Clasament EuroCup M
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cantů | 18 | 10 | 7 | 1 | 0 | 2 | 832:746 | +86 |
2 | Telindus Ostende | 18 | 10 | 8 | 0 | 0 | 2 | 768:752 | +16 |
3 | Nymburk | 16 | 10 | 6 | 0 | 1 | 3 | 789:736 | +53 |
4 | Le Mans | 15 | 10 | 4 | 1 | 1 | 4 | 719:718 | +1 |
5 | Artland Dragons | 12 | 10 | 2 | 0 | 0 | 8 | 721:820 | -99 |
6 | Cibona Záhřeb | 11 | 10 | 1 | 0 | 0 | 9 | 770:827 | -57 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sassari | 17 | 10 | 6 | 1 | 1 | 2 | 866:817 | +49 |
2 | Cedevita Záhřeb | 16 | 10 | 6 | 0 | 1 | 3 | 797:760 | +37 |
3 | Bilbao Basket | 15 | 10 | 4 | 1 | 1 | 4 | 855:826 | +29 |
4 | EWE Baskets Oldenburg | 15 | 10 | 4 | 1 | 0 | 5 | 789:797 | -8 |
5 | Elan Chalon | 14 | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 779:786 | -7 |
6 | Charleroi | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 706:806 | -100 |
Grupa C
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cedevita Olympia | 17 | 10 | 5 | 2 | 0 | 3 | 743:698 | +45 |
2 | Ulm | 17 | 10 | 7 | 0 | 0 | 3 | 761:745 | +16 |
3 | Valencia BC | 16 | 10 | 6 | 0 | 0 | 4 | 875:721 | +154 |
4 | Levallois | 14 | 10 | 4 | 0 | 1 | 5 | 687:733 | -46 |
5 | Villeurbanne Asvel Lyon | 14 | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 706:794 | -88 |
6 | Varese | 12 | 10 | 2 | 0 | 1 | 7 | 730:811 | -81 |
Grupa D
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alba Berlin | 18 | 10 | 8 | 0 | 0 | 2 | 749:669 | +80 |
2 | Gravelines Dunkerque | 16 | 10 | 6 | 0 | 0 | 4 | 749:690 | +59 |
3 | Zaragoza | 16 | 10 | 6 | 0 | 0 | 4 | 803:719 | +84 |
4 | Telecom Baskets Bonn | 15 | 10 | 4 | 1 | 1 | 4 | 785:805 | -20 |
5 | Roma | 13 | 10 | 3 | 0 | 1 | 6 | 761:777 | -16 |
6 | Dexia Mons | 12 | 10 | 1 | 1 | 0 | 8 | 620:807 | -187 |
Grupa E
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 19 | 10 | 7 | 2 | 0 | 1 | 870:752 | +118 |
2 | Hapoel Jerusalem | 16 | 10 | 6 | 0 | 1 | 3 | 777:767 | +10 |
3 | Pinar Karsiyaka Izmir | 15 | 10 | 5 | 0 | 1 | 4 | 807:806 | +1 |
4 | Academic Sofia BC | 14 | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 728:756 | -28 |
5 | Asesoft Ploiesti | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 794:842 | -48 |
6 | Igokea Aleksandrovac | 13 | 10 | 2 | 1 | 1 | 6 | 757:810 | -53 |
Grupa F
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nizhny Novgorod | 18 | 10 | 7 | 1 | 0 | 2 | 809:705 | +104 |
2 | Khimik Yuzhny | 16 | 10 | 6 | 0 | 0 | 4 | 786:732 | +54 |
3 | TED Kolejliler Ankara | 16 | 10 | 6 | 0 | 0 | 4 | 788:774 | +14 |
4 | PAOK Saloniki | 15 | 10 | 5 | 0 | 0 | 5 | 697:752 | -55 |
5 | Buducnost Podgorica | 13 | 10 | 3 | 0 | 1 | 6 | 772:802 | -30 |
6 | Albacomp Szekesfehevar | 12 | 10 | 2 | 0 | 0 | 8 | 720:807 | -87 |
Grupa G
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 20 | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 837:625 | +212 |
2 | Maccabi Haifa | 16 | 10 | 6 | 0 | 0 | 4 | 744:745 | -1 |
3 | Banvit | 15 | 10 | 5 | 0 | 0 | 5 | 795:718 | +77 |
4 | Riga VEF | 15 | 10 | 5 | 0 | 0 | 5 | 721:782 | -61 |
5 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 673:764 | -91 |
6 | Skopje Aerodrom MZT | 11 | 10 | 1 | 0 | 0 | 9 | 684:820 | -136 |
Grupa H
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Besiktas Istanbul | 17 | 10 | 7 | 0 | 0 | 3 | 717:690 | +27 |
2 | Panionios Athens | 16 | 10 | 6 | 0 | 1 | 3 | 770:755 | +15 |
3 | Lions Vrsac | 15 | 10 | 5 | 0 | 0 | 5 | 824:824 | 0 |
4 | Kori-Konkarit Loimaa | 15 | 10 | 4 | 1 | 0 | 5 | 750:771 | -21 |
5 | Neptunas Klaipeda | 14 | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 814:807 | +7 |
6 | Zenit St. Petersburg | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 733:761 | -28 |
Last 32 - Group I
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nanterre | 10 | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 489:472 | +17 |
2 | Ulm | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 507:503 | +4 |
3 | Cantů | 9 | 6 | 3 | 0 | 1 | 2 | 519:493 | +26 |
4 | Pinar Karsiyaka Izmir | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 438:485 | -47 |
Last 32 - Group J
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TED Kolejliler Ankara | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 489:484 | +5 |
2 | Sassari | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 526:517 | +9 |
3 | GHP Bamberg | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 475:475 | 0 |
4 | Gravelines Dunkerque | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 459:473 | -14 |
Last 32 - Group K
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 12 | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 525:421 | +104 |
2 | Nymburk | 8 | 6 | 2 | 0 | 1 | 3 | 470:486 | -16 |
3 | Monte Paschi SI | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 461:481 | -20 |
4 | Maccabi Haifa | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 406:474 | -68 |
Last 32 - Group L
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nizhny Novgorod | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 468:436 | +32 |
2 | Steaua Roșie Belgrad | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 501:462 | +39 |
3 | Bilbao Basket | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 494:471 | +23 |
4 | Panionios Athens | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 418:512 | -94 |
Last 32 - Group M
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hapoel Jerusalem | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 507:489 | +18 |
2 | Budivelnik Kyiv | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 500:491 | +9 |
3 | Banvit | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 478:465 | +13 |
4 | Cedevita Olympia | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 451:491 | -40 |
Last 32 - Group N
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alba Berlin | 11 | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 479:442 | +37 |
2 | Khimik Yuzhny | 9 | 6 | 3 | 0 | 1 | 2 | 429:444 | -15 |
3 | Lions Vrsac | 8 | 6 | 2 | 0 | 1 | 3 | 480:480 | 0 |
4 | Strasbourg | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 445:467 | -22 |
Last 32 - Group O
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 461:425 | +36 |
2 | Valencia BC | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 500:431 | +69 |
3 | Telindus Ostende | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 439:483 | -44 |
4 | Zielona Góra | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 425:486 | -61 |
Last 32 - Group P
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lietuvos Rytas | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 491:492 | -1 |
2 | Besiktas Istanbul | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 441:452 | -11 |
3 | Cedevita Záhřeb | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 433:429 | +4 |
4 | Zaragoza | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 453:445 | +8 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 31 | 24 | 20 | 0 | 0 | 4 | 1910:1582 | +328 |
2 | Khimki BK | 31 | 18 | 16 | 0 | 0 | 2 | 1551:1330 | +221 |
3 | Nizhny Novgorod | 29 | 22 | 15 | 0 | 0 | 7 | 1737:1616 | +121 |
4 | Alba Berlin | 29 | 20 | 16 | 0 | 0 | 4 | 1547:1446 | +101 |
5 | Cantů | 27 | 16 | 11 | 0 | 0 | 5 | 1351:1239 | +112 |
6 | Telindus Ostende | 27 | 16 | 11 | 0 | 0 | 5 | 1207:1235 | -28 |
7 | Besiktas Istanbul | 27 | 18 | 12 | 0 | 0 | 6 | 1317:1308 | +9 |
8 | Sassari | 26 | 18 | 10 | 0 | 0 | 8 | 1568:1521 | +47 |
9 | TED Kolejliler Ankara | 26 | 20 | 11 | 0 | 0 | 9 | 1540:1562 | -22 |
10 | Hapoel Jerusalem | 26 | 20 | 12 | 0 | 0 | 8 | 1605:1576 | +29 |
11 | Ulm | 26 | 18 | 11 | 0 | 0 | 7 | 1422:1416 | +6 |
12 | Valencia BC | 25 | 24 | 15 | 0 | 0 | 9 | 2019:1708 | +311 |
13 | Khimik Yuzhny | 25 | 18 | 10 | 0 | 0 | 8 | 1350:1319 | +31 |
14 | Banvit | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1273:1183 | +90 |
15 | Cedevita Záhřeb | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1230:1189 | +41 |
16 | Zaragoza | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1256:1164 | +92 |
17 | Maccabi Haifa | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1150:1219 | -69 |
18 | Nymburk | 24 | 18 | 8 | 0 | 0 | 10 | 1376:1389 | -13 |
19 | Gravelines Dunkerque | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1208:1163 | +45 |
20 | Bilbao Basket | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1349:1297 | +52 |
21 | Cedevita Olympia | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1194:1189 | +5 |
22 | Lions Vrsac | 23 | 16 | 7 | 0 | 0 | 9 | 1304:1304 | 0 |
23 | Pinar Karsiyaka Izmir | 23 | 16 | 7 | 0 | 0 | 9 | 1245:1291 | -46 |
24 | Panionios Athens | 22 | 16 | 6 | 0 | 0 | 10 | 1188:1267 | -79 |
25 | Le Mans | 15 | 10 | 5 | 0 | 0 | 5 | 719:718 | +1 |
26 | EWE Baskets Oldenburg | 15 | 10 | 5 | 0 | 0 | 5 | 789:797 | -8 |
27 | Telecom Baskets Bonn | 15 | 10 | 5 | 0 | 0 | 5 | 785:805 | -20 |
28 | Kori-Konkarit Loimaa | 15 | 10 | 5 | 0 | 0 | 5 | 750:771 | -21 |
29 | PAOK Saloniki | 15 | 10 | 5 | 0 | 0 | 5 | 697:752 | -55 |
30 | Riga VEF | 15 | 10 | 5 | 0 | 0 | 5 | 721:782 | -61 |
31 | Villeurbanne Asvel Lyon | 14 | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 706:794 | -88 |
32 | Neptunas Klaipeda | 14 | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 814:807 | +7 |
33 | Elan Chalon | 14 | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 779:786 | -7 |
34 | Academic Sofia BC | 14 | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 728:756 | -28 |
35 | Levallois | 14 | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 687:733 | -46 |
36 | Asesoft Ploiesti | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 794:842 | -48 |
37 | Igokea Aleksandrovac | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 757:810 | -53 |
38 | Roma | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 761:777 | -16 |
39 | Zenit St. Petersburg | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 733:761 | -28 |
40 | Buducnost Podgorica | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 772:802 | -30 |
41 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 673:764 | -91 |
42 | Charleroi | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 706:806 | -100 |
43 | Varese | 12 | 10 | 2 | 0 | 0 | 8 | 730:811 | -81 |
44 | Albacomp Szekesfehevar | 12 | 10 | 2 | 0 | 0 | 8 | 720:807 | -87 |
45 | Artland Dragons | 12 | 10 | 2 | 0 | 0 | 8 | 721:820 | -99 |
46 | Dexia Mons | 12 | 10 | 2 | 0 | 0 | 8 | 620:807 | -187 |
47 | Cibona Záhřeb | 11 | 10 | 1 | 0 | 0 | 9 | 770:827 | -57 |
48 | Skopje Aerodrom MZT | 11 | 10 | 1 | 0 | 0 | 9 | 684:820 | -136 |
49 | Steaua Roșie Belgrad | 10 | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 957:914 | +43 |
50 | Nanterre | 10 | 8 | 4 | 0 | 0 | 4 | 642:634 | +8 |
51 | Budivelnik Kyiv | 10 | 10 | 7 | 0 | 0 | 3 | 814:802 | +12 |
52 | Lietuvos Rytas | 10 | 8 | 5 | 0 | 0 | 3 | 655:660 | -5 |
53 | GHP Bamberg | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 475:475 | 0 |
54 | Monte Paschi SI | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 461:481 | -20 |
55 | Strasbourg | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 445:467 | -22 |
56 | Zielona Góra | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 425:486 | -61 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cantů | 10 | 5 | 4 | 1 | 0 | 0 | 439:371 | +68 |
2 | Telindus Ostende | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 410:374 | +36 |
3 | Nymburk | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 398:342 | +56 |
4 | Le Mans | 7 | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 335:339 | -4 |
5 | Artland Dragons | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 363:417 | -54 |
6 | Cibona Záhřeb | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 391:420 | -29 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sassari | 9 | 5 | 4 | 0 | 1 | 0 | 449:407 | +42 |
2 | Bilbao Basket | 9 | 5 | 4 | 0 | 1 | 0 | 438:392 | +46 |
3 | Cedevita Záhřeb | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 410:380 | +30 |
4 | EWE Baskets Oldenburg | 7 | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 407:437 | -30 |
5 | Elan Chalon | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 388:400 | -12 |
6 | Charleroi | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 323:361 | -38 |
Grupa C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cedevita Olympia | 10 | 5 | 4 | 1 | 0 | 0 | 368:298 | +70 |
2 | Valencia BC | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 472:353 | +119 |
3 | Ulm | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 392:378 | +14 |
4 | Levallois | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 376:356 | +20 |
5 | Villeurbanne Asvel Lyon | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 358:364 | -6 |
6 | Varese | 6 | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 376:411 | -35 |
Grupa D Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alba Berlin | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 382:315 | +67 |
2 | Zaragoza | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 379:307 | +72 |
3 | Telecom Baskets Bonn | 9 | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 423:418 | +5 |
4 | Gravelines Dunkerque | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 380:332 | +48 |
5 | Roma | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 372:373 | -1 |
6 | Dexia Mons | 6 | 5 | 0 | 1 | 0 | 4 | 342:444 | -102 |
Grupa E Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pinar Karsiyaka Izmir | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 422:391 | +31 |
2 | Khimki BK | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 417:358 | +59 |
3 | Hapoel Jerusalem | 9 | 5 | 4 | 0 | 1 | 0 | 410:389 | +21 |
4 | Academic Sofia BC | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 382:359 | +23 |
5 | Igokea Aleksandrovac | 7 | 5 | 1 | 1 | 1 | 2 | 415:410 | +5 |
6 | Asesoft Ploiesti | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 369:411 | -42 |
Grupa F Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nizhny Novgorod | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 425:337 | +88 |
2 | Khimik Yuzhny | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 392:343 | +49 |
3 | Buducnost Podgorica | 8 | 5 | 3 | 0 | 1 | 1 | 395:387 | +8 |
4 | TED Kolejliler Ankara | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 381:361 | +20 |
5 | PAOK Saloniki | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 357:354 | +3 |
6 | Albacomp Szekesfehevar | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 415:425 | -10 |
Grupa G Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 428:285 | +143 |
2 | Banvit | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 420:340 | +80 |
3 | Riga VEF | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 390:395 | -5 |
4 | Maccabi Haifa | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 362:351 | +11 |
5 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 357:357 | 0 |
6 | Skopje Aerodrom MZT | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 362:407 | -45 |
Grupa H Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lions Vrsac | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 434:404 | +30 |
2 | Panionios Athens | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 390:361 | +29 |
3 | Kori-Konkarit Loimaa | 9 | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 365:360 | +5 |
4 | Besiktas Istanbul | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 376:352 | +24 |
5 | Neptunas Klaipeda | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 422:405 | +17 |
6 | Zenit St. Petersburg | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 375:364 | +11 |
Last 32 - Group I Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nanterre | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 259:218 | +41 |
2 | Cantů | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 270:235 | +35 |
3 | Pinar Karsiyaka Izmir | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 262:242 | +20 |
4 | Ulm | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 246:221 | +25 |
Last 32 - Group J Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TED Kolejliler Ankara | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 256:211 | +45 |
2 | Sassari | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 284:236 | +48 |
3 | GHP Bamberg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 237:225 | +12 |
4 | Gravelines Dunkerque | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 247:253 | -6 |
Last 32 - Group K Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 278:206 | +72 |
2 | Monte Paschi SI | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 247:232 | +15 |
3 | Maccabi Haifa | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 232:227 | +5 |
4 | Nymburk | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 226:214 | +12 |
Last 32 - Group L Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nizhny Novgorod | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 247:207 | +40 |
2 | Steaua Roșie Belgrad | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 263:229 | +34 |
3 | Bilbao Basket | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 254:201 | +53 |
4 | Panionios Athens | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 225:255 | -30 |
Last 32 - Group M Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hapoel Jerusalem | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 266:234 | +32 |
2 | Banvit | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 266:229 | +37 |
3 | Budivelnik Kyiv | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 244:228 | +16 |
4 | Cedevita Olympia | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 233:236 | -3 |
Last 32 - Group N Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alba Berlin | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 251:224 | +27 |
2 | Lions Vrsac | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 253:235 | +18 |
3 | Strasbourg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 230:229 | +1 |
4 | Khimik Yuzhny | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 212:199 | +13 |
Last 32 - Group O Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 233:202 | +31 |
2 | Valencia BC | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 264:203 | +61 |
3 | Telindus Ostende | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 218:233 | -15 |
4 | Zielona Góra | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 234:238 | -4 |
Last 32 - Group P Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lietuvos Rytas | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 263:252 | +11 |
2 | Zaragoza | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 238:214 | +24 |
3 | Besiktas Istanbul | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 188:205 | -17 |
4 | Cedevita Záhřeb | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 226:232 | -6 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 16 | 12 | 11 | 0 | 0 | 0 | 982:0 | +982 |
2 | Alba Berlin | 16 | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 807:0 | +807 |
3 | Nizhny Novgorod | 15 | 11 | 9 | 0 | 0 | 0 | 908:0 | +908 |
4 | Hapoel Jerusalem | 15 | 10 | 9 | 0 | 0 | 0 | 838:0 | +838 |
5 | Khimki BK | 15 | 9 | 8 | 0 | 0 | 0 | 792:0 | +792 |
6 | Cantů | 15 | 8 | 7 | 0 | 0 | 0 | 709:0 | +709 |
7 | Banvit | 15 | 8 | 7 | 0 | 0 | 0 | 686:0 | +686 |
8 | Telindus Ostende | 15 | 8 | 7 | 0 | 0 | 0 | 628:0 | +628 |
9 | Valencia BC | 14 | 12 | 10 | 0 | 0 | 0 | 1061:0 | +1061 |
10 | Sassari | 14 | 9 | 6 | 0 | 0 | 0 | 816:0 | +816 |
11 | TED Kolejliler Ankara | 14 | 10 | 7 | 0 | 0 | 0 | 777:0 | +777 |
12 | Ulm | 14 | 9 | 7 | 0 | 0 | 0 | 727:0 | +727 |
13 | Bilbao Basket | 14 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 692:0 | +692 |
14 | Lions Vrsac | 14 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 687:0 | +687 |
15 | Pinar Karsiyaka Izmir | 14 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 684:0 | +684 |
16 | Nymburk | 14 | 9 | 6 | 0 | 0 | 0 | 682:0 | +682 |
17 | Khimik Yuzhny | 14 | 9 | 7 | 0 | 0 | 0 | 679:0 | +679 |
18 | Zaragoza | 14 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 617:0 | +617 |
19 | Cedevita Olympia | 14 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 601:0 | +601 |
20 | Gravelines Dunkerque | 13 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 627:0 | +627 |
21 | Maccabi Haifa | 13 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 594:0 | +594 |
22 | Besiktas Istanbul | 12 | 9 | 5 | 0 | 0 | 0 | 652:0 | +652 |
23 | Cedevita Záhřeb | 12 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 636:0 | +636 |
24 | Panionios Athens | 12 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 615:0 | +615 |
25 | Telecom Baskets Bonn | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 0 | 423:0 | +423 |
26 | Kori-Konkarit Loimaa | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 0 | 365:0 | +365 |
27 | Buducnost Podgorica | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 395:0 | +395 |
28 | Riga VEF | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 390:0 | +390 |
29 | Academic Sofia BC | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 382:0 | +382 |
30 | Levallois | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 376:0 | +376 |
31 | Villeurbanne Asvel Lyon | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 358:0 | +358 |
32 | PAOK Saloniki | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 357:0 | +357 |
33 | Neptunas Klaipeda | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 422:0 | +422 |
34 | Igokea Aleksandrovac | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 415:0 | +415 |
35 | Albacomp Szekesfehevar | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 415:0 | +415 |
36 | EWE Baskets Oldenburg | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 407:0 | +407 |
37 | Elan Chalon | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 388:0 | +388 |
38 | Zenit St. Petersburg | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 375:0 | +375 |
39 | Roma | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 372:0 | +372 |
40 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 357:0 | +357 |
41 | Le Mans | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 335:0 | +335 |
42 | Charleroi | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 323:0 | +323 |
43 | Budivelnik Kyiv | 6 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 412:0 | +412 |
44 | Varese | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 376:0 | +376 |
45 | Asesoft Ploiesti | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 369:0 | +369 |
46 | Artland Dragons | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 363:0 | +363 |
47 | Skopje Aerodrom MZT | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 362:0 | +362 |
48 | Dexia Mons | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 342:0 | +342 |
49 | Nanterre | 6 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 330:0 | +330 |
50 | Steaua Roșie Belgrad | 5 | 6 | 5 | 0 | 0 | 0 | 493:0 | +493 |
51 | Cibona Záhřeb | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 391:0 | +391 |
52 | Lietuvos Rytas | 5 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 345:0 | +345 |
53 | Monte Paschi SI | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 247:0 | +247 |
54 | GHP Bamberg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 237:0 | +237 |
55 | Strasbourg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 230:0 | +230 |
56 | Zielona Góra | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 234:0 | +234 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cantů | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 393:375 | +18 |
2 | Le Mans | 8 | 5 | 3 | 0 | 1 | 1 | 384:379 | +5 |
3 | Telindus Ostende | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 358:378 | -20 |
4 | Nymburk | 7 | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 391:394 | -3 |
5 | Cibona Záhřeb | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 379:407 | -28 |
6 | Artland Dragons | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 358:403 | -45 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sassari | 8 | 5 | 2 | 1 | 0 | 2 | 417:410 | +7 |
2 | EWE Baskets Oldenburg | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 382:360 | +22 |
3 | Elan Chalon | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 391:386 | +5 |
4 | Cedevita Záhřeb | 7 | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 387:380 | +7 |
5 | Bilbao Basket | 6 | 5 | 0 | 1 | 0 | 4 | 417:434 | -17 |
6 | Charleroi | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 383:445 | -62 |
Grupa C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ulm | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 369:367 | +2 |
2 | Valencia BC | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 403:368 | +35 |
3 | Cedevita Olympia | 7 | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 375:400 | -25 |
4 | Varese | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 354:400 | -46 |
5 | Villeurbanne Asvel Lyon | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 348:430 | -82 |
6 | Levallois | 6 | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 311:377 | -66 |
Grupa D Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alba Berlin | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 367:354 | +13 |
2 | Gravelines Dunkerque | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 369:358 | +11 |
3 | Zaragoza | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 424:412 | +12 |
4 | Roma | 6 | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 389:404 | -15 |
5 | Telecom Baskets Bonn | 6 | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 362:387 | -25 |
6 | Dexia Mons | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 278:363 | -85 |
Grupa E Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 10 | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 453:394 | +59 |
2 | Asesoft Ploiesti | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 425:431 | -6 |
3 | Hapoel Jerusalem | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 367:378 | -11 |
4 | Pinar Karsiyaka Izmir | 6 | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 385:415 | -30 |
5 | Academic Sofia BC | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 346:397 | -51 |
6 | Igokea Aleksandrovac | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 342:400 | -58 |
Grupa F Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nizhny Novgorod | 9 | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 384:368 | +16 |
2 | TED Kolejliler Ankara | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 407:413 | -6 |
3 | Khimik Yuzhny | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 394:389 | +5 |
4 | PAOK Saloniki | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 340:398 | -58 |
5 | Buducnost Podgorica | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 377:415 | -38 |
6 | Albacomp Szekesfehevar | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 305:382 | -77 |
Grupa G Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 409:340 | +69 |
2 | Maccabi Haifa | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 382:394 | -12 |
3 | Riga VEF | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 331:387 | -56 |
4 | Banvit | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 375:378 | -3 |
5 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 316:407 | -91 |
6 | Skopje Aerodrom MZT | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 322:413 | -91 |
Grupa H Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Besiktas Istanbul | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 341:338 | +3 |
2 | Neptunas Klaipeda | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 392:402 | -10 |
3 | Panionios Athens | 7 | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 380:394 | -14 |
4 | Lions Vrsac | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 390:420 | -30 |
5 | Kori-Konkarit Loimaa | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 385:411 | -26 |
6 | Zenit St. Petersburg | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 358:397 | -39 |
Last 32 - Group I Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ulm | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 261:282 | -21 |
2 | Cantů | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 249:258 | -9 |
3 | Nanterre | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 230:254 | -24 |
4 | Pinar Karsiyaka Izmir | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 176:243 | -67 |
Last 32 - Group J Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sassari | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 242:281 | -39 |
2 | GHP Bamberg | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 238:250 | -12 |
3 | TED Kolejliler Ankara | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 233:273 | -40 |
4 | Gravelines Dunkerque | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 212:220 | -8 |
Last 32 - Group K Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 247:215 | +32 |
2 | Nymburk | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 244:272 | -28 |
3 | Monte Paschi SI | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 214:249 | -35 |
4 | Maccabi Haifa | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 174:247 | -73 |
Last 32 - Group L Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Steaua Roșie Belgrad | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 238:233 | +5 |
2 | Nizhny Novgorod | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 221:229 | -8 |
3 | Bilbao Basket | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 240:270 | -30 |
4 | Panionios Athens | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 193:257 | -64 |
Last 32 - Group M Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Budivelnik Kyiv | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 256:263 | -7 |
2 | Hapoel Jerusalem | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 241:255 | -14 |
3 | Cedevita Olympia | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 218:255 | -37 |
4 | Banvit | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 212:236 | -24 |
Last 32 - Group N Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alba Berlin | 5 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 228:218 | +10 |
2 | Khimik Yuzhny | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 217:245 | -28 |
3 | Lions Vrsac | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 227:245 | -18 |
4 | Strasbourg | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 215:238 | -23 |
Last 32 - Group O Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 228:223 | +5 |
2 | Valencia BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 236:228 | +8 |
3 | Telindus Ostende | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 221:250 | -29 |
4 | Zielona Góra | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 191:248 | -57 |
Last 32 - Group P Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Besiktas Istanbul | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 253:247 | +6 |
2 | Lietuvos Rytas | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 228:240 | -12 |
3 | Cedevita Záhřeb | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 207:197 | +10 |
4 | Zaragoza | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 215:231 | -16 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 16 | 9 | 8 | 0 | 0 | 0 | 1405:684 | +721 |
2 | UNICS Kazaň | 15 | 12 | 9 | 0 | 0 | 0 | 1678:832 | +846 |
3 | Besiktas Istanbul | 15 | 9 | 7 | 0 | 0 | 0 | 1293:680 | +613 |
4 | Nizhny Novgorod | 14 | 11 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1595:850 | +745 |
5 | Alba Berlin | 13 | 10 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1445:741 | +704 |
6 | Sassari | 12 | 9 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1486:787 | +699 |
7 | TED Kolejliler Ankara | 12 | 10 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1476:849 | +627 |
8 | Ulm | 12 | 9 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1381:730 | +651 |
9 | Cantů | 12 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1248:633 | +615 |
10 | Cedevita Záhřeb | 12 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1206:577 | +629 |
11 | Telindus Ostende | 12 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1186:628 | +558 |
12 | Valencia BC | 11 | 12 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1769:897 | +872 |
13 | Hapoel Jerusalem | 11 | 10 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1533:810 | +723 |
14 | Khimik Yuzhny | 11 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1284:706 | +578 |
15 | Gravelines Dunkerque | 11 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1166:578 | +588 |
16 | Maccabi Haifa | 11 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1134:641 | +493 |
17 | Nymburk | 10 | 9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1341:742 | +599 |
18 | Bilbao Basket | 10 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1250:704 | +546 |
19 | Panionios Athens | 10 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1189:651 | +538 |
20 | Zaragoza | 10 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1160:643 | +517 |
21 | Cedevita Olympia | 10 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1127:655 | +472 |
22 | Lions Vrsac | 9 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1256:665 | +591 |
23 | Pinar Karsiyaka Izmir | 9 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1194:658 | +536 |
24 | Banvit | 9 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1156:614 | +542 |
25 | EWE Baskets Oldenburg | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 819:360 | +459 |
26 | Le Mans | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 723:379 | +344 |
27 | Asesoft Ploiesti | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 836:431 | +405 |
28 | Neptunas Klaipeda | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 797:402 | +395 |
29 | Elan Chalon | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 791:386 | +405 |
30 | Riga VEF | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 726:387 | +339 |
31 | PAOK Saloniki | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 694:398 | +296 |
32 | Cibona Záhřeb | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 799:407 | +392 |
33 | Telecom Baskets Bonn | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 780:387 | +393 |
34 | Artland Dragons | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 775:403 | +372 |
35 | Varese | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 765:400 | +365 |
36 | Roma | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 762:404 | +358 |
37 | Igokea Aleksandrovac | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 752:400 | +352 |
38 | Kori-Konkarit Loimaa | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 745:411 | +334 |
39 | Charleroi | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 744:445 | +299 |
40 | Zenit St. Petersburg | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 722:397 | +325 |
41 | Dexia Mons | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 722:363 | +359 |
42 | Villeurbanne Asvel Lyon | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 712:430 | +282 |
43 | Academic Sofia BC | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 705:397 | +308 |
44 | Kalev/Cramo Tallinn BC | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 673:407 | +266 |
45 | Levallois | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 667:377 | +290 |
46 | Steaua Roșie Belgrad | 5 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 897:481 | +416 |
47 | Buducnost Podgorica | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 764:415 | +349 |
48 | Albacomp Szekesfehevar | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 730:382 | +348 |
49 | Skopje Aerodrom MZT | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 729:413 | +316 |
50 | Lietuvos Rytas | 5 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 642:328 | +314 |
51 | Budivelnik Kyiv | 4 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 791:413 | +378 |
52 | Nanterre | 4 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 606:340 | +266 |
53 | GHP Bamberg | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 463:250 | +213 |
54 | Monte Paschi SI | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 446:249 | +197 |
55 | Strasbourg | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 444:238 | +206 |
56 | Zielona Góra | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 429:248 | +181 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- PM:PP
- Puncte marcate:Puncte primite
- DP
- Diferența de puncte
Statistici Roma din EuroCup M
Aici vei găsi statistici pentru echipa Roma din sezonul EuroCup M 2013/2014. Poți verifica poziția și punctele echipei Roma în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Roma
Puteți găsi programul complet al echipei baschet pentru Roma pe această pagină pentru sezonul 2013/2014. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga EuroCup M, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Roma
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din EuroCup M. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.