Clasament World Cup Qualifiers - Africa
Second Round - Group A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Algeria | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 25:4 | +21 |
2 | Burkina Faso | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 12:4 | +8 |
3 | Niger | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 13:17 | -4 |
4 | Djibouti | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 4:29 | -25 |
Second Round - Group B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tunisia | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 11:2 | +9 |
2 | Equatorial Guinea | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 6:5 | +1 |
3 | Zambia | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8:9 | -1 |
4 | Mauritania | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 2:11 | -9 |
Second Round - Group C
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nigeria | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9:3 | +6 |
2 | Republica Capului Verde | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8:6 | +2 |
3 | Liberia | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 5:8 | -3 |
4 | Republica Centrafricană | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4:9 | -5 |
Second Round - Group D
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Camerun | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 12:3 | +9 |
2 | Coasta de Fildes | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10:3 | +7 |
3 | Mozambique | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 2:8 | -6 |
4 | Malawi | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 2:12 | -10 |
Second Round - Group E
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mali | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 11:0 | +11 |
2 | Uganda | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 3:2 | +1 |
3 | Kenya | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 4:9 | -5 |
4 | Rwanda | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2:9 | -7 |
Second Round - Group F
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Egipt | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 10:4 | +6 |
2 | Gabon | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7:8 | -1 |
3 | Libia | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 4:7 | -3 |
4 | Angola | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 6:8 | -2 |
Second Round - Group G
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ghana | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 7:3 | +4 |
2 | Africa de Sud | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 6:2 | +4 |
3 | Ethiopia | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4:7 | -3 |
4 | Zimbabwe | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 2:7 | -5 |
Second Round - Group H
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Senegal | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 15:4 | +11 |
2 | Togo | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 5:6 | -1 |
3 | Namibia | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5:10 | -5 |
4 | Congo | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 5:10 | -5 |
Second Round - Group I
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroc | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 20:1 | +19 |
2 | Guinea Bissau | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 5:11 | -6 |
3 | Guinea | 4 | 6 | 0 | 4 | 2 | 5:11 | -6 |
4 | Sudan | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 5:12 | -7 |
Second Round - Group J
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kongo | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:3 | +6 |
2 | Benin | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 5:4 | +1 |
3 | Tanzania | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6:8 | -2 |
4 | Madagascar | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4:9 | -5 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroc | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 20:1 | +19 |
2 | Botswana | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0:1 | -1 |
2 | Senegal | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 15:4 | +11 |
3 | Mali | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 11:0 | +11 |
3 | Burundi | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 3:3 | 0 |
4 | Comoros | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:3 | -2 |
4 | Camerun | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 12:3 | +9 |
5 | Ciad | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:3 | -2 |
5 | Algeria | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 25:4 | +21 |
6 | Egipt | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 10:4 | +6 |
7 | Eritrea | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | -3 |
7 | Ghana | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 7:3 | +4 |
8 | Africa de Sud | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 6:2 | +4 |
8 | Eswatini | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:2 | -1 |
9 | Tunisia | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 11:2 | +9 |
10 | Coasta de Fildes | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10:3 | +7 |
10 | Gambia | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:3 | -2 |
11 | Nigeria | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9:3 | +6 |
12 | Lesotho | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1:1 | 0 |
12 | Burkina Faso | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 12:4 | +8 |
13 | Kongo | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:3 | +6 |
14 | Republica Capului Verde | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8:6 | +2 |
15 | Equatorial Guinea | 11 | 8 | 4 | 3 | 1 | 8:6 | +2 |
15 | Mauritius | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:3 | -3 |
16 | Benin | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 5:4 | +1 |
17 | Uganda | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 3:2 | +1 |
18 | Togo | 8 | 8 | 3 | 3 | 2 | 8:7 | +1 |
19 | Tanzania | 8 | 8 | 2 | 4 | 2 | 9:11 | -2 |
20 | Zambia | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8:9 | -1 |
20 | Sao Tome and Principe | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:3 | -2 |
21 | Seychelles | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:10 | -10 |
21 | Gabon | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7:8 | -1 |
22 | Sierra Leone | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:3 | -1 |
22 | Libia | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 4:7 | -3 |
23 | Niger | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 13:17 | -4 |
23 | Somalia | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:3 | -1 |
24 | Liberia | 6 | 8 | 3 | 0 | 5 | 8:10 | -2 |
24 | Sudanul de Sud | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:2 | -1 |
25 | Kenya | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 4:9 | -5 |
26 | Guinea Bissau | 6 | 8 | 3 | 3 | 2 | 8:12 | -4 |
27 | Angola | 5 | 8 | 3 | 2 | 3 | 9:9 | 0 |
28 | Ethiopia | 5 | 8 | 1 | 4 | 3 | 5:8 | -3 |
29 | Namibia | 5 | 8 | 3 | 2 | 3 | 9:11 | -2 |
30 | Republica Centrafricană | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4:9 | -5 |
31 | Madagascar | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4:9 | -5 |
32 | Guinea | 4 | 6 | 0 | 4 | 2 | 5:11 | -6 |
33 | Mozambique | 4 | 8 | 3 | 1 | 4 | 5:8 | -3 |
34 | Congo | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 5:10 | -5 |
35 | Sudan | 3 | 8 | 1 | 4 | 3 | 8:13 | -5 |
36 | Malawi | 3 | 8 | 2 | 1 | 5 | 3:12 | -9 |
37 | Zimbabwe | 2 | 8 | 1 | 2 | 5 | 5:9 | -4 |
38 | Mauritania | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 2:11 | -9 |
39 | Rwanda | 1 | 8 | 2 | 1 | 5 | 12:9 | +3 |
54 | Djibouti | 0 | 8 | 1 | 1 | 6 | 6:30 | -24 |
Second Round - Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Algeria | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 16:3 | +13 |
2 | Burkina Faso | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:2 | +2 |
3 | Niger | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 7:8 | -1 |
4 | Djibouti | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:12 | -10 |
Second Round - Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tunisia | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 9:1 | +8 |
2 | Equatorial Guinea | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
3 | Zambia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:3 | +2 |
4 | Mauritania | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:3 | -1 |
Second Round - Group C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Liberia | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 5:5 | 0 |
2 | Republica Capului Verde | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:3 | +1 |
3 | Nigeria | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:2 | +1 |
4 | Republica Centrafricană | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:3 | -2 |
Second Round - Group D Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Coasta de Fildes | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:2 | +5 |
2 | Camerun | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 6:1 | +5 |
3 | Mozambique | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1:1 | 0 |
4 | Malawi | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 1:7 | -6 |
Second Round - Group E Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mali | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:0 | +7 |
2 | Uganda | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 2:1 | +1 |
3 | Kenya | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 |
4 | Rwanda | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:5 | -4 |
Second Round - Group F Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Egipt | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 4:1 | +3 |
2 | Gabon | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:1 | +3 |
3 | Angola | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:4 | +1 |
4 | Libia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:5 | -2 |
Second Round - Group G Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ghana | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:1 | +4 |
2 | Africa de Sud | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 3:0 | +3 |
3 | Ethiopia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:4 | -1 |
4 | Zimbabwe | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 1:2 | -1 |
Second Round - Group H Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Senegal | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:1 | +7 |
2 | Togo | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:3 | -1 |
3 | Congo | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:6 | -3 |
4 | Namibia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:5 | -3 |
Second Round - Group I Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroc | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 10:0 | +10 |
2 | Guinea | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3:6 | -3 |
3 | Guinea Bissau | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 1:4 | -3 |
4 | Sudan | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:8 | -5 |
Second Round - Group J Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kongo | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:1 | +4 |
2 | Benin | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:2 | +1 |
3 | Madagascar | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 |
4 | Tanzania | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:6 | -3 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroc | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 10:0 | +10 |
2 | Tunisia | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 9:0 | +9 |
3 | Senegal | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:0 | +8 |
4 | Mali | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:0 | +7 |
5 | Coasta de Fildes | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:0 | +7 |
6 | Camerun | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 6:0 | +6 |
7 | Ghana | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:0 | +5 |
8 | Equatorial Guinea | 9 | 4 | 4 | 0 | 0 | 5:0 | +5 |
9 | Egipt | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
10 | Africa de Sud | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 3:0 | +3 |
11 | Algeria | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 16:0 | +16 |
12 | Kongo | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:0 | +5 |
13 | Gabon | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:0 | +4 |
14 | Liberia | 6 | 5 | 3 | 0 | 0 | 8:0 | +8 |
15 | Republica Capului Verde | 6 | 3 | 2 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
16 | Burkina Faso | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:0 | +4 |
17 | Uganda | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 2:0 | +2 |
18 | Angola | 4 | 4 | 2 | 1 | 0 | 7:0 | +7 |
19 | Zambia | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 | 5:0 | +5 |
20 | Nigeria | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 | 3:0 | +3 |
21 | Benin | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 | 3:0 | +3 |
22 | Libia | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 | 3:0 | +3 |
23 | Ethiopia | 4 | 4 | 1 | 2 | 0 | 3:0 | +3 |
24 | Mozambique | 4 | 4 | 2 | 1 | 0 | 3:0 | +3 |
25 | Kenya | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 | 2:0 | +2 |
26 | Madagascar | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 | 2:0 | +2 |
27 | Niger | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 7:0 | +7 |
28 | Tanzania | 3 | 4 | 1 | 1 | 0 | 5:0 | +5 |
29 | Malawi | 3 | 4 | 2 | 0 | 0 | 2:0 | +2 |
30 | Togo | 2 | 4 | 1 | 2 | 0 | 4:0 | +4 |
31 | Zimbabwe | 2 | 4 | 1 | 2 | 0 | 4:0 | +4 |
32 | Guinea Bissau | 2 | 4 | 1 | 2 | 0 | 3:0 | +3 |
33 | Guinea | 2 | 3 | 0 | 2 | 0 | 3:0 | +3 |
34 | Mauritania | 2 | 3 | 0 | 2 | 0 | 2:0 | +2 |
35 | Rwanda | 1 | 4 | 1 | 1 | 0 | 8:0 | +8 |
36 | Namibia | 1 | 4 | 1 | 1 | 0 | 4:0 | +4 |
37 | Congo | 1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 3:0 | +3 |
38 | Sudan | 1 | 4 | 0 | 2 | 0 | 3:0 | +3 |
39 | Republica Centrafricană | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1:0 | +1 |
40 | Djibouti | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
41 | Burundi | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:0 | +1 |
42 | Comoros | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:0 | +1 |
43 | Ciad | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
44 | Eritrea | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
45 | Lesotho | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:0 | +1 |
46 | Sierra Leone | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
47 | Somalia | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
48 | Sudanul de Sud | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:0 | +1 |
49 | Botswana | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 |
50 | Eswatini | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 |
51 | Gambia | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
52 | Mauritius | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
53 | Sao Tome and Principe | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
54 | Seychelles | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Second Round - Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Algeria | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 9:1 | +8 |
2 | Burkina Faso | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 8:2 | +6 |
3 | Niger | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:9 | -3 |
4 | Djibouti | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:17 | -15 |
Second Round - Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tunisia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:1 | +1 |
2 | Zambia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:6 | -3 |
3 | Equatorial Guinea | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:5 | -3 |
4 | Mauritania | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:8 | -8 |
Second Round - Group C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nigeria | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 6:1 | +5 |
2 | Republica Capului Verde | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:3 | +1 |
3 | Republica Centrafricană | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 3:6 | -3 |
4 | Liberia | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:3 | -3 |
Second Round - Group D Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Camerun | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:2 | +4 |
2 | Coasta de Fildes | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:1 | +2 |
3 | Mozambique | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:7 | -6 |
4 | Malawi | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:5 | -4 |
Second Round - Group E Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mali | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:0 | +4 |
2 | Uganda | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1:1 | 0 |
3 | Kenya | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:7 | -5 |
4 | Rwanda | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:4 | -3 |
Second Round - Group F Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Egipt | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6:3 | +3 |
2 | Libia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 1:2 | -1 |
3 | Angola | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:4 | -3 |
4 | Gabon | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:7 | -4 |
Second Round - Group G Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Africa de Sud | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:2 | +1 |
2 | Ghana | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 |
3 | Ethiopia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:3 | -2 |
4 | Zimbabwe | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:5 | -4 |
Second Round - Group H Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Senegal | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7:3 | +4 |
2 | Togo | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 3:3 | 0 |
3 | Namibia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:5 | -2 |
4 | Congo | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:4 | -2 |
Second Round - Group I Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroc | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 10:1 | +9 |
2 | Guinea Bissau | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:7 | -3 |
3 | Guinea | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:5 | -3 |
4 | Sudan | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:4 | -2 |
Second Round - Group J Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Benin | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2:2 | 0 |
2 | Tanzania | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 3:2 | +1 |
3 | Kongo | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:2 | +2 |
4 | Madagascar | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:7 | -5 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroc | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 10:1 | +9 |
2 | Nigeria | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:1 | +7 |
3 | Algeria | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 12:1 | +11 |
4 | Burkina Faso | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 10:2 | +8 |
5 | Senegal | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 8:3 | +5 |
6 | Mali | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:0 | +4 |
7 | Togo | 6 | 4 | 2 | 1 | 0 | 7:4 | +3 |
8 | Camerun | 6 | 3 | 2 | 0 | 0 | 7:2 | +5 |
9 | Benin | 6 | 3 | 2 | 0 | 0 | 4:2 | +2 |
10 | Tanzania | 5 | 4 | 1 | 3 | 0 | 11:3 | +8 |
11 | Egipt | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 7:3 | +4 |
12 | Republica Capului Verde | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 7:3 | +4 |
13 | Niger | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 | 14:9 | +5 |
14 | Guinea Bissau | 4 | 4 | 2 | 1 | 0 | 10:7 | +3 |
15 | Namibia | 4 | 4 | 2 | 1 | 0 | 10:6 | +4 |
16 | Kongo | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 | 5:2 | +3 |
17 | Coasta de Fildes | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 | 5:1 | +4 |
18 | Ghana | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | +1 |
19 | Africa de Sud | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | +1 |
20 | Tunisia | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 | 3:1 | +2 |
21 | Uganda | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | +1 |
22 | Zambia | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 6:6 | 0 |
23 | Republica Centrafricană | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 6:6 | 0 |
24 | Libia | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 6:2 | +4 |
25 | Sudan | 2 | 4 | 1 | 2 | 0 | 13:5 | +8 |
26 | Guinea | 2 | 3 | 0 | 2 | 0 | 8:5 | +3 |
27 | Congo | 2 | 3 | 0 | 2 | 0 | 8:4 | +4 |
28 | Kenya | 2 | 3 | 0 | 2 | 0 | 4:7 | -3 |
29 | Equatorial Guinea | 2 | 4 | 0 | 3 | 0 | 3:6 | -3 |
30 | Angola | 1 | 4 | 1 | 1 | 0 | 7:4 | +3 |
31 | Ethiopia | 1 | 4 | 0 | 2 | 0 | 6:4 | +2 |
32 | Djibouti | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 15:17 | -2 |
33 | Rwanda | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 9:4 | +5 |
34 | Malawi | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 8:5 | +3 |
35 | Liberia | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6:4 | +2 |
36 | Gabon | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 4:7 | -3 |
37 | Madagascar | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 4:7 | -3 |
38 | Zimbabwe | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 4:6 | -2 |
39 | Mauritania | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3:8 | -5 |
40 | Seychelles | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3:7 | -4 |
41 | Mozambique | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3:7 | -4 |
42 | Ciad | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3:0 | +3 |
43 | Burundi | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 0 |
44 | Eritrea | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2:2 | 0 |
45 | Gambia | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2:2 | 0 |
46 | Sao Tome and Principe | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2:2 | 0 |
47 | Sierra Leone | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1:3 | -2 |
48 | Somalia | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1:3 | -2 |
49 | Comoros | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1:2 | -1 |
50 | Eswatini | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1:2 | -1 |
51 | Mauritius | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1:2 | -1 |
52 | Sudanul de Sud | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1:1 | 0 |
53 | Lesotho | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:0 | +1 |
54 | Botswana | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0:1 | -1 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare