Clasament Premier League
Basic Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maccabi Tel Aviv | 66 | 26 | 21 | 3 | 2 | 58:18 | +40 |
2 | Hapoel Beer Sheva | 59 | 26 | 18 | 5 | 3 | 48:19 | +29 |
3 | Ironi Kiriat Shmona | 44 | 26 | 12 | 8 | 6 | 38:26 | +12 |
4 | Maccabi Haifa | 44 | 26 | 13 | 5 | 8 | 39:30 | +9 |
5 | Bnei Sakhnin | 40 | 26 | 11 | 7 | 8 | 30:25 | +5 |
6 | Hapoel Tel Aviv | 39 | 26 | 11 | 6 | 9 | 51:38 | +13 |
7 | Ashdod SC | 31 | 26 | 8 | 7 | 11 | 28:35 | -7 |
8 | Hapoel Haifa | 31 | 26 | 8 | 7 | 11 | 27:34 | -7 |
9 | Beitar Jerusalem | 30 | 26 | 8 | 6 | 12 | 21:28 | -7 |
10 | Hapoel Acre | 27 | 26 | 6 | 9 | 11 | 24:37 | -13 |
11 | Hapoel Ranana | 26 | 26 | 6 | 8 | 12 | 20:33 | -13 |
12 | Maccabi Petah-Tikva | 23 | 26 | 5 | 8 | 13 | 28:45 | -17 |
13 | Bnei Yehuda | 20 | 26 | 4 | 8 | 14 | 26:39 | -13 |
14 | Ironi Nir Ramat HaSharon | 20 | 26 | 5 | 5 | 16 | 21:52 | -31 |
Championship Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maccabi Tel Aviv | 84 | 36 | 26 | 6 | 4 | 76:30 | +46 |
2 | Hapoel Beer Sheva | 68 | 36 | 20 | 8 | 8 | 56:33 | +23 |
3 | Ironi Kiriat Shmona | 64 | 36 | 18 | 10 | 8 | 59:38 | +21 |
4 | Hapoel Tel Aviv | 58 | 36 | 16 | 10 | 10 | 72:47 | +25 |
5 | Maccabi Haifa | 53 | 36 | 15 | 8 | 13 | 49:46 | +3 |
6 | Bnei Sakhnin | 47 | 36 | 13 | 8 | 15 | 37:47 | -10 |
Relegation Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Beitar Jerusalem | 42 | 33 | 12 | 6 | 15 | 31:32 | -1 |
2 | Ashdod SC | 39 | 33 | 10 | 9 | 14 | 35:45 | -10 |
3 | Hapoel Ranana | 38 | 33 | 9 | 11 | 13 | 31:40 | -9 |
4 | Hapoel Acre | 36 | 33 | 8 | 12 | 13 | 30:42 | -12 |
5 | Hapoel Haifa | 34 | 33 | 9 | 7 | 17 | 30:45 | -15 |
6 | Maccabi Petah-Tikva | 33 | 33 | 8 | 9 | 16 | 39:57 | -18 |
7 | Ironi Nir Ramat HaSharon | 33 | 33 | 9 | 6 | 18 | 29:59 | -30 |
8 | Bnei Yehuda | 31 | 33 | 7 | 10 | 16 | 32:45 | -13 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maccabi Tel Aviv | 84 | 36 | 26 | 6 | 4 | 76:30 | +46 |
2 | Hapoel Beer Sheva | 68 | 36 | 20 | 8 | 8 | 56:33 | +23 |
3 | Ironi Kiriat Shmona | 64 | 36 | 18 | 10 | 8 | 59:38 | +21 |
4 | Hapoel Tel Aviv | 58 | 36 | 16 | 10 | 10 | 72:47 | +25 |
5 | Maccabi Haifa | 53 | 36 | 15 | 8 | 13 | 49:46 | +3 |
6 | Bnei Sakhnin | 47 | 36 | 13 | 8 | 15 | 37:47 | -10 |
7 | Beitar Jerusalem | 42 | 33 | 12 | 6 | 15 | 31:32 | -1 |
8 | Ashdod SC | 39 | 33 | 10 | 9 | 14 | 35:45 | -10 |
9 | Hapoel Ranana | 38 | 33 | 9 | 11 | 13 | 31:40 | -9 |
10 | Hapoel Acre | 36 | 33 | 8 | 12 | 13 | 30:42 | -12 |
11 | Hapoel Haifa | 34 | 33 | 9 | 7 | 17 | 30:45 | -15 |
12 | Maccabi Petah-Tikva | 33 | 33 | 8 | 9 | 16 | 39:57 | -18 |
13 | Ironi Nir Ramat HaSharon | 33 | 33 | 9 | 6 | 18 | 29:59 | -30 |
14 | Bnei Yehuda | 31 | 33 | 7 | 10 | 16 | 32:45 | -13 |
Basic Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maccabi Tel Aviv | 35 | 13 | 11 | 2 | 0 | 31:8 | +23 |
2 | Hapoel Beer Sheva | 30 | 13 | 9 | 3 | 1 | 21:8 | +13 |
3 | Ironi Kiriat Shmona | 28 | 13 | 8 | 4 | 1 | 20:8 | +12 |
4 | Maccabi Haifa | 27 | 13 | 8 | 3 | 2 | 21:13 | +8 |
5 | Ashdod SC | 25 | 13 | 7 | 4 | 2 | 20:12 | +8 |
6 | Hapoel Tel Aviv | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 25:16 | +9 |
7 | Hapoel Acre | 19 | 13 | 5 | 4 | 4 | 17:19 | -2 |
8 | Bnei Sakhnin | 19 | 13 | 5 | 4 | 4 | 14:11 | +3 |
9 | Beitar Jerusalem | 19 | 13 | 6 | 1 | 6 | 11:13 | -2 |
10 | Hapoel Haifa | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 15:17 | -2 |
11 | Hapoel Ranana | 13 | 13 | 4 | 1 | 8 | 11:20 | -9 |
12 | Bnei Yehuda | 11 | 13 | 2 | 5 | 6 | 11:19 | -8 |
13 | Maccabi Petah-Tikva | 9 | 13 | 1 | 6 | 6 | 15:27 | -12 |
14 | Ironi Nir Ramat HaSharon | 7 | 13 | 2 | 1 | 10 | 8:28 | -20 |
Championship Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maccabi Tel Aviv | 48 | 18 | 15 | 3 | 0 | 41:10 | +31 |
2 | Ironi Kiriat Shmona | 39 | 18 | 11 | 6 | 1 | 29:11 | +18 |
3 | Hapoel Beer Sheva | 35 | 18 | 10 | 5 | 3 | 26:14 | +12 |
4 | Hapoel Tel Aviv | 34 | 18 | 10 | 4 | 4 | 40:21 | +19 |
5 | Maccabi Haifa | 32 | 18 | 9 | 5 | 4 | 28:22 | +6 |
6 | Bnei Sakhnin | 23 | 18 | 6 | 5 | 7 | 18:21 | -3 |
Relegation Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ashdod SC | 31 | 17 | 9 | 4 | 4 | 25:19 | +6 |
2 | Beitar Jerusalem | 28 | 17 | 9 | 1 | 7 | 19:15 | +4 |
3 | Hapoel Acre | 24 | 17 | 6 | 6 | 5 | 21:23 | -2 |
4 | Hapoel Haifa | 19 | 17 | 5 | 4 | 8 | 16:21 | -5 |
5 | Hapoel Ranana | 17 | 16 | 5 | 2 | 9 | 16:25 | -9 |
6 | Maccabi Petah-Tikva | 16 | 16 | 3 | 7 | 6 | 18:28 | -10 |
7 | Bnei Yehuda | 15 | 16 | 3 | 6 | 7 | 14:23 | -9 |
8 | Ironi Nir Ramat HaSharon | 11 | 16 | 3 | 2 | 11 | 12:30 | -18 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maccabi Tel Aviv | 48 | 18 | 15 | 3 | 0 | 41:0 | +41 |
2 | Ironi Kiriat Shmona | 39 | 18 | 11 | 6 | 0 | 29:0 | +29 |
3 | Hapoel Beer Sheva | 35 | 18 | 10 | 5 | 0 | 26:0 | +26 |
4 | Hapoel Tel Aviv | 34 | 18 | 10 | 4 | 0 | 40:0 | +40 |
5 | Maccabi Haifa | 32 | 18 | 9 | 5 | 0 | 28:0 | +28 |
6 | Ashdod SC | 31 | 17 | 9 | 4 | 0 | 25:0 | +25 |
7 | Beitar Jerusalem | 28 | 17 | 9 | 1 | 0 | 19:0 | +19 |
8 | Hapoel Acre | 24 | 17 | 6 | 6 | 0 | 21:0 | +21 |
9 | Bnei Sakhnin | 23 | 18 | 6 | 5 | 0 | 18:0 | +18 |
10 | Hapoel Haifa | 19 | 17 | 5 | 4 | 0 | 16:0 | +16 |
11 | Hapoel Ranana | 17 | 16 | 5 | 2 | 0 | 16:0 | +16 |
12 | Maccabi Petah-Tikva | 16 | 16 | 3 | 7 | 0 | 18:0 | +18 |
13 | Bnei Yehuda | 15 | 16 | 3 | 6 | 0 | 14:0 | +14 |
14 | Ironi Nir Ramat HaSharon | 11 | 16 | 3 | 2 | 0 | 12:0 | +12 |
Basic Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maccabi Tel Aviv | 31 | 13 | 10 | 1 | 2 | 27:10 | +17 |
2 | Hapoel Beer Sheva | 29 | 13 | 9 | 2 | 2 | 27:11 | +16 |
3 | Bnei Sakhnin | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 16:14 | +2 |
4 | Hapoel Tel Aviv | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 26:22 | +4 |
5 | Maccabi Haifa | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 18:17 | +1 |
6 | Ironi Kiriat Shmona | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 18:18 | 0 |
7 | Hapoel Haifa | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 12:17 | -5 |
8 | Maccabi Petah-Tikva | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 13:18 | -5 |
9 | Ironi Nir Ramat HaSharon | 13 | 13 | 3 | 4 | 6 | 13:24 | -11 |
10 | Hapoel Ranana | 13 | 13 | 2 | 7 | 4 | 9:13 | -4 |
11 | Beitar Jerusalem | 11 | 13 | 2 | 5 | 6 | 10:15 | -5 |
12 | Bnei Yehuda | 9 | 13 | 2 | 3 | 8 | 15:20 | -5 |
13 | Hapoel Acre | 8 | 13 | 1 | 5 | 7 | 7:18 | -11 |
14 | Ashdod SC | 6 | 13 | 1 | 3 | 9 | 8:23 | -15 |
Championship Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maccabi Tel Aviv | 36 | 18 | 11 | 3 | 4 | 35:20 | +15 |
2 | Hapoel Beer Sheva | 33 | 18 | 10 | 3 | 5 | 30:19 | +11 |
3 | Ironi Kiriat Shmona | 25 | 18 | 7 | 4 | 7 | 30:27 | +3 |
4 | Hapoel Tel Aviv | 24 | 18 | 6 | 6 | 6 | 32:26 | +6 |
5 | Bnei Sakhnin | 24 | 18 | 7 | 3 | 8 | 19:26 | -7 |
6 | Maccabi Haifa | 21 | 18 | 6 | 3 | 9 | 21:24 | -3 |
Relegation Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ironi Nir Ramat HaSharon | 22 | 17 | 6 | 4 | 7 | 17:29 | -12 |
2 | Hapoel Ranana | 21 | 17 | 4 | 9 | 4 | 15:15 | 0 |
3 | Maccabi Petah-Tikva | 17 | 17 | 5 | 2 | 10 | 21:29 | -8 |
4 | Bnei Yehuda | 16 | 17 | 4 | 4 | 9 | 18:22 | -4 |
5 | Hapoel Haifa | 15 | 16 | 4 | 3 | 9 | 14:24 | -10 |
6 | Beitar Jerusalem | 14 | 16 | 3 | 5 | 8 | 12:17 | -5 |
7 | Hapoel Acre | 12 | 16 | 2 | 6 | 8 | 9:19 | -10 |
8 | Ashdod SC | 8 | 16 | 1 | 5 | 10 | 10:26 | -16 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maccabi Tel Aviv | 36 | 18 | 11 | 3 | 0 | 45:20 | +25 |
2 | Hapoel Beer Sheva | 33 | 18 | 10 | 3 | 0 | 44:19 | +25 |
3 | Ironi Kiriat Shmona | 25 | 18 | 7 | 4 | 0 | 41:27 | +14 |
4 | Hapoel Tel Aviv | 24 | 18 | 6 | 6 | 0 | 53:26 | +27 |
5 | Bnei Sakhnin | 24 | 18 | 7 | 3 | 0 | 40:26 | +14 |
6 | Ironi Nir Ramat HaSharon | 22 | 17 | 6 | 4 | 0 | 47:29 | +18 |
7 | Maccabi Haifa | 21 | 18 | 6 | 3 | 0 | 43:24 | +19 |
8 | Hapoel Ranana | 21 | 17 | 4 | 9 | 0 | 40:15 | +25 |
9 | Maccabi Petah-Tikva | 17 | 17 | 5 | 2 | 0 | 49:29 | +20 |
10 | Bnei Yehuda | 16 | 17 | 4 | 4 | 0 | 41:22 | +19 |
11 | Hapoel Haifa | 15 | 16 | 4 | 3 | 0 | 35:24 | +11 |
12 | Beitar Jerusalem | 14 | 16 | 3 | 5 | 0 | 27:17 | +10 |
13 | Hapoel Acre | 12 | 16 | 2 | 6 | 0 | 32:19 | +13 |
14 | Ashdod SC | 8 | 16 | 1 | 5 | 0 | 29:26 | +3 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Europa League
- Retrogradare