Clasament Premier Liga
Championship Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zrinjski Mostar | 69 | 32 | 21 | 6 | 5 | 58:30 | +28 |
2 | Zeljeznicar Sarajevo | 63 | 32 | 19 | 6 | 7 | 49:30 | +19 |
3 | Sarajevo FK | 56 | 32 | 17 | 5 | 10 | 58:28 | +30 |
4 | Siroki Brijeg NK | 56 | 32 | 16 | 8 | 8 | 52:28 | +24 |
5 | Radnik Bijeljina | 45 | 32 | 12 | 9 | 11 | 35:38 | -3 |
6 | Krupa na Vrbasu | 40 | 32 | 10 | 10 | 12 | 35:42 | -7 |
Regular Season
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zrinjski Mostar | 50 | 22 | 16 | 2 | 4 | 40:18 | +22 |
2 | Zeljeznicar Sarajevo | 50 | 22 | 16 | 2 | 4 | 37:16 | +21 |
3 | Siroki Brijeg NK | 42 | 22 | 13 | 3 | 6 | 37:17 | +20 |
4 | Sarajevo FK | 40 | 22 | 12 | 4 | 6 | 44:19 | +25 |
5 | Krupa na Vrbasu | 35 | 22 | 9 | 8 | 5 | 29:23 | +6 |
6 | Radnik Bijeljina | 32 | 22 | 9 | 5 | 8 | 21:24 | -3 |
7 | Mladost Doboj Kakanj | 29 | 22 | 7 | 8 | 7 | 29:28 | +1 |
8 | Borac Banja Luka | 26 | 22 | 7 | 5 | 10 | 14:22 | -8 |
9 | Gabela GOSK | 24 | 22 | 7 | 3 | 12 | 22:30 | -8 |
10 | Sloboda Tuzla | 21 | 22 | 5 | 6 | 11 | 18:25 | -7 |
11 | Celik Zenica | 13 | 22 | 4 | 1 | 17 | 17:54 | -37 |
12 | Vitez NK | 8 | 22 | 1 | 5 | 16 | 9:41 | -32 |
Relegation Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gabela GOSK | 45 | 32 | 13 | 6 | 13 | 32:36 | -4 |
2 | Mladost Doboj Kakanj | 42 | 32 | 11 | 9 | 12 | 42:44 | -2 |
3 | Borac Banja Luka | 38 | 32 | 10 | 8 | 14 | 22:31 | -9 |
4 | Sloboda Tuzla | 36 | 32 | 9 | 9 | 14 | 31:34 | -3 |
5 | Celik Zenica | 28 | 32 | 8 | 4 | 20 | 30:61 | -31 |
6 | Vitez NK | 15 | 32 | 3 | 6 | 23 | 15:57 | -42 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zrinjski Mostar | 69 | 32 | 21 | 6 | 5 | 58:30 | +28 |
2 | Zeljeznicar Sarajevo | 63 | 32 | 19 | 6 | 7 | 49:30 | +19 |
3 | Sarajevo FK | 56 | 32 | 17 | 5 | 10 | 58:28 | +30 |
4 | Siroki Brijeg NK | 56 | 32 | 16 | 8 | 8 | 52:28 | +24 |
5 | Radnik Bijeljina | 45 | 32 | 12 | 9 | 11 | 35:38 | -3 |
6 | Gabela GOSK | 45 | 32 | 13 | 6 | 13 | 32:36 | -4 |
7 | Mladost Doboj Kakanj | 42 | 32 | 11 | 9 | 12 | 42:44 | -2 |
8 | Krupa na Vrbasu | 40 | 32 | 10 | 10 | 12 | 35:42 | -7 |
9 | Borac Banja Luka | 38 | 32 | 10 | 8 | 14 | 22:31 | -9 |
10 | Sloboda Tuzla | 36 | 32 | 9 | 9 | 14 | 31:34 | -3 |
11 | Celik Zenica | 28 | 32 | 8 | 4 | 20 | 30:61 | -31 |
12 | Vitez NK | 15 | 32 | 3 | 6 | 23 | 15:57 | -42 |
Championship Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zrinjski Mostar | 39 | 16 | 12 | 3 | 1 | 34:12 | +22 |
2 | Siroki Brijeg NK | 39 | 16 | 12 | 3 | 1 | 32:8 | +24 |
3 | Zeljeznicar Sarajevo | 39 | 16 | 12 | 3 | 1 | 29:13 | +16 |
4 | Radnik Bijeljina | 31 | 16 | 9 | 4 | 3 | 23:15 | +8 |
5 | Sarajevo FK | 30 | 16 | 9 | 3 | 4 | 31:11 | +20 |
6 | Krupa na Vrbasu | 22 | 16 | 6 | 4 | 6 | 21:18 | +3 |
Regular Season Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zrinjski Mostar | 28 | 11 | 9 | 1 | 1 | 22:7 | +15 |
2 | Siroki Brijeg NK | 28 | 11 | 9 | 1 | 1 | 22:6 | +16 |
3 | Zeljeznicar Sarajevo | 28 | 11 | 9 | 1 | 1 | 21:8 | +13 |
4 | Radnik Bijeljina | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 16:9 | +7 |
5 | Mladost Doboj Kakanj | 20 | 11 | 5 | 5 | 1 | 17:8 | +9 |
6 | Borac Banja Luka | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 10:6 | +4 |
7 | Krupa na Vrbasu | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 16:11 | +5 |
8 | Sarajevo FK | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 21:9 | +12 |
9 | Sloboda Tuzla | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 14:13 | +1 |
10 | Celik Zenica | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 11:19 | -8 |
11 | Gabela GOSK | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 11:13 | -2 |
12 | Vitez NK | 8 | 11 | 1 | 5 | 5 | 9:18 | -9 |
Relegation Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Borac Banja Luka | 31 | 16 | 9 | 4 | 3 | 17:8 | +9 |
2 | Mladost Doboj Kakanj | 27 | 16 | 7 | 6 | 3 | 22:14 | +8 |
3 | Gabela GOSK | 24 | 16 | 7 | 3 | 6 | 15:14 | +1 |
4 | Sloboda Tuzla | 21 | 16 | 6 | 3 | 7 | 21:19 | +2 |
5 | Celik Zenica | 20 | 16 | 6 | 2 | 8 | 16:24 | -8 |
6 | Vitez NK | 11 | 16 | 2 | 5 | 9 | 13:29 | -16 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zrinjski Mostar | 39 | 16 | 12 | 3 | 0 | 34:0 | +34 |
2 | Siroki Brijeg NK | 39 | 16 | 12 | 3 | 0 | 32:0 | +32 |
3 | Zeljeznicar Sarajevo | 39 | 16 | 12 | 3 | 0 | 29:0 | +29 |
4 | Radnik Bijeljina | 31 | 16 | 9 | 4 | 0 | 23:0 | +23 |
5 | Borac Banja Luka | 31 | 16 | 9 | 4 | 0 | 17:0 | +17 |
6 | Sarajevo FK | 30 | 16 | 9 | 3 | 0 | 31:0 | +31 |
7 | Mladost Doboj Kakanj | 27 | 16 | 7 | 6 | 0 | 22:0 | +22 |
8 | Gabela GOSK | 24 | 16 | 7 | 3 | 0 | 15:0 | +15 |
9 | Krupa na Vrbasu | 22 | 16 | 6 | 4 | 0 | 21:0 | +21 |
10 | Sloboda Tuzla | 21 | 16 | 6 | 3 | 0 | 21:0 | +21 |
11 | Celik Zenica | 20 | 16 | 6 | 2 | 0 | 16:0 | +16 |
12 | Vitez NK | 11 | 16 | 2 | 5 | 0 | 13:0 | +13 |
Championship Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zrinjski Mostar | 30 | 16 | 9 | 3 | 4 | 24:18 | +6 |
2 | Sarajevo FK | 26 | 16 | 8 | 2 | 6 | 27:17 | +10 |
3 | Zeljeznicar Sarajevo | 24 | 16 | 7 | 3 | 6 | 20:17 | +3 |
4 | Krupa na Vrbasu | 18 | 16 | 4 | 6 | 6 | 14:24 | -10 |
5 | Siroki Brijeg NK | 17 | 16 | 4 | 5 | 7 | 20:20 | 0 |
6 | Radnik Bijeljina | 14 | 16 | 3 | 5 | 8 | 12:23 | -11 |
Regular Season Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sarajevo FK | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 23:10 | +13 |
2 | Zrinjski Mostar | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 18:11 | +7 |
3 | Zeljeznicar Sarajevo | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 16:8 | +8 |
4 | Krupa na Vrbasu | 17 | 11 | 4 | 5 | 2 | 13:12 | +1 |
5 | Siroki Brijeg NK | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 15:11 | +4 |
6 | Gabela GOSK | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 11:17 | -6 |
7 | Mladost Doboj Kakanj | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 12:20 | -8 |
8 | Radnik Bijeljina | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 5:15 | -10 |
9 | Sloboda Tuzla | 7 | 11 | 1 | 4 | 6 | 4:12 | -8 |
10 | Borac Banja Luka | 6 | 11 | 1 | 3 | 7 | 4:16 | -12 |
11 | Celik Zenica | 0 | 11 | 0 | 0 | 11 | 6:35 | -29 |
12 | Vitez NK | 0 | 11 | 0 | 0 | 11 | 0:23 | -23 |
Relegation Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gabela GOSK | 21 | 16 | 6 | 3 | 7 | 17:22 | -5 |
2 | Mladost Doboj Kakanj | 15 | 16 | 4 | 3 | 9 | 20:30 | -10 |
3 | Sloboda Tuzla | 15 | 16 | 3 | 6 | 7 | 10:15 | -5 |
4 | Celik Zenica | 8 | 16 | 2 | 2 | 12 | 14:37 | -23 |
5 | Borac Banja Luka | 7 | 16 | 1 | 4 | 11 | 5:23 | -18 |
6 | Vitez NK | 4 | 16 | 1 | 1 | 14 | 2:28 | -26 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zrinjski Mostar | 30 | 16 | 9 | 3 | 0 | 36:18 | +18 |
2 | Sarajevo FK | 26 | 16 | 8 | 2 | 0 | 38:17 | +21 |
3 | Zeljeznicar Sarajevo | 24 | 16 | 7 | 3 | 0 | 33:17 | +16 |
4 | Gabela GOSK | 21 | 16 | 6 | 3 | 0 | 31:22 | +9 |
5 | Krupa na Vrbasu | 18 | 16 | 4 | 6 | 0 | 32:24 | +8 |
6 | Siroki Brijeg NK | 17 | 16 | 4 | 5 | 0 | 28:20 | +8 |
7 | Mladost Doboj Kakanj | 15 | 16 | 4 | 3 | 0 | 34:30 | +4 |
8 | Sloboda Tuzla | 15 | 16 | 3 | 6 | 0 | 29:15 | +14 |
9 | Radnik Bijeljina | 14 | 16 | 3 | 5 | 0 | 27:23 | +4 |
10 | Celik Zenica | 8 | 16 | 2 | 2 | 0 | 38:37 | +1 |
11 | Borac Banja Luka | 7 | 16 | 1 | 4 | 0 | 13:23 | -10 |
12 | Vitez NK | 4 | 16 | 1 | 1 | 0 | 31:28 | +3 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Europa League
- Retrogradare