Telindus Ostende
Clasament EuroCup M
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Budivelnik Kyiv | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 469:441 | +28 |
2 | Nymburk | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 469:451 | +18 |
3 | Hapoel Jerusalem | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 473:475 | -2 |
4 | Vytautas Prienu | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 444:488 | -44 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bilbao Basket | 12 | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 490:421 | +69 |
2 | Buducnost Podgorica | 10 | 6 | 4 | 0 | 1 | 1 | 418:388 | +30 |
3 | Academic Sofia BC | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 423:452 | -29 |
4 | Charleroi | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 397:467 | -70 |
Grupa C
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit Saint Petersburg | 12 | 6 | 4 | 2 | 0 | 0 | 505:473 | +32 |
2 | Riga VEF | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 475:473 | +2 |
3 | Le Mans | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 454:429 | +25 |
4 | Artland Dragons | 7 | 6 | 1 | 0 | 2 | 3 | 444:503 | -59 |
Grupa D
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Valencia BC | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 520:439 | +81 |
2 | Banvit | 10 | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 522:485 | +37 |
3 | Oliver Würzburg | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 460:509 | -49 |
4 | Azovmash Mariupol | 6 | 6 | 0 | 0 | 1 | 5 | 455:524 | -69 |
Grupa E
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 471:437 | +34 |
2 | Galatasaray Istanbul | 10 | 6 | 4 | 0 | 1 | 1 | 492:446 | +46 |
3 | Donetsk BC | 9 | 6 | 1 | 2 | 0 | 3 | 461:459 | +2 |
4 | Trefl Sopot | 7 | 6 | 1 | 0 | 1 | 4 | 460:542 | -82 |
Grupa F
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 481:442 | +39 |
2 | Zielona Góra | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 477:446 | +31 |
3 | Telindus Ostende | 8 | 6 | 2 | 0 | 1 | 3 | 464:482 | -18 |
4 | Panionios Athens | 8 | 6 | 1 | 1 | 0 | 4 | 466:518 | -52 |
Grupa G
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit St. Petersburg | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 468:389 | +79 |
2 | Ulm | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 476:457 | +19 |
3 | Cholet Basket | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 444:456 | -12 |
4 | Cibona Záhřeb | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 414:500 | -86 |
Grupa H
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Steaua Roșie Belgrad | 11 | 6 | 4 | 1 | 0 | 1 | 556:515 | +41 |
2 | Betis Sevilla | 9 | 6 | 3 | 0 | 1 | 2 | 483:471 | +12 |
3 | Orleanaise Entente | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 465:478 | -13 |
4 | Sassari | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 516:556 | -40 |
Last 16 - Group I
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Budivelnik Kyiv | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 486:478 | +8 |
2 | Buducnost Podgorica | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 456:436 | +20 |
3 | Banvit | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 477:479 | -2 |
4 | Zenit Saint Petersburg | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 478:504 | -26 |
Last 16 - Group J
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bilbao Basket | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 470:454 | +16 |
2 | Valencia BC | 10 | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 511:462 | +49 |
3 | Riga VEF | 9 | 6 | 3 | 0 | 1 | 2 | 508:480 | +28 |
4 | Nymburk | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 425:518 | -93 |
Last 16 - Group K
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 515:475 | +40 |
2 | Zenit St. Petersburg | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 456:411 | +45 |
3 | Zielona Góra | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 465:502 | -37 |
4 | Betis Sevilla | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 427:475 | -48 |
Last 16 - Group L
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 461:443 | +18 |
2 | Ulm | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 516:496 | +20 |
3 | Galatasaray Istanbul | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 459:459 | 0 |
4 | Steaua Roșie Belgrad | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 476:514 | -38 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bilbao Basket | 22 | 17 | 13 | 0 | 0 | 4 | 1374:1249 | +125 |
2 | Zenit St. Petersburg | 21 | 14 | 10 | 0 | 0 | 4 | 1063:945 | +118 |
3 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 21 | 17 | 13 | 0 | 0 | 4 | 1383:1250 | +133 |
4 | Valencia BC | 21 | 16 | 11 | 0 | 0 | 5 | 1334:1202 | +132 |
5 | UNICS Kazaň | 21 | 14 | 10 | 0 | 0 | 4 | 1083:1033 | +50 |
6 | Budivelnik Kyiv | 20 | 16 | 9 | 0 | 0 | 7 | 1236:1226 | +10 |
7 | Zenit Saint Petersburg | 20 | 12 | 8 | 0 | 0 | 4 | 983:977 | +6 |
8 | Galatasaray Istanbul | 19 | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 951:905 | +46 |
9 | Buducnost Podgorica | 19 | 14 | 7 | 0 | 0 | 7 | 993:986 | +7 |
10 | Banvit | 19 | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 999:964 | +35 |
11 | Steaua Roșie Belgrad | 19 | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 1032:1029 | +3 |
12 | Ulm | 18 | 14 | 7 | 0 | 0 | 7 | 1155:1135 | +20 |
13 | Riga VEF | 18 | 12 | 6 | 0 | 0 | 6 | 983:953 | +30 |
14 | Zielona Góra | 18 | 12 | 6 | 0 | 0 | 6 | 942:948 | -6 |
15 | Betis Sevilla | 16 | 12 | 4 | 0 | 0 | 8 | 910:946 | -36 |
16 | Nymburk | 16 | 12 | 4 | 0 | 0 | 8 | 894:969 | -75 |
17 | Donetsk BC | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 461:459 | +2 |
18 | Hapoel Jerusalem | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 473:475 | -2 |
19 | Cholet Basket | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 444:456 | -12 |
20 | Oliver Würzburg | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 460:509 | -49 |
21 | Telindus Ostende | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 464:482 | -18 |
22 | Panionios Athens | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 466:518 | -52 |
23 | Orleanaise Entente | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 465:478 | -13 |
24 | Sassari | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 516:556 | -40 |
25 | Le Mans | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 454:429 | +25 |
26 | Academic Sofia BC | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 423:452 | -29 |
27 | Vytautas Prienu | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 444:488 | -44 |
28 | Artland Dragons | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 444:503 | -59 |
29 | Trefl Sopot | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 460:542 | -82 |
30 | Azovmash Mariupol | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 455:524 | -69 |
31 | Charleroi | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 397:467 | -70 |
32 | Cibona Záhřeb | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 414:500 | -86 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Budivelnik Kyiv | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 240:196 | +44 |
2 | Nymburk | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 255:226 | +29 |
3 | Hapoel Jerusalem | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 242:232 | +10 |
4 | Vytautas Prienu | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 242:222 | +20 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bilbao Basket | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 252:222 | +30 |
2 | Buducnost Podgorica | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 200:195 | +5 |
3 | Academic Sofia BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 212:234 | -22 |
4 | Charleroi | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 183:230 | -47 |
Grupa C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit Saint Petersburg | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 243:224 | +19 |
2 | Riga VEF | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 247:252 | -5 |
3 | Artland Dragons | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 242:248 | -6 |
4 | Le Mans | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 226:196 | +30 |
Grupa D Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Valencia BC | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 278:210 | +68 |
2 | Banvit | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 268:247 | +21 |
3 | Oliver Würzburg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 232:240 | -8 |
4 | Azovmash Mariupol | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 229:253 | -24 |
Grupa E Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray Istanbul | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 251:202 | +49 |
2 | Donetsk BC | 5 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 255:246 | +9 |
3 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 254:216 | +38 |
4 | Trefl Sopot | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 212:248 | -36 |
Grupa F Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 241:236 | +5 |
2 | Telindus Ostende | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 231:213 | +18 |
3 | Panionios Athens | 4 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 243:268 | -25 |
4 | Zielona Góra | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 236:220 | +16 |
Grupa G Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit St. Petersburg | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 251:191 | +60 |
2 | Ulm | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 226:216 | +10 |
3 | Cholet Basket | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 218:228 | -10 |
4 | Cibona Záhřeb | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 227:245 | -18 |
Grupa H Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Steaua Roșie Belgrad | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 279:253 | +26 |
2 | Betis Sevilla | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 253:258 | -5 |
3 | Sassari | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 252:276 | -24 |
4 | Orleanaise Entente | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 219:230 | -11 |
Last 16 - Group I Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Banvit | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 269:244 | +25 |
2 | Zenit Saint Petersburg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 253:240 | +13 |
3 | Budivelnik Kyiv | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 239:225 | +14 |
4 | Buducnost Podgorica | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 231:196 | +35 |
Last 16 - Group J Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Riga VEF | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 276:238 | +38 |
2 | Bilbao Basket | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 250:226 | +24 |
3 | Valencia BC | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 250:198 | +52 |
4 | Nymburk | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 226:250 | -24 |
Last 16 - Group K Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 256:231 | +25 |
2 | Zielona Góra | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 239:244 | -5 |
3 | Zenit St. Petersburg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 229:197 | +32 |
4 | Betis Sevilla | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 229:238 | -9 |
Last 16 - Group L Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray Istanbul | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 241:230 | +11 |
2 | UNICS Kazaň | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 229:211 | +18 |
3 | Ulm | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 263:249 | +14 |
4 | Steaua Roșie Belgrad | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 233:256 | -23 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bilbao Basket | 11 | 9 | 7 | 0 | 0 | 0 | 742:0 | +742 |
2 | Valencia BC | 11 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 695:0 | +695 |
3 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 11 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 663:0 | +663 |
4 | Budivelnik Kyiv | 11 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 635:0 | +635 |
5 | Zenit St. Petersburg | 11 | 7 | 6 | 0 | 0 | 0 | 563:0 | +563 |
6 | Banvit | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 0 | 537:0 | +537 |
7 | Zenit Saint Petersburg | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 0 | 496:0 | +496 |
8 | Galatasaray Istanbul | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 0 | 492:0 | +492 |
9 | UNICS Kazaň | 10 | 7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 541:0 | +541 |
10 | Buducnost Podgorica | 10 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 485:0 | +485 |
11 | Riga VEF | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 523:0 | +523 |
12 | Steaua Roșie Belgrad | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 512:0 | +512 |
13 | Zielona Góra | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 475:0 | +475 |
14 | Ulm | 8 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 574:0 | +574 |
15 | Betis Sevilla | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 482:0 | +482 |
16 | Nymburk | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 481:0 | +481 |
17 | Donetsk BC | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 255:0 | +255 |
18 | Hapoel Jerusalem | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 242:0 | +242 |
19 | Vytautas Prienu | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 242:0 | +242 |
20 | Oliver Würzburg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 232:0 | +232 |
21 | Telindus Ostende | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 231:0 | +231 |
22 | Sassari | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 252:0 | +252 |
23 | Panionios Athens | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 243:0 | +243 |
24 | Artland Dragons | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 242:0 | +242 |
25 | Le Mans | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 226:0 | +226 |
26 | Orleanaise Entente | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 219:0 | +219 |
27 | Cholet Basket | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 218:0 | +218 |
28 | Academic Sofia BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 212:0 | +212 |
29 | Trefl Sopot | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 212:0 | +212 |
30 | Azovmash Mariupol | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 229:0 | +229 |
31 | Cibona Záhřeb | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 227:0 | +227 |
32 | Charleroi | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 183:0 | +183 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hapoel Jerusalem | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 231:243 | -12 |
2 | Budivelnik Kyiv | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 229:245 | -16 |
3 | Nymburk | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 214:225 | -11 |
4 | Vytautas Prienu | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 202:266 | -64 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bilbao Basket | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 238:199 | +39 |
2 | Buducnost Podgorica | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 218:193 | +25 |
3 | Academic Sofia BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 211:218 | -7 |
4 | Charleroi | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 214:237 | -23 |
Grupa C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit Saint Petersburg | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 262:249 | +13 |
2 | Riga VEF | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 228:221 | +7 |
3 | Le Mans | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 228:233 | -5 |
4 | Artland Dragons | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 202:255 | -53 |
Grupa D Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Banvit | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 254:238 | +16 |
2 | Valencia BC | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 242:229 | +13 |
3 | Oliver Würzburg | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 228:269 | -41 |
4 | Azovmash Mariupol | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 226:271 | -45 |
Grupa E Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 217:221 | -4 |
2 | Galatasaray Istanbul | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 241:244 | -3 |
3 | Donetsk BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 206:213 | -7 |
4 | Trefl Sopot | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 248:294 | -46 |
Grupa F Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 240:206 | +34 |
2 | Zielona Góra | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 241:226 | +15 |
3 | Panionios Athens | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 223:250 | -27 |
4 | Telindus Ostende | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 233:269 | -36 |
Grupa G Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit St. Petersburg | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 217:198 | +19 |
2 | Ulm | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 250:241 | +9 |
3 | Cholet Basket | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 226:228 | -2 |
4 | Cibona Záhřeb | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 187:255 | -68 |
Grupa H Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Steaua Roșie Belgrad | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 277:262 | +15 |
2 | Betis Sevilla | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 230:213 | +17 |
3 | Sassari | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 264:280 | -16 |
4 | Orleanaise Entente | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 246:248 | -2 |
Last 16 - Group I Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Budivelnik Kyiv | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 247:253 | -6 |
2 | Buducnost Podgorica | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 225:240 | -15 |
3 | Zenit Saint Petersburg | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 225:264 | -39 |
4 | Banvit | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 208:235 | -27 |
Last 16 - Group J Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Valencia BC | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 261:264 | -3 |
2 | Bilbao Basket | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 220:228 | -8 |
3 | Riga VEF | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 232:242 | -10 |
4 | Nymburk | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 199:268 | -69 |
Last 16 - Group K Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 259:244 | +15 |
2 | Zenit St. Petersburg | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 227:214 | +13 |
3 | Zielona Góra | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 226:258 | -32 |
4 | Betis Sevilla | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 198:237 | -39 |
Last 16 - Group L Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ulm | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 253:247 | +6 |
2 | UNICS Kazaň | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 232:232 | 0 |
3 | Steaua Roșie Belgrad | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 243:258 | -15 |
4 | Galatasaray Istanbul | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 218:229 | -11 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bilbao Basket | 11 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1286:595 | +691 |
2 | UNICS Kazaň | 11 | 7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1057:518 | +539 |
3 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 10 | 9 | 7 | 0 | 0 | 0 | 1300:670 | +630 |
4 | Valencia BC | 10 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1214:627 | +587 |
5 | Ulm | 10 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1127:589 | +538 |
6 | Steaua Roșie Belgrad | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1029:520 | +509 |
7 | Zenit St. Petersburg | 10 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 960:485 | +475 |
8 | Budivelnik Kyiv | 9 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1171:656 | +515 |
9 | Buducnost Podgorica | 9 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 971:523 | +448 |
10 | Zenit Saint Petersburg | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 951:513 | +438 |
11 | Riga VEF | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 950:463 | +487 |
12 | Zielona Góra | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 931:484 | +447 |
13 | Banvit | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 953:473 | +480 |
14 | Betis Sevilla | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 924:450 | +474 |
15 | Galatasaray Istanbul | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 891:473 | +418 |
16 | Nymburk | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 889:493 | +396 |
17 | Cholet Basket | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 454:228 | +226 |
18 | Sassari | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 540:280 | +260 |
19 | Panionios Athens | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 491:250 | +241 |
20 | Orleanaise Entente | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 476:248 | +228 |
21 | Oliver Würzburg | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 468:269 | +199 |
22 | Hapoel Jerusalem | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 463:243 | +220 |
23 | Donetsk BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 452:213 | +239 |
24 | Academic Sofia BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 445:218 | +227 |
25 | Le Mans | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 424:233 | +191 |
26 | Trefl Sopot | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 496:294 | +202 |
27 | Azovmash Mariupol | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 479:271 | +208 |
28 | Artland Dragons | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 450:255 | +195 |
29 | Telindus Ostende | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 446:269 | +177 |
30 | Charleroi | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 444:237 | +207 |
31 | Cibona Záhřeb | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 432:255 | +177 |
32 | Vytautas Prienu | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 424:266 | +158 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- PM:PP
- Puncte marcate:Puncte primite
- DP
- Diferența de puncte
Statistici Telindus Ostende din EuroCup M
Aici vei găsi statistici pentru echipa Telindus Ostende din sezonul EuroCup M 2012/2013. Poți verifica poziția și punctele echipei Telindus Ostende în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Telindus Ostende
Puteți găsi programul complet al echipei baschet pentru Telindus Ostende pe această pagină pentru sezonul 2012/2013. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga EuroCup M, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Telindus Ostende
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din EuroCup M. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.