Valencia BC
Clasament EuroCup M
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gravelines Dunkerque | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 517:430 | +87 |
2 | Donetsk BC | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 463:443 | +20 |
3 | Hapoel Jerusalem | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 463:493 | -30 |
4 | Cibona Záhřeb | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 456:533 | -77 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 480:398 | +82 |
2 | Riga VEF | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 436:444 | -8 |
3 | Cholet Basket | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 389:428 | -39 |
4 | PAOK Saloniki | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 417:452 | -35 |
Grupa C
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nymburk | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 498:424 | +74 |
2 | Aris Saloniki | 10 | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 431:397 | +34 |
3 | Vytautas Prienu | 9 | 6 | 3 | 0 | 1 | 2 | 487:485 | +2 |
4 | Groningen Capitals | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 391:501 | -110 |
Grupa D
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Villeurbanne Asvel Lyon | 10 | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 459:426 | +33 |
2 | Valencia BC | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 487:447 | +40 |
3 | Telindus Ostende | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 415:454 | -39 |
4 | Academic Sofia BC | 8 | 6 | 2 | 0 | 1 | 3 | 400:434 | -34 |
Grupa E
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Banvit | 10 | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 421:397 | +24 |
2 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 431:399 | +32 |
3 | C.B. Gran Canaria | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 416:405 | +11 |
4 | Frankfurt Skyliners | 6 | 6 | 0 | 0 | 1 | 5 | 362:429 | -67 |
Grupa F
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lietuvos Rytas | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 478:370 | +108 |
2 | Krka Novo Mesto | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 434:421 | +13 |
3 | Le Mans | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 392:464 | -72 |
4 | Azovmash Mariupol | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 404:453 | -49 |
Grupa G
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit St. Petersburg | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 477:401 | +76 |
2 | Benetton Treviso | 9 | 6 | 2 | 1 | 0 | 3 | 478:476 | +2 |
3 | Bayern München | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 404:436 | -32 |
4 | Cedevita Záhřeb | 7 | 6 | 1 | 0 | 1 | 4 | 413:459 | -46 |
Grupa H
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alba Berlin | 11 | 6 | 5 | 0 | 1 | 0 | 485:421 | +64 |
2 | Buducnost Podgorica | 9 | 6 | 2 | 1 | 0 | 3 | 416:425 | -9 |
3 | Dexia Mons | 8 | 6 | 1 | 1 | 1 | 3 | 445:463 | -18 |
4 | Turów Zgorzelec | 8 | 6 | 1 | 1 | 1 | 3 | 446:483 | -37 |
Last 16 - Group I
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Valencia BC | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 463:387 | +76 |
2 | Nymburk | 9 | 6 | 3 | 0 | 1 | 2 | 484:441 | +43 |
3 | Riga VEF | 9 | 6 | 2 | 1 | 0 | 3 | 432:456 | -24 |
4 | Gravelines Dunkerque | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 370:465 | -95 |
Last 16 - Group J
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Donetsk BC | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 477:437 | +40 |
2 | Khimki BK | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 465:419 | +46 |
3 | Villeurbanne Asvel Lyon | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 460:477 | -17 |
4 | Aris Saloniki | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 389:458 | -69 |
Last 16 - Group K
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit St. Petersburg | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 428:385 | +43 |
2 | Buducnost Podgorica | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 397:398 | -1 |
3 | Banvit | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 430:428 | +2 |
4 | Krka Novo Mesto | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 390:434 | -44 |
Last 16 - Group L
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 10 | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 466:452 | +14 |
2 | Lietuvos Rytas | 10 | 6 | 4 | 0 | 1 | 1 | 468:443 | +25 |
3 | Benetton Treviso | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 447:451 | -4 |
4 | Alba Berlin | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 433:468 | -35 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pinar Karsiyaka Izmir | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 151:160 | -9 |
1 | Zenit St. Petersburg | 23 | 18 | 15 | 0 | 0 | 3 | 1337:1192 | +145 |
2 | Khimki BK | 23 | 16 | 14 | 0 | 0 | 2 | 1257:1111 | +146 |
3 | Donetsk BC | 22 | 14 | 11 | 0 | 0 | 3 | 1085:1034 | +51 |
3 | Besiktas Istanbul | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 141:144 | -3 |
4 | Valencia BC | 22 | 16 | 12 | 0 | 0 | 4 | 1254:1119 | +135 |
5 | Lietuvos Rytas | 22 | 16 | 12 | 0 | 0 | 4 | 1241:1100 | +141 |
5 | Norrk | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 129:158 | -29 |
6 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 20 | 14 | 9 | 0 | 0 | 5 | 1050:1009 | +41 |
7 | Nymburk | 20 | 14 | 8 | 0 | 0 | 6 | 1117:1019 | +98 |
8 | Banvit | 19 | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 851:825 | +26 |
9 | Alba Berlin | 18 | 12 | 6 | 0 | 0 | 6 | 918:889 | +29 |
9 | Elan Chalon | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 147:157 | -10 |
10 | Benetton Treviso | 18 | 12 | 6 | 0 | 0 | 6 | 925:927 | -2 |
11 | Artland Dragons | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 121:153 | -32 |
11 | Buducnost Podgorica | 18 | 14 | 7 | 0 | 0 | 7 | 951:979 | -28 |
12 | Ventspils BC | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 140:153 | -13 |
12 | Riga VEF | 18 | 12 | 6 | 0 | 0 | 6 | 868:900 | -32 |
13 | Villeurbanne Asvel Lyon | 17 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 919:903 | +16 |
14 | Aris Saloniki | 17 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 820:855 | -35 |
15 | Gravelines Dunkerque | 17 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 887:895 | -8 |
15 | Etha Engomis | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 123:143 | -20 |
16 | Prostějov | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 142:157 | -15 |
16 | Krka Novo Mesto | 17 | 12 | 5 | 0 | 0 | 7 | 824:855 | -31 |
17 | C.B. Gran Canaria | 10 | 8 | 6 | 0 | 0 | 2 | 569:526 | +43 |
18 | Vytautas Prienu | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 487:485 | +2 |
19 | Telindus Ostende | 8 | 8 | 4 | 0 | 0 | 4 | 573:583 | -10 |
20 | Dexia Mons | 8 | 8 | 3 | 0 | 0 | 5 | 589:604 | -15 |
21 | Turów Zgorzelec | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 446:483 | -37 |
22 | Academic Sofia BC | 8 | 8 | 4 | 0 | 0 | 4 | 557:576 | -19 |
23 | Bayern München | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 404:436 | -32 |
24 | Hapoel Jerusalem | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 463:493 | -30 |
25 | Cholet Basket | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 389:428 | -39 |
26 | Le Mans | 7 | 8 | 3 | 0 | 0 | 5 | 552:615 | -63 |
27 | Azovmash Mariupol | 7 | 8 | 2 | 0 | 0 | 6 | 557:593 | -36 |
28 | Cedevita Záhřeb | 7 | 8 | 2 | 0 | 0 | 6 | 570:606 | -36 |
29 | PAOK Saloniki | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 417:452 | -35 |
30 | Groningen Capitals | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 391:501 | -110 |
31 | Frankfurt Skyliners | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 362:429 | -67 |
32 | Cibona Záhřeb | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 456:533 | -77 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Donetsk BC | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 258:221 | +37 |
2 | Gravelines Dunkerque | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 256:204 | +52 |
3 | Hapoel Jerusalem | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 232:238 | -6 |
4 | Cibona Záhřeb | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 225:265 | -40 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 255:205 | +50 |
2 | Riga VEF | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 217:206 | +11 |
3 | Cholet Basket | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 204:209 | -5 |
4 | PAOK Saloniki | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 212:214 | -2 |
Grupa C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nymburk | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 251:215 | +36 |
2 | Aris Saloniki | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 230:208 | +22 |
3 | Vytautas Prienu | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 236:232 | +4 |
4 | Groningen Capitals | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 203:232 | -29 |
Grupa D Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Valencia BC | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 254:209 | +45 |
2 | Villeurbanne Asvel Lyon | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 239:211 | +28 |
3 | Academic Sofia BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 207:217 | -10 |
4 | Telindus Ostende | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 205:219 | -14 |
Grupa E Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | C.B. Gran Canaria | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 240:195 | +45 |
2 | Banvit | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 231:181 | +50 |
3 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 231:178 | +53 |
4 | Frankfurt Skyliners | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 172:202 | -30 |
Grupa F Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lietuvos Rytas | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 252:176 | +76 |
2 | Krka Novo Mesto | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 207:208 | -1 |
3 | Azovmash Mariupol | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 212:221 | -9 |
4 | Le Mans | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 202:230 | -28 |
Grupa G Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit St. Petersburg | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 245:195 | +50 |
2 | Benetton Treviso | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 252:221 | +31 |
3 | Bayern München | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 212:199 | +13 |
4 | Cedevita Záhřeb | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 224:224 | 0 |
Grupa H Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alba Berlin | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 248:199 | +49 |
2 | Dexia Mons | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 238:228 | +10 |
3 | Turów Zgorzelec | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 231:231 | 0 |
4 | Buducnost Podgorica | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 217:200 | +17 |
Last 16 - Group I Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Valencia BC | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 232:182 | +50 |
2 | Riga VEF | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 230:234 | -4 |
3 | Nymburk | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 230:226 | +4 |
4 | Gravelines Dunkerque | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 186:229 | -43 |
Last 16 - Group J Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Donetsk BC | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 259:228 | +31 |
2 | Khimki BK | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 242:207 | +35 |
3 | Villeurbanne Asvel Lyon | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 233:221 | +12 |
4 | Aris Saloniki | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 191:210 | -19 |
Last 16 - Group K Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit St. Petersburg | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 221:192 | +29 |
2 | Banvit | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 213:187 | +26 |
3 | Buducnost Podgorica | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 203:196 | +7 |
4 | Krka Novo Mesto | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 210:223 | -13 |
Last 16 - Group L Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lietuvos Rytas | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 242:226 | +16 |
2 | Benetton Treviso | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 233:220 | +13 |
3 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 224:208 | +16 |
4 | Alba Berlin | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 224:237 | -13 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit St. Petersburg | 12 | 9 | 8 | 0 | 0 | 0 | 708:0 | +708 |
2 | Khimki BK | 12 | 8 | 8 | 0 | 0 | 0 | 655:0 | +655 |
3 | Valencia BC | 12 | 8 | 8 | 0 | 0 | 0 | 651:0 | +651 |
4 | Donetsk BC | 12 | 7 | 7 | 0 | 0 | 0 | 597:0 | +597 |
5 | Banvit | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 444:0 | +444 |
6 | Lietuvos Rytas | 11 | 8 | 7 | 0 | 0 | 0 | 641:0 | +641 |
7 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 11 | 7 | 6 | 0 | 0 | 0 | 536:0 | +536 |
8 | Buducnost Podgorica | 10 | 7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 495:0 | +495 |
9 | Benetton Treviso | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 485:0 | +485 |
10 | Alba Berlin | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 472:0 | +472 |
11 | Villeurbanne Asvel Lyon | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 472:0 | +472 |
12 | Nymburk | 9 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 545:0 | +545 |
13 | Riga VEF | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 447:0 | +447 |
14 | Gravelines Dunkerque | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 442:0 | +442 |
15 | Aris Saloniki | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 421:0 | +421 |
16 | Krka Novo Mesto | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 417:0 | +417 |
17 | C.B. Gran Canaria | 6 | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 332:0 | +332 |
18 | Dexia Mons | 5 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 312:0 | +312 |
19 | Turów Zgorzelec | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 231:0 | +231 |
20 | Bayern München | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 212:0 | +212 |
21 | Cholet Basket | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 204:0 | +204 |
22 | Cedevita Záhřeb | 4 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 308:0 | +308 |
23 | Azovmash Mariupol | 4 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 291:0 | +291 |
24 | Le Mans | 4 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 282:0 | +282 |
25 | Academic Sofia BC | 4 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 277:0 | +277 |
26 | Telindus Ostende | 4 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 275:0 | +275 |
27 | Vytautas Prienu | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 236:0 | +236 |
28 | Hapoel Jerusalem | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 232:0 | +232 |
29 | PAOK Saloniki | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 212:0 | +212 |
30 | Cibona Záhřeb | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 225:0 | +225 |
31 | Groningen Capitals | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 203:0 | +203 |
32 | Frankfurt Skyliners | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 172:0 | +172 |
33 | Besiktas Istanbul | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 78:0 | +78 |
34 | Elan Chalon | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 78:0 | +78 |
35 | Prostějov | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 77:0 | +77 |
36 | Ventspils BC | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 75:0 | +75 |
37 | Pinar Karsiyaka Izmir | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 73:0 | +73 |
38 | Norrk | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 62:0 | +62 |
39 | Etha Engomis | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 59:0 | +59 |
40 | Artland Dragons | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 56:0 | +56 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gravelines Dunkerque | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 261:226 | +35 |
2 | Donetsk BC | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 205:222 | -17 |
3 | Hapoel Jerusalem | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 231:255 | -24 |
4 | Cibona Záhřeb | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 231:268 | -37 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 225:193 | +32 |
2 | Riga VEF | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 219:238 | -19 |
3 | PAOK Saloniki | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 205:238 | -33 |
4 | Cholet Basket | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 185:219 | -34 |
Grupa C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nymburk | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 247:209 | +38 |
2 | Vytautas Prienu | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 251:253 | -2 |
3 | Aris Saloniki | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 201:189 | +12 |
4 | Groningen Capitals | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 188:269 | -81 |
Grupa D Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Valencia BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 233:238 | -5 |
2 | Villeurbanne Asvel Lyon | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 220:215 | +5 |
3 | Telindus Ostende | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 210:235 | -25 |
4 | Academic Sofia BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 193:217 | -24 |
Grupa E Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 200:221 | -21 |
2 | Banvit | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 190:216 | -26 |
3 | C.B. Gran Canaria | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 176:210 | -34 |
4 | Frankfurt Skyliners | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 190:227 | -37 |
Grupa F Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lietuvos Rytas | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 226:194 | +32 |
2 | Krka Novo Mesto | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 227:213 | +14 |
3 | Azovmash Mariupol | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 192:232 | -40 |
4 | Le Mans | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 190:234 | -44 |
Grupa G Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit St. Petersburg | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 232:206 | +26 |
2 | Benetton Treviso | 4 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 226:255 | -29 |
3 | Bayern München | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 192:237 | -45 |
4 | Cedevita Záhřeb | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 189:235 | -46 |
Grupa H Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alba Berlin | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 237:222 | +15 |
2 | Buducnost Podgorica | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 199:225 | -26 |
3 | Turów Zgorzelec | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 215:252 | -37 |
4 | Dexia Mons | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 207:235 | -28 |
Last 16 - Group I Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Valencia BC | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 231:205 | +26 |
2 | Nymburk | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 254:215 | +39 |
3 | Riga VEF | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 202:222 | -20 |
4 | Gravelines Dunkerque | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 184:236 | -52 |
Last 16 - Group J Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 223:212 | +11 |
2 | Donetsk BC | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 218:209 | +9 |
3 | Villeurbanne Asvel Lyon | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 227:256 | -29 |
4 | Aris Saloniki | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 198:248 | -50 |
Last 16 - Group K Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit St. Petersburg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 207:193 | +14 |
2 | Buducnost Podgorica | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 194:202 | -8 |
3 | Banvit | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 217:241 | -24 |
4 | Krka Novo Mesto | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 180:211 | -31 |
Last 16 - Group L Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 242:244 | -2 |
2 | Lietuvos Rytas | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 226:217 | +9 |
3 | Benetton Treviso | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 214:231 | -17 |
4 | Alba Berlin | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 209:231 | -22 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit St. Petersburg | 11 | 9 | 7 | 0 | 0 | 0 | 1228:593 | +635 |
2 | Khimki BK | 11 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1154:559 | +595 |
3 | Lietuvos Rytas | 11 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1129:571 | +558 |
4 | Nymburk | 11 | 7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1081:510 | +571 |
5 | Valencia BC | 10 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1127:595 | +532 |
6 | Donetsk BC | 10 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1015:507 | +508 |
7 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 9 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 977:546 | +431 |
8 | Riga VEF | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 861:460 | +401 |
9 | Buducnost Podgorica | 8 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 923:512 | +411 |
10 | Alba Berlin | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 882:453 | +429 |
11 | Benetton Treviso | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 881:486 | +395 |
12 | Gravelines Dunkerque | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 878:462 | +416 |
13 | Krka Novo Mesto | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 838:424 | +414 |
14 | Aris Saloniki | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 817:437 | +380 |
15 | Villeurbanne Asvel Lyon | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 879:471 | +408 |
16 | Banvit | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 775:457 | +318 |
17 | Vytautas Prienu | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 483:253 | +230 |
18 | Telindus Ostende | 4 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 584:297 | +287 |
19 | Academic Sofia BC | 4 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 562:294 | +268 |
20 | C.B. Gran Canaria | 4 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 497:266 | +231 |
21 | Hapoel Jerusalem | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 469:255 | +214 |
22 | Le Mans | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 578:307 | +271 |
23 | Dexia Mons | 3 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 568:313 | +255 |
24 | Cedevita Záhřeb | 3 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 555:313 | +242 |
25 | Azovmash Mariupol | 3 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 552:307 | +245 |
26 | Cibona Záhřeb | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 496:268 | +228 |
27 | Turów Zgorzelec | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 446:252 | +194 |
28 | Groningen Capitals | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 420:269 | +151 |
29 | PAOK Saloniki | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 419:238 | +181 |
30 | Cholet Basket | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 394:219 | +175 |
31 | Frankfurt Skyliners | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 392:227 | +165 |
32 | Bayern München | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 391:237 | +154 |
33 | Pinar Karsiyaka Izmir | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 158:80 | +78 |
34 | Norrk | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 155:70 | +85 |
35 | Prostějov | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 152:70 | +82 |
36 | Elan Chalon | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 142:84 | +58 |
37 | Ventspils BC | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 139:79 | +60 |
38 | Besiktas Istanbul | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 133:74 | +59 |
39 | Artland Dragons | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 126:92 | +34 |
40 | Etha Engomis | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 124:83 | +41 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- PM:PP
- Puncte marcate:Puncte primite
- DP
- Diferența de puncte
Statistici Valencia BC din EuroCup M
Aici vei găsi statistici pentru echipa Valencia BC din sezonul EuroCup M 2011/2012. Poți verifica poziția și punctele echipei Valencia BC în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Valencia BC
Puteți găsi programul complet al echipei baschet pentru Valencia BC pe această pagină pentru sezonul 2011/2012. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga EuroCup M, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Valencia BC
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din EuroCup M. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.