Macedonia de Nord
Clasament Calificari EURO
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cehia | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 19:14 | +5 |
2 | Islanda | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 17:6 | +11 |
3 | Turcia | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 14:9 | +5 |
4 | Olanda | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 17:14 | +3 |
5 | Kazakhstan | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 7:18 | -11 |
6 | Letonie | 5 | 10 | 0 | 5 | 5 | 6:19 | -13 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 24:5 | +19 |
2 | Wales | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 11:4 | +7 |
3 | Bosnia si Hertegovina | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 17:12 | +5 |
4 | Israel | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 16:14 | +2 |
5 | Cipru | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 16:17 | -1 |
6 | Andorra | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 4:36 | -32 |
Grupa C
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spania | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 23:3 | +20 |
2 | Slovacia | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 17:8 | +9 |
3 | Ucraina | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 14:4 | +10 |
4 | Belarus | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 8:14 | -6 |
5 | Macedonia de Nord | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 6:18 | -12 |
6 | Luxemburg | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 6:27 | -21 |
Grupa D
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Germania | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 24:9 | +15 |
2 | Polonia | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 33:10 | +23 |
3 | Irlanda | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 19:7 | +12 |
4 | Scotia | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 22:12 | +10 |
5 | Georgia | 9 | 10 | 3 | 0 | 7 | 10:16 | -6 |
6 | Gibraltar | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 2:56 | -54 |
Grupa E
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 30 | 10 | 10 | 0 | 0 | 31:3 | +28 |
2 | Elvetia | 21 | 10 | 7 | 0 | 3 | 24:8 | +16 |
3 | Slovenia | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 18:11 | +7 |
4 | Estonia | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 4:9 | -5 |
5 | Lituania | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 7:18 | -11 |
6 | San Marino | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 1:36 | -35 |
Grupa F
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Irlanda de Nord | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 16:8 | +8 |
2 | România | 20 | 10 | 5 | 5 | 0 | 11:2 | +9 |
3 | Ungaria | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 11:9 | +2 |
4 | Finlanda | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9:10 | -1 |
5 | Grecia | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 7:14 | -7 |
6 | Insulele Feroe | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 6:17 | -11 |
Grupa G
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Austria | 28 | 10 | 9 | 1 | 0 | 22:5 | +17 |
2 | Rusia | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 21:5 | +16 |
3 | Suedia | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 15:9 | +6 |
4 | Montenegro | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 10:13 | -3 |
5 | Lichtenstein | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 2:26 | -24 |
6 | Moldova | 2 | 10 | 0 | 2 | 8 | 4:16 | -12 |
Grupa H
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Italia | 24 | 10 | 7 | 3 | 0 | 16:7 | +9 |
2 | Croatia | 20 | 10 | 6 | 3 | 1 | 20:5 | +15 |
3 | Norvegia | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 13:10 | +3 |
4 | Bulgaria | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 9:12 | -3 |
5 | Azerbaidjan | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 7:18 | -11 |
6 | Malta | 2 | 10 | 0 | 2 | 8 | 3:16 | -13 |
Grupa I
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portugalia | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 11:5 | +6 |
2 | Albania | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 10:5 | +5 |
3 | Danemarca | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 8:5 | +3 |
4 | Serbia | 4 | 8 | 2 | 1 | 5 | 8:13 | -5 |
5 | Armenia | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 5:14 | -9 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 30 | 10 | 10 | 0 | 0 | 31:3 | +28 |
2 | Austria | 28 | 10 | 9 | 1 | 0 | 22:5 | +17 |
3 | Spania | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 23:3 | +20 |
4 | Italia | 24 | 10 | 7 | 3 | 0 | 16:7 | +9 |
5 | Belgia | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 24:5 | +19 |
6 | Germania | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 24:9 | +15 |
7 | Slovacia | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 17:8 | +9 |
8 | Cehia | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 19:14 | +5 |
9 | Polonia | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 33:10 | +23 |
10 | Elvetia | 21 | 10 | 7 | 0 | 3 | 24:8 | +16 |
11 | Irlanda de Nord | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 16:8 | +8 |
12 | Wales | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 11:4 | +7 |
13 | Portugalia | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 11:5 | +6 |
14 | Rusia | 20 | 9 | 5 | 2 | 2 | 18:5 | +13 |
15 | Croatia | 20 | 10 | 6 | 3 | 1 | 20:5 | +15 |
16 | Islanda | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 17:6 | +11 |
17 | România | 20 | 10 | 5 | 5 | 0 | 11:2 | +9 |
18 | Ucraina | 19 | 12 | 7 | 2 | 3 | 17:5 | +12 |
19 | Norvegia | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 14:13 | +1 |
20 | Irlanda | 18 | 12 | 6 | 4 | 2 | 22:8 | +14 |
21 | Suedia | 18 | 12 | 6 | 4 | 2 | 19:12 | +7 |
22 | Turcia | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 14:9 | +5 |
23 | Bosnia si Hertegovina | 17 | 12 | 5 | 3 | 4 | 18:15 | +3 |
24 | Slovenia | 16 | 12 | 5 | 2 | 5 | 19:14 | +5 |
25 | Ungaria | 16 | 12 | 6 | 4 | 2 | 14:10 | +4 |
26 | Scotia | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 22:12 | +10 |
27 | Albania | 14 | 8 | 3 | 3 | 2 | 7:5 | +2 |
28 | Olanda | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 17:14 | +3 |
29 | Israel | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 16:14 | +2 |
30 | Danemarca | 12 | 10 | 3 | 4 | 3 | 11:9 | +2 |
31 | Cipru | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 16:17 | -1 |
32 | Finlanda | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9:10 | -1 |
33 | Montenegro | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 10:10 | 0 |
34 | Bulgaria | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 9:12 | -3 |
35 | Belarus | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 8:14 | -6 |
36 | Estonia | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 4:9 | -5 |
37 | Lituania | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 7:18 | -11 |
38 | Georgia | 9 | 10 | 3 | 0 | 7 | 10:16 | -6 |
39 | Grecia | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 7:14 | -7 |
40 | Azerbaidjan | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 7:18 | -11 |
41 | Insulele Feroe | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 6:17 | -11 |
42 | Kazakhstan | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 7:18 | -11 |
43 | Letonie | 5 | 10 | 0 | 5 | 5 | 6:19 | -13 |
44 | Lichtenstein | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 2:26 | -24 |
45 | Serbia | 4 | 8 | 2 | 2 | 4 | 8:10 | -2 |
46 | Macedonia de Nord | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 6:18 | -12 |
47 | Luxemburg | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 6:27 | -21 |
48 | Armenia | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 5:14 | -9 |
49 | Moldova | 2 | 10 | 0 | 2 | 8 | 4:16 | -12 |
50 | Malta | 2 | 10 | 0 | 2 | 8 | 3:16 | -13 |
51 | San Marino | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 1:36 | -35 |
52 | Andorra | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 4:36 | -32 |
53 | Gibraltar | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 2:56 | -54 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Islanda | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 9:3 | +6 |
2 | Turcia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 9:4 | +5 |
3 | Cehia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:6 | +1 |
4 | Olanda | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 12:6 | +6 |
5 | Kazakhstan | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 3:10 | -7 |
6 | Letonie | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 2:9 | -7 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 17:2 | +15 |
2 | Wales | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 5:1 | +4 |
3 | Bosnia si Hertegovina | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 10:4 | +6 |
4 | Israel | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 8:6 | +2 |
5 | Cipru | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 8:7 | +1 |
6 | Andorra | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 4:16 | -12 |
Grupa C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spania | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 15:1 | +14 |
2 | Slovacia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:3 | +4 |
3 | Ucraina | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 7:3 | +4 |
4 | Luxemburg | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 4:12 | -8 |
5 | Belarus | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 3:6 | -3 |
6 | Macedonia de Nord | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:9 | -5 |
Grupa D Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Polonia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 18:4 | +14 |
2 | Germania | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 12:4 | +8 |
3 | Irlanda | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 11:2 | +9 |
4 | Scotia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 12:6 | +6 |
5 | Georgia | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 6:8 | -2 |
6 | Gibraltar | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0:27 | -27 |
Grupa E Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 16:1 | +15 |
2 | Elvetia | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 17:4 | +13 |
3 | Slovenia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 11:4 | +7 |
4 | Estonia | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 4:2 | +2 |
5 | Lituania | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 4:8 | -4 |
6 | San Marino | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 0:14 | -14 |
Grupa F Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Irlanda de Nord | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 8:3 | +5 |
2 | România | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 5:2 | +3 |
3 | Ungaria | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 4:3 | +1 |
4 | Finlanda | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 3:5 | -2 |
5 | Insulele Feroe | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:11 | -7 |
6 | Grecia | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:8 | -4 |
Grupa G Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Austria | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 7:1 | +6 |
2 | Suedia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 9:6 | +3 |
3 | Rusia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 8:2 | +6 |
4 | Montenegro | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:7 | 0 |
5 | Lichtenstein | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 1:15 | -14 |
6 | Moldova | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 2:9 | -7 |
Grupa H Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Croatia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 17:2 | +15 |
2 | Italia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 7:3 | +4 |
3 | Norvegia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 6:3 | +3 |
4 | Bulgaria | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 5:5 | 0 |
5 | Azerbaidjan | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 4:6 | -2 |
6 | Malta | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 2:8 | -6 |
Grupa I Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portugalia | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 4:2 | +2 |
2 | Danemarca | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 4:2 | +2 |
3 | Albania | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3:5 | -2 |
4 | Serbia | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:8 | -4 |
5 | Armenia | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 3:7 | -4 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 16:0 | +16 |
2 | Spania | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 15:0 | +15 |
3 | Polonia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 18:0 | +18 |
4 | Belgia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 17:0 | +17 |
5 | Croatia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 17:0 | +17 |
6 | Germania | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 12:0 | +12 |
7 | Austria | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 7:0 | +7 |
8 | Italia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 7:0 | +7 |
9 | Elvetia | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 17:0 | +17 |
10 | Irlanda | 11 | 6 | 4 | 2 | 0 | 13:0 | +13 |
11 | Islanda | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 9:0 | +9 |
12 | Irlanda de Nord | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 8:0 | +8 |
13 | Wales | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 5:0 | +5 |
14 | Slovenia | 10 | 6 | 3 | 2 | 0 | 12:0 | +12 |
15 | Scotia | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 12:0 | +12 |
16 | Suedia | 10 | 6 | 4 | 1 | 0 | 11:0 | +11 |
17 | Bosnia si Hertegovina | 10 | 6 | 3 | 2 | 0 | 11:0 | +11 |
18 | Turcia | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 9:0 | +9 |
19 | Rusia | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 8:0 | +8 |
20 | Slovacia | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 7:0 | +7 |
21 | Cehia | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 7:0 | +7 |
22 | Norvegia | 10 | 6 | 3 | 1 | 0 | 6:0 | +6 |
23 | Ucraina | 9 | 6 | 4 | 0 | 0 | 9:0 | +9 |
24 | România | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 5:0 | +5 |
25 | Portugalia | 9 | 4 | 3 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
26 | Estonia | 9 | 5 | 3 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
27 | Ungaria | 8 | 6 | 3 | 2 | 0 | 6:0 | +6 |
28 | Olanda | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 12:0 | +12 |
29 | Montenegro | 7 | 4 | 2 | 1 | 0 | 7:0 | +7 |
30 | Danemarca | 7 | 5 | 2 | 2 | 0 | 6:0 | +6 |
31 | Israel | 6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 8:0 | +8 |
32 | Georgia | 6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 6:0 | +6 |
33 | Lituania | 6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
34 | Bulgaria | 5 | 5 | 1 | 2 | 0 | 5:0 | +5 |
35 | Finlanda | 5 | 5 | 1 | 2 | 0 | 3:0 | +3 |
36 | Azerbaidjan | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 4:0 | +4 |
37 | Luxemburg | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 4:0 | +4 |
38 | Albania | 4 | 4 | 1 | 1 | 0 | 3:0 | +3 |
39 | Belarus | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 3:0 | +3 |
40 | Cipru | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 8:0 | +8 |
41 | Grecia | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
42 | Insulele Feroe | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
43 | Serbia | 3 | 4 | 1 | 1 | 0 | 4:0 | +4 |
44 | Macedonia de Nord | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
45 | Armenia | 2 | 4 | 0 | 2 | 0 | 3:0 | +3 |
46 | Lichtenstein | 2 | 5 | 0 | 2 | 0 | 1:0 | +1 |
47 | Kazakhstan | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 3:0 | +3 |
48 | Letonie | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 2:0 | +2 |
49 | Malta | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 2:0 | +2 |
50 | San Marino | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 |
51 | Andorra | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
52 | Moldova | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 2:0 | +2 |
53 | Gibraltar | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cehia | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 12:8 | +4 |
2 | Islanda | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 8:3 | +5 |
3 | Turcia | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 5:5 | 0 |
4 | Olanda | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 5:8 | -3 |
5 | Letonie | 4 | 5 | 0 | 4 | 1 | 4:10 | -6 |
6 | Kazakhstan | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 4:8 | -4 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:3 | +4 |
2 | Wales | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 6:3 | +3 |
3 | Cipru | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 8:10 | -2 |
4 | Israel | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:8 | 0 |
5 | Bosnia si Hertegovina | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:8 | -1 |
6 | Andorra | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0:20 | -20 |
Grupa C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovacia | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 10:5 | +5 |
2 | Spania | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 8:2 | +6 |
3 | Ucraina | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:1 | +6 |
4 | Belarus | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:8 | -3 |
5 | Macedonia de Nord | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 2:9 | -7 |
6 | Luxemburg | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 2:15 | -13 |
Grupa D Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Germania | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 12:5 | +7 |
2 | Polonia | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 15:6 | +9 |
3 | Irlanda | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:5 | +3 |
4 | Scotia | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 10:6 | +4 |
5 | Georgia | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:8 | -4 |
6 | Gibraltar | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 2:29 | -27 |
Grupa E Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 15:2 | +13 |
2 | Elvetia | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 7:4 | +3 |
3 | Slovenia | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 7:7 | 0 |
4 | Lituania | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 3:10 | -7 |
5 | Estonia | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 0:7 | -7 |
6 | San Marino | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:22 | -21 |
Grupa F Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | România | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 6:0 | +6 |
2 | Irlanda de Nord | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 8:5 | +3 |
3 | Ungaria | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:6 | +1 |
4 | Finlanda | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 6:5 | +1 |
5 | Grecia | 3 | 5 | 0 | 3 | 2 | 3:6 | -3 |
6 | Insulele Feroe | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 2:6 | -4 |
Grupa G Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Austria | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 15:4 | +11 |
2 | Rusia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 13:3 | +10 |
3 | Suedia | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 6:3 | +3 |
4 | Montenegro | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 3:6 | -3 |
5 | Lichtenstein | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 1:11 | -10 |
6 | Moldova | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 2:7 | -5 |
Grupa H Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Italia | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 9:4 | +5 |
2 | Norvegia | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 7:7 | 0 |
3 | Croatia | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 3:3 | 0 |
4 | Bulgaria | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 4:7 | -3 |
5 | Azerbaidjan | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 3:12 | -9 |
6 | Malta | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 1:8 | -7 |
Grupa I Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portugalia | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 7:3 | +4 |
2 | Albania | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 7:0 | +7 |
3 | Danemarca | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 4:3 | +1 |
4 | Serbia | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:5 | -1 |
5 | Armenia | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 2:7 | -5 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Austria | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 16:4 | +12 |
2 | Anglia | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 16:2 | +14 |
3 | Cehia | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 18:8 | +10 |
4 | Slovacia | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 13:5 | +8 |
5 | Portugalia | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 9:3 | +6 |
6 | Spania | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 9:2 | +7 |
7 | Italia | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 12:4 | +8 |
8 | România | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 8:0 | +8 |
9 | Rusia | 10 | 4 | 2 | 1 | 0 | 12:3 | +9 |
10 | Irlanda de Nord | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 11:5 | +6 |
11 | Ucraina | 10 | 6 | 3 | 2 | 0 | 11:2 | +9 |
12 | Belgia | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 9:3 | +6 |
13 | Albania | 10 | 4 | 2 | 2 | 0 | 9:0 | +9 |
14 | Wales | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 7:3 | +4 |
15 | Germania | 9 | 5 | 3 | 0 | 0 | 16:5 | +11 |
16 | Cipru | 9 | 5 | 3 | 0 | 0 | 15:10 | +5 |
17 | Norvegia | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 12:9 | +3 |
18 | Elvetia | 9 | 5 | 3 | 0 | 0 | 11:4 | +7 |
19 | Islanda | 9 | 5 | 3 | 0 | 0 | 11:3 | +8 |
20 | Polonia | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 19:6 | +13 |
21 | Suedia | 8 | 6 | 2 | 3 | 0 | 15:5 | +10 |
22 | Ungaria | 8 | 6 | 3 | 2 | 0 | 12:6 | +6 |
23 | Turcia | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 9:5 | +4 |
24 | Croatia | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 5:3 | +2 |
25 | Israel | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 14:8 | +6 |
26 | Bosnia si Hertegovina | 7 | 6 | 2 | 1 | 0 | 12:10 | +2 |
27 | Belarus | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 11:8 | +3 |
28 | Irlanda | 7 | 6 | 2 | 2 | 0 | 11:6 | +5 |
29 | Finlanda | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 11:5 | +6 |
30 | Slovenia | 6 | 6 | 2 | 0 | 0 | 12:9 | +3 |
31 | Olanda | 6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 11:8 | +3 |
32 | Bulgaria | 6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 9:7 | +2 |
33 | Scotia | 5 | 5 | 1 | 2 | 0 | 16:6 | +10 |
34 | Danemarca | 5 | 5 | 1 | 2 | 0 | 9:5 | +4 |
35 | Kazakhstan | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 14:8 | +6 |
36 | Letonie | 4 | 5 | 0 | 4 | 0 | 13:10 | +3 |
37 | Lituania | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 11:10 | +1 |
38 | Serbia | 4 | 4 | 1 | 1 | 0 | 9:5 | +4 |
39 | Montenegro | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 7:6 | +1 |
40 | Lichtenstein | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 16:11 | +5 |
41 | Insulele Feroe | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 13:6 | +7 |
42 | Georgia | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 12:8 | +4 |
43 | Grecia | 3 | 5 | 0 | 3 | 0 | 11:6 | +5 |
44 | Moldova | 2 | 5 | 0 | 2 | 0 | 11:7 | +4 |
45 | Azerbaidjan | 2 | 5 | 0 | 2 | 0 | 9:12 | -3 |
46 | Macedonia de Nord | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 11:9 | +2 |
47 | Malta | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 9:8 | +1 |
48 | Estonia | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 2:7 | -5 |
49 | Gibraltar | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 29:29 | 0 |
50 | Andorra | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 16:20 | -4 |
51 | San Marino | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 15:22 | -7 |
52 | Luxemburg | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 14:15 | -1 |
53 | Armenia | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 9:7 | +2 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare
Statistici Macedonia de Nord din Calificari EURO
Aici vei găsi statistici pentru echipa Macedonia de Nord din sezonul Calificari EURO 2014/2015. Poți verifica poziția și punctele echipei Macedonia de Nord în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Macedonia de Nord
Puteți găsi programul complet al echipei fotbal pentru Macedonia de Nord pe această pagină pentru sezonul 2014/2015. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga Calificari EURO, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Macedonia de Nord
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din Calificari EURO. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.