Polkowice
Clasament Euroliga feminin
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 26 | 14 | 11 | 1 | 1 | 1 | 1209:1003 | +206 |
2 | USK Praha | 24 | 14 | 10 | 0 | 1 | 3 | 1119:935 | +184 |
3 | Valencia | 23 | 14 | 9 | 0 | 0 | 5 | 998:972 | +26 |
4 | Bourges CJM | 22 | 14 | 8 | 0 | 0 | 6 | 996:969 | +27 |
5 | Polkowice | 22 | 14 | 8 | 0 | 0 | 6 | 1030:1039 | -9 |
6 | Bologna | 19 | 14 | 5 | 0 | 0 | 9 | 1031:1036 | -5 |
7 | KSC Szekszárd | 17 | 14 | 2 | 1 | 0 | 11 | 947:1170 | -223 |
8 | Olympiakos Pireus | 15 | 14 | 1 | 0 | 0 | 13 | 915:1121 | -206 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mersin Belediye | 24 | 14 | 9 | 1 | 0 | 4 | 986:941 | +45 |
2 | Schio Famila | 24 | 14 | 9 | 1 | 0 | 4 | 1025:963 | +62 |
3 | Salamanca Halcon | 23 | 14 | 9 | 0 | 1 | 4 | 1012:919 | +93 |
4 | Sopron MKB | 22 | 14 | 8 | 0 | 1 | 5 | 924:888 | +36 |
5 | Girona | 21 | 14 | 7 | 0 | 1 | 6 | 924:879 | +45 |
6 | Miskolc DKSK | 20 | 14 | 5 | 1 | 1 | 7 | 962:1022 | -60 |
7 | Landes Basket | 18 | 14 | 3 | 1 | 0 | 10 | 870:973 | -103 |
8 | Kangoeroes Mechelen | 16 | 14 | 2 | 0 | 0 | 12 | 956:1074 | -118 |
Qualifying Round - Group A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olympiakos Pireus | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 157:114 | +43 |
2 | Sepsi BC Gheorghe | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 137:136 | +1 |
3 | Beograd Crvena Zvezda | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 123:167 | -44 |
Qualifying Round - Group B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Miskolc DKSK | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 155:108 | +47 |
2 | Ramla Elitzur | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 126:144 | -18 |
3 | Botas Spor | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 118:147 | -29 |
Qualifying Round - Group C
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Girona | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 123:112 | +11 |
2 | Lille Villeneuve ESB | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 112:123 | -11 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 26 | 18 | 16 | 0 | 0 | 2 | 1549:1257 | +292 |
2 | Mersin Belediye | 24 | 19 | 13 | 0 | 0 | 6 | 1374:1293 | +81 |
3 | Schio Famila | 24 | 19 | 13 | 0 | 0 | 6 | 1366:1292 | +74 |
4 | Girona | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1047:991 | +56 |
5 | Miskolc DKSK | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1117:1130 | -13 |
6 | USK Praha | 24 | 19 | 12 | 0 | 0 | 7 | 1455:1267 | +188 |
7 | Salamanca Halcon | 23 | 17 | 10 | 0 | 0 | 7 | 1207:1141 | +66 |
8 | Valencia | 23 | 17 | 10 | 0 | 0 | 7 | 1194:1184 | +10 |
9 | Bourges CJM | 22 | 17 | 9 | 0 | 0 | 8 | 1191:1219 | -28 |
10 | Polkowice | 22 | 14 | 8 | 0 | 0 | 6 | 1030:1039 | -9 |
11 | Sopron MKB | 22 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1048:1052 | -4 |
12 | Bologna | 19 | 14 | 5 | 0 | 0 | 9 | 1031:1036 | -5 |
13 | Olympiakos Pireus | 19 | 16 | 3 | 0 | 0 | 13 | 1072:1235 | -163 |
14 | Landes Basket | 18 | 14 | 4 | 0 | 0 | 10 | 870:973 | -103 |
15 | KSC Szekszárd | 17 | 14 | 3 | 0 | 0 | 11 | 947:1170 | -223 |
16 | Kangoeroes Mechelen | 16 | 14 | 2 | 0 | 0 | 12 | 956:1074 | -118 |
17 | Sepsi BC Gheorghe | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 137:136 | +1 |
18 | Lille Villeneuve ESB | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 112:123 | -11 |
19 | Ramla Elitzur | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 126:144 | -18 |
20 | Botas Spor | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 118:147 | -29 |
21 | Beograd Crvena Zvezda | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 123:167 | -44 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 14 | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 650:491 | +159 |
2 | Valencia | 12 | 7 | 5 | 0 | 0 | 2 | 499:472 | +27 |
3 | USK Praha | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 3 | 534:479 | +55 |
4 | Bourges CJM | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 3 | 510:491 | +19 |
5 | Polkowice | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 3 | 506:482 | +24 |
6 | Bologna | 10 | 7 | 3 | 0 | 0 | 4 | 532:513 | +19 |
7 | KSC Szekszárd | 10 | 7 | 2 | 1 | 0 | 4 | 501:575 | -74 |
8 | Olympiakos Pireus | 8 | 7 | 1 | 0 | 0 | 6 | 457:553 | -96 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Schio Famila | 14 | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 547:464 | +83 |
2 | Salamanca Halcon | 13 | 7 | 6 | 0 | 0 | 1 | 546:443 | +103 |
3 | Mersin Belediye | 13 | 7 | 6 | 0 | 0 | 1 | 499:451 | +48 |
4 | Girona | 12 | 7 | 5 | 0 | 1 | 1 | 487:423 | +64 |
5 | Sopron MKB | 12 | 7 | 5 | 0 | 0 | 2 | 451:431 | +20 |
6 | Miskolc DKSK | 11 | 7 | 3 | 1 | 0 | 3 | 482:496 | -14 |
7 | Landes Basket | 9 | 7 | 1 | 1 | 0 | 5 | 433:470 | -37 |
8 | Kangoeroes Mechelen | 8 | 7 | 1 | 0 | 0 | 6 | 473:563 | -90 |
Qualifying Round - Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sepsi BC Gheorghe | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 83:63 | +20 |
2 | Olympiakos Pireus | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 73:54 | +19 |
3 | Beograd Crvena Zvezda | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 60:84 | -24 |
Qualifying Round - Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Miskolc DKSK | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 75:54 | +21 |
2 | Botas Spor | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 64:72 | -8 |
3 | Ramla Elitzur | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 54:80 | -26 |
Qualifying Round - Group C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lille Villeneuve ESB | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 69:57 | +12 |
2 | Girona | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 66:43 | +23 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 14 | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 908:0 | +908 |
2 | Schio Famila | 14 | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 743:0 | +743 |
3 | Girona | 14 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 553:0 | +553 |
4 | Mersin Belediye | 13 | 9 | 8 | 0 | 0 | 0 | 674:0 | +674 |
5 | Salamanca Halcon | 13 | 8 | 7 | 0 | 0 | 0 | 619:0 | +619 |
6 | Miskolc DKSK | 13 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 557:0 | +557 |
7 | Valencia | 12 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 579:0 | +579 |
8 | Sopron MKB | 12 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 513:0 | +513 |
9 | USK Praha | 11 | 10 | 6 | 0 | 0 | 0 | 743:0 | +743 |
10 | Bourges CJM | 11 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 586:0 | +586 |
11 | Polkowice | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 506:0 | +506 |
12 | Bologna | 10 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 532:0 | +532 |
13 | Olympiakos Pireus | 10 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 530:0 | +530 |
14 | KSC Szekszárd | 10 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 501:0 | +501 |
15 | Landes Basket | 9 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 433:0 | +433 |
16 | Kangoeroes Mechelen | 8 | 7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 473:0 | +473 |
17 | Sepsi BC Gheorghe | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 83:0 | +83 |
18 | Lille Villeneuve ESB | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 69:0 | +69 |
19 | Botas Spor | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 64:0 | +64 |
20 | Beograd Crvena Zvezda | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 60:0 | +60 |
21 | Ramla Elitzur | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 54:0 | +54 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | USK Praha | 13 | 7 | 6 | 0 | 1 | 0 | 585:456 | +129 |
2 | Fenerbahce | 12 | 7 | 5 | 0 | 1 | 1 | 559:512 | +47 |
3 | Polkowice | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 3 | 524:557 | -33 |
4 | Valencia | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 3 | 499:500 | -1 |
5 | Bourges CJM | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 3 | 486:478 | +8 |
6 | Bologna | 9 | 7 | 2 | 0 | 0 | 5 | 499:523 | -24 |
7 | Olympiakos Pireus | 7 | 7 | 0 | 0 | 0 | 7 | 458:568 | -110 |
8 | KSC Szekszárd | 7 | 7 | 0 | 0 | 0 | 7 | 446:595 | -149 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mersin Belediye | 11 | 7 | 3 | 1 | 0 | 3 | 487:490 | -3 |
2 | Schio Famila | 10 | 7 | 3 | 0 | 0 | 4 | 478:499 | -21 |
3 | Sopron MKB | 10 | 7 | 3 | 0 | 1 | 3 | 473:457 | +16 |
4 | Salamanca Halcon | 10 | 7 | 3 | 0 | 1 | 3 | 466:476 | -10 |
5 | Miskolc DKSK | 9 | 7 | 2 | 0 | 1 | 4 | 480:526 | -46 |
6 | Landes Basket | 9 | 7 | 2 | 0 | 0 | 5 | 437:503 | -66 |
7 | Girona | 9 | 7 | 2 | 0 | 0 | 5 | 437:456 | -19 |
8 | Kangoeroes Mechelen | 8 | 7 | 1 | 0 | 0 | 6 | 483:511 | -28 |
Qualifying Round - Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olympiakos Pireus | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 84:60 | +24 |
2 | Beograd Crvena Zvezda | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 63:83 | -20 |
3 | Sepsi BC Gheorghe | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 54:73 | -19 |
Qualifying Round - Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Miskolc DKSK | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 80:54 | +26 |
2 | Ramla Elitzur | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 72:64 | +8 |
3 | Botas Spor | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 54:75 | -21 |
Qualifying Round - Group C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Girona | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 57:69 | -12 |
2 | Lille Villeneuve ESB | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 43:66 | -23 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | USK Praha | 13 | 9 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1391:588 | +803 |
2 | Fenerbahce | 12 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1324:574 | +750 |
3 | Mersin Belediye | 11 | 10 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1270:723 | +547 |
4 | Bourges CJM | 11 | 9 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1171:653 | +518 |
5 | Valencia | 11 | 9 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1162:637 | +525 |
6 | Miskolc DKSK | 11 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1110:580 | +530 |
7 | Polkowice | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1006:557 | +449 |
8 | Schio Famila | 10 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1259:656 | +603 |
9 | Salamanca Halcon | 10 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1102:627 | +475 |
10 | Sopron MKB | 10 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1048:539 | +509 |
11 | Girona | 10 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 960:525 | +435 |
12 | Olympiakos Pireus | 9 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1149:628 | +521 |
13 | Bologna | 9 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1012:523 | +489 |
14 | Landes Basket | 9 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 907:503 | +404 |
15 | Kangoeroes Mechelen | 8 | 7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1046:511 | +535 |
16 | KSC Szekszárd | 7 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1021:595 | +426 |
17 | Ramla Elitzur | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 152:64 | +88 |
18 | Beograd Crvena Zvezda | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 147:83 | +64 |
19 | Botas Spor | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 126:75 | +51 |
20 | Sepsi BC Gheorghe | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 117:73 | +44 |
21 | Lille Villeneuve ESB | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100:66 | +34 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- PM:PP
- Puncte marcate:Puncte primite
- DP
- Diferența de puncte
Statistici Polkowice din Euroliga feminin
Aici vei găsi statistici pentru echipa Polkowice din sezonul Euroliga feminin 2022/2023. Poți verifica poziția și punctele echipei Polkowice în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Polkowice
Puteți găsi programul complet al echipei baschet pentru Polkowice pe această pagină pentru sezonul 2022/2023. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga Euroliga feminin, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Polkowice
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din Euroliga feminin. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.