Clasament Liga II
Championship Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Politehnica Iasi | 60 | 29 | 17 | 9 | 3 | 50:22 | +28 |
2 | CSA Steaua Bucuresti | 52 | 29 | 15 | 7 | 7 | 53:36 | +17 |
3 | Otelul Galati | 49 | 29 | 14 | 7 | 8 | 29:25 | +4 |
4 | Dinamo Bucuresti | 46 | 29 | 13 | 7 | 9 | 43:30 | +13 |
5 | Gloria Buzău | 42 | 29 | 10 | 12 | 7 | 36:32 | +4 |
6 | Unirea Dej | 40 | 29 | 9 | 13 | 7 | 32:34 | -2 |
Regular Season
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Politehnica Iasi | 40 | 19 | 12 | 4 | 3 | 30:14 | +16 |
2 | CSA Steaua Bucuresti | 40 | 19 | 12 | 4 | 3 | 37:18 | +19 |
3 | Otelul Galati | 36 | 19 | 10 | 6 | 3 | 21:12 | +9 |
4 | Unirea Dej | 32 | 19 | 8 | 8 | 3 | 30:25 | +5 |
5 | Gloria Buzău | 31 | 19 | 8 | 7 | 4 | 27:21 | +6 |
6 | Dinamo Bucuresti | 31 | 19 | 9 | 4 | 6 | 27:18 | +9 |
7 | Unirea Slobozia | 31 | 19 | 8 | 7 | 4 | 30:17 | +13 |
8 | Concordia Chiajna | 29 | 19 | 9 | 2 | 8 | 22:17 | +5 |
9 | Brasov | 28 | 19 | 7 | 7 | 5 | 26:20 | +6 |
10 | Slatina CSM | 27 | 19 | 6 | 9 | 4 | 18:11 | +7 |
11 | Csikszereda | 26 | 19 | 7 | 5 | 7 | 25:18 | +7 |
12 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 25 | 19 | 8 | 1 | 10 | 22:28 | -6 |
13 | Dumbravita | 24 | 19 | 7 | 3 | 9 | 24:34 | -10 |
14 | Viitorul Selimbar | 24 | 19 | 6 | 6 | 7 | 19:22 | -3 |
15 | FC Metaloglobus București | 21 | 19 | 6 | 3 | 10 | 18:22 | -4 |
16 | Progresul Spartac | 17 | 19 | 3 | 8 | 8 | 17:28 | -11 |
17 | Ripensia Timisoara | 16 | 19 | 4 | 4 | 11 | 16:23 | -7 |
18 | Minaur Baia Mare | 16 | 19 | 3 | 7 | 9 | 18:29 | -11 |
19 | ASU Poli Timisoara | 13 | 19 | 2 | 7 | 10 | 13:29 | -16 |
20 | Unirea Constanta AFC | 12 | 19 | 4 | 0 | 15 | 15:49 | -34 |
Relegation Group A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csikszereda | 39 | 25 | 11 | 6 | 8 | 37:24 | +13 |
2 | Viitorul Selimbar | 36 | 25 | 10 | 6 | 9 | 28:29 | -1 |
3 | Unirea Slobozia | 34 | 25 | 8 | 10 | 7 | 37:28 | +9 |
4 | Slatina CSM | 34 | 25 | 8 | 10 | 7 | 20:16 | +4 |
5 | FC Metaloglobus București | 32 | 25 | 9 | 5 | 11 | 30:28 | +2 |
6 | Minaur Baia Mare | 22 | 25 | 4 | 10 | 11 | 21:33 | -12 |
7 | ASU Poli Timisoara | 19 | 25 | 4 | 7 | 14 | 18:40 | -22 |
Relegation Group B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brasov | 44 | 25 | 12 | 8 | 5 | 49:25 | +24 |
2 | Concordia Chiajna | 39 | 25 | 12 | 3 | 10 | 30:23 | +7 |
3 | Dumbravita | 33 | 25 | 10 | 3 | 12 | 36:42 | -6 |
4 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 32 | 25 | 10 | 2 | 13 | 32:39 | -7 |
5 | Progresul Spartac | 29 | 25 | 7 | 8 | 10 | 32:35 | -3 |
6 | Unirea Constanta AFC | 18 | 25 | 6 | 0 | 19 | 20:76 | -56 |
7 | Ripensia Timisoara | 17 | 25 | 4 | 5 | 16 | 18:34 | -16 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Politehnica Iasi | 60 | 29 | 17 | 9 | 3 | 50:22 | +28 |
2 | CSA Steaua Bucuresti | 52 | 29 | 15 | 7 | 7 | 53:36 | +17 |
3 | Otelul Galati | 49 | 29 | 14 | 7 | 8 | 29:25 | +4 |
4 | Dinamo Bucuresti | 46 | 29 | 13 | 7 | 9 | 43:30 | +13 |
5 | Brasov | 44 | 25 | 12 | 8 | 5 | 49:25 | +24 |
6 | Gloria Buzău | 42 | 29 | 10 | 12 | 7 | 36:32 | +4 |
7 | Unirea Dej | 40 | 29 | 9 | 13 | 7 | 32:34 | -2 |
8 | Concordia Chiajna | 39 | 25 | 12 | 3 | 10 | 30:23 | +7 |
9 | Csikszereda | 39 | 25 | 11 | 6 | 8 | 37:24 | +13 |
10 | Viitorul Selimbar | 36 | 25 | 10 | 6 | 9 | 28:29 | -1 |
11 | Unirea Slobozia | 34 | 25 | 8 | 10 | 7 | 37:28 | +9 |
12 | Slatina CSM | 34 | 25 | 8 | 10 | 7 | 20:16 | +4 |
13 | Dumbravita | 33 | 25 | 10 | 3 | 12 | 36:42 | -6 |
14 | FC Metaloglobus București | 32 | 27 | 10 | 6 | 11 | 32:29 | +3 |
15 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 32 | 25 | 10 | 2 | 13 | 32:39 | -7 |
16 | Progresul Spartac | 29 | 27 | 7 | 9 | 11 | 33:37 | -4 |
17 | Minaur Baia Mare | 22 | 25 | 4 | 10 | 11 | 21:33 | -12 |
18 | ASU Poli Timisoara | 19 | 25 | 4 | 7 | 14 | 18:40 | -22 |
19 | Unirea Constanta AFC | 18 | 25 | 6 | 0 | 19 | 20:76 | -56 |
20 | Ripensia Timisoara | 17 | 25 | 4 | 5 | 16 | 18:34 | -16 |
Championship Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Politehnica Iasi | 36 | 14 | 11 | 3 | 0 | 28:6 | +22 |
2 | Otelul Galati | 35 | 15 | 11 | 2 | 2 | 21:11 | +10 |
3 | CSA Steaua Bucuresti | 31 | 15 | 9 | 4 | 2 | 30:14 | +16 |
4 | Gloria Buzău | 30 | 15 | 8 | 6 | 1 | 19:10 | +9 |
5 | Dinamo Bucuresti | 22 | 14 | 6 | 4 | 4 | 25:14 | +11 |
6 | Unirea Dej | 21 | 15 | 5 | 6 | 4 | 18:18 | 0 |
Regular Season Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Otelul Galati | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 15:5 | +10 |
2 | Politehnica Iasi | 25 | 9 | 8 | 1 | 0 | 16:3 | +13 |
3 | Gloria Buzău | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 14:7 | +7 |
4 | CSA Steaua Bucuresti | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 18:9 | +9 |
5 | Unirea Slobozia | 17 | 10 | 4 | 5 | 1 | 13:6 | +7 |
6 | Unirea Dej | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 16:13 | +3 |
7 | Brasov | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 15:8 | +7 |
8 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 15 | 10 | 5 | 0 | 5 | 14:15 | -1 |
9 | Dinamo Bucuresti | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 17:10 | +7 |
10 | Csikszereda | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 15:9 | +6 |
11 | Dumbravita | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 12:15 | -3 |
12 | Ripensia Timisoara | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 12:9 | +3 |
13 | FC Metaloglobus București | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 10:8 | +2 |
14 | Concordia Chiajna | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 9:10 | -1 |
15 | Slatina CSM | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 9:5 | +4 |
16 | Viitorul Selimbar | 12 | 10 | 2 | 6 | 2 | 10:9 | +1 |
17 | Minaur Baia Mare | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 14:13 | +1 |
18 | Unirea Constanta AFC | 9 | 9 | 3 | 0 | 6 | 9:18 | -9 |
19 | ASU Poli Timisoara | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 8:14 | -6 |
20 | Progresul Spartac | 8 | 10 | 1 | 5 | 4 | 8:15 | -7 |
Relegation Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csikszereda | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 22:11 | +11 |
2 | Slatina CSM | 20 | 12 | 5 | 5 | 2 | 11:5 | +6 |
3 | Unirea Slobozia | 18 | 13 | 4 | 6 | 3 | 16:11 | +5 |
4 | FC Metaloglobus București | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 14:11 | +3 |
5 | Viitorul Selimbar | 15 | 13 | 3 | 6 | 4 | 14:14 | 0 |
6 | Minaur Baia Mare | 14 | 12 | 3 | 5 | 4 | 17:16 | +1 |
7 | ASU Poli Timisoara | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 10:21 | -11 |
Relegation Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brasov | 23 | 12 | 6 | 5 | 1 | 29:11 | +18 |
2 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 21 | 13 | 7 | 0 | 6 | 22:18 | +4 |
3 | Dumbravita | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 19:17 | +2 |
4 | Concordia Chiajna | 19 | 13 | 6 | 1 | 6 | 13:12 | +1 |
5 | Ripensia Timisoara | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 14:15 | -1 |
6 | Progresul Spartac | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 13:21 | -8 |
7 | Unirea Constanta AFC | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 11:29 | -18 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Politehnica Iasi | 36 | 14 | 11 | 3 | 0 | 28:0 | +28 |
2 | Otelul Galati | 35 | 15 | 11 | 2 | 0 | 21:0 | +21 |
3 | CSA Steaua Bucuresti | 31 | 15 | 9 | 4 | 0 | 30:0 | +30 |
4 | Gloria Buzău | 30 | 15 | 8 | 6 | 0 | 19:0 | +19 |
5 | Brasov | 23 | 12 | 6 | 5 | 0 | 29:0 | +29 |
6 | Csikszereda | 23 | 12 | 7 | 2 | 0 | 22:0 | +22 |
7 | Dinamo Bucuresti | 22 | 14 | 6 | 4 | 0 | 25:0 | +25 |
8 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 21 | 13 | 7 | 0 | 0 | 22:0 | +22 |
9 | Unirea Dej | 21 | 15 | 5 | 6 | 0 | 18:0 | +18 |
10 | Slatina CSM | 20 | 12 | 5 | 5 | 0 | 11:0 | +11 |
11 | Dumbravita | 19 | 12 | 6 | 1 | 0 | 19:0 | +19 |
12 | Concordia Chiajna | 19 | 13 | 6 | 1 | 0 | 13:0 | +13 |
13 | Unirea Slobozia | 18 | 13 | 4 | 6 | 0 | 16:0 | +16 |
14 | FC Metaloglobus București | 18 | 13 | 5 | 4 | 0 | 15:0 | +15 |
15 | Viitorul Selimbar | 15 | 13 | 3 | 6 | 0 | 14:0 | +14 |
16 | Minaur Baia Mare | 14 | 12 | 3 | 5 | 0 | 17:0 | +17 |
17 | Ripensia Timisoara | 14 | 12 | 4 | 2 | 0 | 14:0 | +14 |
18 | Progresul Spartac | 14 | 14 | 3 | 5 | 0 | 13:0 | +13 |
19 | Unirea Constanta AFC | 12 | 12 | 4 | 0 | 0 | 11:0 | +11 |
20 | ASU Poli Timisoara | 12 | 13 | 3 | 3 | 0 | 10:0 | +10 |
Championship Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Politehnica Iasi | 24 | 15 | 6 | 6 | 3 | 22:16 | +6 |
2 | Dinamo Bucuresti | 24 | 15 | 7 | 3 | 5 | 18:16 | +2 |
3 | CSA Steaua Bucuresti | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 23:22 | +1 |
4 | Unirea Dej | 19 | 14 | 4 | 7 | 3 | 14:16 | -2 |
5 | Otelul Galati | 14 | 14 | 3 | 5 | 6 | 8:14 | -6 |
6 | Gloria Buzău | 12 | 14 | 2 | 6 | 6 | 17:22 | -5 |
Regular Season Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CSA Steaua Bucuresti | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 19:9 | +10 |
2 | Dinamo Bucuresti | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 10:8 | +2 |
3 | Unirea Dej | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 14:12 | +2 |
4 | Concordia Chiajna | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 13:7 | +6 |
5 | Politehnica Iasi | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 14:11 | +3 |
6 | Unirea Slobozia | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 17:11 | +6 |
7 | Slatina CSM | 14 | 10 | 3 | 5 | 2 | 9:6 | +3 |
8 | Brasov | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 11:12 | -1 |
9 | Csikszereda | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 10:9 | +1 |
10 | Viitorul Selimbar | 12 | 9 | 4 | 0 | 5 | 9:13 | -4 |
11 | Dumbravita | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12:19 | -7 |
12 | Gloria Buzău | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 13:14 | -1 |
13 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 8:13 | -5 |
14 | Otelul Galati | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 6:7 | -1 |
15 | Progresul Spartac | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 9:13 | -4 |
16 | FC Metaloglobus București | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 8:14 | -6 |
17 | Minaur Baia Mare | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 4:16 | -12 |
18 | ASU Poli Timisoara | 4 | 9 | 0 | 4 | 5 | 5:15 | -10 |
19 | Unirea Constanta AFC | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 6:31 | -25 |
20 | Ripensia Timisoara | 3 | 10 | 0 | 3 | 7 | 4:14 | -10 |
Relegation Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Viitorul Selimbar | 21 | 12 | 7 | 0 | 5 | 14:15 | -1 |
2 | Unirea Slobozia | 16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 21:17 | +4 |
3 | Csikszereda | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 15:13 | +2 |
4 | FC Metaloglobus București | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 16:17 | -1 |
5 | Slatina CSM | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 9:11 | -2 |
6 | Minaur Baia Mare | 8 | 13 | 1 | 5 | 7 | 4:17 | -13 |
7 | ASU Poli Timisoara | 7 | 12 | 1 | 4 | 7 | 8:19 | -11 |
Relegation Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brasov | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 20:14 | +6 |
2 | Concordia Chiajna | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 17:11 | +6 |
3 | Progresul Spartac | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 19:14 | +5 |
4 | Dumbravita | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 17:25 | -8 |
5 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 10:21 | -11 |
6 | Unirea Constanta AFC | 6 | 13 | 2 | 0 | 11 | 9:47 | -38 |
7 | Ripensia Timisoara | 3 | 13 | 0 | 3 | 10 | 4:19 | -15 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Bucuresti | 24 | 15 | 7 | 3 | 0 | 32:16 | +16 |
2 | Politehnica Iasi | 24 | 15 | 6 | 6 | 0 | 28:16 | +12 |
3 | CSA Steaua Bucuresti | 21 | 14 | 6 | 3 | 0 | 37:22 | +15 |
4 | Brasov | 21 | 13 | 6 | 3 | 0 | 31:14 | +17 |
5 | Viitorul Selimbar | 21 | 12 | 7 | 0 | 0 | 28:15 | +13 |
6 | Concordia Chiajna | 20 | 12 | 6 | 2 | 0 | 29:11 | +18 |
7 | Unirea Dej | 19 | 14 | 4 | 7 | 0 | 32:16 | +16 |
8 | Unirea Slobozia | 16 | 12 | 4 | 4 | 0 | 32:17 | +15 |
9 | Csikszereda | 16 | 13 | 4 | 4 | 0 | 26:13 | +13 |
10 | Progresul Spartac | 15 | 13 | 4 | 4 | 0 | 42:15 | +27 |
11 | Dumbravita | 14 | 13 | 4 | 2 | 0 | 34:25 | +9 |
12 | FC Metaloglobus București | 14 | 14 | 5 | 2 | 0 | 29:17 | +12 |
13 | Otelul Galati | 14 | 14 | 3 | 5 | 0 | 19:14 | +5 |
14 | Slatina CSM | 14 | 13 | 3 | 5 | 0 | 14:11 | +3 |
15 | Gloria Buzău | 12 | 14 | 2 | 6 | 0 | 27:22 | +5 |
16 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 11 | 12 | 3 | 2 | 0 | 28:21 | +7 |
17 | Minaur Baia Mare | 8 | 13 | 1 | 5 | 0 | 20:17 | +3 |
18 | ASU Poli Timisoara | 7 | 12 | 1 | 4 | 0 | 29:19 | +10 |
19 | Unirea Constanta AFC | 6 | 13 | 2 | 0 | 0 | 38:47 | -9 |
20 | Ripensia Timisoara | 3 | 13 | 0 | 3 | 0 | 19:19 | 0 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare