Clasament Liga Pro
Primera Etapa
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | LDU de Quito | 35 | 15 | 11 | 2 | 2 | 29:13 | +16 |
2 | Independiente José Terán | 32 | 15 | 9 | 5 | 1 | 36:22 | +14 |
3 | Universidad Catolica Quito | 31 | 15 | 9 | 4 | 2 | 32:14 | +18 |
4 | Barcelona | 29 | 15 | 8 | 5 | 2 | 23:13 | +10 |
5 | Macará | 24 | 15 | 6 | 6 | 3 | 22:17 | +5 |
6 | Aucas | 23 | 15 | 7 | 2 | 6 | 26:23 | +3 |
7 | Técnico Universitario | 22 | 15 | 6 | 4 | 5 | 17:16 | +1 |
8 | Delfin Manta | 18 | 15 | 5 | 3 | 7 | 17:22 | -5 |
9 | Guayaquil City | 18 | 15 | 5 | 3 | 7 | 17:23 | -6 |
10 | Mushuc Runa | 18 | 15 | 5 | 3 | 7 | 16:22 | -6 |
11 | Olmedo Riobamba | 17 | 15 | 5 | 2 | 8 | 26:29 | -3 |
12 | Emelec Guayaquil | 16 | 15 | 4 | 4 | 7 | 20:22 | -2 |
13 | El Nacional Quito | 14 | 15 | 3 | 5 | 7 | 16:24 | -8 |
14 | LDU Portoviejo | 13 | 15 | 3 | 4 | 8 | 19:30 | -11 |
15 | Orense | 10 | 15 | 1 | 7 | 7 | 15:27 | -12 |
16 | Deportivo Cuenca | 8 | 15 | 1 | 5 | 9 | 16:30 | -14 |
Segunda Etapa
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barcelona | 29 | 15 | 8 | 5 | 2 | 22:7 | +15 |
2 | Emelec Guayaquil | 28 | 15 | 8 | 4 | 3 | 28:15 | +13 |
3 | Guayaquil City | 26 | 15 | 7 | 5 | 3 | 23:17 | +6 |
4 | LDU de Quito | 24 | 15 | 7 | 3 | 5 | 31:20 | +11 |
5 | Deportivo Cuenca | 23 | 15 | 6 | 5 | 4 | 18:21 | -3 |
6 | Independiente José Terán | 22 | 15 | 7 | 1 | 7 | 26:21 | +5 |
7 | Orense | 21 | 15 | 5 | 6 | 4 | 12:19 | -7 |
8 | Delfin Manta | 20 | 15 | 5 | 5 | 5 | 22:19 | +3 |
9 | Universidad Catolica Quito | 20 | 15 | 5 | 5 | 5 | 16:14 | +2 |
10 | Técnico Universitario | 20 | 15 | 5 | 5 | 5 | 11:11 | 0 |
11 | Macará | 20 | 15 | 6 | 2 | 7 | 15:20 | -5 |
12 | Aucas | 19 | 15 | 4 | 7 | 4 | 33:32 | +1 |
13 | LDU Portoviejo | 17 | 15 | 5 | 2 | 8 | 20:29 | -9 |
14 | Mushuc Runa | 13 | 15 | 3 | 4 | 8 | 17:23 | -6 |
15 | Olmedo Riobamba | 13 | 15 | 3 | 4 | 8 | 16:27 | -11 |
16 | El Nacional Quito | 12 | 15 | 3 | 3 | 9 | 10:25 | -15 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | LDU de Quito | 59 | 32 | 18 | 6 | 8 | 61:35 | +26 |
2 | Barcelona | 58 | 32 | 17 | 11 | 4 | 47:21 | +26 |
3 | Independiente José Terán | 54 | 30 | 16 | 6 | 8 | 62:43 | +19 |
4 | Universidad Catolica Quito | 51 | 30 | 14 | 9 | 7 | 48:28 | +20 |
5 | Emelec Guayaquil | 44 | 30 | 12 | 8 | 10 | 48:37 | +11 |
6 | Guayaquil City | 44 | 30 | 12 | 8 | 10 | 40:40 | 0 |
7 | Macará | 44 | 30 | 12 | 8 | 10 | 37:37 | 0 |
8 | Aucas | 42 | 30 | 11 | 9 | 10 | 59:55 | +4 |
9 | Técnico Universitario | 42 | 30 | 11 | 9 | 10 | 28:27 | +1 |
10 | Delfin Manta | 38 | 30 | 10 | 8 | 12 | 39:41 | -2 |
11 | Mushuc Runa | 31 | 30 | 8 | 7 | 15 | 33:45 | -12 |
12 | Deportivo Cuenca | 31 | 30 | 7 | 10 | 13 | 34:51 | -17 |
13 | Orense | 31 | 30 | 6 | 13 | 11 | 27:46 | -19 |
14 | Olmedo Riobamba | 30 | 30 | 8 | 6 | 16 | 42:56 | -14 |
15 | LDU Portoviejo | 30 | 30 | 8 | 6 | 16 | 39:59 | -20 |
16 | El Nacional Quito | 26 | 30 | 6 | 8 | 16 | 26:49 | -23 |
Primera Etapa Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aucas | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 18:4 | +14 |
2 | Universidad Catolica Quito | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 21:5 | +16 |
3 | LDU de Quito | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 12:5 | +7 |
4 | Barcelona | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 12:5 | +7 |
5 | Macará | 15 | 7 | 4 | 3 | 0 | 11:4 | +7 |
6 | Emelec Guayaquil | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 14:6 | +8 |
7 | Delfin Manta | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 11:7 | +4 |
8 | Guayaquil City | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 11:7 | +4 |
9 | Independiente José Terán | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 18:13 | +5 |
10 | Técnico Universitario | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 11:11 | 0 |
11 | LDU Portoviejo | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 13:12 | +1 |
12 | El Nacional Quito | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 12:15 | -3 |
13 | Mushuc Runa | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 9:7 | +2 |
14 | Olmedo Riobamba | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 12:12 | 0 |
15 | Orense | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 9:14 | -5 |
16 | Deportivo Cuenca | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 8:18 | -10 |
Segunda Etapa Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barcelona | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 15:2 | +13 |
2 | Independiente José Terán | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 17:6 | +11 |
3 | Emelec Guayaquil | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 15:5 | +10 |
4 | Guayaquil City | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 15:10 | +5 |
5 | Deportivo Cuenca | 17 | 7 | 5 | 2 | 0 | 12:7 | +5 |
6 | LDU de Quito | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 20:6 | +14 |
7 | Universidad Catolica Quito | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 10:5 | +5 |
8 | Delfin Manta | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 14:8 | +6 |
9 | Aucas | 13 | 7 | 3 | 4 | 0 | 16:11 | +5 |
10 | Macará | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 9:10 | -1 |
11 | Orense | 13 | 7 | 3 | 4 | 0 | 7:4 | +3 |
12 | Olmedo Riobamba | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 9:10 | -1 |
13 | LDU Portoviejo | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 9:15 | -6 |
14 | Técnico Universitario | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 4:5 | -1 |
15 | Mushuc Runa | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 10:13 | -3 |
16 | El Nacional Quito | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 8:13 | -5 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barcelona | 37 | 16 | 11 | 5 | 0 | 28:0 | +28 |
2 | Aucas | 34 | 15 | 10 | 4 | 0 | 34:0 | +34 |
3 | LDU de Quito | 34 | 16 | 11 | 1 | 0 | 32:0 | +32 |
4 | Universidad Catolica Quito | 34 | 15 | 10 | 4 | 0 | 31:0 | +31 |
5 | Emelec Guayaquil | 32 | 15 | 9 | 5 | 0 | 29:0 | +29 |
6 | Independiente José Terán | 31 | 15 | 9 | 4 | 0 | 35:0 | +35 |
7 | Guayaquil City | 31 | 15 | 9 | 4 | 0 | 26:0 | +26 |
8 | Delfin Manta | 28 | 15 | 8 | 4 | 0 | 25:0 | +25 |
9 | Macará | 28 | 15 | 8 | 4 | 0 | 20:0 | +20 |
10 | Técnico Universitario | 22 | 15 | 6 | 4 | 0 | 15:0 | +15 |
11 | LDU Portoviejo | 21 | 15 | 6 | 3 | 0 | 22:0 | +22 |
12 | Deportivo Cuenca | 20 | 15 | 5 | 5 | 0 | 20:0 | +20 |
13 | Olmedo Riobamba | 19 | 15 | 5 | 4 | 0 | 21:0 | +21 |
14 | El Nacional Quito | 19 | 15 | 5 | 4 | 0 | 20:0 | +20 |
15 | Mushuc Runa | 19 | 15 | 5 | 4 | 0 | 19:0 | +19 |
16 | Orense | 19 | 15 | 4 | 7 | 0 | 16:0 | +16 |
Primera Etapa Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Independiente José Terán | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 18:9 | +9 |
2 | LDU de Quito | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 17:8 | +9 |
3 | Universidad Catolica Quito | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 11:9 | +2 |
4 | Barcelona | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 11:8 | +3 |
5 | Olmedo Riobamba | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 14:17 | -3 |
6 | Macará | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 11:13 | -2 |
7 | Técnico Universitario | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 6:5 | +1 |
8 | Mushuc Runa | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 7:15 | -8 |
9 | Deportivo Cuenca | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 8:12 | -4 |
10 | Guayaquil City | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 6:16 | -10 |
11 | Delfin Manta | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 6:15 | -9 |
12 | Orense | 4 | 7 | 0 | 4 | 3 | 6:13 | -7 |
13 | El Nacional Quito | 3 | 7 | 0 | 3 | 4 | 4:9 | -5 |
14 | Aucas | 2 | 7 | 0 | 2 | 5 | 8:19 | -11 |
15 | LDU Portoviejo | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 6:18 | -12 |
16 | Emelec Guayaquil | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 6:16 | -10 |
Segunda Etapa Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Técnico Universitario | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 7:6 | +1 |
2 | Emelec Guayaquil | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 13:10 | +3 |
3 | Barcelona | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 7:5 | +2 |
4 | Guayaquil City | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 8:7 | +1 |
5 | LDU de Quito | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 11:14 | -3 |
6 | Orense | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 5:15 | -10 |
7 | LDU Portoviejo | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 11:14 | -3 |
8 | Macará | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 6:10 | -4 |
9 | Aucas | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 17:21 | -4 |
10 | Delfin Manta | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 8:11 | -3 |
11 | Deportivo Cuenca | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 6:14 | -8 |
12 | Mushuc Runa | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 7:10 | -3 |
13 | Universidad Catolica Quito | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 6:9 | -3 |
14 | Independiente José Terán | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 9:15 | -6 |
15 | El Nacional Quito | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 2:12 | -10 |
16 | Olmedo Riobamba | 2 | 7 | 0 | 2 | 5 | 7:17 | -10 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | LDU de Quito | 25 | 16 | 7 | 5 | 0 | 41:23 | +18 |
2 | Independiente José Terán | 23 | 15 | 7 | 2 | 0 | 46:24 | +22 |
3 | Barcelona | 21 | 16 | 6 | 6 | 0 | 27:13 | +14 |
4 | Técnico Universitario | 20 | 15 | 5 | 5 | 0 | 29:11 | +18 |
5 | Universidad Catolica Quito | 17 | 15 | 4 | 5 | 0 | 27:18 | +9 |
6 | Macará | 16 | 15 | 4 | 4 | 0 | 31:23 | +8 |
7 | Guayaquil City | 13 | 15 | 3 | 4 | 0 | 31:23 | +8 |
8 | Mushuc Runa | 12 | 15 | 3 | 3 | 0 | 34:25 | +9 |
9 | Emelec Guayaquil | 12 | 15 | 3 | 3 | 0 | 30:26 | +4 |
10 | Orense | 12 | 15 | 2 | 6 | 0 | 29:28 | +1 |
11 | Olmedo Riobamba | 11 | 15 | 3 | 2 | 0 | 43:34 | +9 |
12 | Deportivo Cuenca | 11 | 15 | 2 | 5 | 0 | 39:26 | +13 |
13 | Delfin Manta | 10 | 15 | 2 | 4 | 0 | 29:26 | +3 |
14 | LDU Portoviejo | 9 | 15 | 2 | 3 | 0 | 44:32 | +12 |
15 | Aucas | 8 | 15 | 1 | 5 | 0 | 40:40 | 0 |
16 | El Nacional Quito | 7 | 15 | 1 | 4 | 0 | 34:21 | +13 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare