Clasament Calificari EURO
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 37:6 | +31 |
2 | Cehia | 15 | 8 | 5 | 0 | 3 | 13:11 | +2 |
3 | Kosovo | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 13:16 | -3 |
4 | Bulgaria | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 6:17 | -11 |
5 | Montenegro | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 3:22 | -19 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ucraina | 20 | 8 | 6 | 2 | 0 | 17:4 | +13 |
2 | Portugalia | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 22:6 | +16 |
3 | Serbia | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 17:17 | 0 |
4 | Luxemburg | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 7:16 | -9 |
5 | Lituania | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 5:25 | -20 |
Grupa C
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Germania | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 30:7 | +23 |
2 | Olanda | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 24:7 | +17 |
3 | Irlanda de Nord | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 9:13 | -4 |
4 | Belarus | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 4:16 | -12 |
5 | Estonia | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 2:26 | -24 |
Grupa D
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Elvetia | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 19:6 | +13 |
2 | Danemarca | 16 | 8 | 4 | 4 | 0 | 23:6 | +17 |
3 | Irlanda | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 7:5 | +2 |
4 | Georgia | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 7:11 | -4 |
5 | Gibraltar | 0 | 8 | 0 | 0 | 8 | 3:31 | -28 |
Grupa E
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Croatia | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 17:7 | +10 |
2 | Wales | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 10:6 | +4 |
3 | Slovacia | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 13:11 | +2 |
4 | Ungaria | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 8:11 | -3 |
5 | Azerbaidjan | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 5:18 | -13 |
Grupa F
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spania | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 31:5 | +26 |
2 | Suedia | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 23:9 | +14 |
3 | Norvegia | 17 | 10 | 4 | 5 | 1 | 19:11 | +8 |
4 | România | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 17:15 | +2 |
5 | Malta | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3:27 | -24 |
6 | Insulele Feroe | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 4:30 | -26 |
Grupa G
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Polonia | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 18:5 | +13 |
2 | Austria | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 19:9 | +10 |
3 | Slovenia | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 16:11 | +5 |
4 | Macedonia de Nord | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 12:13 | -1 |
5 | Israel | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 16:18 | -2 |
6 | Letonie | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3:28 | -25 |
Grupa H
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Franta | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 25:6 | +19 |
2 | Turcia | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 18:3 | +15 |
3 | Islanda | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 14:11 | +3 |
4 | Albania | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 16:14 | +2 |
5 | Andorra | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 3:20 | -17 |
6 | Moldova | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 4:26 | -22 |
Grupa I
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 30 | 10 | 10 | 0 | 0 | 40:3 | +37 |
2 | Rusia | 24 | 10 | 8 | 0 | 2 | 33:8 | +25 |
3 | Scotia | 15 | 10 | 5 | 0 | 5 | 16:19 | -3 |
4 | Kazakhstan | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 13:17 | -4 |
5 | Cipru | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 15:20 | -5 |
6 | San Marino | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 1:51 | -50 |
Grupa J
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Italia | 30 | 10 | 10 | 0 | 0 | 37:4 | +33 |
2 | Finlanda | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 16:10 | +6 |
3 | Grecia | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 12:14 | -2 |
4 | Bosnia si Hertegovina | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 20:17 | +3 |
5 | Armenia | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 14:25 | -11 |
6 | Lichtenstein | 2 | 10 | 0 | 2 | 8 | 2:31 | -29 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 30 | 10 | 10 | 0 | 0 | 40:3 | +37 |
2 | Italia | 30 | 10 | 10 | 0 | 0 | 37:4 | +33 |
3 | Spania | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 31:5 | +26 |
4 | Franta | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 25:6 | +19 |
5 | Polonia | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 18:5 | +13 |
6 | Rusia | 24 | 10 | 8 | 0 | 2 | 33:8 | +25 |
7 | Turcia | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 18:3 | +15 |
8 | Anglia | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 37:6 | +31 |
9 | Germania | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 30:7 | +23 |
10 | Suedia | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 23:9 | +14 |
11 | Ucraina | 20 | 8 | 6 | 2 | 0 | 17:4 | +13 |
12 | Olanda | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 24:7 | +17 |
13 | Austria | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 19:9 | +10 |
14 | Islanda | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 14:11 | +3 |
15 | Finlanda | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 16:10 | +6 |
16 | Portugalia | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 22:6 | +16 |
17 | Elvetia | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 19:6 | +13 |
18 | Croatia | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 17:7 | +10 |
19 | Norvegia | 17 | 10 | 4 | 5 | 1 | 19:11 | +8 |
20 | Danemarca | 16 | 8 | 4 | 4 | 0 | 23:6 | +17 |
21 | Cehia | 15 | 8 | 5 | 0 | 3 | 13:11 | +2 |
22 | Scotia | 15 | 10 | 5 | 0 | 5 | 16:19 | -3 |
23 | Slovenia | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 16:11 | +5 |
24 | Wales | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 10:6 | +4 |
25 | România | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 17:15 | +2 |
26 | Serbia | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 17:17 | 0 |
27 | Macedonia de Nord | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 12:13 | -1 |
28 | Grecia | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 12:14 | -2 |
29 | Bosnia si Hertegovina | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 20:17 | +3 |
30 | Albania | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 16:14 | +2 |
31 | Irlanda | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 7:5 | +2 |
32 | Slovacia | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 13:11 | +2 |
33 | Irlanda de Nord | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 9:13 | -4 |
34 | Ungaria | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 8:11 | -3 |
35 | Israel | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 16:18 | -2 |
36 | Kosovo | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 13:16 | -3 |
37 | Kazakhstan | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 13:17 | -4 |
38 | Cipru | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 15:20 | -5 |
39 | Armenia | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 14:25 | -11 |
40 | Georgia | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 7:11 | -4 |
41 | Bulgaria | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 6:17 | -11 |
42 | Luxemburg | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 7:16 | -9 |
43 | Belarus | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 4:16 | -12 |
44 | Andorra | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 3:20 | -17 |
45 | Montenegro | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 3:22 | -19 |
46 | Moldova | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 4:26 | -22 |
47 | Malta | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3:27 | -24 |
48 | Letonie | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3:28 | -25 |
49 | Insulele Feroe | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 4:30 | -26 |
50 | Lichtenstein | 2 | 10 | 0 | 2 | 8 | 2:31 | -29 |
51 | Azerbaidjan | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 5:18 | -13 |
52 | Lituania | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 5:25 | -20 |
53 | Estonia | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 2:26 | -24 |
54 | Gibraltar | 0 | 8 | 0 | 0 | 8 | 3:31 | -28 |
55 | San Marino | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 1:51 | -50 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 21:3 | +18 |
2 | Cehia | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 9:3 | +6 |
3 | Kosovo | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:6 | -1 |
4 | Bulgaria | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:10 | -6 |
5 | Montenegro | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 2:9 | -7 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ucraina | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 10:1 | +9 |
2 | Portugalia | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 10:1 | +9 |
3 | Serbia | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 11:9 | +2 |
4 | Luxemburg | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:8 | -4 |
5 | Lituania | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:11 | -8 |
Grupa C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Germania | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 20:5 | +15 |
2 | Olanda | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 14:4 | +10 |
3 | Irlanda de Nord | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 4:3 | +1 |
4 | Belarus | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 1:5 | -4 |
5 | Estonia | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 2:11 | -9 |
Grupa D Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Danemarca | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 13:2 | +11 |
2 | Elvetia | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 10:3 | +7 |
3 | Irlanda | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 5:2 | +3 |
4 | Georgia | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 3:2 | +1 |
5 | Gibraltar | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 3:16 | -13 |
Grupa E Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Croatia | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 10:3 | +7 |
2 | Wales | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 6:2 | +4 |
3 | Ungaria | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 5:3 | +2 |
4 | Slovacia | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:5 | 0 |
5 | Azerbaidjan | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:11 | -8 |
Grupa F Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spania | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 21:1 | +20 |
2 | Suedia | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 10:3 | +7 |
3 | Norvegia | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 12:6 | +6 |
4 | România | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:6 | +1 |
5 | Malta | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 3:13 | -10 |
6 | Insulele Feroe | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 2:13 | -11 |
Grupa G Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Polonia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 11:2 | +9 |
2 | Austria | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 12:3 | +9 |
3 | Slovenia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:4 | +3 |
4 | Macedonia de Nord | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 7:7 | 0 |
5 | Israel | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 10:7 | +3 |
6 | Letonie | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 1:13 | -12 |
Grupa H Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Franta | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 14:3 | +11 |
2 | Turcia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 8:0 | +8 |
3 | Islanda | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 8:2 | +6 |
4 | Albania | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:8 | 0 |
5 | Moldova | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 3:14 | -11 |
6 | Andorra | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 1:11 | -10 |
Grupa I Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 24:2 | +22 |
2 | Rusia | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 16:4 | +12 |
3 | Scotia | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 12:8 | +4 |
4 | Kazakhstan | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 8:8 | 0 |
5 | Cipru | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 7:10 | -3 |
6 | San Marino | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:18 | -17 |
Grupa J Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Italia | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 21:2 | +19 |
2 | Finlanda | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 10:2 | +8 |
3 | Bosnia si Hertegovina | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 13:7 | +6 |
4 | Grecia | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:9 | -2 |
5 | Armenia | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 8:8 | 0 |
6 | Lichtenstein | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 1:13 | -12 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 24:0 | +24 |
2 | Italia | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 21:0 | +21 |
3 | Spania | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 21:0 | +21 |
4 | Franta | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 14:0 | +14 |
5 | Polonia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 11:0 | +11 |
6 | Turcia | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 8:0 | +8 |
7 | Anglia | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 21:0 | +21 |
8 | Rusia | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 16:0 | +16 |
9 | Austria | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 12:0 | +12 |
10 | Ucraina | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 10:0 | +10 |
11 | Finlanda | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 10:0 | +10 |
12 | Croatia | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 10:0 | +10 |
13 | Cehia | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 9:0 | +9 |
14 | Islanda | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 8:0 | +8 |
15 | Suedia | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 10:0 | +10 |
16 | Danemarca | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 13:0 | +13 |
17 | Bosnia si Hertegovina | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 13:0 | +13 |
18 | Elvetia | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 10:0 | +10 |
19 | Slovenia | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 7:0 | +7 |
20 | Wales | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 6:0 | +6 |
21 | Germania | 9 | 4 | 3 | 0 | 0 | 20:0 | +20 |
22 | Olanda | 9 | 4 | 3 | 0 | 0 | 14:0 | +14 |
23 | Norvegia | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 12:0 | +12 |
24 | Scotia | 9 | 5 | 3 | 0 | 0 | 12:0 | +12 |
25 | Macedonia de Nord | 9 | 5 | 3 | 0 | 0 | 7:0 | +7 |
26 | Ungaria | 9 | 4 | 3 | 0 | 0 | 5:0 | +5 |
27 | Portugalia | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 10:0 | +10 |
28 | Israel | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 10:0 | +10 |
29 | Irlanda | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 5:0 | +5 |
30 | Serbia | 7 | 4 | 2 | 1 | 0 | 11:0 | +11 |
31 | Albania | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 8:0 | +8 |
32 | România | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 7:0 | +7 |
33 | Grecia | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 7:0 | +7 |
34 | Slovacia | 7 | 4 | 2 | 1 | 0 | 5:0 | +5 |
35 | Kosovo | 7 | 4 | 2 | 1 | 0 | 5:0 | +5 |
36 | Irlanda de Nord | 7 | 4 | 2 | 1 | 0 | 4:0 | +4 |
37 | Kazakhstan | 6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 8:0 | +8 |
38 | Armenia | 6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 8:0 | +8 |
39 | Georgia | 5 | 4 | 1 | 2 | 0 | 3:0 | +3 |
40 | Cipru | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 7:0 | +7 |
41 | Bulgaria | 4 | 4 | 1 | 1 | 0 | 4:0 | +4 |
42 | Luxemburg | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 4:0 | +4 |
43 | Moldova | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | +3 |
44 | Malta | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | +3 |
45 | Insulele Feroe | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 |
46 | Andorra | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
47 | Letonie | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
48 | Montenegro | 2 | 4 | 0 | 2 | 0 | 2:0 | +2 |
49 | Azerbaidjan | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 3:0 | +3 |
50 | Lituania | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 3:0 | +3 |
51 | Belarus | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1:0 | +1 |
52 | Lichtenstein | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 1:0 | +1 |
53 | Gibraltar | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 3:0 | +3 |
54 | Estonia | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 2:0 | +2 |
55 | San Marino | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1:0 | +1 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 16:3 | +13 |
2 | Kosovo | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 8:10 | -2 |
3 | Cehia | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:8 | -4 |
4 | Bulgaria | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 2:7 | -5 |
5 | Montenegro | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 1:13 | -12 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portugalia | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 12:5 | +7 |
2 | Ucraina | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 7:3 | +4 |
3 | Serbia | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 6:8 | -2 |
4 | Luxemburg | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:8 | -5 |
5 | Lituania | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 2:14 | -12 |
Grupa C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Germania | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 10:2 | +8 |
2 | Olanda | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 10:3 | +7 |
3 | Irlanda de Nord | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 5:10 | -5 |
4 | Belarus | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 3:11 | -8 |
5 | Estonia | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 0:15 | -15 |
Grupa D Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Elvetia | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 9:3 | +6 |
2 | Danemarca | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 10:4 | +6 |
3 | Irlanda | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 2:3 | -1 |
4 | Georgia | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:9 | -5 |
5 | Gibraltar | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 0:15 | -15 |
Grupa E Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovacia | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 8:6 | +2 |
2 | Croatia | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 7:4 | +3 |
3 | Wales | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:4 | 0 |
4 | Ungaria | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 3:8 | -5 |
5 | Azerbaidjan | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 2:7 | -5 |
Grupa F Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spania | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 10:4 | +6 |
2 | Suedia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 13:6 | +7 |
3 | Norvegia | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:5 | +2 |
4 | România | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 10:9 | +1 |
5 | Insulele Feroe | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 2:17 | -15 |
6 | Malta | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0:14 | -14 |
Grupa G Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Polonia | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 7:3 | +4 |
2 | Austria | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:6 | +1 |
3 | Macedonia de Nord | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 5:6 | -1 |
4 | Slovenia | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 9:7 | +2 |
5 | Israel | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 6:11 | -5 |
6 | Letonie | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 2:15 | -13 |
Grupa H Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Franta | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 11:3 | +8 |
2 | Turcia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 10:3 | +7 |
3 | Islanda | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 6:9 | -3 |
4 | Albania | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 8:6 | +2 |
5 | Andorra | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 2:9 | -7 |
6 | Moldova | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:12 | -11 |
Grupa I Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 16:1 | +15 |
2 | Rusia | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 17:4 | +13 |
3 | Cipru | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 8:10 | -2 |
4 | Scotia | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 4:11 | -7 |
5 | Kazakhstan | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 5:9 | -4 |
6 | San Marino | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 0:33 | -33 |
Grupa J Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Italia | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 16:2 | +14 |
2 | Grecia | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:5 | 0 |
3 | Finlanda | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 6:8 | -2 |
4 | Armenia | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 6:17 | -11 |
5 | Bosnia si Hertegovina | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 7:10 | -3 |
6 | Lichtenstein | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 1:18 | -17 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Italia | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 18:2 | +16 |
2 | Belgia | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 18:1 | +17 |
3 | Rusia | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 21:4 | +17 |
4 | Germania | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 15:2 | +13 |
5 | Franta | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 14:3 | +11 |
6 | Polonia | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 9:3 | +6 |
7 | Spania | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 11:4 | +7 |
8 | Suedia | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 16:6 | +10 |
9 | Olanda | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 14:3 | +11 |
10 | Turcia | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 10:3 | +7 |
11 | Anglia | 9 | 4 | 3 | 0 | 0 | 19:3 | +16 |
12 | Portugalia | 9 | 4 | 3 | 0 | 0 | 13:5 | +8 |
13 | Norvegia | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 13:5 | +8 |
14 | Ucraina | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 8:3 | +5 |
15 | România | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 16:9 | +7 |
16 | Serbia | 7 | 4 | 2 | 1 | 0 | 15:8 | +7 |
17 | Grecia | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 14:5 | +9 |
18 | Elvetia | 7 | 4 | 2 | 1 | 0 | 12:3 | +9 |
19 | Austria | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 10:6 | +4 |
20 | Islanda | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 8:9 | -1 |
21 | Cipru | 6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 18:10 | +8 |
22 | Albania | 6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 16:6 | +10 |
23 | Slovacia | 6 | 4 | 2 | 0 | 0 | 13:6 | +7 |
24 | Scotia | 6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 12:11 | +1 |
25 | Danemarca | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 12:4 | +8 |
26 | Irlanda de Nord | 6 | 4 | 2 | 0 | 0 | 8:10 | -2 |
27 | Finlanda | 6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 8:8 | 0 |
28 | Macedonia de Nord | 5 | 5 | 1 | 2 | 0 | 12:6 | +6 |
29 | Croatia | 5 | 4 | 1 | 2 | 0 | 10:4 | +6 |
30 | Irlanda | 5 | 4 | 1 | 2 | 0 | 4:3 | +1 |
31 | Armenia | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 14:17 | -3 |
32 | Kosovo | 4 | 4 | 1 | 1 | 0 | 14:10 | +4 |
33 | Kazakhstan | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 13:9 | +4 |
34 | Slovenia | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 13:7 | +6 |
35 | Wales | 4 | 4 | 1 | 1 | 0 | 6:4 | +2 |
36 | Bosnia si Hertegovina | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 14:10 | +4 |
37 | Israel | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 13:11 | +2 |
38 | Belarus | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 8:11 | -3 |
39 | Cehia | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 7:8 | -1 |
40 | Georgia | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 6:9 | -3 |
41 | Ungaria | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 6:8 | -2 |
42 | Bulgaria | 2 | 4 | 0 | 2 | 0 | 12:7 | +5 |
43 | Lichtenstein | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 14:18 | -4 |
44 | Andorra | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 13:9 | +4 |
45 | Estonia | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 11:15 | -4 |
46 | Luxemburg | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 11:8 | +3 |
47 | Montenegro | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 10:13 | -3 |
48 | San Marino | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 18:33 | -15 |
49 | Gibraltar | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 16:15 | +1 |
50 | Insulele Feroe | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 15:17 | -2 |
51 | Letonie | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 15:15 | 0 |
52 | Moldova | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 15:12 | +3 |
53 | Malta | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 13:14 | -1 |
54 | Lituania | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 13:14 | -1 |
55 | Azerbaidjan | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 13:7 | +6 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare
Statistici Polonia din Calificari EURO
Aici vei găsi statistici pentru echipa Polonia din sezonul Calificari EURO 2019/2020. Poți verifica poziția și punctele echipei Polonia în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Polonia
Puteți găsi programul complet al echipei fotbal pentru Polonia pe această pagină pentru sezonul 2019/2020. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga Calificari EURO, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Polonia
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din Calificari EURO. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.