Botev Plovdiv
Clasament A PFG
Championship Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 72 | 31 | 21 | 9 | 1 | 59:18 | +41 |
2 | CSKA Sofia | 59 | 31 | 16 | 11 | 4 | 52:22 | +30 |
3 | Slavia Sofia | 55 | 31 | 16 | 7 | 8 | 42:32 | +10 |
4 | Levski Sofia | 53 | 31 | 15 | 8 | 8 | 50:30 | +20 |
5 | Lokomotiv Plovdiv | 53 | 31 | 15 | 8 | 8 | 53:35 | +18 |
6 | Beroe Stara Zagora | 49 | 31 | 16 | 1 | 14 | 50:43 | +7 |
Regular Season
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 62 | 26 | 18 | 8 | 0 | 46:12 | +34 |
2 | Lokomotiv Plovdiv | 50 | 26 | 14 | 8 | 4 | 49:23 | +26 |
3 | CSKA Sofia | 50 | 26 | 14 | 8 | 4 | 41:17 | +24 |
4 | Levski Sofia | 49 | 26 | 14 | 7 | 5 | 43:19 | +24 |
5 | Slavia Sofia | 45 | 26 | 13 | 6 | 7 | 36:28 | +8 |
6 | Beroe Stara Zagora | 43 | 26 | 14 | 1 | 11 | 44:34 | +10 |
7 | Cerno More Varna | 40 | 26 | 10 | 10 | 6 | 32:24 | +8 |
8 | Arda Kardzhali | 31 | 26 | 7 | 10 | 9 | 27:33 | -6 |
9 | Botev Plovdiv | 30 | 26 | 8 | 6 | 12 | 26:30 | -4 |
10 | Etar Veliko Tarnovo | 27 | 26 | 6 | 9 | 11 | 31:45 | -14 |
11 | Tsarsko selo | 25 | 26 | 7 | 4 | 15 | 24:42 | -18 |
12 | Botev Vratsa | 22 | 26 | 5 | 7 | 14 | 21:46 | -25 |
13 | Dunav Ruse | 19 | 26 | 4 | 7 | 15 | 21:49 | -28 |
14 | Vitosha Bistritsa | 6 | 26 | 1 | 3 | 22 | 15:54 | -39 |
Relegation Group A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cerno More Varna | 47 | 29 | 12 | 11 | 6 | 39:27 | +12 |
2 | Tsarsko selo | 31 | 29 | 9 | 4 | 16 | 27:46 | -19 |
3 | Etar Veliko Tarnovo | 31 | 29 | 7 | 10 | 12 | 34:48 | -14 |
4 | Vitosha Bistritsa | 6 | 29 | 1 | 3 | 25 | 15:57 | -42 |
Relegation Group B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Botev Plovdiv | 36 | 29 | 10 | 6 | 13 | 32:34 | -2 |
2 | Arda Kardzhali | 35 | 29 | 8 | 11 | 10 | 28:35 | -7 |
3 | Botev Vratsa | 26 | 29 | 6 | 8 | 15 | 26:50 | -24 |
4 | Dunav Ruse | 22 | 29 | 5 | 7 | 17 | 25:55 | -30 |
Relegation Play-off Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Botev Vratsa | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:0 | +3 |
2 | Dunav Ruse | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1:0 | +1 |
3 | Tsarsko selo | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:4 | -4 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 72 | 31 | 21 | 9 | 1 | 59:18 | +41 |
2 | CSKA Sofia | 59 | 31 | 16 | 11 | 4 | 52:22 | +30 |
3 | Slavia Sofia | 55 | 32 | 17 | 7 | 8 | 44:33 | +11 |
4 | Levski Sofia | 53 | 31 | 15 | 8 | 8 | 50:30 | +20 |
5 | Lokomotiv Plovdiv | 53 | 31 | 15 | 8 | 8 | 53:35 | +18 |
6 | Beroe Stara Zagora | 49 | 31 | 16 | 1 | 14 | 50:43 | +7 |
7 | Cerno More Varna | 47 | 31 | 13 | 11 | 7 | 40:28 | +12 |
8 | Botev Plovdiv | 36 | 32 | 12 | 6 | 14 | 35:36 | -1 |
9 | Arda Kardzhali | 35 | 30 | 8 | 11 | 11 | 28:36 | -8 |
10 | Tsarsko selo | 31 | 31 | 9 | 4 | 18 | 27:50 | -23 |
11 | Etar Veliko Tarnovo | 31 | 30 | 7 | 10 | 13 | 34:49 | -15 |
12 | Botev Vratsa | 30 | 31 | 7 | 9 | 15 | 29:50 | -21 |
13 | Dunav Ruse | 26 | 31 | 6 | 8 | 17 | 26:55 | -29 |
14 | Vitosha Bistritsa | 6 | 29 | 1 | 3 | 25 | 15:57 | -42 |
Championship Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 42 | 16 | 13 | 3 | 0 | 40:7 | +33 |
2 | CSKA Sofia | 33 | 16 | 9 | 6 | 1 | 34:14 | +20 |
3 | Beroe Stara Zagora | 31 | 15 | 10 | 1 | 4 | 27:11 | +16 |
4 | Lokomotiv Plovdiv | 29 | 16 | 8 | 5 | 3 | 23:11 | +12 |
5 | Levski Sofia | 28 | 15 | 9 | 1 | 5 | 25:13 | +12 |
6 | Slavia Sofia | 22 | 15 | 6 | 4 | 5 | 23:22 | +1 |
Regular Season Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 33 | 13 | 10 | 3 | 0 | 29:5 | +24 |
2 | Lokomotiv Plovdiv | 29 | 13 | 8 | 5 | 0 | 22:6 | +16 |
3 | CSKA Sofia | 28 | 13 | 8 | 4 | 1 | 25:10 | +15 |
4 | Beroe Stara Zagora | 28 | 13 | 9 | 1 | 3 | 24:9 | +15 |
5 | Levski Sofia | 28 | 13 | 9 | 1 | 3 | 23:9 | +14 |
6 | Cerno More Varna | 23 | 13 | 6 | 5 | 2 | 20:11 | +9 |
7 | Slavia Sofia | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 20:21 | -1 |
8 | Etar Veliko Tarnovo | 18 | 13 | 4 | 6 | 3 | 15:21 | -6 |
9 | Botev Plovdiv | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 13:11 | +2 |
10 | Arda Kardzhali | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 13:17 | -4 |
11 | Tsarsko selo | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 15:20 | -5 |
12 | Botev Vratsa | 13 | 13 | 3 | 4 | 6 | 12:18 | -6 |
13 | Dunav Ruse | 10 | 13 | 2 | 4 | 7 | 8:19 | -11 |
14 | Vitosha Bistritsa | 4 | 13 | 1 | 1 | 11 | 10:30 | -20 |
Relegation Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cerno More Varna | 27 | 15 | 7 | 6 | 2 | 23:13 | +10 |
2 | Etar Veliko Tarnovo | 21 | 15 | 5 | 6 | 4 | 16:22 | -6 |
3 | Tsarsko selo | 15 | 14 | 4 | 3 | 7 | 16:24 | -8 |
4 | Vitosha Bistritsa | 4 | 14 | 1 | 1 | 12 | 10:31 | -21 |
Relegation Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Botev Plovdiv | 24 | 15 | 7 | 3 | 5 | 19:14 | +5 |
2 | Arda Kardzhali | 19 | 15 | 5 | 4 | 6 | 14:19 | -5 |
3 | Botev Vratsa | 14 | 14 | 3 | 5 | 6 | 12:18 | -6 |
4 | Dunav Ruse | 10 | 14 | 2 | 4 | 8 | 9:22 | -13 |
Relegation Play-off Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dunav Ruse | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
2 | Botev Vratsa | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 |
3 | Tsarsko selo | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:3 | -3 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 42 | 16 | 13 | 3 | 0 | 40:0 | +40 |
2 | CSKA Sofia | 33 | 16 | 9 | 6 | 0 | 34:0 | +34 |
3 | Beroe Stara Zagora | 31 | 15 | 10 | 1 | 0 | 27:0 | +27 |
4 | Lokomotiv Plovdiv | 29 | 16 | 8 | 5 | 0 | 23:0 | +23 |
5 | Levski Sofia | 28 | 15 | 9 | 1 | 0 | 25:0 | +25 |
6 | Cerno More Varna | 27 | 17 | 8 | 6 | 0 | 24:0 | +24 |
7 | Botev Plovdiv | 24 | 16 | 8 | 3 | 0 | 20:0 | +20 |
8 | Slavia Sofia | 22 | 16 | 7 | 4 | 0 | 25:0 | +25 |
9 | Etar Veliko Tarnovo | 21 | 15 | 5 | 6 | 0 | 16:0 | +16 |
10 | Arda Kardzhali | 19 | 15 | 5 | 4 | 0 | 14:0 | +14 |
11 | Tsarsko selo | 15 | 15 | 4 | 3 | 0 | 16:0 | +16 |
12 | Botev Vratsa | 15 | 15 | 3 | 6 | 0 | 12:0 | +12 |
13 | Dunav Ruse | 13 | 15 | 3 | 4 | 0 | 10:0 | +10 |
14 | Vitosha Bistritsa | 4 | 14 | 1 | 1 | 0 | 10:0 | +10 |
Championship Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slavia Sofia | 33 | 16 | 10 | 3 | 3 | 19:10 | +9 |
2 | Ludogorets Razgrad | 30 | 15 | 8 | 6 | 1 | 19:11 | +8 |
3 | CSKA Sofia | 26 | 15 | 7 | 5 | 3 | 18:8 | +10 |
4 | Levski Sofia | 25 | 16 | 6 | 7 | 3 | 25:17 | +8 |
5 | Lokomotiv Plovdiv | 24 | 15 | 7 | 3 | 5 | 30:24 | +6 |
6 | Beroe Stara Zagora | 18 | 16 | 6 | 0 | 10 | 23:32 | -9 |
Regular Season Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 29 | 13 | 8 | 5 | 0 | 17:7 | +10 |
2 | Slavia Sofia | 27 | 13 | 8 | 3 | 2 | 16:7 | +9 |
3 | CSKA Sofia | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 16:7 | +9 |
4 | Lokomotiv Plovdiv | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 27:17 | +10 |
5 | Levski Sofia | 21 | 13 | 5 | 6 | 2 | 20:10 | +10 |
6 | Cerno More Varna | 17 | 13 | 4 | 5 | 4 | 12:13 | -1 |
7 | Beroe Stara Zagora | 15 | 13 | 5 | 0 | 8 | 20:25 | -5 |
8 | Arda Kardzhali | 15 | 13 | 3 | 6 | 4 | 14:16 | -2 |
9 | Botev Plovdiv | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 13:19 | -6 |
10 | Tsarsko selo | 10 | 13 | 3 | 1 | 9 | 9:22 | -13 |
11 | Etar Veliko Tarnovo | 9 | 13 | 2 | 3 | 8 | 16:24 | -8 |
12 | Dunav Ruse | 9 | 13 | 2 | 3 | 8 | 13:30 | -17 |
13 | Botev Vratsa | 9 | 13 | 2 | 3 | 8 | 9:28 | -19 |
14 | Vitosha Bistritsa | 2 | 13 | 0 | 2 | 11 | 5:24 | -19 |
Relegation Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cerno More Varna | 20 | 14 | 5 | 5 | 4 | 16:14 | +2 |
2 | Tsarsko selo | 16 | 15 | 5 | 1 | 9 | 11:22 | -11 |
3 | Etar Veliko Tarnovo | 10 | 14 | 2 | 4 | 8 | 18:26 | -8 |
4 | Vitosha Bistritsa | 2 | 15 | 0 | 2 | 13 | 5:26 | -21 |
Relegation Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arda Kardzhali | 16 | 14 | 3 | 7 | 4 | 14:16 | -2 |
2 | Dunav Ruse | 12 | 15 | 3 | 3 | 9 | 16:33 | -17 |
3 | Botev Vratsa | 12 | 15 | 3 | 3 | 9 | 14:32 | -18 |
4 | Botev Plovdiv | 12 | 14 | 3 | 3 | 8 | 13:20 | -7 |
Relegation Play-off Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Botev Vratsa | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | +3 |
2 | Dunav Ruse | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 |
3 | Tsarsko selo | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slavia Sofia | 33 | 16 | 10 | 3 | 0 | 42:10 | +32 |
2 | Ludogorets Razgrad | 30 | 15 | 8 | 6 | 0 | 26:11 | +15 |
3 | CSKA Sofia | 26 | 15 | 7 | 5 | 0 | 32:8 | +24 |
4 | Levski Sofia | 25 | 16 | 6 | 7 | 0 | 38:17 | +21 |
5 | Lokomotiv Plovdiv | 24 | 15 | 7 | 3 | 0 | 41:24 | +17 |
6 | Cerno More Varna | 20 | 14 | 5 | 5 | 0 | 30:14 | +16 |
7 | Beroe Stara Zagora | 18 | 16 | 6 | 0 | 0 | 34:32 | +2 |
8 | Tsarsko selo | 16 | 16 | 5 | 1 | 0 | 38:23 | +15 |
9 | Arda Kardzhali | 16 | 15 | 3 | 7 | 0 | 33:17 | +16 |
10 | Botev Vratsa | 15 | 16 | 4 | 3 | 0 | 35:32 | +3 |
11 | Dunav Ruse | 13 | 16 | 3 | 4 | 0 | 38:33 | +5 |
12 | Botev Plovdiv | 12 | 16 | 4 | 3 | 0 | 29:22 | +7 |
13 | Etar Veliko Tarnovo | 10 | 15 | 2 | 4 | 0 | 40:27 | +13 |
14 | Vitosha Bistritsa | 2 | 15 | 0 | 2 | 0 | 36:26 | +10 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Europa League
- Retrogradare
Statistici Botev Plovdiv din A PFG
Aici vei găsi statistici pentru echipa Botev Plovdiv din sezonul A PFG 2019/2020. Poți verifica poziția și punctele echipei Botev Plovdiv în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Botev Plovdiv
Puteți găsi programul complet al echipei fotbal pentru Botev Plovdiv pe această pagină pentru sezonul 2019/2020. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga A PFG, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Botev Plovdiv
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din A PFG. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.