Clasament Liga Profesional
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | San Lorenzo de Almagro | 34 | 16 | 10 | 4 | 2 | 23:16 | +7 |
2 | Godoy Cruz | 33 | 16 | 10 | 3 | 3 | 27:14 | +13 |
3 | Independiente | 27 | 16 | 7 | 6 | 3 | 22:12 | +10 |
4 | Arsenal de Sarandí | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 21:15 | +6 |
5 | Club de Gimnasia L.P. | 25 | 16 | 7 | 4 | 5 | 19:19 | 0 |
6 | Velez Sarsfield | 24 | 16 | 7 | 3 | 6 | 20:19 | +1 |
7 | Rosario Central | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 19:16 | +3 |
8 | Patronato Parana | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 19:23 | -4 |
9 | River Plate | 18 | 16 | 4 | 6 | 6 | 21:22 | -1 |
10 | Sarmiento | 17 | 16 | 4 | 5 | 7 | 10:18 | -8 |
11 | Colon Santa Fe | 17 | 16 | 5 | 2 | 9 | 21:31 | -10 |
12 | Club Atletico Belgrano | 16 | 16 | 4 | 4 | 8 | 21:24 | -3 |
13 | Club Atletico Banfield | 15 | 16 | 2 | 9 | 5 | 15:20 | -5 |
14 | Quilmes | 15 | 16 | 3 | 6 | 7 | 21:32 | -11 |
15 | Olimpo | 13 | 16 | 3 | 4 | 9 | 11:20 | -9 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 38 | 16 | 12 | 2 | 2 | 28:10 | +18 |
2 | Estudiantes de La Plata | 32 | 16 | 9 | 5 | 2 | 25:11 | +14 |
3 | Atlético Tucumán | 30 | 16 | 9 | 3 | 4 | 26:19 | +7 |
4 | Defensa y Justicia | 25 | 16 | 7 | 4 | 5 | 25:16 | +9 |
5 | Huracán | 25 | 16 | 7 | 4 | 5 | 21:15 | +6 |
6 | Racing Club | 24 | 16 | 6 | 6 | 4 | 29:26 | +3 |
7 | San Martín San Juan | 23 | 16 | 6 | 5 | 5 | 23:20 | +3 |
8 | Union de Santa Fe | 22 | 16 | 5 | 7 | 4 | 24:22 | +2 |
9 | Tigre Victoria | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 21:17 | +4 |
10 | Boca Juniors | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 15:13 | +2 |
11 | Aldosivi | 17 | 16 | 4 | 5 | 7 | 19:28 | -9 |
12 | Newell's Old Boys | 16 | 16 | 3 | 7 | 6 | 16:21 | -5 |
13 | Temperley | 16 | 16 | 4 | 4 | 8 | 14:21 | -7 |
14 | Argentinos Juniors | 12 | 16 | 2 | 6 | 8 | 11:29 | -18 |
15 | Atlético de Rafaela | 9 | 16 | 2 | 3 | 11 | 14:32 | -18 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 38 | 17 | 13 | 2 | 2 | 32:10 | +22 |
2 | San Lorenzo de Almagro | 34 | 17 | 10 | 4 | 3 | 23:20 | +3 |
3 | Godoy Cruz | 33 | 17 | 10 | 3 | 4 | 27:15 | +12 |
4 | Estudiantes de La Plata | 32 | 17 | 10 | 5 | 2 | 26:11 | +15 |
5 | Atlético Tucumán | 30 | 16 | 9 | 3 | 4 | 26:19 | +7 |
6 | Independiente | 27 | 16 | 7 | 6 | 3 | 22:12 | +10 |
7 | Arsenal de Sarandí | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 21:15 | +6 |
8 | Defensa y Justicia | 25 | 16 | 7 | 4 | 5 | 25:16 | +9 |
9 | Huracán | 25 | 16 | 7 | 4 | 5 | 21:15 | +6 |
10 | Club de Gimnasia L.P. | 25 | 16 | 7 | 4 | 5 | 19:19 | 0 |
11 | Racing Club | 24 | 16 | 6 | 6 | 4 | 29:26 | +3 |
12 | Velez Sarsfield | 24 | 16 | 7 | 3 | 6 | 20:19 | +1 |
13 | San Martín San Juan | 23 | 16 | 6 | 5 | 5 | 23:20 | +3 |
14 | Union de Santa Fe | 22 | 16 | 5 | 7 | 4 | 24:22 | +2 |
15 | Tigre Victoria | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 21:17 | +4 |
16 | Rosario Central | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 19:16 | +3 |
17 | Boca Juniors | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 15:13 | +2 |
18 | Patronato Parana | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 19:23 | -4 |
19 | River Plate | 18 | 16 | 4 | 6 | 6 | 21:22 | -1 |
20 | Sarmiento | 17 | 16 | 4 | 5 | 7 | 10:18 | -8 |
21 | Aldosivi | 17 | 16 | 4 | 5 | 7 | 19:28 | -9 |
22 | Colon Santa Fe | 17 | 16 | 5 | 2 | 9 | 21:31 | -10 |
23 | Club Atletico Belgrano | 16 | 16 | 4 | 4 | 8 | 21:24 | -3 |
24 | Newell's Old Boys | 16 | 16 | 3 | 7 | 6 | 16:21 | -5 |
25 | Temperley | 16 | 16 | 4 | 4 | 8 | 14:21 | -7 |
26 | Club Atletico Banfield | 15 | 16 | 2 | 9 | 5 | 15:20 | -5 |
27 | Quilmes | 15 | 16 | 3 | 6 | 7 | 21:32 | -11 |
28 | Olimpo | 13 | 16 | 3 | 4 | 9 | 11:20 | -9 |
29 | Argentinos Juniors | 12 | 16 | 2 | 6 | 8 | 11:29 | -18 |
30 | Atlético de Rafaela | 9 | 16 | 2 | 3 | 11 | 14:32 | -18 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | San Lorenzo de Almagro | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 14:10 | +4 |
2 | Godoy Cruz | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 13:4 | +9 |
3 | Arsenal de Sarandí | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 12:6 | +6 |
4 | Patronato Parana | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 10:7 | +3 |
5 | Club de Gimnasia L.P. | 16 | 8 | 4 | 4 | 0 | 13:7 | +6 |
6 | Club Atletico Belgrano | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 14:7 | +7 |
7 | Independiente | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 10:6 | +4 |
8 | Colon Santa Fe | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 14:13 | +1 |
9 | River Plate | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 11:6 | +5 |
10 | Velez Sarsfield | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 9:10 | -1 |
11 | Rosario Central | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 12:10 | +2 |
12 | Sarmiento | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 6:6 | 0 |
13 | Olimpo | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 8:8 | 0 |
14 | Quilmes | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 12:17 | -5 |
15 | Club Atletico Banfield | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 7:10 | -3 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Atlético Tucumán | 22 | 8 | 7 | 1 | 0 | 18:7 | +11 |
2 | Lanus | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 15:5 | +10 |
3 | Estudiantes de La Plata | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 16:7 | +9 |
4 | San Martín San Juan | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 11:6 | +5 |
5 | Aldosivi | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 15:10 | +5 |
6 | Boca Juniors | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 13:4 | +9 |
7 | Union de Santa Fe | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 14:12 | +2 |
8 | Defensa y Justicia | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 14:8 | +6 |
9 | Huracán | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 13:9 | +4 |
10 | Racing Club | 14 | 8 | 3 | 5 | 0 | 12:8 | +4 |
11 | Tigre Victoria | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 15:8 | +7 |
12 | Newell's Old Boys | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 11:5 | +6 |
13 | Temperley | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 8:5 | +3 |
14 | Argentinos Juniors | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 4:13 | -9 |
15 | Atlético de Rafaela | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 8:15 | -7 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Atlético Tucumán | 22 | 8 | 7 | 1 | 0 | 18:0 | +18 |
2 | Lanus | 21 | 8 | 7 | 0 | 0 | 15:0 | +15 |
3 | San Lorenzo de Almagro | 19 | 9 | 6 | 1 | 0 | 14:0 | +14 |
4 | Godoy Cruz | 19 | 9 | 6 | 1 | 0 | 13:0 | +13 |
5 | Estudiantes de La Plata | 17 | 8 | 5 | 2 | 0 | 16:0 | +16 |
6 | Arsenal de Sarandí | 17 | 8 | 5 | 2 | 0 | 12:0 | +12 |
7 | Patronato Parana | 17 | 8 | 5 | 2 | 0 | 10:0 | +10 |
8 | Club de Gimnasia L.P. | 16 | 8 | 4 | 4 | 0 | 13:0 | +13 |
9 | San Martín San Juan | 16 | 8 | 5 | 1 | 0 | 11:0 | +11 |
10 | Aldosivi | 15 | 8 | 4 | 3 | 0 | 15:0 | +15 |
11 | Club Atletico Belgrano | 15 | 8 | 4 | 3 | 0 | 14:0 | +14 |
12 | Boca Juniors | 15 | 8 | 4 | 3 | 0 | 13:0 | +13 |
13 | Defensa y Justicia | 14 | 8 | 4 | 2 | 0 | 14:0 | +14 |
14 | Union de Santa Fe | 14 | 8 | 4 | 2 | 0 | 14:0 | +14 |
15 | Huracán | 14 | 8 | 4 | 2 | 0 | 13:0 | +13 |
16 | Racing Club | 14 | 8 | 3 | 5 | 0 | 12:0 | +12 |
17 | Independiente | 14 | 8 | 4 | 2 | 0 | 10:0 | +10 |
18 | Tigre Victoria | 13 | 8 | 4 | 1 | 0 | 15:0 | +15 |
19 | Colon Santa Fe | 13 | 8 | 4 | 1 | 0 | 14:0 | +14 |
20 | River Plate | 13 | 8 | 3 | 4 | 0 | 11:0 | +11 |
21 | Newell's Old Boys | 13 | 8 | 3 | 4 | 0 | 11:0 | +11 |
22 | Velez Sarsfield | 13 | 8 | 4 | 1 | 0 | 9:0 | +9 |
23 | Rosario Central | 12 | 8 | 3 | 3 | 0 | 12:0 | +12 |
24 | Temperley | 12 | 8 | 3 | 3 | 0 | 8:0 | +8 |
25 | Sarmiento | 12 | 8 | 3 | 3 | 0 | 6:0 | +6 |
26 | Olimpo | 11 | 8 | 3 | 2 | 0 | 8:0 | +8 |
27 | Quilmes | 8 | 8 | 2 | 2 | 0 | 12:0 | +12 |
28 | Club Atletico Banfield | 7 | 8 | 1 | 4 | 0 | 7:0 | +7 |
29 | Argentinos Juniors | 7 | 8 | 1 | 4 | 0 | 4:0 | +4 |
30 | Atlético de Rafaela | 5 | 8 | 1 | 2 | 0 | 8:0 | +8 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | San Lorenzo de Almagro | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 9:6 | +3 |
2 | Godoy Cruz | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 14:10 | +4 |
3 | Independiente | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 12:6 | +6 |
4 | Velez Sarsfield | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 11:9 | +2 |
5 | Arsenal de Sarandí | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 9:9 | 0 |
6 | Club de Gimnasia L.P. | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 6:12 | -6 |
7 | Club Atletico Banfield | 8 | 8 | 1 | 5 | 2 | 8:10 | -2 |
8 | Rosario Central | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 7:6 | +1 |
9 | Quilmes | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 9:15 | -6 |
10 | River Plate | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 10:16 | -6 |
11 | Sarmiento | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 4:12 | -8 |
12 | Colon Santa Fe | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 7:18 | -11 |
13 | Patronato Parana | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 9:16 | -7 |
14 | Olimpo | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 3:12 | -9 |
15 | Club Atletico Belgrano | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 7:17 | -10 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 13:5 | +8 |
2 | Estudiantes de La Plata | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 9:4 | +5 |
3 | Defensa y Justicia | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 11:8 | +3 |
4 | Huracán | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 8:6 | +2 |
5 | Racing Club | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 17:18 | -1 |
6 | Union de Santa Fe | 8 | 8 | 1 | 5 | 2 | 10:10 | 0 |
7 | Atlético Tucumán | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 8:12 | -4 |
8 | San Martín San Juan | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 12:14 | -2 |
9 | Tigre Victoria | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 6:9 | -3 |
10 | Argentinos Juniors | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 7:16 | -9 |
11 | Boca Juniors | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 2:9 | -7 |
12 | Atlético de Rafaela | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 6:17 | -11 |
13 | Temperley | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 6:16 | -10 |
14 | Newell's Old Boys | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 5:16 | -11 |
15 | Aldosivi | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 4:18 | -14 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 17 | 9 | 6 | 2 | 0 | 22:5 | +17 |
2 | San Lorenzo de Almagro | 15 | 8 | 4 | 3 | 0 | 23:6 | +17 |
3 | Estudiantes de La Plata | 15 | 9 | 5 | 3 | 0 | 17:4 | +13 |
4 | Godoy Cruz | 14 | 8 | 4 | 2 | 0 | 19:10 | +9 |
5 | Independiente | 13 | 8 | 3 | 4 | 0 | 18:6 | +12 |
6 | Velez Sarsfield | 11 | 8 | 3 | 2 | 0 | 21:9 | +12 |
7 | Defensa y Justicia | 11 | 8 | 3 | 2 | 0 | 19:8 | +11 |
8 | Huracán | 11 | 8 | 3 | 2 | 0 | 17:6 | +11 |
9 | Racing Club | 10 | 8 | 3 | 1 | 0 | 25:18 | +7 |
10 | Arsenal de Sarandí | 10 | 8 | 3 | 1 | 0 | 15:9 | +6 |
11 | Club de Gimnasia L.P. | 9 | 8 | 3 | 0 | 0 | 13:12 | +1 |
12 | Union de Santa Fe | 8 | 8 | 1 | 5 | 0 | 22:10 | +12 |
13 | Club Atletico Banfield | 8 | 8 | 1 | 5 | 0 | 18:10 | +8 |
14 | Rosario Central | 8 | 8 | 2 | 2 | 0 | 17:6 | +11 |
15 | Atlético Tucumán | 8 | 8 | 2 | 2 | 0 | 15:12 | +3 |
16 | Quilmes | 7 | 8 | 1 | 4 | 0 | 26:15 | +11 |
17 | San Martín San Juan | 7 | 8 | 1 | 4 | 0 | 18:14 | +4 |
18 | Tigre Victoria | 7 | 8 | 1 | 4 | 0 | 14:9 | +5 |
19 | Argentinos Juniors | 5 | 8 | 1 | 2 | 0 | 20:16 | +4 |
20 | River Plate | 5 | 8 | 1 | 2 | 0 | 16:16 | 0 |
21 | Sarmiento | 5 | 8 | 1 | 2 | 0 | 10:12 | -2 |
22 | Boca Juniors | 5 | 8 | 1 | 2 | 0 | 6:9 | -3 |
23 | Atlético de Rafaela | 4 | 8 | 1 | 1 | 0 | 21:17 | +4 |
24 | Colon Santa Fe | 4 | 8 | 1 | 1 | 0 | 20:18 | +2 |
25 | Temperley | 4 | 8 | 1 | 1 | 0 | 11:16 | -5 |
26 | Patronato Parana | 3 | 8 | 0 | 3 | 0 | 16:16 | 0 |
27 | Newell's Old Boys | 3 | 8 | 0 | 3 | 0 | 10:16 | -6 |
28 | Aldosivi | 2 | 8 | 0 | 2 | 0 | 14:18 | -4 |
29 | Olimpo | 2 | 8 | 0 | 2 | 0 | 11:12 | -1 |
30 | Club Atletico Belgrano | 1 | 8 | 0 | 1 | 0 | 14:17 | -3 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare