Clasament Superliga
Championship Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Midtjylland FC | 82 | 36 | 26 | 4 | 6 | 61:29 | +32 |
2 | FC København | 68 | 36 | 21 | 5 | 10 | 58:42 | +16 |
3 | Aarhus AGF | 64 | 36 | 19 | 7 | 10 | 58:41 | +17 |
4 | Brøndby IF | 56 | 36 | 16 | 8 | 12 | 56:42 | +14 |
5 | Aalborg BK | 54 | 36 | 16 | 6 | 14 | 54:44 | +10 |
6 | Nordsjalland FC | 47 | 36 | 13 | 8 | 15 | 59:54 | +5 |
Regular Season
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Midtjylland FC | 65 | 26 | 21 | 2 | 3 | 42:14 | +28 |
2 | FC København | 56 | 26 | 18 | 2 | 6 | 47:29 | +18 |
3 | Aarhus AGF | 47 | 26 | 14 | 5 | 7 | 42:28 | +14 |
4 | Brøndby IF | 42 | 26 | 13 | 3 | 10 | 47:37 | +10 |
5 | Nordsjalland FC | 41 | 26 | 12 | 5 | 9 | 48:35 | +13 |
6 | Aalborg BK | 38 | 26 | 11 | 5 | 10 | 44:33 | +11 |
7 | Randers Freja | 35 | 26 | 10 | 5 | 11 | 39:35 | +4 |
8 | Horsens | 34 | 26 | 10 | 4 | 12 | 25:44 | -19 |
9 | Odense | 33 | 26 | 9 | 6 | 11 | 34:30 | +4 |
10 | Lyngby Kobenhavn | 32 | 26 | 9 | 5 | 12 | 31:45 | -14 |
11 | Sonderjyll | 27 | 26 | 6 | 9 | 11 | 31:44 | -13 |
12 | Hobro IK | 23 | 26 | 3 | 14 | 9 | 25:35 | -10 |
13 | Esbjerg FB | 18 | 26 | 4 | 6 | 16 | 22:44 | -22 |
14 | Silkeborg IF | 16 | 26 | 3 | 7 | 16 | 31:55 | -24 |
Relegation Group A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Odense | 43 | 32 | 12 | 7 | 13 | 43:42 | +1 |
2 | Sonderjyll | 38 | 32 | 9 | 11 | 12 | 37:49 | -12 |
3 | Lyngby Kobenhavn | 34 | 32 | 9 | 7 | 16 | 34:54 | -20 |
4 | Silkeborg IF | 26 | 32 | 6 | 8 | 18 | 43:59 | -16 |
Relegation Group B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Horsens | 46 | 32 | 13 | 7 | 12 | 36:50 | -14 |
2 | Randers Freja | 45 | 32 | 13 | 6 | 13 | 51:45 | +6 |
3 | Hobro IK | 30 | 32 | 5 | 15 | 12 | 35:48 | -13 |
4 | Esbjerg FB | 22 | 32 | 5 | 7 | 20 | 32:58 | -26 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Midtjylland FC | 82 | 36 | 26 | 4 | 6 | 61:29 | +32 |
2 | FC København | 68 | 36 | 21 | 5 | 10 | 58:42 | +16 |
3 | Aarhus AGF | 64 | 37 | 20 | 7 | 10 | 60:42 | +18 |
4 | Brøndby IF | 56 | 36 | 16 | 8 | 12 | 56:42 | +14 |
5 | Aalborg BK | 54 | 36 | 16 | 6 | 14 | 54:44 | +10 |
6 | Nordsjalland FC | 47 | 36 | 13 | 8 | 15 | 59:54 | +5 |
7 | Horsens | 46 | 34 | 13 | 8 | 13 | 38:54 | -16 |
8 | Randers Freja | 45 | 34 | 14 | 6 | 14 | 53:48 | +5 |
9 | Odense | 43 | 37 | 14 | 8 | 15 | 51:48 | +3 |
10 | Sonderjyll | 38 | 32 | 9 | 11 | 12 | 37:49 | -12 |
11 | Lyngby Kobenhavn | 34 | 34 | 10 | 8 | 16 | 38:57 | -19 |
12 | Hobro IK | 30 | 34 | 5 | 16 | 13 | 38:52 | -14 |
13 | Silkeborg IF | 26 | 32 | 6 | 8 | 18 | 43:59 | -16 |
14 | Esbjerg FB | 22 | 32 | 5 | 7 | 20 | 32:58 | -26 |
Championship Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC København | 41 | 18 | 13 | 2 | 3 | 35:19 | +16 |
2 | Midtjylland FC | 35 | 18 | 11 | 2 | 5 | 33:20 | +13 |
3 | Brøndby IF | 34 | 18 | 10 | 4 | 4 | 33:20 | +13 |
4 | Aarhus AGF | 33 | 18 | 10 | 3 | 5 | 29:19 | +10 |
5 | Aalborg BK | 29 | 18 | 9 | 2 | 7 | 27:22 | +5 |
6 | Nordsjalland FC | 27 | 18 | 7 | 6 | 5 | 26:16 | +10 |
Regular Season Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC København | 34 | 13 | 11 | 1 | 1 | 28:12 | +16 |
2 | Brøndby IF | 28 | 13 | 9 | 1 | 3 | 27:17 | +10 |
3 | Midtjylland FC | 28 | 13 | 9 | 1 | 3 | 20:10 | +10 |
4 | Lyngby Kobenhavn | 25 | 13 | 8 | 1 | 4 | 19:20 | -1 |
5 | Nordsjalland FC | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 24:11 | +13 |
6 | Aarhus AGF | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 22:13 | +9 |
7 | Randers Freja | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 22:12 | +10 |
8 | Aalborg BK | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 24:15 | +9 |
9 | Odense | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 21:14 | +7 |
10 | Horsens | 19 | 13 | 6 | 1 | 6 | 15:23 | -8 |
11 | Sonderjyll | 17 | 13 | 4 | 5 | 4 | 17:20 | -3 |
12 | Esbjerg FB | 13 | 13 | 3 | 4 | 6 | 14:18 | -4 |
13 | Hobro IK | 12 | 13 | 1 | 9 | 3 | 12:17 | -5 |
14 | Silkeborg IF | 8 | 13 | 2 | 2 | 9 | 14:27 | -13 |
Relegation Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Odense | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 27:18 | +9 |
2 | Lyngby Kobenhavn | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 21:23 | -2 |
3 | Sonderjyll | 24 | 16 | 6 | 6 | 4 | 20:21 | -1 |
4 | Silkeborg IF | 14 | 16 | 4 | 2 | 10 | 23:29 | -6 |
Relegation Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Randers Freja | 30 | 16 | 9 | 3 | 4 | 29:16 | +13 |
2 | Horsens | 24 | 16 | 7 | 3 | 6 | 20:27 | -7 |
3 | Esbjerg FB | 16 | 16 | 4 | 4 | 8 | 20:25 | -5 |
4 | Hobro IK | 16 | 16 | 2 | 10 | 4 | 17:22 | -5 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC København | 41 | 18 | 13 | 2 | 0 | 35:0 | +35 |
2 | Midtjylland FC | 35 | 18 | 11 | 2 | 0 | 33:0 | +33 |
3 | Brøndby IF | 34 | 18 | 10 | 4 | 0 | 33:0 | +33 |
4 | Aarhus AGF | 33 | 19 | 11 | 3 | 0 | 31:0 | +31 |
5 | Randers Freja | 30 | 17 | 10 | 3 | 0 | 31:0 | +31 |
6 | Aalborg BK | 29 | 18 | 9 | 2 | 0 | 27:0 | +27 |
7 | Odense | 27 | 18 | 10 | 3 | 0 | 32:0 | +32 |
8 | Nordsjalland FC | 27 | 18 | 7 | 6 | 0 | 26:0 | +26 |
9 | Lyngby Kobenhavn | 27 | 17 | 8 | 4 | 0 | 23:0 | +23 |
10 | Horsens | 24 | 17 | 7 | 4 | 0 | 21:0 | +21 |
11 | Sonderjyll | 24 | 16 | 6 | 6 | 0 | 20:0 | +20 |
12 | Esbjerg FB | 16 | 16 | 4 | 4 | 0 | 20:0 | +20 |
13 | Hobro IK | 16 | 17 | 2 | 10 | 0 | 18:0 | +18 |
14 | Silkeborg IF | 14 | 16 | 4 | 2 | 0 | 23:0 | +23 |
Championship Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Midtjylland FC | 47 | 18 | 15 | 2 | 1 | 28:9 | +19 |
2 | Aarhus AGF | 31 | 18 | 9 | 4 | 5 | 29:22 | +7 |
3 | FC København | 27 | 18 | 8 | 3 | 7 | 23:23 | 0 |
4 | Aalborg BK | 25 | 18 | 7 | 4 | 7 | 27:22 | +5 |
5 | Brøndby IF | 22 | 18 | 6 | 4 | 8 | 23:22 | +1 |
6 | Nordsjalland FC | 20 | 18 | 6 | 2 | 10 | 33:38 | -5 |
Regular Season Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Midtjylland FC | 37 | 13 | 12 | 1 | 0 | 22:4 | +18 |
2 | Aarhus AGF | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 20:15 | +5 |
3 | FC København | 22 | 13 | 7 | 1 | 5 | 19:17 | +2 |
4 | Nordsjalland FC | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 24:24 | 0 |
5 | Aalborg BK | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 20:18 | +2 |
6 | Horsens | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 10:21 | -11 |
7 | Brøndby IF | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 20:20 | 0 |
8 | Odense | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 13:16 | -3 |
9 | Randers Freja | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 17:23 | -6 |
10 | Hobro IK | 11 | 13 | 2 | 5 | 6 | 13:18 | -5 |
11 | Sonderjyll | 10 | 13 | 2 | 4 | 7 | 14:24 | -10 |
12 | Silkeborg IF | 8 | 13 | 1 | 5 | 7 | 17:28 | -11 |
13 | Lyngby Kobenhavn | 7 | 13 | 1 | 4 | 8 | 12:25 | -13 |
14 | Esbjerg FB | 5 | 13 | 1 | 2 | 10 | 8:26 | -18 |
Relegation Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Odense | 16 | 16 | 4 | 4 | 8 | 16:24 | -8 |
2 | Sonderjyll | 14 | 16 | 3 | 5 | 8 | 17:28 | -11 |
3 | Silkeborg IF | 12 | 16 | 2 | 6 | 8 | 20:30 | -10 |
4 | Lyngby Kobenhavn | 7 | 16 | 1 | 4 | 11 | 13:31 | -18 |
Relegation Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Horsens | 22 | 16 | 6 | 4 | 6 | 16:23 | -7 |
2 | Randers Freja | 15 | 16 | 4 | 3 | 9 | 22:29 | -7 |
3 | Hobro IK | 14 | 16 | 3 | 5 | 8 | 18:26 | -8 |
4 | Esbjerg FB | 6 | 16 | 1 | 3 | 12 | 12:33 | -21 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Midtjylland FC | 47 | 18 | 15 | 2 | 0 | 48:9 | +39 |
2 | Aarhus AGF | 31 | 18 | 9 | 4 | 0 | 49:22 | +27 |
3 | FC København | 27 | 18 | 8 | 3 | 0 | 42:23 | +19 |
4 | Aalborg BK | 25 | 18 | 7 | 4 | 0 | 49:22 | +27 |
5 | Horsens | 22 | 17 | 6 | 4 | 0 | 45:26 | +19 |
6 | Brøndby IF | 22 | 18 | 6 | 4 | 0 | 43:22 | +21 |
7 | Nordsjalland FC | 20 | 18 | 6 | 2 | 0 | 49:38 | +11 |
8 | Odense | 16 | 19 | 4 | 5 | 0 | 38:29 | +9 |
9 | Randers Freja | 15 | 17 | 4 | 3 | 0 | 39:31 | +8 |
10 | Hobro IK | 14 | 17 | 3 | 6 | 0 | 44:28 | +16 |
11 | Sonderjyll | 14 | 16 | 3 | 5 | 0 | 38:28 | +10 |
12 | Silkeborg IF | 12 | 16 | 2 | 6 | 0 | 49:30 | +19 |
13 | Lyngby Kobenhavn | 7 | 17 | 2 | 4 | 0 | 40:32 | +8 |
14 | Esbjerg FB | 6 | 16 | 1 | 3 | 0 | 37:33 | +4 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Europa League
- Retrogradare