Clasament Primera División
Apertura
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cobreloa | 37 | 17 | 11 | 4 | 2 | 39:19 | +20 |
2 | Santiago Wanderers | 36 | 17 | 11 | 3 | 3 | 37:15 | +22 |
3 | Colo Colo | 33 | 17 | 10 | 3 | 4 | 29:25 | +4 |
4 | Universidad de Concepción | 32 | 17 | 9 | 5 | 3 | 37:17 | +20 |
5 | Universidad de Chile | 30 | 17 | 9 | 3 | 5 | 32:21 | +11 |
6 | Coquimbo Unido | 29 | 17 | 9 | 2 | 6 | 39:37 | +2 |
7 | Unión Espaňola | 26 | 17 | 7 | 5 | 5 | 35:32 | +3 |
8 | Huachipato | 25 | 17 | 7 | 4 | 6 | 32:30 | +2 |
9 | Temuco | 25 | 17 | 7 | 4 | 6 | 23:31 | -8 |
10 | Audax Italiano | 21 | 17 | 5 | 6 | 6 | 31:28 | +3 |
11 | Everton | 21 | 17 | 6 | 3 | 8 | 22:25 | -3 |
12 | Puerto Montt | 20 | 17 | 5 | 5 | 7 | 27:36 | -9 |
13 | Universidad Católica | 19 | 17 | 6 | 1 | 10 | 29:29 | 0 |
14 | Rangers de Talca | 18 | 17 | 5 | 3 | 9 | 21:33 | -12 |
15 | La Serena | 18 | 17 | 5 | 3 | 9 | 32:46 | -14 |
16 | Uniön San Felipe | 17 | 17 | 4 | 5 | 8 | 15:27 | -12 |
17 | Palestino | 14 | 17 | 4 | 2 | 11 | 34:42 | -8 |
18 | Cobresal | 6 | 17 | 1 | 3 | 13 | 19:40 | -21 |
Clausura
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Universidad de Chile | 33 | 17 | 9 | 6 | 2 | 27:14 | +13 |
2 | Universidad Católica | 32 | 17 | 9 | 5 | 3 | 32:19 | +13 |
3 | Colo Colo | 32 | 17 | 9 | 5 | 3 | 29:19 | +10 |
4 | Universidad de Concepción | 28 | 17 | 8 | 4 | 5 | 22:16 | +6 |
5 | Cobresal | 28 | 17 | 8 | 4 | 5 | 32:26 | +6 |
6 | Audax Italiano | 26 | 17 | 7 | 5 | 5 | 33:24 | +9 |
7 | Cobreloa | 25 | 17 | 6 | 7 | 4 | 37:26 | +11 |
8 | Unión Espaňola | 23 | 17 | 6 | 5 | 6 | 24:20 | +4 |
9 | Everton | 22 | 17 | 6 | 4 | 7 | 20:26 | -6 |
10 | Temuco | 21 | 17 | 4 | 9 | 4 | 34:36 | -2 |
11 | Palestino | 21 | 17 | 6 | 3 | 8 | 23:28 | -5 |
12 | Uniön San Felipe | 21 | 17 | 5 | 6 | 6 | 18:25 | -7 |
13 | Huachipato | 20 | 17 | 6 | 2 | 9 | 24:26 | -2 |
14 | Puerto Montt | 20 | 17 | 5 | 5 | 7 | 16:20 | -4 |
15 | Coquimbo Unido | 18 | 17 | 4 | 6 | 7 | 21:26 | -5 |
16 | La Serena | 16 | 17 | 4 | 4 | 9 | 23:38 | -15 |
17 | Rangers de Talca | 15 | 17 | 3 | 6 | 8 | 19:33 | -14 |
18 | Santiago Wanderers | 14 | 17 | 4 | 2 | 11 | 24:36 | -12 |
Grupo 1 Ap
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Colo Colo | 33 | 17 | 10 | 3 | 4 | 29:25 | +4 |
2 | Audax Italiano | 21 | 17 | 5 | 6 | 6 | 31:28 | +3 |
3 | Uniön San Felipe | 14 | 17 | 4 | 5 | 8 | 15:27 | -12 |
4 | Cobresal | 6 | 17 | 1 | 3 | 13 | 19:40 | -21 |
Grupo 1 Cl
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Audax Italiano | 26 | 17 | 7 | 5 | 5 | 33:24 | +9 |
2 | Cobreloa | 25 | 17 | 6 | 7 | 4 | 37:26 | +11 |
3 | Unión Espaňola | 23 | 17 | 6 | 5 | 6 | 24:20 | +4 |
4 | La Serena | 16 | 17 | 4 | 4 | 9 | 23:38 | -15 |
Grupo 2 Ap
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Universidad de Concepción | 32 | 17 | 9 | 5 | 3 | 37:17 | +20 |
2 | Temuco | 25 | 17 | 7 | 4 | 6 | 23:31 | -8 |
3 | Rangers de Talca | 18 | 17 | 5 | 3 | 9 | 21:33 | -12 |
4 | La Serena | 18 | 17 | 5 | 3 | 9 | 32:46 | -14 |
5 | Palestino | 14 | 17 | 4 | 2 | 11 | 34:42 | -8 |
Grupo 2 Cl
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Uniön San Felipe | 21 | 17 | 5 | 6 | 6 | 18:25 | -7 |
2 | Puerto Montt | 20 | 17 | 5 | 5 | 7 | 16:20 | -4 |
3 | Coquimbo Unido | 18 | 17 | 4 | 6 | 7 | 21:26 | -5 |
4 | Santiago Wanderers | 14 | 17 | 4 | 2 | 11 | 24:36 | -12 |
Grupo 3 Ap
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cobreloa | 37 | 17 | 11 | 4 | 2 | 39:19 | +20 |
2 | Coquimbo Unido | 29 | 17 | 9 | 2 | 6 | 39:37 | +2 |
3 | Unión Espaňola | 26 | 17 | 7 | 5 | 5 | 35:32 | +3 |
4 | Everton | 21 | 17 | 6 | 3 | 8 | 22:25 | -3 |
5 | Universidad Católica | 19 | 17 | 6 | 1 | 10 | 29:29 | 0 |
Grupo 3 Cl
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Universidad de Chile | 33 | 17 | 9 | 6 | 2 | 27:14 | +13 |
2 | Colo Colo | 32 | 17 | 9 | 5 | 3 | 29:19 | +10 |
3 | Temuco | 21 | 17 | 4 | 9 | 4 | 34:36 | -2 |
4 | Palestino | 21 | 17 | 6 | 3 | 8 | 23:28 | -5 |
5 | Rangers de Talca | 15 | 17 | 3 | 6 | 8 | 19:33 | -14 |
Grupo 4 Ap
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Santiago Wanderers | 36 | 17 | 11 | 3 | 3 | 37:15 | +22 |
2 | Universidad de Chile | 30 | 17 | 9 | 3 | 5 | 32:21 | +11 |
3 | Huachipato | 25 | 17 | 7 | 4 | 6 | 32:30 | +2 |
4 | Puerto Montt | 20 | 17 | 5 | 5 | 7 | 27:36 | -9 |
Grupo 4 Cl
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Universidad Católica | 32 | 17 | 9 | 5 | 3 | 32:19 | +13 |
2 | Cobresal | 28 | 17 | 8 | 4 | 5 | 32:26 | +6 |
3 | Universidad de Concepción | 28 | 17 | 8 | 4 | 5 | 22:16 | +6 |
4 | Everton | 22 | 17 | 6 | 4 | 7 | 20:26 | -6 |
5 | Huachipato | 20 | 17 | 6 | 2 | 9 | 24:26 | -2 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Santiago Wanderers | 36 | 40 | 17 | 7 | 16 | 69:57 | +12 |
1 | Universidad Católica | 32 | 40 | 18 | 7 | 15 | 77:59 | +18 |
1 | Cobreloa | 37 | 50 | 24 | 19 | 7 | 108:64 | +44 |
1 | Audax Italiano | 26 | 38 | 13 | 11 | 14 | 68:60 | +8 |
1 | Uniön San Felipe | 21 | 39 | 10 | 12 | 17 | 38:62 | -24 |
2 | Coquimbo Unido | 29 | 38 | 13 | 9 | 16 | 66:77 | -11 |
2 | Colo Colo | 32 | 44 | 23 | 11 | 10 | 77:60 | +17 |
2 | Cobresal | 28 | 38 | 10 | 8 | 20 | 57:73 | -16 |
2 | Universidad de Chile | 30 | 46 | 21 | 13 | 12 | 73:52 | +21 |
3 | Universidad de Concepción | 28 | 40 | 20 | 12 | 8 | 65:35 | +30 |
3 | Temuco | 21 | 42 | 13 | 15 | 14 | 67:82 | -15 |
3 | Unión Espaňola | 26 | 46 | 17 | 14 | 15 | 77:71 | +6 |
4 | La Serena | 18 | 34 | 9 | 7 | 18 | 55:84 | -29 |
4 | Everton | 22 | 40 | 15 | 7 | 18 | 53:63 | -10 |
4 | Palestino | 21 | 34 | 10 | 5 | 19 | 57:70 | -13 |
4 | Puerto Montt | 20 | 36 | 10 | 10 | 16 | 45:61 | -16 |
5 | Huachipato | 20 | 40 | 16 | 9 | 15 | 69:64 | +5 |
5 | Rangers de Talca | 15 | 37 | 9 | 10 | 18 | 44:71 | -27 |
Apertura Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Coquimbo Unido | 25 | 9 | 8 | 1 | 0 | 29:16 | +13 |
2 | Santiago Wanderers | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 24:4 | +20 |
3 | Cobreloa | 20 | 8 | 6 | 2 | 0 | 23:6 | +17 |
4 | Huachipato | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 19:14 | +5 |
5 | Universidad de Chile | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 17:6 | +11 |
6 | Colo Colo | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 17:16 | +1 |
7 | Puerto Montt | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 19:12 | +7 |
8 | Universidad de Concepción | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 18:6 | +12 |
9 | Temuco | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 11:13 | -2 |
10 | Unión Espaňola | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 17:15 | +2 |
11 | Audax Italiano | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 19:12 | +7 |
12 | Everton | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 11:6 | +5 |
13 | Universidad Católica | 12 | 9 | 4 | 0 | 5 | 19:17 | +2 |
14 | La Serena | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 17:18 | -1 |
15 | Rangers de Talca | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 14:20 | -6 |
16 | Uniön San Felipe | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 8:11 | -3 |
17 | Palestino | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 15:16 | -1 |
18 | Cobresal | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 10:18 | -8 |
Clausura Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cobresal | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 24:13 | +11 |
2 | Cobreloa | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 23:10 | +13 |
3 | Universidad de Chile | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 17:8 | +9 |
4 | Universidad de Concepción | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 13:5 | +8 |
5 | Everton | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 15:6 | +9 |
6 | Colo Colo | 16 | 8 | 4 | 4 | 0 | 14:6 | +8 |
7 | Universidad Católica | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 17:8 | +9 |
8 | Uniön San Felipe | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 9:12 | -3 |
9 | Puerto Montt | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 8:5 | +3 |
10 | Audax Italiano | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 17:10 | +7 |
11 | Palestino | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 16:15 | +1 |
12 | La Serena | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 14:13 | +1 |
13 | Temuco | 12 | 8 | 2 | 6 | 0 | 22:19 | +3 |
14 | Coquimbo Unido | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 12:12 | 0 |
15 | Huachipato | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 14:10 | +4 |
16 | Rangers de Talca | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 13:12 | +1 |
17 | Unión Espaňola | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 12:9 | +3 |
18 | Santiago Wanderers | 6 | 8 | 2 | 0 | 6 | 10:15 | -5 |
Grupo 1 Ap Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Colo Colo | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 17:16 | +1 |
2 | Audax Italiano | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 19:12 | +7 |
3 | Uniön San Felipe | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 8:11 | -3 |
4 | Cobresal | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 10:18 | -8 |
Grupo 1 Cl Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cobreloa | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 23:10 | +13 |
2 | Audax Italiano | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 17:10 | +7 |
3 | La Serena | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 14:13 | +1 |
4 | Unión Espaňola | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 12:9 | +3 |
Grupo 2 Ap Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Universidad de Concepción | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 18:6 | +12 |
2 | Temuco | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 11:13 | -2 |
3 | La Serena | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 17:18 | -1 |
4 | Rangers de Talca | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 14:20 | -6 |
5 | Palestino | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 15:16 | -1 |
Grupo 2 Cl Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Uniön San Felipe | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 9:12 | -3 |
2 | Puerto Montt | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 8:5 | +3 |
3 | Coquimbo Unido | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 12:12 | 0 |
4 | Santiago Wanderers | 6 | 8 | 2 | 0 | 6 | 10:15 | -5 |
Grupo 3 Ap Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Coquimbo Unido | 25 | 9 | 8 | 1 | 0 | 29:16 | +13 |
2 | Cobreloa | 20 | 8 | 6 | 2 | 0 | 23:6 | +17 |
3 | Unión Espaňola | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 17:15 | +2 |
4 | Everton | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 11:6 | +5 |
5 | Universidad Católica | 12 | 9 | 4 | 0 | 5 | 19:17 | +2 |
Grupo 3 Cl Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Universidad de Chile | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 17:8 | +9 |
2 | Colo Colo | 16 | 8 | 4 | 4 | 0 | 14:6 | +8 |
3 | Palestino | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 16:15 | +1 |
4 | Temuco | 12 | 8 | 2 | 6 | 0 | 22:19 | +3 |
5 | Rangers de Talca | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 13:12 | +1 |
Grupo 4 Ap Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Santiago Wanderers | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 24:4 | +20 |
2 | Huachipato | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 19:14 | +5 |
3 | Universidad de Chile | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 17:6 | +11 |
4 | Puerto Montt | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 19:12 | +7 |
Grupo 4 Cl Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cobresal | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 24:13 | +11 |
2 | Universidad de Concepción | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 13:5 | +8 |
3 | Everton | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 15:6 | +9 |
4 | Universidad Católica | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 17:8 | +9 |
5 | Huachipato | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 14:10 | +4 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Coquimbo Unido | 25 | 19 | 11 | 4 | 0 | 44:0 | +44 |
2 | Santiago Wanderers | 22 | 20 | 11 | 1 | 0 | 39:0 | +39 |
3 | Cobreloa | 20 | 25 | 16 | 8 | 0 | 66:0 | +66 |
4 | Cobresal | 19 | 19 | 7 | 4 | 0 | 37:0 | +37 |
5 | Universidad de Concepción | 18 | 20 | 10 | 8 | 0 | 35:0 | +35 |
6 | Universidad de Chile | 17 | 23 | 12 | 8 | 0 | 41:0 | +41 |
7 | Everton | 17 | 19 | 10 | 3 | 0 | 30:0 | +30 |
8 | Colo Colo | 16 | 22 | 10 | 7 | 0 | 37:0 | +37 |
9 | Universidad Católica | 15 | 20 | 11 | 3 | 0 | 48:0 | +48 |
10 | Puerto Montt | 15 | 18 | 8 | 5 | 0 | 28:0 | +28 |
11 | Unión Espaňola | 14 | 23 | 11 | 5 | 0 | 42:0 | +42 |
12 | Uniön San Felipe | 14 | 20 | 8 | 4 | 0 | 21:0 | +21 |
13 | Audax Italiano | 13 | 19 | 7 | 8 | 0 | 38:0 | +38 |
14 | Palestino | 13 | 17 | 6 | 2 | 0 | 31:0 | +31 |
15 | Temuco | 12 | 21 | 8 | 10 | 0 | 39:0 | +39 |
16 | Huachipato | 11 | 20 | 9 | 6 | 0 | 39:0 | +39 |
17 | La Serena | 11 | 17 | 7 | 3 | 0 | 31:0 | +31 |
18 | Rangers de Talca | 11 | 19 | 7 | 4 | 0 | 31:0 | +31 |
Apertura Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Universidad de Concepción | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 19:11 | +8 |
2 | Cobreloa | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 16:13 | +3 |
3 | Colo Colo | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 12:9 | +3 |
4 | Santiago Wanderers | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 13:11 | +2 |
5 | Universidad de Chile | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 15:15 | 0 |
6 | Unión Espaňola | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 18:17 | +1 |
7 | Temuco | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 12:18 | -6 |
8 | Huachipato | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 13:16 | -3 |
9 | Audax Italiano | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 12:16 | -4 |
10 | Everton | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 11:19 | -8 |
11 | Rangers de Talca | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 7:13 | -6 |
12 | Palestino | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 19:26 | -7 |
13 | La Serena | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 15:28 | -13 |
14 | Universidad Católica | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 10:12 | -2 |
15 | Uniön San Felipe | 7 | 9 | 1 | 4 | 4 | 7:16 | -9 |
16 | Puerto Montt | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 8:24 | -16 |
17 | Coquimbo Unido | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 10:21 | -11 |
18 | Cobresal | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 9:22 | -13 |
Clausura Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Universidad Católica | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 15:11 | +4 |
2 | Colo Colo | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 15:13 | +2 |
3 | Universidad de Chile | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 10:6 | +4 |
4 | Audax Italiano | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 16:14 | +2 |
5 | Unión Espaňola | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 12:11 | +1 |
6 | Universidad de Concepción | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 9:11 | -2 |
7 | Temuco | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 12:17 | -5 |
8 | Huachipato | 9 | 9 | 3 | 0 | 6 | 10:16 | -6 |
9 | Cobresal | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 8:13 | -5 |
10 | Santiago Wanderers | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 14:21 | -7 |
11 | Palestino | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 7:13 | -6 |
12 | Cobreloa | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 14:16 | -2 |
13 | Uniön San Felipe | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 9:13 | -4 |
14 | Coquimbo Unido | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 9:14 | -5 |
15 | Puerto Montt | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 8:15 | -7 |
16 | Everton | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 5:20 | -15 |
17 | Rangers de Talca | 4 | 9 | 0 | 4 | 5 | 6:21 | -15 |
18 | La Serena | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 9:25 | -16 |
Grupo 1 Ap Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Colo Colo | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 12:9 | +3 |
2 | Audax Italiano | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 12:16 | -4 |
3 | Uniön San Felipe | 7 | 9 | 1 | 4 | 4 | 7:16 | -9 |
4 | Cobresal | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 9:22 | -13 |
Grupo 1 Cl Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Audax Italiano | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 16:14 | +2 |
2 | Unión Espaňola | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 12:11 | +1 |
3 | Cobreloa | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 14:16 | -2 |
4 | La Serena | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 9:25 | -16 |
Grupo 2 Ap Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Universidad de Concepción | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 19:11 | +8 |
2 | Temuco | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 12:18 | -6 |
3 | Rangers de Talca | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 7:13 | -6 |
4 | Palestino | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 19:26 | -7 |
5 | La Serena | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 15:28 | -13 |
Grupo 2 Cl Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Santiago Wanderers | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 14:21 | -7 |
2 | Uniön San Felipe | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 9:13 | -4 |
3 | Coquimbo Unido | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 9:14 | -5 |
4 | Puerto Montt | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 8:15 | -7 |
Grupo 3 Ap Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cobreloa | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 16:13 | +3 |
2 | Unión Espaňola | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 18:17 | +1 |
3 | Everton | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 11:19 | -8 |
4 | Universidad Católica | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 10:12 | -2 |
5 | Coquimbo Unido | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 10:21 | -11 |
Grupo 3 Cl Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Colo Colo | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 15:13 | +2 |
2 | Universidad de Chile | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 10:6 | +4 |
3 | Temuco | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 12:17 | -5 |
4 | Palestino | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 7:13 | -6 |
5 | Rangers de Talca | 4 | 9 | 0 | 4 | 5 | 6:21 | -15 |
Grupo 4 Ap Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Santiago Wanderers | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 13:11 | +2 |
2 | Universidad de Chile | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 15:15 | 0 |
3 | Huachipato | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 13:16 | -3 |
4 | Puerto Montt | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 8:24 | -16 |
Grupo 4 Cl Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Universidad Católica | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 15:11 | +4 |
2 | Universidad de Concepción | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 9:11 | -2 |
3 | Huachipato | 9 | 9 | 3 | 0 | 6 | 10:16 | -6 |
4 | Cobresal | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 8:13 | -5 |
5 | Everton | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 5:20 | -15 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cobreloa | 17 | 25 | 8 | 11 | 0 | 68:38 | +30 |
2 | Universidad Católica | 17 | 20 | 7 | 4 | 0 | 57:31 | +26 |
3 | Colo Colo | 16 | 22 | 13 | 4 | 0 | 69:31 | +38 |
4 | Santiago Wanderers | 14 | 20 | 6 | 6 | 0 | 51:36 | +15 |
5 | Audax Italiano | 13 | 19 | 6 | 3 | 0 | 54:36 | +18 |
6 | Universidad de Chile | 13 | 23 | 9 | 5 | 0 | 52:33 | +19 |
7 | Unión Espaňola | 12 | 23 | 6 | 9 | 0 | 69:38 | +31 |
8 | Universidad de Concepción | 10 | 20 | 10 | 4 | 0 | 44:22 | +22 |
9 | Temuco | 9 | 21 | 5 | 5 | 0 | 63:47 | +16 |
10 | Huachipato | 9 | 20 | 7 | 3 | 0 | 58:35 | +23 |
11 | Cobresal | 9 | 19 | 3 | 4 | 0 | 53:40 | +13 |
12 | Palestino | 8 | 17 | 4 | 3 | 0 | 57:39 | +18 |
13 | La Serena | 7 | 17 | 2 | 4 | 0 | 55:53 | +2 |
14 | Uniön San Felipe | 7 | 19 | 2 | 8 | 0 | 45:34 | +11 |
15 | Everton | 5 | 21 | 5 | 4 | 0 | 40:46 | -6 |
16 | Puerto Montt | 5 | 18 | 2 | 5 | 0 | 36:42 | -6 |
17 | Coquimbo Unido | 4 | 19 | 2 | 5 | 0 | 60:39 | +21 |
18 | Rangers de Talca | 4 | 18 | 2 | 6 | 0 | 47:37 | +10 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare