Zielona Góra
Clasament PLK Basket Liga
Basic Group
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turów Zgorzelec | 40 | 22 | 17 | 1 | 0 | 4 | 1831:1636 | +195 |
2 | Zielona Góra | 39 | 22 | 14 | 3 | 0 | 5 | 1866:1634 | +232 |
3 | Trefl Sopot | 38 | 22 | 15 | 1 | 1 | 5 | 1812:1634 | +178 |
4 | Anwil Włocławek | 35 | 22 | 13 | 0 | 1 | 8 | 1699:1639 | +60 |
5 | Czarni Słupsk | 34 | 22 | 12 | 0 | 0 | 10 | 1655:1603 | +52 |
6 | Rosasport Radom | 34 | 22 | 11 | 1 | 0 | 10 | 1689:1669 | +20 |
7 | Arka Gdynia | 33 | 22 | 11 | 0 | 1 | 10 | 1565:1543 | +22 |
8 | Slask Wroclaw | 32 | 22 | 10 | 0 | 2 | 10 | 1679:1691 | -12 |
9 | Ziemny Koszalin AZS | 31 | 22 | 8 | 1 | 1 | 12 | 1691:1690 | +1 |
10 | Siarka Tarnobrzeg | 27 | 22 | 4 | 1 | 1 | 16 | 1661:1875 | -214 |
11 | Starogard Gdaňsk | 27 | 22 | 5 | 0 | 1 | 16 | 1559:1840 | -281 |
12 | Kotwica Kolobrzeg | 26 | 22 | 3 | 1 | 1 | 17 | 1606:1859 | -253 |
Grupa I
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turów Zgorzelec | 57 | 32 | 24 | 1 | 0 | 7 | 2696:2393 | +303 |
2 | Zielona Góra | 57 | 32 | 21 | 4 | 0 | 7 | 2700:2414 | +286 |
3 | Trefl Sopot | 54 | 32 | 21 | 1 | 2 | 8 | 2647:2432 | +215 |
4 | Anwil Włocławek | 48 | 32 | 15 | 1 | 1 | 15 | 2394:2445 | -51 |
5 | Rosasport Radom | 48 | 32 | 14 | 2 | 1 | 15 | 2443:2475 | -32 |
6 | Czarni Słupsk | 46 | 32 | 14 | 0 | 1 | 17 | 2391:2375 | +16 |
Grupa II
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arka Gdynia | 50 | 32 | 17 | 1 | 2 | 12 | 2352:2277 | +75 |
2 | Ziemny Koszalin AZS | 50 | 32 | 14 | 4 | 1 | 13 | 2499:2399 | +100 |
3 | Slask Wroclaw | 49 | 32 | 15 | 2 | 2 | 13 | 2521:2482 | +39 |
4 | Starogard Gdaňsk | 42 | 32 | 10 | 0 | 3 | 19 | 2360:2642 | -282 |
5 | Siarka Tarnobrzeg | 39 | 32 | 6 | 1 | 3 | 22 | 2433:2673 | -240 |
6 | Kotwica Kolobrzeg | 36 | 32 | 3 | 1 | 2 | 26 | 2280:2709 | -429 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turów Zgorzelec | 57 | 44 | 35 | 0 | 0 | 9 | 3763:3317 | +446 |
2 | Zielona Góra | 57 | 47 | 33 | 0 | 0 | 14 | 3845:3525 | +320 |
3 | Trefl Sopot | 54 | 45 | 29 | 0 | 0 | 16 | 3577:3369 | +208 |
4 | Arka Gdynia | 50 | 36 | 19 | 0 | 0 | 17 | 2609:2565 | +44 |
5 | Ziemny Koszalin AZS | 50 | 35 | 18 | 0 | 0 | 17 | 2705:2685 | +20 |
6 | Slask Wroclaw | 49 | 32 | 17 | 0 | 0 | 15 | 2521:2482 | +39 |
7 | Anwil Włocławek | 48 | 37 | 18 | 0 | 0 | 19 | 2783:2867 | -84 |
8 | Rosasport Radom | 48 | 43 | 20 | 0 | 0 | 23 | 3301:3368 | -67 |
9 | Czarni Słupsk | 46 | 37 | 16 | 0 | 0 | 21 | 2753:2728 | +25 |
10 | Starogard Gdaňsk | 42 | 32 | 10 | 0 | 0 | 22 | 2360:2642 | -282 |
11 | Siarka Tarnobrzeg | 39 | 32 | 7 | 0 | 0 | 25 | 2433:2673 | -240 |
12 | Kotwica Kolobrzeg | 36 | 32 | 4 | 0 | 0 | 28 | 2280:2709 | -429 |
Basic Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zielona Góra | 21 | 11 | 8 | 2 | 0 | 1 | 974:821 | +153 |
2 | Trefl Sopot | 21 | 11 | 10 | 0 | 0 | 1 | 953:795 | +158 |
3 | Turów Zgorzelec | 20 | 11 | 8 | 1 | 0 | 2 | 935:817 | +118 |
4 | Czarni Słupsk | 20 | 11 | 9 | 0 | 0 | 2 | 845:757 | +88 |
5 | Arka Gdynia | 20 | 11 | 9 | 0 | 0 | 2 | 817:727 | +90 |
6 | Anwil Włocławek | 19 | 11 | 8 | 0 | 1 | 2 | 873:814 | +59 |
7 | Ziemny Koszalin AZS | 19 | 11 | 7 | 1 | 0 | 3 | 854:778 | +76 |
8 | Slask Wroclaw | 18 | 11 | 7 | 0 | 1 | 3 | 899:829 | +70 |
9 | Rosasport Radom | 18 | 11 | 7 | 0 | 0 | 4 | 829:791 | +38 |
10 | Siarka Tarnobrzeg | 14 | 11 | 3 | 0 | 1 | 7 | 884:924 | -40 |
11 | Starogard Gdaňsk | 14 | 11 | 3 | 0 | 1 | 7 | 807:900 | -93 |
12 | Kotwica Kolobrzeg | 12 | 11 | 1 | 0 | 1 | 9 | 788:902 | -114 |
Grupa I Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zielona Góra | 31 | 16 | 13 | 2 | 0 | 1 | 1411:1205 | +206 |
2 | Turów Zgorzelec | 29 | 16 | 12 | 1 | 0 | 3 | 1373:1176 | +197 |
3 | Trefl Sopot | 28 | 16 | 12 | 0 | 1 | 3 | 1377:1202 | +175 |
4 | Anwil Włocławek | 26 | 16 | 9 | 1 | 1 | 5 | 1247:1221 | +26 |
5 | Czarni Słupsk | 26 | 16 | 10 | 0 | 1 | 5 | 1216:1141 | +75 |
6 | Rosasport Radom | 25 | 16 | 9 | 0 | 0 | 7 | 1180:1174 | +6 |
Grupa II Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ziemny Koszalin AZS | 29 | 16 | 11 | 2 | 0 | 3 | 1238:1109 | +129 |
2 | Arka Gdynia | 29 | 16 | 13 | 0 | 0 | 3 | 1223:1103 | +120 |
3 | Slask Wroclaw | 26 | 16 | 9 | 1 | 1 | 5 | 1307:1228 | +79 |
4 | Starogard Gdaňsk | 21 | 16 | 5 | 0 | 3 | 8 | 1242:1313 | -71 |
5 | Siarka Tarnobrzeg | 20 | 16 | 4 | 0 | 2 | 10 | 1277:1321 | -44 |
6 | Kotwica Kolobrzeg | 17 | 16 | 1 | 0 | 2 | 13 | 1126:1306 | -180 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zielona Góra | 31 | 24 | 19 | 0 | 0 | 0 | 2013:0 | +2013 |
2 | Turów Zgorzelec | 29 | 23 | 19 | 0 | 0 | 0 | 2016:0 | +2016 |
3 | Arka Gdynia | 29 | 18 | 13 | 0 | 0 | 0 | 1343:0 | +1343 |
4 | Ziemny Koszalin AZS | 29 | 17 | 13 | 0 | 0 | 0 | 1312:0 | +1312 |
5 | Trefl Sopot | 28 | 23 | 17 | 0 | 0 | 0 | 1903:0 | +1903 |
6 | Anwil Włocławek | 26 | 19 | 12 | 0 | 0 | 0 | 1487:0 | +1487 |
7 | Czarni Słupsk | 26 | 18 | 12 | 0 | 0 | 0 | 1358:0 | +1358 |
8 | Slask Wroclaw | 26 | 16 | 10 | 0 | 0 | 0 | 1307:0 | +1307 |
9 | Rosasport Radom | 25 | 20 | 11 | 0 | 0 | 0 | 1505:0 | +1505 |
10 | Starogard Gdaňsk | 21 | 16 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1242:0 | +1242 |
11 | Siarka Tarnobrzeg | 20 | 16 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1277:0 | +1277 |
12 | Kotwica Kolobrzeg | 17 | 16 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1126:0 | +1126 |
Basic Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turów Zgorzelec | 20 | 11 | 9 | 0 | 0 | 2 | 896:819 | +77 |
2 | Zielona Góra | 18 | 11 | 6 | 1 | 0 | 4 | 892:813 | +79 |
3 | Trefl Sopot | 17 | 11 | 5 | 1 | 1 | 4 | 859:839 | +20 |
4 | Rosasport Radom | 16 | 11 | 4 | 1 | 0 | 6 | 860:878 | -18 |
5 | Anwil Włocławek | 16 | 11 | 5 | 0 | 0 | 6 | 826:825 | +1 |
6 | Kotwica Kolobrzeg | 14 | 11 | 2 | 1 | 0 | 8 | 818:957 | -139 |
7 | Czarni Słupsk | 14 | 11 | 3 | 0 | 0 | 8 | 810:846 | -36 |
8 | Slask Wroclaw | 14 | 11 | 3 | 0 | 1 | 7 | 780:862 | -82 |
9 | Siarka Tarnobrzeg | 13 | 11 | 1 | 1 | 0 | 9 | 777:951 | -174 |
10 | Starogard Gdaňsk | 13 | 11 | 2 | 0 | 0 | 9 | 752:940 | -188 |
11 | Arka Gdynia | 13 | 11 | 2 | 0 | 1 | 8 | 748:816 | -68 |
12 | Ziemny Koszalin AZS | 12 | 11 | 1 | 0 | 1 | 9 | 837:912 | -75 |
Grupa I Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turów Zgorzelec | 28 | 16 | 12 | 0 | 0 | 4 | 1323:1217 | +106 |
2 | Zielona Góra | 26 | 16 | 8 | 2 | 0 | 6 | 1289:1209 | +80 |
3 | Trefl Sopot | 26 | 16 | 9 | 1 | 1 | 5 | 1270:1230 | +40 |
4 | Rosasport Radom | 23 | 16 | 5 | 2 | 1 | 8 | 1263:1301 | -38 |
5 | Anwil Włocławek | 22 | 16 | 6 | 0 | 0 | 10 | 1147:1224 | -77 |
6 | Czarni Słupsk | 20 | 16 | 4 | 0 | 0 | 12 | 1175:1234 | -59 |
Grupa II Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slask Wroclaw | 23 | 16 | 6 | 1 | 1 | 8 | 1214:1254 | -40 |
2 | Ziemny Koszalin AZS | 21 | 16 | 3 | 2 | 1 | 10 | 1261:1290 | -29 |
3 | Arka Gdynia | 21 | 16 | 4 | 1 | 2 | 9 | 1129:1174 | -45 |
4 | Starogard Gdaňsk | 21 | 16 | 5 | 0 | 0 | 11 | 1118:1329 | -211 |
5 | Siarka Tarnobrzeg | 19 | 16 | 2 | 1 | 1 | 12 | 1156:1352 | -196 |
6 | Kotwica Kolobrzeg | 19 | 16 | 2 | 1 | 0 | 13 | 1154:1403 | -249 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turów Zgorzelec | 28 | 21 | 16 | 0 | 0 | 0 | 3466:1598 | +1868 |
2 | Zielona Góra | 26 | 23 | 14 | 0 | 0 | 0 | 3632:1725 | +1907 |
3 | Trefl Sopot | 26 | 22 | 12 | 0 | 0 | 0 | 3379:1664 | +1715 |
4 | Rosasport Radom | 23 | 23 | 9 | 0 | 0 | 0 | 3277:1887 | +1390 |
5 | Slask Wroclaw | 23 | 16 | 7 | 0 | 0 | 0 | 2442:1254 | +1188 |
6 | Anwil Włocławek | 22 | 18 | 6 | 0 | 0 | 0 | 2753:1410 | +1343 |
7 | Ziemny Koszalin AZS | 21 | 18 | 5 | 0 | 0 | 0 | 2596:1482 | +1114 |
8 | Arka Gdynia | 21 | 18 | 6 | 0 | 0 | 0 | 2515:1316 | +1199 |
9 | Starogard Gdaňsk | 21 | 16 | 5 | 0 | 0 | 0 | 2431:1329 | +1102 |
10 | Czarni Słupsk | 20 | 19 | 4 | 0 | 0 | 0 | 2654:1469 | +1185 |
11 | Siarka Tarnobrzeg | 19 | 16 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2477:1352 | +1125 |
12 | Kotwica Kolobrzeg | 19 | 16 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2460:1403 | +1057 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- PM:PP
- Puncte marcate:Puncte primite
- DP
- Diferența de puncte
Statistici Zielona Góra din PLK Basket Liga
Aici vei găsi statistici pentru echipa Zielona Góra din sezonul PLK Basket Liga 2013/2014. Poți verifica poziția și punctele echipei Zielona Góra în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Zielona Góra
Puteți găsi programul complet al echipei baschet pentru Zielona Góra pe această pagină pentru sezonul 2013/2014. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga PLK Basket Liga, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Zielona Góra
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din PLK Basket Liga. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.