Clasament World Championship
1/8 Group A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovacia | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 0 | 27:9 | +18 |
2 | Cehia | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 0 | 22:7 | +15 |
3 | Finlanda | 5 | 5 | 2 | 0 | 0 | 2 | 18:10 | +8 |
4 | Germania | 5 | 5 | 2 | 0 | 0 | 2 | 11:11 | 0 |
5 | Austria | 2 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 9:27 | -18 |
6 | Ukraine | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 8:31 | -23 |
1/8 Group B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Canada | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 0 | 18:6 | +12 |
2 | Suedia | 8 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 20:9 | +11 |
3 | Russia | 4 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 16:14 | +2 |
4 | Elvetia | 4 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 14:16 | -2 |
5 | Lituania | 4 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 10:16 | -6 |
6 | Danemarca | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 4 | 8:25 | -17 |
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovacia | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 22:5 | +17 |
2 | Germania | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 9:8 | +1 |
3 | Ukraine | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 9:13 | -4 |
4 | Japan | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 6:20 | -14 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Russia | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 14:5 | +9 |
2 | Elvetia | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 9:7 | +2 |
3 | Danemarca | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8:14 | -6 |
4 | SUA | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 4:9 | -5 |
Grupa C
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Canada | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 12:2 | +10 |
2 | Suedia | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6:5 | +1 |
3 | Lituania | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6:9 | -3 |
4 | Belarus | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1:9 | -8 |
Grupa D
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cehia | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 15:4 | +11 |
2 | Finlanda | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 18:3 | +15 |
3 | Austria | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8:15 | -7 |
4 | Slovenia | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 4:23 | -19 |
Relegation Group
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SUA | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 19:5 | +14 |
2 | Belarus | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 9:8 | +1 |
3 | Slovenia | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 8:14 | -6 |
4 | Japan | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5:14 | -9 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovacia | 6 | 9 | 7 | 0 | 0 | 1 | 45:17 | +28 |
2 | Cehia | 6 | 9 | 6 | 0 | 0 | 2 | 36:21 | +15 |
3 | Canada | 6 | 9 | 6 | 1 | 1 | 0 | 34:15 | +19 |
4 | Russia | 6 | 7 | 3 | 0 | 0 | 4 | 19:19 | 0 |
5 | Finlanda | 4 | 7 | 3 | 0 | 0 | 3 | 35:16 | +19 |
6 | Elvetia | 4 | 7 | 3 | 0 | 0 | 4 | 16:19 | -3 |
7 | Germania | 4 | 7 | 3 | 0 | 1 | 2 | 19:18 | +1 |
8 | Suedia | 4 | 9 | 7 | 0 | 1 | 1 | 34:18 | +16 |
9 | Lituania | 2 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 14:16 | -2 |
10 | Ukraine | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 13:32 | -19 |
11 | Danemarca | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 4 | 13:27 | -14 |
12 | Austria | 2 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 15:29 | -14 |
13 | SUA | 0 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 23:14 | +9 |
14 | Belarus | 0 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 10:17 | -7 |
15 | Japan | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 5 | 11:34 | -23 |
16 | Slovenia | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 5 | 12:37 | -25 |
1/8 Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cehia | 7 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 20:6 | +14 |
2 | Slovacia | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 19:5 | +14 |
3 | Finlanda | 5 | 5 | 2 | 0 | 0 | 2 | 18:10 | +8 |
4 | Germania | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 8:2 | +6 |
5 | Ukraine | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2:5 | -3 |
6 | Austria | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
1/8 Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Canada | 7 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 15:5 | +10 |
2 | Suedia | 6 | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 16:7 | +9 |
3 | Russia | 4 | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 14:9 | +5 |
4 | Elvetia | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 10:4 | +6 |
5 | Lituania | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4:2 | +2 |
6 | Danemarca | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovacia | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 22:5 | +17 |
2 | Germania | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 8:5 | +3 |
3 | Ukraine | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5:1 | +4 |
4 | Japan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Russia | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 14:5 | +9 |
2 | Elvetia | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6:2 | +4 |
3 | SUA | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2:6 | -4 |
4 | Danemarca | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Grupa C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Canada | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 9:1 | +8 |
2 | Suedia | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6:5 | +1 |
3 | Lituania | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
4 | Belarus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Grupa D Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Finlanda | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 18:3 | +15 |
2 | Cehia | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 13:3 | +10 |
3 | Austria | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6:2 | +4 |
4 | Slovenia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Relegation Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SUA | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 19:5 | +14 |
2 | Belarus | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 7:4 | +3 |
3 | Slovenia | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3:3 | 0 |
4 | Japan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovacia | 6 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 32:0 | +32 |
2 | Russia | 6 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 17:0 | +17 |
3 | Cehia | 4 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 34:0 | +34 |
4 | Finlanda | 4 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 30:0 | +30 |
5 | Suedia | 4 | 8 | 6 | 0 | 1 | 0 | 30:0 | +30 |
6 | Canada | 4 | 6 | 4 | 1 | 0 | 0 | 21:0 | +21 |
7 | Germania | 4 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 13:0 | +13 |
8 | Elvetia | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 10:0 | +10 |
9 | Lituania | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 8:0 | +8 |
10 | Ukraine | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7:0 | +7 |
11 | Austria | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6:0 | +6 |
12 | SUA | 0 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 21:0 | +21 |
13 | Belarus | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 7:0 | +7 |
14 | Slovenia | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3:0 | +3 |
15 | Danemarca | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
16 | Japan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
1/8 Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovacia | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 8:4 | +4 |
2 | Austria | 2 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 9:27 | -18 |
3 | Cehia | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2:1 | +1 |
4 | Germania | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3:9 | -6 |
5 | Ukraine | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 6:26 | -20 |
6 | Finlanda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
1/8 Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lituania | 2 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 6:14 | -8 |
2 | Suedia | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4:2 | +2 |
3 | Canada | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3:1 | +2 |
4 | Danemarca | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 4 | 8:25 | -17 |
5 | Elvetia | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 4:12 | -8 |
6 | Russia | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2:5 | -3 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Japan | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 6:20 | -14 |
2 | Ukraine | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4:12 | -8 |
3 | Germania | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | -2 |
4 | Slovacia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Danemarca | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8:14 | -6 |
2 | Elvetia | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3:5 | -2 |
3 | SUA | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2:3 | -1 |
4 | Russia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Grupa C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Canada | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3:1 | +2 |
2 | Lituania | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2:9 | -7 |
3 | Belarus | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1:9 | -8 |
4 | Suedia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Grupa D Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cehia | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2:1 | +1 |
2 | Slovenia | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 4:23 | -19 |
3 | Austria | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2:13 | -11 |
4 | Finlanda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Relegation Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Japan | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5:14 | -9 |
2 | Slovenia | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5:11 | -6 |
3 | Belarus | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2:4 | -2 |
4 | SUA | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cehia | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 22:1 | +21 |
2 | Canada | 2 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 21:7 | +14 |
3 | Danemarca | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 13:27 | -14 |
4 | Elvetia | 2 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 10:15 | -5 |
5 | Suedia | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 21:2 | +19 |
6 | Slovacia | 0 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 20:10 | +10 |
7 | Finlanda | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15:6 | +9 |
8 | Russia | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13:8 | +5 |
9 | SUA | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13:3 | +10 |
10 | Slovenia | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12:34 | -22 |
11 | Ukraine | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12:26 | -14 |
12 | Japan | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11:34 | -23 |
13 | Austria | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 11:27 | -16 |
14 | Germania | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 11:12 | -1 |
15 | Lituania | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 8:14 | -6 |
16 | Belarus | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7:13 | -6 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri