Liege Basket
Clasament EuroCup M
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Estudiantes | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 1 | 551:524 | +27 |
2 | Dijon Bourgogne | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 496:475 | +21 |
3 | Nahariya | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 513:505 | +8 |
4 | Asesoft Ploiesti | 1 | 6 | 0 | 0 | 0 | 5 | 519:575 | -56 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit Saint Petersburg | 10 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 470:396 | +74 |
2 | Charleroi | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 418:409 | +9 |
3 | Khimik Yuzhny | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 457:467 | -10 |
4 | Barons Riga BC | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 384:457 | -73 |
Grupa C
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 451:397 | +54 |
2 | Banvit | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 456:414 | +42 |
3 | Azovmash Mariupol | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 454:417 | +37 |
4 | Atomerömü Paks | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 379:512 | -133 |
Grupa D
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Casademont Girona | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 519:432 | +87 |
2 | Siauliai BC | 5 | 6 | 2 | 0 | 0 | 3 | 494:502 | -8 |
3 | Maccabi Rishon Le Zion | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 452:488 | -36 |
4 | Gravelines Dunkerque | 4 | 6 | 1 | 0 | 0 | 4 | 479:522 | -43 |
Grupa E
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Liege Basket | 6 | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 293:261 | +32 |
2 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 4 | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 283:284 | -1 |
3 | Kiev BC | 2 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 277:308 | -31 |
Grupa F
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroussi Athens | 10 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 452:411 | +41 |
2 | Riga ASK | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 450:449 | +1 |
3 | Nymburk | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 454:460 | -6 |
4 | Vojvodina Novi Sad | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 419:455 | -36 |
Grupa G
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ankara Telekom | 10 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 506:470 | +36 |
2 | Panionios Athens | 9 | 6 | 4 | 0 | 0 | 1 | 487:446 | +41 |
3 | Ural Perm | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 461:490 | -29 |
4 | Academic Sofia BC | 2 | 6 | 0 | 0 | 0 | 5 | 474:522 | -48 |
Grupa H
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Virtus Bologna | 10 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 540:404 | +136 |
2 | Proteas EKA Limassol | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 494:454 | +40 |
3 | Villeurbanne Asvel Lyon | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 495:456 | +39 |
4 | Amsterdam Astronauts | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 361:576 | -215 |
Grupa I
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Estudiantes | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 0 | 488:419 | +69 |
2 | Proteas EKA Limassol | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 1 | 449:418 | +31 |
3 | Siauliai BC | 3 | 6 | 1 | 0 | 0 | 4 | 490:541 | -51 |
4 | Liege Basket | 2 | 6 | 0 | 0 | 0 | 5 | 462:511 | -49 |
Grupa J
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Azovmash Mariupol | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 1 | 457:395 | +62 |
2 | Zenit Saint Petersburg | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 429:393 | +36 |
3 | Riga ASK | 6 | 6 | 2 | 0 | 0 | 3 | 413:476 | -63 |
4 | Maroussi Athens | 2 | 6 | 0 | 0 | 0 | 4 | 427:462 | -35 |
Grupa K
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ankara Telekom | 10 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 471:452 | +19 |
2 | Panionios Athens | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 426:405 | +21 |
3 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 429:431 | -2 |
4 | Charleroi | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 413:451 | -38 |
Grupa L
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Casademont Girona | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 592:487 | +105 |
2 | Virtus Bologna | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 530:508 | +22 |
3 | Dijon Bourgogne | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 470:534 | -64 |
4 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 453:516 | -63 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Azovmash Mariupol | 10 | 17 | 12 | 0 | 0 | 5 | 1321:1181 | +140 |
1 | Ankara Telekom | 10 | 14 | 10 | 0 | 0 | 4 | 1118:1076 | +42 |
1 | Estudiantes | 11 | 16 | 12 | 0 | 0 | 4 | 1317:1256 | +61 |
1 | Casademont Girona | 12 | 17 | 16 | 0 | 0 | 1 | 1507:1248 | +259 |
2 | Zenit Saint Petersburg | 8 | 14 | 9 | 0 | 0 | 5 | 1043:947 | +96 |
2 | Virtus Bologna | 8 | 16 | 12 | 0 | 0 | 4 | 1377:1189 | +188 |
2 | Banvit | 8 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 456:414 | +42 |
2 | Proteas EKA Limassol | 10 | 15 | 10 | 0 | 0 | 5 | 1160:1136 | +24 |
2 | Panionios Athens | 6 | 15 | 8 | 0 | 0 | 7 | 1112:1079 | +33 |
3 | Kiev BC | 2 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 277:308 | -31 |
3 | Siauliai BC | 3 | 12 | 3 | 0 | 0 | 9 | 984:1043 | -59 |
3 | Khimik Yuzhny | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 457:467 | -10 |
3 | Nymburk | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 454:460 | -6 |
3 | Maccabi Rishon Le Zion | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 452:488 | -36 |
3 | Nahariya | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 513:505 | +8 |
3 | Villeurbanne Asvel Lyon | 6 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 495:456 | +39 |
3 | Riga ASK | 6 | 12 | 6 | 0 | 0 | 6 | 863:925 | -62 |
3 | Dijon Bourgogne | 4 | 12 | 6 | 0 | 0 | 6 | 966:1009 | -43 |
3 | Ural Perm | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 461:490 | -29 |
3 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 6 | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 880:828 | +52 |
4 | Gravelines Dunkerque | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 479:522 | -43 |
4 | Charleroi | 2 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 831:860 | -29 |
4 | Academic Sofia BC | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 474:522 | -48 |
4 | Vojvodina Novi Sad | 2 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 419:455 | -36 |
4 | Amsterdam Astronauts | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 361:576 | -215 |
4 | Liege Basket | 2 | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 755:772 | -17 |
4 | Atomerömü Paks | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 379:512 | -133 |
4 | Maroussi Athens | 2 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 879:873 | +6 |
4 | Asesoft Ploiesti | 1 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 519:575 | -56 |
4 | Barons Riga BC | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 384:457 | -73 |
4 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 0 | 10 | 2 | 0 | 0 | 8 | 736:800 | -64 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Estudiantes | 6 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 289:269 | +20 |
2 | Dijon Bourgogne | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 264:229 | +35 |
3 | Nahariya | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 274:241 | +33 |
4 | Asesoft Ploiesti | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 251:262 | -11 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit Saint Petersburg | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 246:188 | +58 |
2 | Khimik Yuzhny | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 251:239 | +12 |
3 | Charleroi | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 211:195 | +16 |
4 | Barons Riga BC | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 181:218 | -37 |
Grupa C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Banvit | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 255:209 | +46 |
2 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 247:180 | +67 |
3 | Azovmash Mariupol | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 229:190 | +39 |
4 | Atomerömü Paks | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 199:231 | -32 |
Grupa D Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Casademont Girona | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 273:223 | +50 |
2 | Maccabi Rishon Le Zion | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 234:206 | +28 |
3 | Siauliai BC | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 264:260 | +4 |
4 | Gravelines Dunkerque | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 246:238 | +8 |
Grupa E Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Liege Basket | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 153:118 | +35 |
2 | Kiev BC | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 151:153 | -2 |
3 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 139:139 | 0 |
Grupa F Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroussi Athens | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 244:211 | +33 |
2 | Nymburk | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 233:227 | +6 |
3 | Riga ASK | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 222:200 | +22 |
4 | Vojvodina Novi Sad | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 218:220 | -2 |
Grupa G Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ankara Telekom | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 271:240 | +31 |
2 | Panionios Athens | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 252:208 | +44 |
3 | Academic Sofia BC | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 239:248 | -9 |
4 | Ural Perm | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 234:236 | -2 |
Grupa H Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Virtus Bologna | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 262:192 | +70 |
2 | Proteas EKA Limassol | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 254:190 | +64 |
3 | Villeurbanne Asvel Lyon | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 254:231 | +23 |
4 | Amsterdam Astronauts | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 195:312 | -117 |
Grupa I Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Estudiantes | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 258:211 | +47 |
2 | Proteas EKA Limassol | 6 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 227:211 | +16 |
3 | Siauliai BC | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 238:248 | -10 |
4 | Liege Basket | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 235:261 | -26 |
Grupa J Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Azovmash Mariupol | 6 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 244:198 | +46 |
2 | Zenit Saint Petersburg | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 222:173 | +49 |
3 | Riga ASK | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 217:230 | -13 |
4 | Maroussi Athens | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 213:229 | -16 |
Grupa K Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ankara Telekom | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 251:228 | +23 |
2 | Panionios Athens | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 223:196 | +27 |
3 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 218:200 | +18 |
4 | Charleroi | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 208:215 | -7 |
Grupa L Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Casademont Girona | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 330:239 | +91 |
2 | Virtus Bologna | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 277:242 | +35 |
3 | Dijon Bourgogne | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 235:248 | -13 |
4 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 231:243 | -12 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Casademont Girona | 6 | 9 | 9 | 0 | 0 | 0 | 841:0 | +841 |
2 | Estudiantes | 6 | 9 | 7 | 0 | 0 | 0 | 747:0 | +747 |
3 | Azovmash Mariupol | 6 | 8 | 8 | 0 | 0 | 0 | 658:0 | +658 |
4 | Ankara Telekom | 6 | 7 | 6 | 0 | 0 | 0 | 609:0 | +609 |
5 | Proteas EKA Limassol | 6 | 7 | 7 | 0 | 0 | 0 | 566:0 | +566 |
6 | Zenit Saint Petersburg | 6 | 7 | 6 | 0 | 0 | 0 | 542:0 | +542 |
7 | Banvit | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 255:0 | +255 |
8 | Virtus Bologna | 4 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 671:0 | +671 |
9 | Panionios Athens | 4 | 7 | 6 | 0 | 0 | 0 | 557:0 | +557 |
10 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 4 | 6 | 5 | 0 | 0 | 0 | 465:0 | +465 |
11 | Riga ASK | 4 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 439:0 | +439 |
12 | Nahariya | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 274:0 | +274 |
13 | Villeurbanne Asvel Lyon | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 254:0 | +254 |
14 | Khimik Yuzhny | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 251:0 | +251 |
15 | Maccabi Rishon Le Zion | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 234:0 | +234 |
16 | Nymburk | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 233:0 | +233 |
17 | Siauliai BC | 2 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 502:0 | +502 |
18 | Dijon Bourgogne | 2 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 499:0 | +499 |
19 | Charleroi | 2 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 419:0 | +419 |
20 | Liege Basket | 2 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 388:0 | +388 |
21 | Gravelines Dunkerque | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 246:0 | +246 |
22 | Academic Sofia BC | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 239:0 | +239 |
23 | Ural Perm | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 234:0 | +234 |
24 | Vojvodina Novi Sad | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 218:0 | +218 |
25 | Kiev BC | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 151:0 | +151 |
26 | Maroussi Athens | 0 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 457:0 | +457 |
27 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 370:0 | +370 |
28 | Asesoft Ploiesti | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 251:0 | +251 |
29 | Atomerömü Paks | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 199:0 | +199 |
30 | Amsterdam Astronauts | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 195:0 | +195 |
31 | Barons Riga BC | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 181:0 | +181 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Estudiantes | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 262:255 | +7 |
2 | Nahariya | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 239:264 | -25 |
3 | Dijon Bourgogne | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 232:246 | -14 |
4 | Asesoft Ploiesti | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 268:313 | -45 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit Saint Petersburg | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 224:208 | +16 |
2 | Charleroi | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 207:214 | -7 |
3 | Khimik Yuzhny | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 206:228 | -22 |
4 | Barons Riga BC | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 203:239 | -36 |
Grupa C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Azovmash Mariupol | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 225:227 | -2 |
2 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 204:217 | -13 |
3 | Banvit | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 201:205 | -4 |
4 | Atomerömü Paks | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 180:281 | -101 |
Grupa D Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Casademont Girona | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 246:209 | +37 |
2 | Gravelines Dunkerque | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 233:284 | -51 |
3 | Siauliai BC | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 230:242 | -12 |
4 | Maccabi Rishon Le Zion | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 218:282 | -64 |
Grupa E Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 144:145 | -1 |
2 | Liege Basket | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 140:143 | -3 |
3 | Kiev BC | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 126:155 | -29 |
Grupa F Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroussi Athens | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 208:200 | +8 |
2 | Riga ASK | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 228:249 | -21 |
3 | Nymburk | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 221:233 | -12 |
4 | Vojvodina Novi Sad | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 201:235 | -34 |
Grupa G Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ankara Telekom | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 235:230 | +5 |
2 | Panionios Athens | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 235:238 | -3 |
3 | Ural Perm | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 227:254 | -27 |
4 | Academic Sofia BC | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 235:274 | -39 |
Grupa H Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Virtus Bologna | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 278:212 | +66 |
2 | Villeurbanne Asvel Lyon | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 241:225 | +16 |
3 | Proteas EKA Limassol | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 240:264 | -24 |
4 | Amsterdam Astronauts | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 166:264 | -98 |
Grupa I Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Estudiantes | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 230:208 | +22 |
2 | Proteas EKA Limassol | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 222:207 | +15 |
3 | Siauliai BC | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 252:293 | -41 |
4 | Liege Basket | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 227:250 | -23 |
Grupa J Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Azovmash Mariupol | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 213:197 | +16 |
2 | Maroussi Athens | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 214:233 | -19 |
3 | Zenit Saint Petersburg | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 207:220 | -13 |
4 | Riga ASK | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 196:246 | -50 |
Grupa K Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ankara Telekom | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 220:224 | -4 |
2 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 211:231 | -20 |
3 | Panionios Athens | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 203:209 | -6 |
4 | Charleroi | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 205:236 | -31 |
Grupa L Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Casademont Girona | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 262:248 | +14 |
2 | Virtus Bologna | 4 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 253:266 | -13 |
3 | Dijon Bourgogne | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 235:286 | -51 |
4 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 222:273 | -51 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Casademont Girona | 6 | 8 | 7 | 0 | 0 | 0 | 1317:597 | +720 |
2 | Estudiantes | 5 | 7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1289:537 | +752 |
3 | Virtus Bologna | 4 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1268:627 | +641 |
4 | Azovmash Mariupol | 4 | 9 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1183:661 | +522 |
5 | Proteas EKA Limassol | 4 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1074:656 | +418 |
6 | Ankara Telekom | 4 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1072:513 | +559 |
7 | Panionios Athens | 2 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1028:606 | +422 |
8 | Dijon Bourgogne | 2 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 944:532 | +412 |
9 | Zenit Saint Petersburg | 2 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 940:508 | +432 |
10 | Maroussi Athens | 2 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 862:433 | +429 |
11 | Riga ASK | 2 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 854:495 | +359 |
12 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 2 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 795:448 | +347 |
13 | Nahariya | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 480:264 | +216 |
14 | Villeurbanne Asvel Lyon | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 472:225 | +247 |
15 | Gravelines Dunkerque | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 471:284 | +187 |
16 | Ural Perm | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 463:254 | +209 |
17 | Nymburk | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 448:233 | +215 |
18 | Khimik Yuzhny | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 445:228 | +217 |
19 | Banvit | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 410:205 | +205 |
20 | Siauliai BC | 1 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 990:535 | +455 |
21 | Asesoft Ploiesti | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 530:313 | +217 |
22 | Charleroi | 0 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 822:450 | +372 |
23 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 748:418 | +330 |
24 | Liege Basket | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 746:393 | +353 |
25 | Academic Sofia BC | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 483:274 | +209 |
26 | Amsterdam Astronauts | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 478:264 | +214 |
27 | Maccabi Rishon Le Zion | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 424:282 | +142 |
28 | Barons Riga BC | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 421:239 | +182 |
29 | Vojvodina Novi Sad | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 421:235 | +186 |
30 | Atomerömü Paks | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 411:281 | +130 |
31 | Kiev BC | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 279:155 | +124 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- PM:PP
- Puncte marcate:Puncte primite
- DP
- Diferența de puncte
Statistici Liege Basket din EuroCup M
Aici vei găsi statistici pentru echipa Liege Basket din sezonul EuroCup M 2006/2007. Poți verifica poziția și punctele echipei Liege Basket în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Liege Basket
Puteți găsi programul complet al echipei baschet pentru Liege Basket pe această pagină pentru sezonul 2006/2007. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga EuroCup M, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Liege Basket
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din EuroCup M. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.