Turów Zgorzelec
Clasament PLK Basket Liga
Basic Group
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turów Zgorzelec | 37 | 22 | 15 | 0 | 0 | 7 | 1831:1683 | +148 |
2 | Zielona Góra | 37 | 22 | 13 | 2 | 0 | 7 | 1898:1836 | +62 |
3 | Arka Gdynia | 37 | 22 | 15 | 0 | 0 | 7 | 1692:1570 | +122 |
4 | Trefl Sopot | 36 | 22 | 14 | 0 | 1 | 7 | 1860:1619 | +241 |
5 | Anwil Włocławek | 36 | 22 | 14 | 0 | 0 | 8 | 1673:1573 | +100 |
6 | Czarni Słupsk | 35 | 22 | 13 | 0 | 0 | 9 | 1753:1704 | +49 |
7 | Starogard Gdaňsk | 32 | 22 | 9 | 1 | 0 | 12 | 1733:1787 | -54 |
8 | Ziemny Koszalin AZS | 32 | 22 | 9 | 1 | 1 | 11 | 1692:1709 | -17 |
9 | Siarka Tarnobrzeg | 31 | 22 | 8 | 1 | 1 | 12 | 1740:1855 | -115 |
10 | Rosasport Radom | 28 | 22 | 5 | 1 | 2 | 14 | 1705:1844 | -139 |
11 | Kotwica Kolobrzeg | 28 | 22 | 6 | 0 | 0 | 16 | 1580:1759 | -179 |
12 | Start Gdynia | 27 | 22 | 5 | 0 | 1 | 16 | 1467:1685 | -218 |
Grupa I
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turów Zgorzelec | 55 | 32 | 23 | 0 | 0 | 9 | 2630:2371 | +259 |
2 | Trefl Sopot | 53 | 32 | 20 | 1 | 1 | 10 | 2612:2345 | +267 |
3 | Zielona Góra | 52 | 32 | 18 | 2 | 0 | 12 | 2686:2658 | +28 |
4 | Arka Gdynia | 50 | 32 | 18 | 0 | 0 | 14 | 2427:2387 | +40 |
5 | Anwil Włocławek | 50 | 32 | 17 | 1 | 0 | 14 | 2396:2316 | +80 |
6 | Czarni Słupsk | 48 | 32 | 16 | 0 | 2 | 14 | 2479:2431 | +48 |
Grupa II
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ziemny Koszalin AZS | 50 | 32 | 17 | 1 | 1 | 13 | 2451:2394 | +57 |
2 | Starogard Gdaňsk | 47 | 32 | 13 | 2 | 0 | 17 | 2491:2551 | -60 |
3 | Siarka Tarnobrzeg | 46 | 32 | 13 | 1 | 2 | 16 | 2548:2681 | -133 |
4 | Rosasport Radom | 42 | 32 | 9 | 1 | 2 | 20 | 2471:2606 | -135 |
5 | Start Gdynia | 42 | 32 | 10 | 0 | 1 | 21 | 2153:2380 | -227 |
6 | Kotwica Kolobrzeg | 41 | 32 | 9 | 0 | 0 | 23 | 2296:2520 | -224 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turów Zgorzelec | 55 | 43 | 29 | 0 | 0 | 14 | 3492:3192 | +300 |
2 | Trefl Sopot | 53 | 36 | 22 | 0 | 0 | 14 | 2921:2655 | +266 |
3 | Zielona Góra | 52 | 44 | 30 | 0 | 0 | 14 | 3672:3568 | +104 |
4 | Arka Gdynia | 50 | 36 | 19 | 0 | 0 | 17 | 2668:2666 | +2 |
5 | Anwil Włocławek | 50 | 42 | 22 | 0 | 0 | 20 | 3115:3015 | +100 |
6 | Ziemny Koszalin AZS | 50 | 41 | 23 | 0 | 0 | 18 | 3146:3115 | +31 |
7 | Czarni Słupsk | 48 | 37 | 18 | 0 | 0 | 19 | 2874:2830 | +44 |
8 | Starogard Gdaňsk | 47 | 35 | 15 | 0 | 0 | 20 | 2697:2825 | -128 |
9 | Siarka Tarnobrzeg | 46 | 32 | 14 | 0 | 0 | 18 | 2548:2681 | -133 |
10 | Rosasport Radom | 42 | 32 | 10 | 0 | 0 | 22 | 2471:2606 | -135 |
11 | Start Gdynia | 42 | 32 | 10 | 0 | 0 | 22 | 2153:2380 | -227 |
12 | Kotwica Kolobrzeg | 41 | 32 | 9 | 0 | 0 | 23 | 2296:2520 | -224 |
Basic Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Trefl Sopot | 20 | 11 | 9 | 0 | 1 | 1 | 979:803 | +176 |
2 | Turów Zgorzelec | 20 | 11 | 9 | 0 | 0 | 2 | 950:849 | +101 |
3 | Arka Gdynia | 20 | 11 | 9 | 0 | 0 | 2 | 865:746 | +119 |
4 | Zielona Góra | 19 | 11 | 8 | 0 | 0 | 3 | 936:889 | +47 |
5 | Ziemny Koszalin AZS | 19 | 11 | 7 | 1 | 1 | 2 | 890:822 | +68 |
6 | Siarka Tarnobrzeg | 18 | 11 | 6 | 1 | 0 | 4 | 922:922 | 0 |
7 | Starogard Gdaňsk | 18 | 11 | 7 | 0 | 0 | 4 | 895:869 | +26 |
8 | Czarni Słupsk | 18 | 11 | 7 | 0 | 0 | 4 | 867:838 | +29 |
9 | Anwil Włocławek | 18 | 11 | 7 | 0 | 0 | 4 | 815:735 | +80 |
10 | Kotwica Kolobrzeg | 17 | 11 | 6 | 0 | 0 | 5 | 797:825 | -28 |
11 | Start Gdynia | 15 | 11 | 4 | 0 | 1 | 6 | 754:846 | -92 |
12 | Rosasport Radom | 14 | 11 | 2 | 1 | 0 | 8 | 880:930 | -50 |
Grupa I Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turów Zgorzelec | 28 | 16 | 12 | 0 | 0 | 4 | 1334:1193 | +141 |
2 | Trefl Sopot | 27 | 16 | 11 | 0 | 1 | 4 | 1340:1165 | +175 |
3 | Arka Gdynia | 27 | 16 | 11 | 0 | 0 | 5 | 1258:1154 | +104 |
4 | Zielona Góra | 26 | 16 | 10 | 0 | 0 | 6 | 1299:1307 | -8 |
5 | Czarni Słupsk | 25 | 16 | 9 | 0 | 1 | 6 | 1256:1197 | +59 |
6 | Anwil Włocławek | 25 | 16 | 8 | 1 | 0 | 7 | 1177:1115 | +62 |
Grupa II Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ziemny Koszalin AZS | 29 | 16 | 12 | 1 | 1 | 2 | 1302:1152 | +150 |
2 | Starogard Gdaňsk | 26 | 16 | 9 | 1 | 0 | 6 | 1288:1245 | +43 |
3 | Siarka Tarnobrzeg | 25 | 16 | 8 | 1 | 0 | 7 | 1328:1332 | -4 |
4 | Kotwica Kolobrzeg | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1149:1181 | -32 |
5 | Start Gdynia | 24 | 16 | 8 | 0 | 1 | 7 | 1131:1185 | -54 |
6 | Rosasport Radom | 20 | 16 | 3 | 1 | 0 | 12 | 1248:1304 | -56 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ziemny Koszalin AZS | 29 | 20 | 16 | 0 | 0 | 0 | 1590:0 | +1590 |
2 | Turów Zgorzelec | 28 | 22 | 16 | 0 | 0 | 0 | 1812:0 | +1812 |
3 | Trefl Sopot | 27 | 18 | 12 | 0 | 0 | 0 | 1508:0 | +1508 |
4 | Arka Gdynia | 27 | 18 | 12 | 0 | 0 | 0 | 1387:0 | +1387 |
5 | Zielona Góra | 26 | 23 | 16 | 0 | 0 | 0 | 1887:0 | +1887 |
6 | Starogard Gdaňsk | 26 | 17 | 10 | 0 | 0 | 0 | 1370:0 | +1370 |
7 | Anwil Włocławek | 25 | 21 | 12 | 0 | 0 | 0 | 1547:0 | +1547 |
8 | Czarni Słupsk | 25 | 18 | 10 | 0 | 0 | 0 | 1414:0 | +1414 |
9 | Siarka Tarnobrzeg | 25 | 16 | 9 | 0 | 0 | 0 | 1328:0 | +1328 |
10 | Kotwica Kolobrzeg | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 0 | 1149:0 | +1149 |
11 | Start Gdynia | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 0 | 1131:0 | +1131 |
12 | Rosasport Radom | 20 | 16 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1248:0 | +1248 |
Basic Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zielona Góra | 18 | 11 | 5 | 2 | 0 | 4 | 962:947 | +15 |
2 | Anwil Włocławek | 18 | 11 | 7 | 0 | 0 | 4 | 858:838 | +20 |
3 | Czarni Słupsk | 17 | 11 | 6 | 0 | 0 | 5 | 886:866 | +20 |
4 | Turów Zgorzelec | 17 | 11 | 6 | 0 | 0 | 5 | 881:834 | +47 |
5 | Arka Gdynia | 17 | 11 | 6 | 0 | 0 | 5 | 827:824 | +3 |
6 | Trefl Sopot | 16 | 11 | 5 | 0 | 0 | 6 | 881:816 | +65 |
7 | Starogard Gdaňsk | 14 | 11 | 2 | 1 | 0 | 8 | 838:918 | -80 |
8 | Rosasport Radom | 14 | 11 | 3 | 0 | 2 | 6 | 825:914 | -89 |
9 | Siarka Tarnobrzeg | 13 | 11 | 2 | 0 | 1 | 8 | 818:933 | -115 |
10 | Ziemny Koszalin AZS | 13 | 11 | 2 | 0 | 0 | 9 | 802:887 | -85 |
11 | Start Gdynia | 12 | 11 | 1 | 0 | 0 | 10 | 713:839 | -126 |
12 | Kotwica Kolobrzeg | 11 | 11 | 0 | 0 | 0 | 11 | 783:934 | -151 |
Grupa I Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turów Zgorzelec | 27 | 16 | 11 | 0 | 0 | 5 | 1296:1178 | +118 |
2 | Zielona Góra | 26 | 16 | 8 | 2 | 0 | 6 | 1387:1351 | +36 |
3 | Trefl Sopot | 26 | 16 | 9 | 1 | 0 | 6 | 1272:1180 | +92 |
4 | Anwil Włocławek | 25 | 16 | 9 | 0 | 0 | 7 | 1219:1201 | +18 |
5 | Czarni Słupsk | 23 | 16 | 7 | 0 | 1 | 8 | 1223:1234 | -11 |
6 | Arka Gdynia | 23 | 16 | 7 | 0 | 0 | 9 | 1169:1233 | -64 |
Grupa II Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rosasport Radom | 22 | 16 | 6 | 0 | 2 | 8 | 1223:1302 | -79 |
2 | Siarka Tarnobrzeg | 21 | 16 | 5 | 0 | 2 | 9 | 1220:1349 | -129 |
3 | Starogard Gdaňsk | 21 | 16 | 4 | 1 | 0 | 11 | 1203:1306 | -103 |
4 | Ziemny Koszalin AZS | 21 | 16 | 5 | 0 | 0 | 11 | 1149:1242 | -93 |
5 | Start Gdynia | 18 | 16 | 2 | 0 | 0 | 14 | 1022:1195 | -173 |
6 | Kotwica Kolobrzeg | 17 | 16 | 1 | 0 | 0 | 15 | 1147:1339 | -192 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turów Zgorzelec | 27 | 21 | 13 | 0 | 0 | 0 | 3293:1579 | +1714 |
2 | Zielona Góra | 26 | 21 | 14 | 0 | 0 | 0 | 3648:1705 | +1943 |
3 | Trefl Sopot | 26 | 18 | 10 | 0 | 0 | 0 | 2741:1327 | +1414 |
4 | Anwil Włocławek | 25 | 21 | 10 | 0 | 0 | 0 | 3016:1567 | +1449 |
5 | Czarni Słupsk | 23 | 19 | 8 | 0 | 0 | 0 | 2811:1479 | +1332 |
6 | Arka Gdynia | 23 | 18 | 7 | 0 | 0 | 0 | 2572:1375 | +1197 |
7 | Rosasport Radom | 22 | 16 | 6 | 0 | 0 | 0 | 2527:1302 | +1225 |
8 | Ziemny Koszalin AZS | 21 | 21 | 7 | 0 | 0 | 0 | 3009:1662 | +1347 |
9 | Starogard Gdaňsk | 21 | 18 | 5 | 0 | 0 | 0 | 2660:1492 | +1168 |
10 | Siarka Tarnobrzeg | 21 | 16 | 5 | 0 | 0 | 0 | 2552:1349 | +1203 |
11 | Start Gdynia | 18 | 16 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2207:1195 | +1012 |
12 | Kotwica Kolobrzeg | 17 | 16 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2328:1339 | +989 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- PM:PP
- Puncte marcate:Puncte primite
- DP
- Diferența de puncte
Statistici Turów Zgorzelec din PLK Basket Liga
Aici vei găsi statistici pentru echipa Turów Zgorzelec din sezonul PLK Basket Liga 2012/2013. Poți verifica poziția și punctele echipei Turów Zgorzelec în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Turów Zgorzelec
Puteți găsi programul complet al echipei baschet pentru Turów Zgorzelec pe această pagină pentru sezonul 2012/2013. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga PLK Basket Liga, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Turów Zgorzelec
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din PLK Basket Liga. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.