Zielona Góra
Clasament PLK Basket Liga
Basic Group
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arka Gdynia | 39 | 22 | 16 | 1 | 0 | 5 | 1750:1575 | +175 |
2 | Turów Zgorzelec | 37 | 22 | 12 | 3 | 2 | 5 | 1799:1680 | +119 |
3 | Trefl Sopot | 36 | 22 | 13 | 1 | 1 | 7 | 1708:1590 | +118 |
4 | Czarni Słupsk | 36 | 22 | 13 | 1 | 0 | 8 | 1781:1716 | +65 |
5 | Starogard Gdaňsk | 33 | 22 | 11 | 0 | 2 | 9 | 1792:1753 | +39 |
6 | Anwil Włocławek | 33 | 22 | 10 | 1 | 0 | 11 | 1696:1632 | +64 |
7 | Politechnika Poznan KK | 32 | 22 | 10 | 0 | 3 | 9 | 1678:1685 | -7 |
8 | Ziemny Koszalin AZS | 32 | 22 | 9 | 1 | 0 | 12 | 1868:1942 | -74 |
9 | Zielona Góra | 31 | 22 | 8 | 1 | 0 | 13 | 1692:1754 | -62 |
10 | Polonia Warbud | 31 | 22 | 9 | 0 | 0 | 13 | 1567:1663 | -96 |
11 | Kotwica Kolobrzeg | 30 | 22 | 7 | 1 | 2 | 12 | 1749:1806 | -57 |
12 | Siarka Tarnobrzeg | 26 | 22 | 3 | 1 | 1 | 17 | 1598:1882 | -284 |
Relegation Group
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zielona Góra | 37 | 25 | 10 | 2 | 0 | 13 | 1956:1997 | -41 |
2 | Polonia Warbud | 35 | 25 | 10 | 0 | 0 | 15 | 1782:1889 | -107 |
3 | Kotwica Kolobrzeg | 34 | 25 | 8 | 1 | 3 | 13 | 1957:2025 | -68 |
4 | Siarka Tarnobrzeg | 30 | 25 | 4 | 1 | 1 | 19 | 1824:2107 | -283 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arka Gdynia | 39 | 38 | 28 | 0 | 0 | 10 | 3002:2723 | +279 |
2 | Turów Zgorzelec | 37 | 41 | 25 | 0 | 0 | 16 | 3169:3087 | +82 |
3 | Zielona Góra | 37 | 25 | 12 | 0 | 0 | 13 | 1956:1997 | -41 |
4 | Trefl Sopot | 36 | 35 | 20 | 0 | 0 | 15 | 2735:2599 | +136 |
5 | Czarni Słupsk | 36 | 33 | 20 | 0 | 0 | 13 | 2605:2535 | +70 |
6 | Polonia Warbud | 35 | 25 | 10 | 0 | 0 | 15 | 1782:1889 | -107 |
7 | Kotwica Kolobrzeg | 34 | 25 | 9 | 0 | 0 | 16 | 1957:2025 | -68 |
8 | Starogard Gdaňsk | 33 | 26 | 12 | 0 | 0 | 14 | 2089:2079 | +10 |
9 | Anwil Włocławek | 33 | 26 | 12 | 0 | 0 | 14 | 2014:1962 | +52 |
10 | Politechnika Poznan KK | 32 | 27 | 12 | 0 | 0 | 15 | 2032:2033 | -1 |
11 | Ziemny Koszalin AZS | 32 | 26 | 11 | 0 | 0 | 15 | 2187:2316 | -129 |
12 | Siarka Tarnobrzeg | 30 | 25 | 5 | 0 | 0 | 20 | 1824:2107 | -283 |
Basic Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arka Gdynia | 21 | 11 | 10 | 0 | 0 | 1 | 922:803 | +119 |
2 | Turów Zgorzelec | 20 | 11 | 8 | 1 | 1 | 1 | 956:839 | +117 |
3 | Czarni Słupsk | 19 | 11 | 8 | 0 | 0 | 3 | 912:876 | +36 |
4 | Trefl Sopot | 19 | 11 | 8 | 0 | 1 | 2 | 865:774 | +91 |
5 | Ziemny Koszalin AZS | 18 | 11 | 6 | 1 | 0 | 4 | 969:962 | +7 |
6 | Zielona Góra | 18 | 11 | 7 | 0 | 0 | 4 | 892:826 | +66 |
7 | Anwil Włocławek | 18 | 11 | 6 | 1 | 0 | 4 | 836:783 | +53 |
8 | Polonia Warbud | 18 | 11 | 7 | 0 | 0 | 4 | 809:787 | +22 |
9 | Starogard Gdaňsk | 17 | 11 | 6 | 0 | 1 | 4 | 881:831 | +50 |
10 | Politechnika Poznan KK | 17 | 11 | 6 | 0 | 2 | 3 | 849:807 | +42 |
11 | Kotwica Kolobrzeg | 16 | 11 | 4 | 1 | 1 | 5 | 860:896 | -36 |
12 | Siarka Tarnobrzeg | 14 | 11 | 3 | 0 | 1 | 7 | 832:911 | -79 |
Relegation Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zielona Góra | 22 | 13 | 9 | 0 | 0 | 4 | 1059:979 | +80 |
2 | Polonia Warbud | 21 | 13 | 8 | 0 | 0 | 5 | 958:935 | +23 |
3 | Kotwica Kolobrzeg | 17 | 12 | 4 | 1 | 2 | 5 | 950:993 | -43 |
4 | Siarka Tarnobrzeg | 16 | 12 | 4 | 0 | 1 | 7 | 893:959 | -66 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zielona Góra | 22 | 13 | 9 | 0 | 0 | 0 | 1059:0 | +1059 |
2 | Arka Gdynia | 21 | 20 | 16 | 0 | 0 | 0 | 1652:0 | +1652 |
3 | Polonia Warbud | 21 | 13 | 8 | 0 | 0 | 0 | 958:0 | +958 |
4 | Turów Zgorzelec | 20 | 21 | 16 | 0 | 0 | 0 | 1656:0 | +1656 |
5 | Trefl Sopot | 19 | 17 | 11 | 0 | 0 | 0 | 1357:0 | +1357 |
6 | Czarni Słupsk | 19 | 16 | 11 | 0 | 0 | 0 | 1301:0 | +1301 |
7 | Ziemny Koszalin AZS | 18 | 13 | 8 | 0 | 0 | 0 | 1128:0 | +1128 |
8 | Anwil Włocławek | 18 | 13 | 7 | 0 | 0 | 0 | 1000:0 | +1000 |
9 | Starogard Gdaňsk | 17 | 13 | 7 | 0 | 0 | 0 | 1033:0 | +1033 |
10 | Politechnika Poznan KK | 17 | 13 | 8 | 0 | 0 | 0 | 995:0 | +995 |
11 | Kotwica Kolobrzeg | 17 | 12 | 5 | 0 | 0 | 0 | 950:0 | +950 |
12 | Siarka Tarnobrzeg | 16 | 12 | 4 | 0 | 0 | 0 | 893:0 | +893 |
Basic Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arka Gdynia | 18 | 11 | 6 | 1 | 0 | 4 | 828:772 | +56 |
2 | Czarni Słupsk | 17 | 11 | 5 | 1 | 0 | 5 | 869:840 | +29 |
3 | Turów Zgorzelec | 17 | 11 | 4 | 2 | 1 | 4 | 843:841 | +2 |
4 | Trefl Sopot | 17 | 11 | 5 | 1 | 0 | 5 | 843:816 | +27 |
5 | Starogard Gdaňsk | 16 | 11 | 5 | 0 | 1 | 5 | 911:922 | -11 |
6 | Anwil Włocławek | 15 | 11 | 4 | 0 | 0 | 7 | 860:849 | +11 |
7 | Politechnika Poznan KK | 15 | 11 | 4 | 0 | 1 | 6 | 829:878 | -49 |
8 | Ziemny Koszalin AZS | 14 | 11 | 3 | 0 | 0 | 8 | 899:980 | -81 |
9 | Kotwica Kolobrzeg | 14 | 11 | 3 | 0 | 1 | 7 | 889:910 | -21 |
10 | Zielona Góra | 13 | 11 | 1 | 1 | 0 | 9 | 800:928 | -128 |
11 | Polonia Warbud | 13 | 11 | 2 | 0 | 0 | 9 | 758:876 | -118 |
12 | Siarka Tarnobrzeg | 12 | 11 | 0 | 1 | 0 | 10 | 766:971 | -205 |
Relegation Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kotwica Kolobrzeg | 17 | 13 | 4 | 0 | 1 | 8 | 1007:1032 | -25 |
2 | Zielona Góra | 15 | 12 | 1 | 2 | 0 | 9 | 897:1018 | -121 |
3 | Siarka Tarnobrzeg | 14 | 13 | 0 | 1 | 0 | 12 | 931:1148 | -217 |
4 | Polonia Warbud | 14 | 12 | 2 | 0 | 0 | 10 | 824:954 | -130 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arka Gdynia | 18 | 18 | 12 | 0 | 0 | 0 | 2824:1249 | +1575 |
2 | Turów Zgorzelec | 17 | 20 | 9 | 0 | 0 | 0 | 3047:1553 | +1494 |
3 | Trefl Sopot | 17 | 18 | 9 | 0 | 0 | 0 | 2631:1346 | +1285 |
4 | Czarni Słupsk | 17 | 17 | 9 | 0 | 0 | 0 | 2553:1286 | +1267 |
5 | Kotwica Kolobrzeg | 17 | 13 | 4 | 0 | 0 | 0 | 2000:1032 | +968 |
6 | Starogard Gdaňsk | 16 | 13 | 5 | 0 | 0 | 0 | 2040:1095 | +945 |
7 | Anwil Włocławek | 15 | 13 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1975:1001 | +974 |
8 | Politechnika Poznan KK | 15 | 14 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1960:1110 | +850 |
9 | Zielona Góra | 15 | 12 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1876:1018 | +858 |
10 | Ziemny Koszalin AZS | 14 | 13 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2185:1190 | +995 |
11 | Siarka Tarnobrzeg | 14 | 13 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1890:1148 | +742 |
12 | Polonia Warbud | 14 | 12 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1759:954 | +805 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- PM:PP
- Puncte marcate:Puncte primite
- DP
- Diferența de puncte
Statistici Zielona Góra din PLK Basket Liga
Aici vei găsi statistici pentru echipa Zielona Góra din sezonul PLK Basket Liga 2010/2011. Poți verifica poziția și punctele echipei Zielona Góra în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Zielona Góra
Puteți găsi programul complet al echipei baschet pentru Zielona Góra pe această pagină pentru sezonul 2010/2011. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga PLK Basket Liga, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Zielona Góra
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din PLK Basket Liga. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.