Clasament World Cup Qualifiers - Europe
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spania | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 15:5 | +10 |
2 | Suedia | 15 | 8 | 5 | 0 | 3 | 12:6 | +6 |
3 | Grecia | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 8:8 | 0 |
4 | Georgia | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 6:12 | -6 |
5 | Kosovo | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 5:15 | -10 |
Grupa C
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Elvetia | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 15:2 | +13 |
2 | Italia | 16 | 8 | 4 | 4 | 0 | 13:2 | +11 |
3 | Irlanda de Nord | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 6:7 | -1 |
4 | Bulgaria | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 6:14 | -8 |
5 | Lituania | 3 | 8 | 1 | 0 | 7 | 4:19 | -15 |
Grupa D
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Franta | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 18:3 | +15 |
2 | Ucraina | 12 | 8 | 2 | 6 | 0 | 11:8 | +3 |
3 | Finlanda | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 10:10 | 0 |
4 | Bosnia si Hertegovina | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 9:12 | -3 |
5 | Kazakhstan | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 5:20 | -15 |
Grupa E
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 20 | 8 | 6 | 2 | 0 | 25:6 | +19 |
2 | Wales | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 14:9 | +5 |
3 | Cehia | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 14:9 | +5 |
4 | Estonia | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 9:21 | -12 |
5 | Belarus | 3 | 8 | 1 | 0 | 7 | 7:24 | -17 |
Grupa F
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Danemarca | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 30:3 | +27 |
2 | Scotia | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 17:7 | +10 |
3 | Israel | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 23:21 | +2 |
4 | Austria | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 19:17 | +2 |
5 | Insulele Feroe | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 7:23 | -16 |
6 | Moldova | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 5:30 | -25 |
Grupa G
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olanda | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 33:8 | +25 |
2 | Turcia | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 27:16 | +11 |
3 | Norvegia | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 15:8 | +7 |
4 | Montenegro | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 14:15 | -1 |
5 | Letonie | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 11:14 | -3 |
6 | Gibraltar | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 4:43 | -39 |
Grupa H
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Croatia | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 21:4 | +17 |
2 | Rusia | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 19:6 | +13 |
3 | Slovacia | 14 | 10 | 3 | 5 | 2 | 17:10 | +7 |
4 | Slovenia | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 13:12 | +1 |
5 | Cipru | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 4:21 | -17 |
6 | Malta | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 9:30 | -21 |
Grupa I
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 39:3 | +36 |
2 | Polonia | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 30:11 | +19 |
3 | Albania | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 12:12 | 0 |
4 | Ungaria | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 19:13 | +6 |
5 | Andorra | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 8:24 | -16 |
6 | San Marino | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 1:46 | -45 |
Grupa J
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Germania | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 36:4 | +32 |
2 | Macedonia de Nord | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 23:11 | +12 |
3 | România | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 13:8 | +5 |
4 | Armenia | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9:20 | -11 |
5 | Islanda | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 12:18 | -6 |
6 | Lichtenstein | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 2:34 | -32 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Germania | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 36:4 | +32 |
2 | Danemarca | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 30:3 | +27 |
3 | Anglia | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 39:3 | +36 |
4 | Olanda | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 33:8 | +25 |
5 | Croatia | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 21:4 | +17 |
6 | Scotia | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 18:10 | +8 |
7 | Rusia | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 19:9 | +10 |
8 | Turcia | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 28:19 | +9 |
9 | Polonia | 20 | 12 | 8 | 2 | 2 | 35:11 | +24 |
10 | Belgia | 20 | 8 | 6 | 2 | 0 | 25:6 | +19 |
11 | Serbia | 20 | 8 | 6 | 2 | 0 | 18:9 | +9 |
12 | Spania | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 15:5 | +10 |
13 | Franta | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 18:3 | +15 |
14 | Elvetia | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 15:2 | +13 |
15 | Macedonia de Nord | 18 | 12 | 6 | 3 | 3 | 24:13 | +11 |
16 | Norvegia | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 15:8 | +7 |
17 | Albania | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 12:12 | 0 |
18 | Portugalia | 17 | 10 | 7 | 2 | 1 | 22:7 | +15 |
19 | Ungaria | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 19:13 | +6 |
20 | România | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 13:8 | +5 |
21 | Italia | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 13:3 | +10 |
22 | Israel | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 23:21 | +2 |
23 | Austria | 16 | 11 | 5 | 1 | 5 | 20:19 | +1 |
24 | Suedia | 15 | 10 | 5 | 1 | 4 | 13:9 | +4 |
25 | Wales | 15 | 10 | 6 | 3 | 1 | 17:10 | +7 |
26 | Slovacia | 14 | 10 | 3 | 5 | 2 | 17:10 | +7 |
27 | Cehia | 14 | 9 | 4 | 3 | 2 | 15:10 | +5 |
28 | Slovenia | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 13:12 | +1 |
29 | Ucraina | 12 | 10 | 3 | 6 | 1 | 14:10 | +4 |
30 | Montenegro | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 14:15 | -1 |
31 | Armenia | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9:20 | -11 |
32 | Finlanda | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 10:10 | 0 |
33 | Grecia | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 8:8 | 0 |
34 | Irlanda | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 11:8 | +3 |
35 | Irlanda de Nord | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 6:7 | -1 |
36 | Letonie | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 11:14 | -3 |
37 | Islanda | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 12:18 | -6 |
38 | Luxemburg | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 8:18 | -10 |
39 | Bulgaria | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 6:14 | -8 |
40 | Bosnia si Hertegovina | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 9:12 | -3 |
41 | Georgia | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 6:12 | -6 |
42 | Andorra | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 8:24 | -16 |
43 | Kosovo | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 5:15 | -10 |
44 | Cipru | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 4:21 | -17 |
45 | Malta | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 9:30 | -21 |
46 | Estonia | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 9:21 | -12 |
47 | Insulele Feroe | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 7:23 | -16 |
48 | Kazakhstan | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 5:20 | -15 |
49 | Lituania | 3 | 8 | 1 | 0 | 7 | 4:19 | -15 |
50 | Belarus | 3 | 8 | 1 | 0 | 7 | 7:24 | -17 |
51 | Azerbaidjan | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 5:18 | -13 |
52 | Moldova | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 5:30 | -25 |
53 | Lichtenstein | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 2:34 | -32 |
54 | Gibraltar | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 4:43 | -39 |
55 | San Marino | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 1:46 | -45 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Suedia | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 8:1 | +7 |
2 | Spania | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 9:2 | +7 |
3 | Grecia | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 4:4 | 0 |
4 | Georgia | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 3:5 | -2 |
5 | Kosovo | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 2:8 | -6 |
Grupa C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Elvetia | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 7:0 | +7 |
2 | Italia | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 9:2 | +7 |
3 | Bulgaria | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 4:6 | -2 |
4 | Irlanda de Nord | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 1:0 | +1 |
5 | Lituania | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:11 | -7 |
Grupa D Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Franta | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 12:2 | +10 |
2 | Finlanda | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:6 | -2 |
3 | Ucraina | 4 | 4 | 0 | 4 | 0 | 4:4 | 0 |
4 | Bosnia si Hertegovina | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:8 | -5 |
5 | Kazakhstan | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 2:8 | -6 |
Grupa E Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 17:2 | +15 |
2 | Wales | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 7:2 | +5 |
3 | Cehia | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 6:3 | +3 |
4 | Estonia | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 6:12 | -6 |
5 | Belarus | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 6:8 | -2 |
Grupa F Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Danemarca | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 19:1 | +18 |
2 | Scotia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 12:4 | +8 |
3 | Israel | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 11:8 | +3 |
4 | Austria | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 11:9 | +2 |
5 | Insulele Feroe | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 2:9 | -7 |
6 | Moldova | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 2:13 | -11 |
Grupa G Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olanda | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 20:1 | +19 |
2 | Turcia | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 16:8 | +8 |
3 | Norvegia | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 8:5 | +3 |
4 | Montenegro | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 7:6 | +1 |
5 | Letonie | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 5:8 | -3 |
6 | Gibraltar | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:19 | -18 |
Grupa H Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rusia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 11:1 | +10 |
2 | Croatia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 10:2 | +8 |
3 | Slovenia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 6:4 | +2 |
4 | Slovacia | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 8:6 | +2 |
5 | Cipru | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 3:7 | -4 |
6 | Malta | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 5:20 | -15 |
Grupa I Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 17:2 | +15 |
2 | Polonia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 14:4 | +10 |
3 | Albania | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 7:3 | +4 |
4 | Ungaria | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 9:9 | 0 |
5 | Andorra | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:14 | -10 |
6 | San Marino | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:25 | -24 |
Grupa J Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Germania | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 21:3 | +18 |
2 | România | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 6:3 | +3 |
3 | Macedonia de Nord | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 8:5 | +3 |
4 | Armenia | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:12 | -5 |
5 | Islanda | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 7:9 | -2 |
6 | Lichtenstein | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:13 | -12 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olanda | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 20:0 | +20 |
2 | Danemarca | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 19:0 | +19 |
3 | Anglia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 17:0 | +17 |
4 | Scotia | 13 | 6 | 4 | 1 | 0 | 13:0 | +13 |
5 | Rusia | 13 | 6 | 4 | 1 | 0 | 11:0 | +11 |
6 | Croatia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 10:0 | +10 |
7 | Germania | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 21:0 | +21 |
8 | Belgia | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 17:0 | +17 |
9 | Suedia | 12 | 5 | 4 | 1 | 0 | 9:0 | +9 |
10 | Polonia | 10 | 6 | 4 | 1 | 0 | 16:0 | +16 |
11 | Serbia | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 12:0 | +12 |
12 | Israel | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 11:0 | +11 |
13 | Spania | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 9:0 | +9 |
14 | Elvetia | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 7:0 | +7 |
15 | România | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 6:0 | +6 |
16 | Slovenia | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 6:0 | +6 |
17 | Turcia | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 16:0 | +16 |
18 | Portugalia | 9 | 6 | 5 | 0 | 0 | 14:0 | +14 |
19 | Austria | 9 | 5 | 3 | 0 | 0 | 11:0 | +11 |
20 | Albania | 9 | 5 | 3 | 0 | 0 | 7:0 | +7 |
21 | Franta | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 12:0 | +12 |
22 | Wales | 8 | 6 | 4 | 2 | 0 | 10:0 | +10 |
23 | Italia | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 9:0 | +9 |
24 | Macedonia de Nord | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 8:0 | +8 |
25 | Norvegia | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 8:0 | +8 |
26 | Slovacia | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 8:0 | +8 |
27 | Cehia | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 6:0 | +6 |
28 | Ungaria | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 9:0 | +9 |
29 | Armenia | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 7:0 | +7 |
30 | Bulgaria | 6 | 4 | 2 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
31 | Irlanda de Nord | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 1:0 | +1 |
32 | Montenegro | 5 | 5 | 1 | 2 | 0 | 7:0 | +7 |
33 | Islanda | 5 | 5 | 1 | 2 | 0 | 7:0 | +7 |
34 | Grecia | 5 | 4 | 1 | 2 | 0 | 4:0 | +4 |
35 | Cipru | 5 | 5 | 1 | 2 | 0 | 3:0 | +3 |
36 | Ucraina | 4 | 4 | 0 | 4 | 0 | 4:0 | +4 |
37 | Finlanda | 4 | 4 | 1 | 1 | 0 | 4:0 | +4 |
38 | Estonia | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 6:0 | +6 |
39 | Belarus | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 6:0 | +6 |
40 | Letonie | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 5:0 | +5 |
41 | Malta | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 5:0 | +5 |
42 | Andorra | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
43 | Lituania | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
44 | Luxemburg | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | +3 |
45 | Georgia | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | +3 |
46 | Irlanda | 3 | 4 | 0 | 3 | 0 | 2:0 | +2 |
47 | Insulele Feroe | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 |
48 | Bosnia si Hertegovina | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 3:0 | +3 |
49 | Kosovo | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 2:0 | +2 |
50 | Kazakhstan | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 2:0 | +2 |
51 | Moldova | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 2:0 | +2 |
52 | Azerbaidjan | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 2:0 | +2 |
53 | Lichtenstein | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
54 | Gibraltar | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
55 | San Marino | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spania | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 6:3 | +3 |
2 | Grecia | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 4:4 | 0 |
3 | Georgia | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3:7 | -4 |
4 | Kosovo | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3:7 | -4 |
5 | Suedia | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:5 | -1 |
Grupa C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Elvetia | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 8:2 | +6 |
2 | Italia | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 4:0 | +4 |
3 | Irlanda de Nord | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 5:7 | -2 |
4 | Bulgaria | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 2:8 | -6 |
5 | Lituania | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 0:8 | -8 |
Grupa D Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Franta | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 6:1 | +5 |
2 | Ucraina | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 7:4 | +3 |
3 | Finlanda | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 6:4 | +2 |
4 | Bosnia si Hertegovina | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 6:4 | +2 |
5 | Kazakhstan | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 3:12 | -9 |
Grupa E Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 8:4 | +4 |
2 | Wales | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7:7 | 0 |
3 | Cehia | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 8:6 | +2 |
4 | Estonia | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:9 | -6 |
5 | Belarus | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 1:16 | -15 |
Grupa F Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Danemarca | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 11:2 | +9 |
2 | Scotia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 5:3 | +2 |
3 | Austria | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:8 | 0 |
4 | Israel | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 12:13 | -1 |
5 | Insulele Feroe | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 5:14 | -9 |
6 | Moldova | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 3:17 | -14 |
Grupa G Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turcia | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 11:8 | +3 |
2 | Norvegia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:3 | +4 |
3 | Olanda | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 13:7 | +6 |
4 | Montenegro | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:9 | -2 |
5 | Letonie | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 6:6 | 0 |
6 | Gibraltar | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 3:24 | -21 |
Grupa H Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Croatia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 11:2 | +9 |
2 | Rusia | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 8:5 | +3 |
3 | Slovacia | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 9:4 | +5 |
4 | Slovenia | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 7:8 | -1 |
5 | Malta | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 4:10 | -6 |
6 | Cipru | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:14 | -13 |
Grupa I Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 22:1 | +21 |
2 | Polonia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 16:7 | +9 |
3 | Ungaria | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 10:4 | +6 |
4 | Albania | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 5:9 | -4 |
5 | Andorra | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:10 | -6 |
6 | San Marino | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0:21 | -21 |
Grupa J Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Germania | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 15:1 | +14 |
2 | Macedonia de Nord | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 15:6 | +9 |
3 | România | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:5 | +2 |
4 | Armenia | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 2:8 | -6 |
5 | Islanda | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 5:9 | -4 |
6 | Lichtenstein | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 1:21 | -20 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Germania | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 18:1 | +17 |
2 | Anglia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 24:1 | +23 |
3 | Turcia | 12 | 6 | 4 | 0 | 0 | 20:11 | +9 |
4 | Danemarca | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 12:2 | +10 |
5 | Polonia | 10 | 6 | 4 | 1 | 0 | 23:7 | +16 |
6 | Macedonia de Nord | 10 | 7 | 4 | 1 | 0 | 21:8 | +13 |
7 | Ungaria | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 19:4 | +15 |
8 | Croatia | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 13:2 | +11 |
9 | Scotia | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 12:3 | +9 |
10 | Serbia | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 12:3 | +9 |
11 | Norvegia | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 12:3 | +9 |
12 | Franta | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 8:1 | +7 |
13 | Rusia | 9 | 5 | 3 | 0 | 0 | 12:5 | +7 |
14 | Albania | 9 | 5 | 3 | 0 | 0 | 8:9 | -1 |
15 | Spania | 9 | 4 | 3 | 0 | 0 | 8:3 | +5 |
16 | Olanda | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 14:7 | +7 |
17 | Ucraina | 8 | 6 | 3 | 2 | 0 | 14:6 | +8 |
18 | Portugalia | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 12:3 | +9 |
19 | Belgia | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 10:4 | +6 |
20 | Elvetia | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 8:2 | +6 |
21 | Italia | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 7:0 | +7 |
22 | Austria | 7 | 6 | 2 | 1 | 0 | 18:10 | +8 |
23 | Montenegro | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 13:9 | +4 |
24 | Finlanda | 7 | 4 | 2 | 1 | 0 | 12:4 | +8 |
25 | Wales | 7 | 4 | 2 | 1 | 0 | 10:7 | +3 |
26 | România | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 10:5 | +5 |
27 | Israel | 6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 20:13 | +7 |
28 | Slovacia | 6 | 5 | 1 | 3 | 0 | 15:4 | +11 |
29 | Letonie | 6 | 5 | 1 | 3 | 0 | 14:6 | +8 |
30 | Bosnia si Hertegovina | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 14:4 | +10 |
31 | Luxemburg | 6 | 4 | 2 | 0 | 0 | 13:10 | +3 |
32 | Irlanda | 6 | 4 | 2 | 0 | 0 | 12:5 | +7 |
33 | Cehia | 6 | 5 | 2 | 1 | 0 | 11:7 | +4 |
34 | Armenia | 5 | 5 | 1 | 2 | 0 | 14:8 | +6 |
35 | Grecia | 5 | 4 | 1 | 2 | 0 | 8:4 | +4 |
36 | Islanda | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 14:9 | +5 |
37 | Slovenia | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 11:8 | +3 |
38 | Kosovo | 4 | 4 | 1 | 1 | 0 | 11:7 | +4 |
39 | Georgia | 4 | 4 | 1 | 1 | 0 | 8:7 | +1 |
40 | Andorra | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 18:10 | +8 |
41 | Suedia | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 5:7 | -2 |
42 | Irlanda de Nord | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 5:7 | -2 |
43 | Malta | 2 | 5 | 0 | 2 | 0 | 24:10 | +14 |
44 | Kazakhstan | 2 | 4 | 0 | 2 | 0 | 11:12 | -1 |
45 | Bulgaria | 2 | 4 | 0 | 2 | 0 | 8:8 | 0 |
46 | Estonia | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 15:9 | +6 |
47 | Lichtenstein | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 14:21 | -7 |
48 | Insulele Feroe | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 14:14 | 0 |
49 | Azerbaidjan | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 14:7 | +7 |
50 | San Marino | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 25:21 | +4 |
51 | Gibraltar | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 22:24 | -2 |
52 | Moldova | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 16:17 | -1 |
53 | Lituania | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 11:8 | +3 |
54 | Belarus | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 9:16 | -7 |
55 | Cipru | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 8:14 | -6 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare