | 2 | 9 | 9:22 | -13 |
Relegation Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CSA Steaua Bucuresti | 27 | 12 | 8 | 3 | 1 | 25:8 | +17 |
2 | Chindia Targoviste | 20 | 13 | 5 | 5 | 3 | 20:8 | +12 |
3 | Slatina CSM | 20 | 12 | 5 | 5 | 2 | 14:5 | +9 |
4 | Concordia Chiajna | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 9:9 | 0 |
5 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 11:16 | -5 |
6 | Tunari | 8 | 13 | 1 | 5 | 7 | 9:17 | -8 |
7 | Progresul Spartac | 3 | 13 | 1 | 0 | 12 | 11:38 | -27 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Corvinul Hunedoara | 36 | 15 | 11 | 3 | 0 | 29:9 | +20 |
2 | Unirea Slobozia | 30 | 14 | 9 | 3 | 0 | 18:7 | +11 |
3 | Reșița CSM | 28 | 13 | 8 | 4 | 0 | 26:12 | +14 |
4 | Gloria Buzău | 28 | 14 | 8 | 4 | 0 | 23:13 | +10 |
5 | Viitorul Selimbar | 28 | 14 | 8 | 4 | 0 | 22:15 | +7 |
6 | CSA Steaua Bucuresti | 27 | 12 | 8 | 3 | 0 | 25:8 | +17 |
7 | Csikszereda | 27 | 15 | 8 | 3 | 0 | 17:11 | +6 |
8 | Mioveni | 26 | 15 | 7 | 5 | 0 | 21:11 | +10 |
9 | Ceahlaul Piatra Neamt | 24 | 12 | 7 | 3 | 0 | 24:5 | +19 |
10 | Arges Piesti | 21 | 12 | 6 | 3 | 0 | 12:6 | +6 |
11 | Chindia Targoviste | 20 | 13 | 5 | 5 | 0 | 20:8 | +12 |
12 | Slatina CSM | 20 | 12 | 5 | 5 | 0 | 14:5 | +9 |
13 | FC Metaloglobus București | 18 | 13 | 4 | 6 | 0 | 15:13 | +2 |
14 | Concordia Chiajna | 18 | 12 | 5 | 3 | 0 | 9:9 | 0 |
15 | Unirea Dej | 16 | 13 | 5 | 1 | 0 | 12:20 | -8 |
16 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 16 | 13 | 4 | 4 | 0 | 11:16 | -5 |
17 | Dumbravita | 15 | 12 | 3 | 6 | 0 | 13:10 | +3 |
18 | Tunari | 8 | 13 | 1 | 5 | 0 | 9:17 | -8 |
19 | Alexandria | 5 | 12 | 1 | 2 | 0 | 9:22 | -13 |
20 | Progresul Spartac | 3 | 13 | 1 | 0 | 0 | 11:38 | -27 |
21 | Brasov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Championship Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Slobozia | 30 | 15 | 9 | 3 | 3 | 13:7 | +6 |
2 | Gloria Buzău | 23 | 15 | 6 | 5 | 4 | 20:15 | +5 |
3 | Viitorul Selimbar | 23 | 15 | 5 | 8 | 2 | 9:6 | +3 |
4 | Mioveni | 17 | 14 | 4 | 5 | 5 | 9:9 | 0 |
5 | Corvinul Hunedoara | 16 | 14 | 4 | 4 | 6 | 15:18 | -3 |
6 | Csikszereda | 13 | 14 | 3 | 4 | 7 | 11:18 | -7 |
Regular Season Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Slobozia | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 9:2 | +7 |
2 | Viitorul Selimbar | 20 | 10 | 5 | 5 | 0 | 8:1 | +7 |
3 | Gloria Buzău | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 15:10 | +5 |
4 | Mioveni | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 6:2 | +4 |
5 | Concordia Chiajna | 14 | 10 | 3 | 5 | 2 | 20:12 | +8 |
6 | Corvinul Hunedoara | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 11:10 | +1 |
7 | Chindia Targoviste | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 10:7 | +3 |
8 | Slatina CSM | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9:14 | -5 |
9 | Dumbravita | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 8:15 | -7 |
10 | Csikszereda | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 7:7 | 0 |
11 | Ceahlaul Piatra Neamt | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12:15 | -3 |
12 | CSA Steaua Bucuresti | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 20:17 | +3 |
13 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 7:16 | -9 |
14 | FC Metaloglobus București | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 6:11 | -5 |
15 | Arges Piesti | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 10:12 | -2 |
16 | Tunari | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 11:22 | -11 |
17 | Alexandria | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 6:14 | -8 |
18 | Reșița CSM | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 8:17 | -9 |
19 | Unirea Dej | 6 | 9 | 2 | 0 | 7 | 5:15 | -10 |
20 | Progresul Spartac | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 2:18 | -16 |
21 | Brasov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Relegation Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Metaloglobus București | 16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 11:14 | -3 |
2 | Arges Piesti | 13 | 13 | 3 | 4 | 6 | 13:14 | -1 |
3 | Ceahlaul Piatra Neamt | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 16:23 | -7 |
4 | Reșița CSM | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 13:20 | -7 |
5 | Dumbravita | 12 | 13 | 4 | 0 | 9 | 9:21 | -12 |
6 | Unirea Dej | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 8:17 | -9 |
7 | Alexandria | 8 | 13 | 2 | 2 | 9 | 6:19 | -13 |
Relegation Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Concordia Chiajna | 20 | 13 | 5 | 5 | 3 | 23:15 | +8 |
2 | Chindia Targoviste | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 15:10 | +5 |
3 | CSA Steaua Bucuresti | 17 | 13 | 4 | 5 | 4 | 24:18 | +6 |
4 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 14 | 12 | 3 | 5 | 4 | 11:20 | -9 |
5 | Tunari | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 15:27 | -12 |
6 | Slatina CSM | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 11:22 | -11 |
7 | Progresul Spartac | 1 | 12 | 0 | 1 | 11 | 3:27 | -24 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Slobozia | 30 | 15 | 9 | 3 | 0 | 13:7 | +6 |
2 | Gloria Buzău | 23 | 15 | 6 | 5 | 0 | 20:15 | +5 |
3 | Viitorul Selimbar | 23 | 15 | 5 | 8 | 0 | 9:6 | +3 |
4 | Concordia Chiajna | 20 | 13 | 5 | 5 | 0 | 23:15 | +8 |
5 | Chindia Targoviste | 18 | 12 | 5 | 3 | 0 | 15:10 | +5 |
6 | CSA Steaua Bucuresti | 17 | 13 | 4 | 5 | 0 | 24:18 | +6 |
7 | Mioveni | 17 | 14 | 4 | 5 | 0 | 9:9 | 0 |
8 | Corvinul Hunedoara | 16 | 14 | 4 | 4 | 0 | 15:18 | -3 |
9 | FC Metaloglobus București | 16 | 12 | 4 | 4 | 0 | 11:14 | -3 |
10 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 14 | 12 | 3 | 5 | 0 | 11:20 | -9 |
11 | Arges Piesti | 13 | 13 | 3 | 4 | 0 | 13:14 | -1 |
12 | Csikszereda | 13 | 14 | 3 | 4 | 0 | 11:18 | -7 |
13 | Ceahlaul Piatra Neamt | 12 | 13 | 3 | 3 | 0 | 16:23 | -7 |
14 | Tunari | 12 | 12 | 3 | 3 | 0 | 15:27 | -12 |
15 | Reșița CSM | 12 | 12 | 3 | 3 | 0 | 13:20 | -7 |
16 | Slatina CSM | 12 | 13 | 3 | 3 | 0 | 11:22 | -11 |
17 | Dumbravita | 12 | 13 | 4 | 0 | 0 | 9:21 | -12 |
18 | Unirea Dej | 11 | 12 | 3 | 2 | 0 | 8:17 | -9 |
19 | Alexandria | 8 | 13 | 2 | 2 | 0 | 6:19 | -13 |
20 | Progresul Spartac | 1 | 12 | 0 | 1 | 0 | 3:27 | -24 |
21 | Brasov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare