Telecom Baskets Bonn
Clasament EuroCup M
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Strasbourg | 18 | 10 | 6 | 2 | 0 | 2 | 742:701 | +41 |
2 | GHP Bamberg | 16 | 10 | 6 | 0 | 0 | 4 | 768:672 | +96 |
3 | Paris-Levallois | 15 | 10 | 4 | 1 | 0 | 5 | 753:759 | -6 |
4 | Zaragoza | 15 | 10 | 5 | 0 | 2 | 3 | 831:812 | +19 |
5 | Telecom Baskets Bonn | 14 | 10 | 4 | 0 | 1 | 5 | 774:851 | -77 |
6 | Regio Emilia | 12 | 10 | 2 | 0 | 0 | 8 | 735:808 | -73 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | C.B. Gran Canaria | 20 | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 837:704 | +133 |
2 | Telindus Ostende | 16 | 10 | 5 | 1 | 0 | 4 | 768:766 | +2 |
3 | Dijon Bourgogne | 16 | 10 | 5 | 1 | 0 | 4 | 711:739 | -28 |
4 | Cantů | 14 | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 738:753 | -15 |
5 | Villeurbanne Asvel Lyon | 13 | 10 | 3 | 0 | 1 | 6 | 744:791 | -47 |
6 | Artland Dragons | 11 | 10 | 1 | 0 | 1 | 8 | 725:770 | -45 |
Grupa C
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Roma | 17 | 10 | 7 | 0 | 1 | 2 | 826:773 | +53 |
2 | Nancy | 16 | 10 | 6 | 0 | 0 | 4 | 776:742 | +34 |
3 | Nymburk | 15 | 10 | 3 | 2 | 0 | 5 | 771:780 | -9 |
4 | Betis Sevilla | 15 | 10 | 5 | 0 | 1 | 4 | 776:757 | +19 |
5 | EWE Baskets Oldenburg | 14 | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 737:737 | 0 |
6 | Charleroi | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 705:802 | -97 |
Grupa D
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 18 | 10 | 8 | 0 | 0 | 2 | 872:756 | +116 |
2 | Besiktas Istanbul | 17 | 10 | 6 | 1 | 0 | 3 | 773:705 | +68 |
3 | Cedevita Olympia | 16 | 10 | 6 | 0 | 0 | 4 | 800:782 | +18 |
4 | Zenit Saint Petersburg | 15 | 10 | 5 | 0 | 1 | 4 | 808:809 | -1 |
5 | Szolnoki Olaj | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 748:822 | -74 |
6 | Riga VEF | 11 | 10 | 1 | 0 | 0 | 9 | 705:832 | -127 |
Grupa E
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lietuvos Rytas | 18 | 10 | 8 | 0 | 0 | 2 | 840:774 | +66 |
2 | Banvit | 16 | 10 | 5 | 1 | 0 | 4 | 788:768 | +20 |
3 | Krasny Oktyabr Volgograd | 16 | 10 | 6 | 0 | 0 | 4 | 759:765 | -6 |
4 | Asesoft Ploiesti | 15 | 10 | 4 | 1 | 0 | 5 | 814:833 | -19 |
5 | Partizan Belgrad | 13 | 10 | 3 | 0 | 1 | 6 | 734:774 | -40 |
6 | Hapoel Jerusalem | 12 | 10 | 2 | 0 | 1 | 7 | 806:827 | -21 |
Grupa F
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 20 | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 795:653 | +142 |
2 | PAOK Saloniki | 16 | 10 | 4 | 2 | 0 | 4 | 726:726 | 0 |
3 | Pinar Karsiyaka Izmir | 16 | 10 | 6 | 0 | 1 | 3 | 780:763 | +17 |
4 | Buducnost Podgorica | 13 | 10 | 3 | 0 | 1 | 6 | 784:797 | -13 |
5 | Zielona Góra | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 722:809 | -87 |
6 | Ventspils BC | 12 | 10 | 2 | 0 | 0 | 8 | 665:724 | -59 |
Last 32 - Group G
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 460:432 | +28 |
2 | Zenit Saint Petersburg | 9 | 6 | 2 | 1 | 0 | 3 | 439:479 | -40 |
3 | Strasbourg | 9 | 6 | 3 | 0 | 1 | 2 | 450:433 | +17 |
4 | Nymburk | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 454:459 | -5 |
Last 32 - Group H
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | C.B. Gran Canaria | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 522:462 | +60 |
2 | Banvit | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 484:450 | +34 |
3 | Sassari | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 470:507 | -37 |
4 | Buducnost Podgorica | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 457:514 | -57 |
Last 32 - Group I
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Roma | 10 | 6 | 3 | 1 | 1 | 1 | 473:442 | +31 |
2 | Cedevita Záhřeb | 10 | 6 | 2 | 2 | 0 | 2 | 500:493 | +7 |
3 | Krasny Oktyabr Volgograd | 9 | 6 | 3 | 0 | 1 | 2 | 471:482 | -11 |
4 | Zaragoza | 7 | 6 | 1 | 0 | 1 | 4 | 434:461 | -27 |
Last 32 - Group J
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 512:449 | +63 |
2 | Cantů | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 454:449 | +5 |
3 | Limoges CSP | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 430:430 | 0 |
4 | PAOK Saloniki | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 421:489 | -68 |
Last 32 - Group K
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bayern München | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 534:437 | +97 |
2 | GHP Bamberg | 9 | 6 | 2 | 1 | 0 | 3 | 444:474 | -30 |
3 | Dijon Bourgogne | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 453:498 | -45 |
4 | Cedevita Olympia | 7 | 6 | 1 | 0 | 1 | 4 | 473:495 | -22 |
Last 32 - Group L
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turów Zgorzelec | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 553:501 | +52 |
2 | Lietuvos Rytas | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 553:514 | +39 |
3 | Telindus Ostende | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 474:506 | -32 |
4 | Betis Sevilla | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 473:532 | -59 |
Last 32 - Group M
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pinar Karsiyaka Izmir | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 538:463 | +75 |
2 | Paris-Levallois | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 485:486 | -1 |
3 | Besiktas Istanbul | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 444:488 | -44 |
4 | Neptunas Klaipeda | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 469:499 | -30 |
Last 32 - Group N
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 492:416 | +76 |
2 | Valencia BC | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 490:459 | +31 |
3 | Asesoft Ploiesti | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 469:529 | -60 |
4 | Nancy | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 411:458 | -47 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- | Zenit St. Petersburg | - | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 32 | 20 | 19 | 0 | 0 | 1 | 1582:1357 | +225 |
2 | C.B. Gran Canaria | 31 | 24 | 21 | 0 | 0 | 3 | 1960:1774 | +186 |
3 | Khimki BK | 29 | 24 | 20 | 0 | 0 | 4 | 2060:1797 | +263 |
4 | Pinar Karsiyaka Izmir | 28 | 20 | 13 | 0 | 0 | 6 | 1636:1539 | +97 |
5 | Lietuvos Rytas | 27 | 18 | 11 | 0 | 0 | 6 | 1555:1466 | +89 |
6 | Roma | 27 | 18 | 12 | 0 | 0 | 6 | 1420:1342 | +78 |
7 | Strasbourg | 27 | 16 | 11 | 0 | 0 | 5 | 1192:1134 | +58 |
8 | Banvit | 26 | 22 | 13 | 0 | 0 | 9 | 1711:1652 | +59 |
9 | GHP Bamberg | 25 | 18 | 9 | 0 | 0 | 9 | 1343:1296 | +47 |
10 | Besiktas Istanbul | 25 | 16 | 9 | 0 | 0 | 7 | 1217:1193 | +24 |
11 | Krasny Oktyabr Volgograd | 25 | 16 | 9 | 0 | 0 | 7 | 1230:1247 | -17 |
12 | Telindus Ostende | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1242:1272 | -30 |
13 | Dijon Bourgogne | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1164:1237 | -73 |
14 | Paris-Levallois | 24 | 20 | 11 | 0 | 0 | 9 | 1537:1534 | +3 |
15 | Zenit Saint Petersburg | 24 | 18 | 8 | 0 | 0 | 10 | 1401:1463 | -62 |
16 | Nymburk | 23 | 16 | 7 | 0 | 0 | 9 | 1225:1239 | -14 |
17 | Nancy | 23 | 16 | 7 | 0 | 0 | 9 | 1187:1200 | -13 |
18 | Betis Sevilla | 23 | 16 | 7 | 0 | 0 | 9 | 1249:1289 | -40 |
19 | Cantů | 23 | 18 | 7 | 0 | 0 | 11 | 1328:1347 | -19 |
20 | PAOK Saloniki | 23 | 16 | 7 | 0 | 0 | 9 | 1147:1215 | -68 |
21 | Asesoft Ploiesti | 23 | 16 | 7 | 0 | 0 | 9 | 1283:1362 | -79 |
22 | Cedevita Olympia | 23 | 16 | 7 | 0 | 0 | 9 | 1273:1277 | -4 |
23 | Zaragoza | 22 | 16 | 6 | 0 | 0 | 10 | 1265:1273 | -8 |
24 | Buducnost Podgorica | 20 | 16 | 4 | 0 | 0 | 12 | 1241:1311 | -70 |
25 | EWE Baskets Oldenburg | 14 | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 737:737 | 0 |
26 | Telecom Baskets Bonn | 14 | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 774:851 | -77 |
27 | Partizan Belgrad | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 734:774 | -40 |
28 | Villeurbanne Asvel Lyon | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 744:791 | -47 |
29 | Szolnoki Olaj | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 748:822 | -74 |
30 | Zielona Góra | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 722:809 | -87 |
31 | Charleroi | 13 | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 705:802 | -97 |
32 | Bayern München | 12 | 8 | 6 | 0 | 0 | 2 | 652:611 | +41 |
33 | Hapoel Jerusalem | 12 | 10 | 2 | 0 | 0 | 8 | 806:827 | -21 |
34 | Ventspils BC | 12 | 10 | 2 | 0 | 0 | 8 | 665:724 | -59 |
35 | Regio Emilia | 12 | 10 | 2 | 0 | 0 | 8 | 735:808 | -73 |
36 | Turów Zgorzelec | 11 | 8 | 5 | 0 | 0 | 3 | 702:662 | +40 |
37 | Artland Dragons | 11 | 10 | 1 | 0 | 0 | 9 | 725:770 | -45 |
38 | Riga VEF | 11 | 10 | 1 | 0 | 0 | 9 | 705:832 | -127 |
39 | UNICS Kazaň | 10 | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 908:874 | +34 |
40 | Cedevita Záhřeb | 10 | 8 | 4 | 0 | 0 | 4 | 648:652 | -4 |
41 | Valencia BC | 9 | 10 | 5 | 0 | 0 | 5 | 800:729 | +71 |
42 | Limoges CSP | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 430:430 | 0 |
43 | Sassari | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 470:507 | -37 |
44 | Neptunas Klaipeda | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 469:499 | -30 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GHP Bamberg | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 413:339 | +74 |
2 | Zaragoza | 9 | 5 | 4 | 0 | 1 | 0 | 409:379 | +30 |
3 | Paris-Levallois | 9 | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 397:371 | +26 |
4 | Strasbourg | 9 | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 386:349 | +37 |
5 | Telecom Baskets Bonn | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 407:410 | -3 |
6 | Regio Emilia | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 366:377 | -11 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | C.B. Gran Canaria | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 421:340 | +81 |
2 | Telindus Ostende | 9 | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 422:410 | +12 |
3 | Dijon Bourgogne | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 360:323 | +37 |
4 | Cantů | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 376:350 | +26 |
5 | Villeurbanne Asvel Lyon | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 384:401 | -17 |
6 | Artland Dragons | 5 | 5 | 0 | 0 | 1 | 4 | 354:382 | -28 |
Grupa C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Roma | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 429:383 | +46 |
2 | Nymburk | 9 | 5 | 2 | 2 | 0 | 1 | 413:393 | +20 |
3 | Betis Sevilla | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 396:355 | +41 |
4 | Nancy | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 369:340 | +29 |
5 | EWE Baskets Oldenburg | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 384:375 | +9 |
6 | Charleroi | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 358:396 | -38 |
Grupa D Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 469:372 | +97 |
2 | Zenit Saint Petersburg | 9 | 5 | 4 | 0 | 1 | 0 | 415:381 | +34 |
3 | Cedevita Olympia | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 410:380 | +30 |
4 | Besiktas Istanbul | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 376:346 | +30 |
5 | Szolnoki Olaj | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 407:416 | -9 |
6 | Riga VEF | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 354:380 | -26 |
Grupa E Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lietuvos Rytas | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 443:396 | +47 |
2 | Banvit | 9 | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 407:373 | +34 |
3 | Asesoft Ploiesti | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 414:412 | +2 |
4 | Krasny Oktyabr Volgograd | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 348:352 | -4 |
5 | Partizan Belgrad | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 361:384 | -23 |
6 | Hapoel Jerusalem | 6 | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 418:433 | -15 |
Grupa F Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 391:313 | +78 |
2 | Pinar Karsiyaka Izmir | 8 | 5 | 3 | 0 | 1 | 1 | 406:392 | +14 |
3 | PAOK Saloniki | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 369:335 | +34 |
4 | Buducnost Podgorica | 7 | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 405:394 | +11 |
5 | Zielona Góra | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 378:412 | -34 |
6 | Ventspils BC | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 328:349 | -21 |
Last 32 - Group G Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 238:216 | +22 |
2 | Strasbourg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 220:214 | +6 |
3 | Nymburk | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 223:234 | -11 |
4 | Zenit Saint Petersburg | 4 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 215:243 | -28 |
Last 32 - Group H Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | C.B. Gran Canaria | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 273:223 | +50 |
2 | Banvit | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 241:219 | +22 |
3 | Buducnost Podgorica | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 244:248 | -4 |
4 | Sassari | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 235:250 | -15 |
Last 32 - Group I Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Roma | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 242:198 | +44 |
2 | Cedevita Záhřeb | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 266:271 | -5 |
3 | Krasny Oktyabr Volgograd | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 222:237 | -15 |
4 | Zaragoza | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 222:220 | +2 |
Last 32 - Group J Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 256:200 | +56 |
2 | Cantů | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 245:215 | +30 |
3 | Limoges CSP | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 224:215 | +9 |
4 | PAOK Saloniki | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 224:238 | -14 |
Last 32 - Group K Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bayern München | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 270:231 | +39 |
2 | GHP Bamberg | 4 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 224:266 | -42 |
3 | Cedevita Olympia | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 218:237 | -19 |
4 | Dijon Bourgogne | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 207:251 | -44 |
Last 32 - Group L Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lietuvos Rytas | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 309:247 | +62 |
2 | Turów Zgorzelec | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 290:248 | +42 |
3 | Betis Sevilla | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 227:273 | -46 |
4 | Telindus Ostende | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 226:233 | -7 |
Last 32 - Group M Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pinar Karsiyaka Izmir | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 258:228 | +30 |
2 | Paris-Levallois | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 256:247 | +9 |
3 | Besiktas Istanbul | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 228:260 | -32 |
4 | Neptunas Klaipeda | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 227:232 | -5 |
Last 32 - Group N Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 251:211 | +40 |
2 | Valencia BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 253:228 | +25 |
3 | Asesoft Ploiesti | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 231:266 | -35 |
4 | Nancy | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 214:208 | +6 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 16 | 12 | 12 | 0 | 0 | 0 | 1066:0 | +1066 |
2 | C.B. Gran Canaria | 16 | 12 | 11 | 0 | 0 | 0 | 989:0 | +989 |
3 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 16 | 10 | 9 | 0 | 0 | 0 | 770:0 | +770 |
4 | Roma | 16 | 9 | 9 | 0 | 0 | 0 | 737:0 | +737 |
5 | Lietuvos Rytas | 15 | 9 | 7 | 0 | 0 | 0 | 833:0 | +833 |
6 | Banvit | 14 | 11 | 9 | 0 | 0 | 0 | 877:0 | +877 |
7 | Pinar Karsiyaka Izmir | 14 | 10 | 7 | 0 | 0 | 0 | 835:0 | +835 |
8 | Paris-Levallois | 14 | 10 | 8 | 0 | 0 | 0 | 794:0 | +794 |
9 | Cantů | 14 | 9 | 6 | 0 | 0 | 0 | 685:0 | +685 |
10 | Strasbourg | 14 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 606:0 | +606 |
11 | GHP Bamberg | 13 | 9 | 5 | 0 | 0 | 0 | 715:0 | +715 |
12 | Zenit Saint Petersburg | 13 | 9 | 5 | 0 | 0 | 0 | 714:0 | +714 |
13 | Telindus Ostende | 13 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 648:0 | +648 |
14 | Nymburk | 13 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 636:0 | +636 |
15 | Zaragoza | 13 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 631:0 | +631 |
16 | Betis Sevilla | 13 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 623:0 | +623 |
17 | Nancy | 13 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 583:0 | +583 |
18 | Asesoft Ploiesti | 12 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 645:0 | +645 |
19 | Besiktas Istanbul | 12 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 604:0 | +604 |
20 | PAOK Saloniki | 12 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 593:0 | +593 |
21 | Krasny Oktyabr Volgograd | 12 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 570:0 | +570 |
22 | Dijon Bourgogne | 12 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 567:0 | +567 |
23 | Buducnost Podgorica | 11 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 649:0 | +649 |
24 | Cedevita Olympia | 11 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 628:0 | +628 |
25 | Telecom Baskets Bonn | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 407:0 | +407 |
26 | EWE Baskets Oldenburg | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 384:0 | +384 |
27 | Szolnoki Olaj | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 407:0 | +407 |
28 | Villeurbanne Asvel Lyon | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 384:0 | +384 |
29 | Zielona Góra | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 378:0 | +378 |
30 | Regio Emilia | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 366:0 | +366 |
31 | Partizan Belgrad | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 361:0 | +361 |
32 | Charleroi | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 358:0 | +358 |
33 | Hapoel Jerusalem | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 418:0 | +418 |
34 | Turów Zgorzelec | 6 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 368:0 | +368 |
35 | Riga VEF | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 354:0 | +354 |
36 | Bayern München | 6 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 330:0 | +330 |
37 | Ventspils BC | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 328:0 | +328 |
38 | UNICS Kazaň | 5 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 461:0 | +461 |
39 | Artland Dragons | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 354:0 | +354 |
40 | Cedevita Záhřeb | 5 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 342:0 | +342 |
41 | Limoges CSP | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 224:0 | +224 |
42 | Valencia BC | 4 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 408:0 | +408 |
43 | Sassari | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 235:0 | +235 |
44 | Neptunas Klaipeda | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 227:0 | +227 |
45 | Zenit St. Petersburg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Strasbourg | 9 | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 356:352 | +4 |
2 | GHP Bamberg | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 355:333 | +22 |
3 | Zaragoza | 6 | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 422:433 | -11 |
4 | Telecom Baskets Bonn | 6 | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 367:441 | -74 |
5 | Paris-Levallois | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 356:388 | -32 |
6 | Regio Emilia | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 369:431 | -62 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | C.B. Gran Canaria | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 416:364 | +52 |
2 | Dijon Bourgogne | 7 | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 351:416 | -65 |
3 | Telindus Ostende | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 346:356 | -10 |
4 | Artland Dragons | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 371:388 | -17 |
5 | Cantů | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 362:403 | -41 |
6 | Villeurbanne Asvel Lyon | 6 | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 360:390 | -30 |
Grupa C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nancy | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 407:402 | +5 |
2 | Roma | 7 | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 397:390 | +7 |
3 | Betis Sevilla | 6 | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 380:402 | -22 |
4 | Nymburk | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 358:387 | -29 |
5 | EWE Baskets Oldenburg | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 353:362 | -9 |
6 | Charleroi | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 347:406 | -59 |
Grupa D Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Besiktas Istanbul | 9 | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 397:359 | +38 |
2 | Khimki BK | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 403:384 | +19 |
3 | Cedevita Olympia | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 390:402 | -12 |
4 | Zenit Saint Petersburg | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 393:428 | -35 |
5 | Szolnoki Olaj | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 341:406 | -65 |
6 | Riga VEF | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 351:452 | -101 |
Grupa E Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lietuvos Rytas | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 397:378 | +19 |
2 | Krasny Oktyabr Volgograd | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 411:413 | -2 |
3 | Asesoft Ploiesti | 7 | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 400:421 | -21 |
4 | Banvit | 7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 381:395 | -14 |
5 | Hapoel Jerusalem | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 388:394 | -6 |
6 | Partizan Belgrad | 6 | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 373:390 | -17 |
Grupa F Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 10 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 404:340 | +64 |
2 | Pinar Karsiyaka Izmir | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 374:371 | +3 |
3 | PAOK Saloniki | 8 | 5 | 1 | 2 | 0 | 2 | 357:391 | -34 |
4 | Buducnost Podgorica | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 379:403 | -24 |
5 | Zielona Góra | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 344:397 | -53 |
6 | Ventspils BC | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 337:375 | -38 |
Last 32 - Group G Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit Saint Petersburg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 224:236 | -12 |
2 | UNICS Kazaň | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 222:216 | +6 |
3 | Nymburk | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 231:225 | +6 |
4 | Strasbourg | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 230:219 | +11 |
Last 32 - Group H Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | C.B. Gran Canaria | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 249:239 | +10 |
2 | Banvit | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 243:231 | +12 |
3 | Sassari | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 235:257 | -22 |
4 | Buducnost Podgorica | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 213:266 | -53 |
Last 32 - Group I Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Krasny Oktyabr Volgograd | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 249:245 | +4 |
2 | Cedevita Záhřeb | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 234:222 | +12 |
3 | Roma | 4 | 3 | 0 | 1 | 1 | 1 | 231:244 | -13 |
4 | Zaragoza | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 212:241 | -29 |
Last 32 - Group J Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki BK | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 256:249 | +7 |
2 | Limoges CSP | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 206:215 | -9 |
3 | Cantů | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 209:234 | -25 |
4 | PAOK Saloniki | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 197:251 | -54 |
Last 32 - Group K Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bayern München | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 264:206 | +58 |
2 | Dijon Bourgogne | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 246:247 | -1 |
3 | GHP Bamberg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 220:208 | +12 |
4 | Cedevita Olympia | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 255:258 | -3 |
Last 32 - Group L Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turów Zgorzelec | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 263:253 | +10 |
2 | Telindus Ostende | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 248:273 | -25 |
3 | Betis Sevilla | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 246:259 | -13 |
4 | Lietuvos Rytas | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 244:267 | -23 |
Last 32 - Group M Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pinar Karsiyaka Izmir | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 280:235 | +45 |
2 | Paris-Levallois | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 229:239 | -10 |
3 | Besiktas Istanbul | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 216:228 | -12 |
4 | Neptunas Klaipeda | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 242:267 | -25 |
Last 32 - Group N Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 241:205 | +36 |
2 | Valencia BC | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 237:231 | +6 |
3 | Asesoft Ploiesti | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 238:263 | -25 |
4 | Nancy | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 197:250 | -53 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 16 | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 1468:701 | +767 |
2 | C.B. Gran Canaria | 15 | 12 | 10 | 0 | 0 | 0 | 1839:906 | +933 |
3 | Pinar Karsiyaka Izmir | 14 | 10 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1577:763 | +814 |
4 | Khimki BK | 13 | 12 | 8 | 0 | 0 | 0 | 1850:941 | +909 |
5 | Krasny Oktyabr Volgograd | 13 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1249:658 | +591 |
6 | Besiktas Istanbul | 13 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1219:587 | +632 |
7 | Strasbourg | 13 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1149:571 | +578 |
8 | Banvit | 12 | 11 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1634:852 | +782 |
9 | Lietuvos Rytas | 12 | 9 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1446:742 | +704 |
10 | GHP Bamberg | 12 | 9 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1313:611 | +702 |
11 | Cedevita Olympia | 12 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1262:660 | +602 |
12 | Dijon Bourgogne | 12 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1171:663 | +508 |
13 | Zenit Saint Petersburg | 11 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1397:753 | +644 |
14 | Roma | 11 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1320:705 | +615 |
15 | Asesoft Ploiesti | 11 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1316:684 | +632 |
16 | Telindus Ostende | 11 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1237:629 | +608 |
17 | PAOK Saloniki | 11 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1127:642 | +485 |
18 | Paris-Levallois | 10 | 10 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1497:780 | +717 |
19 | Betis Sevilla | 10 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1254:661 | +593 |
20 | Nymburk | 10 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1216:612 | +604 |
21 | Nancy | 10 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1152:652 | +500 |
22 | Cantů | 9 | 9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1278:712 | +566 |
23 | Buducnost Podgorica | 9 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1234:669 | +565 |
24 | Zaragoza | 9 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1233:674 | +559 |
25 | Hapoel Jerusalem | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 821:394 | +427 |
26 | Telecom Baskets Bonn | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 777:441 | +336 |
27 | Villeurbanne Asvel Lyon | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 761:390 | +371 |
28 | Szolnoki Olaj | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 757:406 | +351 |
29 | Partizan Belgrad | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 757:390 | +367 |
30 | Zielona Góra | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 756:397 | +359 |
31 | Artland Dragons | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 753:388 | +365 |
32 | Charleroi | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 743:406 | +337 |
33 | EWE Baskets Oldenburg | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 728:362 | +366 |
34 | Ventspils BC | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 686:375 | +311 |
35 | Bayern München | 6 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 647:286 | +361 |
36 | UNICS Kazaň | 5 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 905:416 | +489 |
37 | Valencia BC | 5 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 754:367 | +387 |
38 | Regio Emilia | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 746:431 | +315 |
39 | Riga VEF | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 731:452 | +279 |
40 | Turów Zgorzelec | 5 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 669:327 | +342 |
41 | Cedevita Záhřeb | 5 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 661:297 | +364 |
42 | Sassari | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 485:257 | +228 |
43 | Limoges CSP | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 421:215 | +206 |
44 | Neptunas Klaipeda | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 474:267 | +207 |
45 | Zenit St. Petersburg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- PM:PP
- Puncte marcate:Puncte primite
- DP
- Diferența de puncte
Statistici Telecom Baskets Bonn din EuroCup M
Aici vei găsi statistici pentru echipa Telecom Baskets Bonn din sezonul EuroCup M 2014/2015. Poți verifica poziția și punctele echipei Telecom Baskets Bonn în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Telecom Baskets Bonn
Puteți găsi programul complet al echipei baschet pentru Telecom Baskets Bonn pe această pagină pentru sezonul 2014/2015. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga EuroCup M, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Telecom Baskets Bonn
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din EuroCup M. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.