Clasament EuroCup M
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dynamo St. Petersburg | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 466:392 | +74 |
2 | Azovmash Mariupol | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 480:450 | +30 |
3 | Cholet Basket | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 411:469 | -58 |
4 | Asesoft Ploiesti | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 399:445 | -46 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RheinEnergy Köln | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 439:402 | +37 |
2 | C.B. Gran Canaria | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 460:449 | +11 |
3 | Zadar KK | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 430:428 | +2 |
4 | Groot Leuven Basket | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 427:477 | -50 |
Grupa C
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dexia Mons | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 512:502 | +10 |
2 | Cantů | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 480:452 | +28 |
3 | Siauliai BC | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 470:511 | -41 |
4 | Nancy | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 512:509 | +3 |
Grupa D
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 10 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 548:491 | +57 |
2 | Nymburk | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 504:501 | +3 |
3 | Nahariya | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 491:482 | +9 |
4 | Gmunden Swans | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 451:520 | -69 |
Grupa E
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 1 | 528:478 | +50 |
2 | Proteas EKA Limassol | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 1 | 460:422 | +38 |
3 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 3 | 6 | 1 | 0 | 0 | 4 | 450:460 | -10 |
4 | PAOK Saloniki | 3 | 6 | 1 | 0 | 0 | 4 | 466:544 | -78 |
Grupa F
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroussi Athens | 9 | 6 | 4 | 0 | 0 | 1 | 439:397 | +42 |
2 | Slask Wroclaw | 8 | 6 | 3 | 0 | 0 | 2 | 440:443 | -3 |
3 | Hapoel Tel Aviv | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 408:426 | -18 |
4 | Groningen Capitals | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 408:429 | -21 |
Grupa G
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kiev BC | 10 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 476:409 | +67 |
2 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 10 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 470:443 | +27 |
3 | Barons Riga BC | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 455:489 | -34 |
4 | Telecom Baskets Bonn | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 404:464 | -60 |
Grupa H
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Joventut Badalona | 10 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 521:474 | +47 |
2 | Zenit Saint Petersburg | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 1 | 561:508 | +53 |
3 | Gilboa Galil | 4 | 6 | 1 | 0 | 0 | 4 | 529:556 | -27 |
4 | Gravelines Dunkerque | 3 | 6 | 1 | 0 | 0 | 4 | 436:509 | -73 |
Grupa I
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kiev BC | 8 | 6 | 3 | 0 | 0 | 2 | 490:454 | +36 |
2 | Fenerbahce | 7 | 6 | 3 | 0 | 0 | 2 | 474:483 | -9 |
3 | Dynamo St. Petersburg | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 439:438 | +1 |
4 | Nymburk | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 477:505 | -28 |
Grupa J
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroussi Athens | 10 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 393:387 | +6 |
2 | RheinEnergy Köln | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 458:426 | +32 |
3 | Cantů | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 457:475 | -18 |
4 | Zenit Saint Petersburg | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 447:467 | -20 |
Grupa K
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 9 | 6 | 4 | 0 | 0 | 1 | 462:431 | +31 |
2 | Dexia Mons | 8 | 6 | 3 | 0 | 0 | 2 | 483:456 | +27 |
3 | Zadar KK | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 487:464 | +23 |
4 | Slask Wroclaw | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 411:492 | -81 |
Grupa L
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Joventut Badalona | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 527:483 | +44 |
2 | Khimki BK | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 487:447 | +40 |
3 | Azovmash Mariupol | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 452:443 | +9 |
4 | Proteas EKA Limassol | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 486:579 | -93 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroussi Athens | 10 | 14 | 9 | 0 | 0 | 5 | 944:919 | +25 |
1 | Kiev BC | 8 | 17 | 12 | 0 | 0 | 5 | 1347:1250 | +97 |
1 | Joventut Badalona | 8 | 16 | 13 | 0 | 0 | 3 | 1398:1209 | +189 |
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 9 | 14 | 9 | 0 | 0 | 5 | 1043:1048 | -5 |
2 | RheinEnergy Köln | 8 | 15 | 9 | 0 | 0 | 6 | 1115:1048 | +67 |
2 | Khimki BK | 8 | 17 | 12 | 0 | 0 | 5 | 1419:1319 | +100 |
2 | Dexia Mons | 8 | 15 | 9 | 0 | 0 | 6 | 1227:1216 | +11 |
2 | C.B. Gran Canaria | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 460:449 | +11 |
2 | Fenerbahce | 7 | 12 | 8 | 0 | 0 | 4 | 1002:961 | +41 |
3 | Nahariya | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 491:482 | +9 |
3 | Dynamo St. Petersburg | 6 | 16 | 11 | 0 | 0 | 5 | 1182:1088 | +94 |
3 | Hapoel Tel Aviv | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 408:426 | -18 |
3 | Gilboa Galil | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 529:556 | -27 |
3 | Azovmash Mariupol | 8 | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 932:893 | +39 |
3 | Siauliai BC | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 470:511 | -41 |
3 | Zadar KK | 4 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 917:892 | +25 |
3 | Barons Riga BC | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 455:489 | -34 |
3 | Cantů | 4 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 937:927 | +10 |
3 | Cholet Basket | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 411:469 | -58 |
3 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 3 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 450:460 | -10 |
4 | Groningen Capitals | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 408:429 | -21 |
4 | Groot Leuven Basket | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 427:477 | -50 |
4 | Asesoft Ploiesti | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 399:445 | -46 |
4 | Proteas EKA Limassol | 0 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 946:1001 | -55 |
4 | Telecom Baskets Bonn | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 404:464 | -60 |
4 | Slask Wroclaw | 4 | 12 | 6 | 0 | 0 | 6 | 851:935 | -84 |
4 | Zenit Saint Petersburg | 2 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 1008:975 | +33 |
4 | Gravelines Dunkerque | 3 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 436:509 | -73 |
4 | Nancy | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 512:509 | +3 |
4 | PAOK Saloniki | 3 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 466:544 | -78 |
4 | Gmunden Swans | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 451:520 | -69 |
4 | Nymburk | 4 | 12 | 6 | 0 | 0 | 6 | 981:1006 | -25 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dynamo St. Petersburg | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 240:192 | +48 |
2 | Azovmash Mariupol | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 253:217 | +36 |
3 | Cholet Basket | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 228:219 | +9 |
4 | Asesoft Ploiesti | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 198:209 | -11 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RheinEnergy Köln | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 221:178 | +43 |
2 | C.B. Gran Canaria | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 241:216 | +25 |
3 | Groot Leuven Basket | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 240:233 | +7 |
4 | Zadar KK | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 229:198 | +31 |
Grupa C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cantů | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 277:218 | +59 |
2 | Dexia Mons | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 273:238 | +35 |
3 | Siauliai BC | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 248:226 | +22 |
4 | Nancy | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 275:219 | +56 |
Grupa D Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 293:256 | +37 |
2 | Nymburk | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 263:258 | +5 |
3 | Nahariya | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 242:225 | +17 |
4 | Gmunden Swans | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 219:238 | -19 |
Grupa E Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 273:236 | +37 |
2 | Proteas EKA Limassol | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 233:197 | +36 |
3 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 268:233 | +35 |
4 | PAOK Saloniki | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 232:232 | 0 |
Grupa F Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroussi Athens | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 227:178 | +49 |
2 | Slask Wroclaw | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 206:209 | -3 |
3 | Groningen Capitals | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 214:221 | -7 |
4 | Hapoel Tel Aviv | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 210:230 | -20 |
Grupa G Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kiev BC | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 255:199 | +56 |
2 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 226:201 | +25 |
3 | Barons Riga BC | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 257:247 | +10 |
4 | Telecom Baskets Bonn | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 203:217 | -14 |
Grupa H Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit Saint Petersburg | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 283:227 | +56 |
2 | Joventut Badalona | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 253:223 | +30 |
3 | Gilboa Galil | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 296:287 | +9 |
4 | Gravelines Dunkerque | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 229:249 | -20 |
Grupa I Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nymburk | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 243:241 | +2 |
2 | Kiev BC | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 228:219 | +9 |
3 | Fenerbahce | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 245:243 | +2 |
4 | Dynamo St. Petersburg | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 222:239 | -17 |
Grupa J Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroussi Athens | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 178:170 | +8 |
2 | Cantů | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 253:229 | +24 |
3 | RheinEnergy Köln | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 239:216 | +23 |
4 | Zenit Saint Petersburg | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 237:233 | +4 |
Grupa K Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dexia Mons | 6 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 259:233 | +26 |
2 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 224:184 | +40 |
3 | Zadar KK | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 251:209 | +42 |
4 | Slask Wroclaw | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 236:247 | -11 |
Grupa L Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Joventut Badalona | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 288:225 | +63 |
2 | Khimki BK | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 276:218 | +58 |
3 | Azovmash Mariupol | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 217:192 | +25 |
4 | Proteas EKA Limassol | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 250:286 | -36 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 6 | 10 | 9 | 0 | 0 | 0 | 880:0 | +880 |
2 | Joventut Badalona | 6 | 8 | 8 | 0 | 0 | 0 | 715:0 | +715 |
3 | Dexia Mons | 6 | 7 | 7 | 0 | 0 | 0 | 611:0 | +611 |
4 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 6 | 7 | 6 | 0 | 0 | 0 | 504:0 | +504 |
5 | Azovmash Mariupol | 6 | 6 | 5 | 0 | 0 | 0 | 470:0 | +470 |
6 | Maroussi Athens | 6 | 7 | 6 | 0 | 0 | 0 | 458:0 | +458 |
7 | Siauliai BC | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 248:0 | +248 |
8 | Kiev BC | 4 | 8 | 7 | 0 | 0 | 0 | 641:0 | +641 |
9 | Cantů | 4 | 6 | 5 | 0 | 0 | 0 | 530:0 | +530 |
10 | RheinEnergy Köln | 4 | 7 | 6 | 0 | 0 | 0 | 529:0 | +529 |
11 | Nymburk | 4 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 506:0 | +506 |
12 | Zadar KK | 4 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 480:0 | +480 |
13 | Slask Wroclaw | 4 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 442:0 | +442 |
14 | Gilboa Galil | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 296:0 | +296 |
15 | Nancy | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 275:0 | +275 |
16 | Nahariya | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 242:0 | +242 |
17 | C.B. Gran Canaria | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 241:0 | +241 |
18 | Groot Leuven Basket | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 240:0 | +240 |
19 | Cholet Basket | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 228:0 | +228 |
20 | Fenerbahce | 3 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 518:0 | +518 |
21 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 268:0 | +268 |
22 | PAOK Saloniki | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 232:0 | +232 |
23 | Gravelines Dunkerque | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 229:0 | +229 |
24 | Dynamo St. Petersburg | 2 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 614:0 | +614 |
25 | Zenit Saint Petersburg | 2 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 520:0 | +520 |
26 | Barons Riga BC | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 257:0 | +257 |
27 | Groningen Capitals | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 214:0 | +214 |
28 | Telecom Baskets Bonn | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 203:0 | +203 |
29 | Asesoft Ploiesti | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 198:0 | +198 |
30 | Proteas EKA Limassol | 0 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 483:0 | +483 |
31 | Gmunden Swans | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 219:0 | +219 |
32 | Hapoel Tel Aviv | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 210:0 | +210 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dynamo St. Petersburg | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 226:200 | +26 |
2 | Azovmash Mariupol | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 227:233 | -6 |
3 | Asesoft Ploiesti | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 201:236 | -35 |
4 | Cholet Basket | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 183:250 | -67 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | C.B. Gran Canaria | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 219:233 | -14 |
2 | RheinEnergy Köln | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 218:224 | -6 |
3 | Zadar KK | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 201:230 | -29 |
4 | Groot Leuven Basket | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 187:244 | -57 |
Grupa C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dexia Mons | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 239:264 | -25 |
2 | Nancy | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 237:290 | -53 |
3 | Siauliai BC | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 222:285 | -63 |
4 | Cantů | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 203:234 | -31 |
Grupa D Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 255:235 | +20 |
2 | Nymburk | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 241:243 | -2 |
3 | Nahariya | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 249:257 | -8 |
4 | Gmunden Swans | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 232:282 | -50 |
Grupa E Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 255:242 | +13 |
2 | Proteas EKA Limassol | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 227:225 | +2 |
3 | PAOK Saloniki | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 234:312 | -78 |
4 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 182:227 | -45 |
Grupa F Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slask Wroclaw | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 234:234 | 0 |
2 | Hapoel Tel Aviv | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 198:196 | +2 |
3 | Maroussi Athens | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 212:219 | -7 |
4 | Groningen Capitals | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 194:208 | -14 |
Grupa G Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 244:242 | +2 |
2 | Kiev BC | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 221:210 | +11 |
3 | Telecom Baskets Bonn | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 201:247 | -46 |
4 | Barons Riga BC | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 198:242 | -44 |
Grupa H Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Joventut Badalona | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 268:251 | +17 |
2 | Zenit Saint Petersburg | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 278:281 | -3 |
3 | Gilboa Galil | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 233:269 | -36 |
4 | Gravelines Dunkerque | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 207:260 | -53 |
Grupa I Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kiev BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 262:235 | +27 |
2 | Fenerbahce | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 229:240 | -11 |
3 | Dynamo St. Petersburg | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 217:199 | +18 |
4 | Nymburk | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 234:264 | -30 |
Grupa J Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RheinEnergy Köln | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 219:210 | +9 |
2 | Maroussi Athens | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 215:217 | -2 |
3 | Zenit Saint Petersburg | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 210:234 | -24 |
4 | Cantů | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 204:246 | -42 |
Grupa K Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 238:247 | -9 |
2 | Dexia Mons | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 224:223 | +1 |
3 | Zadar KK | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 236:255 | -19 |
4 | Slask Wroclaw | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 175:245 | -70 |
Grupa L Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Joventut Badalona | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 239:258 | -19 |
2 | Azovmash Mariupol | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 235:251 | -16 |
3 | Khimki BK | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 211:229 | -18 |
4 | Proteas EKA Limassol | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 236:293 | -57 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kiev BC | 4 | 9 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1273:683 | +590 |
2 | Dynamo St. Petersburg | 4 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1141:515 | +626 |
3 | RheinEnergy Köln | 4 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1042:592 | +450 |
4 | Fenerbahce | 4 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 963:482 | +481 |
5 | Maroussi Athens | 4 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 898:507 | +391 |
6 | Hapoel Tel Aviv | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 428:196 | +232 |
7 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 3 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1012:575 | +437 |
8 | Khimki BK | 2 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1315:543 | +772 |
9 | Joventut Badalona | 2 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1266:626 | +640 |
10 | Dexia Mons | 2 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1160:672 | +488 |
11 | Azovmash Mariupol | 2 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 871:484 | +387 |
12 | Nahariya | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 474:257 | +217 |
13 | C.B. Gran Canaria | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 435:233 | +202 |
14 | Groningen Capitals | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 415:208 | +207 |
15 | Nymburk | 0 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 974:507 | +467 |
16 | Zenit Saint Petersburg | 0 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 948:515 | +433 |
17 | Proteas EKA Limassol | 0 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 946:518 | +428 |
18 | Slask Wroclaw | 0 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 865:479 | +386 |
19 | Cantů | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 854:480 | +374 |
20 | Zadar KK | 0 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 844:485 | +359 |
21 | Gilboa Galil | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 520:269 | +251 |
22 | Gmunden Swans | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 470:282 | +188 |
23 | PAOK Saloniki | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 466:312 | +154 |
24 | Nancy | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 456:290 | +166 |
25 | Gravelines Dunkerque | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 456:260 | +196 |
26 | Siauliai BC | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 448:285 | +163 |
27 | Barons Riga BC | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 445:242 | +203 |
28 | Groot Leuven Basket | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 420:244 | +176 |
29 | Telecom Baskets Bonn | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 418:247 | +171 |
30 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 415:227 | +188 |
31 | Asesoft Ploiesti | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 410:236 | +174 |
32 | Cholet Basket | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 402:250 | +152 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- PM:PP
- Puncte marcate:Puncte primite
- DP
- Diferența de puncte
Statistici Nancy din EuroCup M
Aici vei găsi statistici pentru echipa Nancy din sezonul EuroCup M 2005/2006. Poți verifica poziția și punctele echipei Nancy în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Nancy
Puteți găsi programul complet al echipei baschet pentru Nancy pe această pagină pentru sezonul 2005/2006. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga EuroCup M, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Nancy
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din EuroCup M. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.