Clasament Liga Pro
Primera Etapa
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Independiente José Terán | 29 | 13 | 8 | 5 | 0 | 21:8 | +13 |
2 | Aucas | 28 | 13 | 8 | 4 | 1 | 29:14 | +15 |
3 | LDU de Quito | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 23:12 | +11 |
4 | Barcelona | 25 | 12 | 7 | 4 | 1 | 19:7 | +12 |
5 | Universidad Catolica Quito | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 26:16 | +10 |
6 | Emelec Guayaquil | 21 | 13 | 5 | 6 | 2 | 15:11 | +4 |
7 | Macará | 18 | 13 | 4 | 6 | 3 | 11:9 | +2 |
8 | El Nacional Quito | 18 | 13 | 6 | 0 | 7 | 14:15 | -1 |
9 | Técnico Universitario | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 13:16 | -3 |
10 | Deportivo Cuenca | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 23:22 | +1 |
11 | Mushuc Runa | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 15:17 | -2 |
12 | Orense | 12 | 13 | 2 | 6 | 5 | 9:16 | -7 |
13 | Imbabura SC | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 14:25 | -11 |
14 | Cumbaya | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 7:18 | -11 |
15 | Delfin Manta | 6 | 13 | 1 | 3 | 9 | 6:22 | -16 |
16 | Libertad | 6 | 13 | 1 | 3 | 9 | 8:25 | -17 |
Segunda Etapa
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | LDU de Quito | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
2 | Independiente José Terán | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
3 | Aucas | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
4 | Universidad Catolica Quito | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
5 | Emelec Guayaquil | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Independiente José Terán | 29 | 13 | 8 | 5 | 0 | 21:8 | +13 |
2 | Aucas | 28 | 13 | 8 | 4 | 1 | 29:14 | +15 |
3 | LDU de Quito | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 23:12 | +11 |
4 | Barcelona | 25 | 12 | 7 | 4 | 1 | 19:7 | +12 |
5 | Universidad Catolica Quito | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 26:16 | +10 |
6 | Emelec Guayaquil | 21 | 13 | 5 | 6 | 2 | 15:11 | +4 |
7 | Macará | 18 | 13 | 4 | 6 | 3 | 11:9 | +2 |
8 | El Nacional Quito | 18 | 13 | 6 | 0 | 7 | 14:15 | -1 |
9 | Técnico Universitario | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 13:16 | -3 |
10 | Deportivo Cuenca | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 23:22 | +1 |
11 | Mushuc Runa | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 15:17 | -2 |
12 | Orense | 12 | 13 | 2 | 6 | 5 | 9:16 | -7 |
13 | Imbabura SC | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 14:25 | -11 |
14 | Cumbaya | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 7:18 | -11 |
15 | Delfin Manta | 6 | 13 | 1 | 3 | 9 | 6:22 | -16 |
16 | Libertad | 6 | 13 | 1 | 3 | 9 | 8:25 | -17 |
Primera Etapa Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Independiente José Terán | 17 | 7 | 5 | 2 | 0 | 14:4 | +10 |
2 | Aucas | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 18:8 | +10 |
3 | Universidad Catolica Quito | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 18:10 | +8 |
4 | LDU de Quito | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 13:6 | +7 |
5 | Técnico Universitario | 13 | 7 | 3 | 4 | 0 | 8:5 | +3 |
6 | Deportivo Cuenca | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 17:9 | +8 |
7 | Emelec Guayaquil | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 7:3 | +4 |
8 | Barcelona | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 8:1 | +7 |
9 | Cumbaya | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 5:5 | 0 |
10 | Mushuc Runa | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 11:6 | +5 |
11 | El Nacional Quito | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 7:6 | +1 |
12 | Macará | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 5:3 | +2 |
13 | Imbabura SC | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 9:6 | +3 |
14 | Orense | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 6:7 | -1 |
15 | Delfin Manta | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 5:9 | -4 |
16 | Libertad | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4:10 | -6 |
Segunda Etapa Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | LDU de Quito | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
2 | Independiente José Terán | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
3 | Aucas | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
4 | Universidad Catolica Quito | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
5 | Emelec Guayaquil | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Independiente José Terán | 17 | 7 | 5 | 2 | 0 | 14:4 | +10 |
2 | Aucas | 16 | 7 | 5 | 1 | 0 | 18:8 | +10 |
3 | Universidad Catolica Quito | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 18:10 | +8 |
4 | LDU de Quito | 13 | 6 | 4 | 1 | 0 | 13:6 | +7 |
5 | Técnico Universitario | 13 | 7 | 3 | 4 | 0 | 8:5 | +3 |
6 | Deportivo Cuenca | 12 | 7 | 3 | 3 | 0 | 17:9 | +8 |
7 | Emelec Guayaquil | 12 | 7 | 3 | 3 | 0 | 7:3 | +4 |
8 | Barcelona | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 8:1 | +7 |
9 | Cumbaya | 10 | 6 | 3 | 1 | 0 | 5:5 | 0 |
10 | Mushuc Runa | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 11:6 | +5 |
11 | El Nacional Quito | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 7:6 | +1 |
12 | Macará | 9 | 6 | 2 | 3 | 0 | 5:3 | +2 |
13 | Imbabura SC | 8 | 6 | 2 | 2 | 0 | 9:6 | +3 |
14 | Orense | 6 | 6 | 1 | 3 | 0 | 6:7 | -1 |
15 | Delfin Manta | 5 | 7 | 1 | 2 | 0 | 5:9 | -4 |
16 | Libertad | 4 | 6 | 1 | 1 | 0 | 4:10 | -6 |
Primera Etapa Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barcelona | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 11:6 | +5 |
2 | LDU de Quito | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10:6 | +4 |
3 | Aucas | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 11:6 | +5 |
4 | Independiente José Terán | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 7:4 | +3 |
5 | Emelec Guayaquil | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8:8 | 0 |
6 | El Nacional Quito | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 7:9 | -2 |
7 | Macará | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 6:6 | 0 |
8 | Universidad Catolica Quito | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 8:6 | +2 |
9 | Orense | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 3:9 | -6 |
10 | Imbabura SC | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 5:19 | -14 |
11 | Técnico Universitario | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 5:11 | -6 |
12 | Mushuc Runa | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 4:11 | -7 |
13 | Deportivo Cuenca | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 6:13 | -7 |
14 | Libertad | 2 | 7 | 0 | 2 | 5 | 4:15 | -11 |
15 | Cumbaya | 1 | 7 | 0 | 1 | 6 | 2:13 | -11 |
16 | Delfin Manta | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 1:13 | -12 |
Segunda Etapa Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | LDU de Quito | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
2 | Independiente José Terán | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
3 | Aucas | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
4 | Universidad Catolica Quito | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
5 | Emelec Guayaquil | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barcelona | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 11:6 | +5 |
2 | LDU de Quito | 13 | 6 | 4 | 1 | 0 | 10:6 | +4 |
3 | Aucas | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 11:6 | +5 |
4 | Independiente José Terán | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 7:4 | +3 |
5 | Emelec Guayaquil | 9 | 6 | 2 | 3 | 0 | 8:8 | 0 |
6 | El Nacional Quito | 9 | 7 | 3 | 0 | 0 | 7:9 | -2 |
7 | Macará | 9 | 7 | 2 | 3 | 0 | 6:6 | 0 |
8 | Universidad Catolica Quito | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 8:6 | +2 |
9 | Orense | 6 | 7 | 1 | 3 | 0 | 3:9 | -6 |
10 | Imbabura SC | 4 | 7 | 1 | 1 | 0 | 5:19 | -14 |
11 | Técnico Universitario | 3 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5:11 | -6 |
12 | Mushuc Runa | 3 | 6 | 0 | 3 | 0 | 4:11 | -7 |
13 | Deportivo Cuenca | 2 | 6 | 0 | 2 | 0 | 6:13 | -7 |
14 | Libertad | 2 | 7 | 0 | 2 | 0 | 4:15 | -11 |
15 | Cumbaya | 1 | 7 | 0 | 1 | 0 | 2:13 | -11 |
16 | Delfin Manta | 1 | 6 | 0 | 1 | 0 | 1:13 | -12 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare