Viitorul Pandurii Targu Jiu
Clasament Liga II
Championship Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Politehnica Iasi | 60 | 29 | 17 | 9 | 3 | 50:22 | +28 |
2 | CSA Steaua Bucuresti | 52 | 29 | 15 | 7 | 7 | 53:36 | +17 |
3 | Otelul Galati | 49 | 29 | 14 | 7 | 8 | 29:25 | +4 |
4 | Dinamo Bucuresti | 46 | 29 | 13 | 7 | 9 | 43:30 | +13 |
5 | Gloria Buzău | 42 | 29 | 10 | 12 | 7 | 36:32 | +4 |
6 | Unirea Dej | 40 | 29 | 9 | 13 | 7 | 32:34 | -2 |
Regular Season
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Politehnica Iasi | 40 | 19 | 12 | 4 | 3 | 30:14 | +16 |
2 | CSA Steaua Bucuresti | 40 | 19 | 12 | 4 | 3 | 37:18 | +19 |
3 | Otelul Galati | 36 | 19 | 10 | 6 | 3 | 21:12 | +9 |
4 | Unirea Dej | 32 | 19 | 8 | 8 | 3 | 30:25 | +5 |
5 | Gloria Buzău | 31 | 19 | 8 | 7 | 4 | 27:21 | +6 |
6 | Dinamo Bucuresti | 31 | 19 | 9 | 4 | 6 | 27:18 | +9 |
7 | Unirea Slobozia | 31 | 19 | 8 | 7 | 4 | 30:17 | +13 |
8 | Concordia Chiajna | 29 | 19 | 9 | 2 | 8 | 22:17 | +5 |
9 | Brasov | 28 | 19 | 7 | 7 | 5 | 26:20 | +6 |
10 | Slatina CSM | 27 | 19 | 6 | 9 | 4 | 18:11 | +7 |
11 | Csikszereda | 26 | 19 | 7 | 5 | 7 | 25:18 | +7 |
12 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 25 | 19 | 8 | 1 | 10 | 22:28 | -6 |
13 | Dumbravita | 24 | 19 | 7 | 3 | 9 | 24:34 | -10 |
14 | Viitorul Selimbar | 24 | 19 | 6 | 6 | 7 | 19:22 | -3 |
15 | FC Metaloglobus București | 21 | 19 | 6 | 3 | 10 | 18:22 | -4 |
16 | Progresul Spartac | 17 | 19 | 3 | 8 | 8 | 17:28 | -11 |
17 | Ripensia Timisoara | 16 | 19 | 4 | 4 | 11 | 16:23 | -7 |
18 | Minaur Baia Mare | 16 | 19 | 3 | 7 | 9 | 18:29 | -11 |
19 | ASU Poli Timisoara | 13 | 19 | 2 | 7 | 10 | 13:29 | -16 |
20 | Unirea Constanta AFC | 12 | 19 | 4 | 0 | 15 | 15:49 | -34 |
Relegation Group A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csikszereda | 39 | 25 | 11 | 6 | 8 | 37:24 | +13 |
2 | Viitorul Selimbar | 36 | 25 | 10 | 6 | 9 | 28:29 | -1 |
3 | Unirea Slobozia | 34 | 25 | 8 | 10 | 7 | 37:28 | +9 |
4 | Slatina CSM | 34 | 25 | 8 | 10 | 7 | 20:16 | +4 |
5 | FC Metaloglobus București | 32 | 25 | 9 | 5 | 11 | 30:28 | +2 |
6 | Minaur Baia Mare | 22 | 25 | 4 | 10 | 11 | 21:33 | -12 |
7 | ASU Poli Timisoara | 19 | 25 | 4 | 7 | 14 | 18:40 | -22 |
Relegation Group B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brasov | 44 | 25 | 12 | 8 | 5 | 49:25 | +24 |
2 | Concordia Chiajna | 39 | 25 | 12 | 3 | 10 | 30:23 | +7 |
3 | Dumbravita | 33 | 25 | 10 | 3 | 12 | 36:42 | -6 |
4 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 32 | 25 | 10 | 2 | 13 | 32:39 | -7 |
5 | Progresul Spartac | 29 | 25 | 7 | 8 | 10 | 32:35 | -3 |
6 | Unirea Constanta AFC | 18 | 25 | 6 | 0 | 19 | 20:76 | -56 |
7 | Ripensia Timisoara | 17 | 25 | 4 | 5 | 16 | 18:34 | -16 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Politehnica Iasi | 60 | 29 | 17 | 9 | 3 | 50:22 | +28 |
2 | CSA Steaua Bucuresti | 52 | 29 | 15 | 7 | 7 | 53:36 | +17 |
3 | Otelul Galati | 49 | 29 | 14 | 7 | 8 | 29:25 | +4 |
4 | Dinamo Bucuresti | 46 | 29 | 13 | 7 | 9 | 43:30 | +13 |
5 | Brasov | 44 | 25 | 12 | 8 | 5 | 49:25 | +24 |
6 | Gloria Buzău | 42 | 29 | 10 | 12 | 7 | 36:32 | +4 |
7 | Unirea Dej | 40 | 29 | 9 | 13 | 7 | 32:34 | -2 |
8 | Concordia Chiajna | 39 | 25 | 12 | 3 | 10 | 30:23 | +7 |
9 | Csikszereda | 39 | 25 | 11 | 6 | 8 | 37:24 | +13 |
10 | Viitorul Selimbar | 36 | 25 | 10 | 6 | 9 | 28:29 | -1 |
11 | Unirea Slobozia | 34 | 25 | 8 | 10 | 7 | 37:28 | +9 |
12 | Slatina CSM | 34 | 25 | 8 | 10 | 7 | 20:16 | +4 |
13 | Dumbravita | 33 | 25 | 10 | 3 | 12 | 36:42 | -6 |
14 | FC Metaloglobus București | 32 | 27 | 10 | 6 | 11 | 32:29 | +3 |
15 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 32 | 25 | 10 | 2 | 13 | 32:39 | -7 |
16 | Progresul Spartac | 29 | 27 | 7 | 9 | 11 | 33:37 | -4 |
17 | Minaur Baia Mare | 22 | 25 | 4 | 10 | 11 | 21:33 | -12 |
18 | ASU Poli Timisoara | 19 | 25 | 4 | 7 | 14 | 18:40 | -22 |
19 | Unirea Constanta AFC | 18 | 25 | 6 | 0 | 19 | 20:76 | -56 |
20 | Ripensia Timisoara | 17 | 25 | 4 | 5 | 16 | 18:34 | -16 |
Championship Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Politehnica Iasi | 36 | 14 | 11 | 3 | 0 | 28:6 | +22 |
2 | Otelul Galati | 35 | 15 | 11 | 2 | 2 | 21:11 | +10 |
3 | CSA Steaua Bucuresti | 31 | 15 | 9 | 4 | 2 | 30:14 | +16 |
4 | Gloria Buzău | 30 | 15 | 8 | 6 | 1 | 19:10 | +9 |
5 | Dinamo Bucuresti | 22 | 14 | 6 | 4 | 4 | 25:14 | +11 |
6 | Unirea Dej | 21 | 15 | 5 | 6 | 4 | 18:18 | 0 |
Regular Season Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Otelul Galati | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 15:5 | +10 |
2 | Politehnica Iasi | 25 | 9 | 8 | 1 | 0 | 16:3 | +13 |
3 | Gloria Buzău | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 14:7 | +7 |
4 | CSA Steaua Bucuresti | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 18:9 | +9 |
5 | Unirea Slobozia | 17 | 10 | 4 | 5 | 1 | 13:6 | +7 |
6 | Unirea Dej | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 16:13 | +3 |
7 | Brasov | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 15:8 | +7 |
8 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 15 | 10 | 5 | 0 | 5 | 14:15 | -1 |
9 | Dinamo Bucuresti | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 17:10 | +7 |
10 | Csikszereda | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 15:9 | +6 |
11 | Dumbravita | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 12:15 | -3 |
12 | Ripensia Timisoara | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 12:9 | +3 |
13 | FC Metaloglobus București | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 10:8 | +2 |
14 | Concordia Chiajna | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 9:10 | -1 |
15 | Slatina CSM | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 9:5 | +4 |
16 | Viitorul Selimbar | 12 | 10 | 2 | 6 | 2 | 10:9 | +1 |
17 | Minaur Baia Mare | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 14:13 | +1 |
18 | Unirea Constanta AFC | 9 | 9 | 3 | 0 | 6 | 9:18 | -9 |
19 | ASU Poli Timisoara | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 8:14 | -6 |
20 | Progresul Spartac | 8 | 10 | 1 | 5 | 4 | 8:15 | -7 |
Relegation Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csikszereda | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 22:11 | +11 |
2 | Slatina CSM | 20 | 12 | 5 | 5 | 2 | 11:5 | +6 |
3 | Unirea Slobozia | 18 | 13 | 4 | 6 | 3 | 16:11 | +5 |
4 | FC Metaloglobus București | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 14:11 | +3 |
5 | Viitorul Selimbar | 15 | 13 | 3 | 6 | 4 | 14:14 | 0 |
6 | Minaur Baia Mare | 14 | 12 | 3 | 5 | 4 | 17:16 | +1 |
7 | ASU Poli Timisoara | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 10:21 | -11 |
Relegation Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brasov | 23 | 12 | 6 | 5 | 1 | 29:11 | +18 |
2 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 21 | 13 | 7 | 0 | 6 | 22:18 | +4 |
3 | Dumbravita | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 19:17 | +2 |
4 | Concordia Chiajna | 19 | 13 | 6 | 1 | 6 | 13:12 | +1 |
5 | Ripensia Timisoara | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 14:15 | -1 |
6 | Progresul Spartac | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 13:21 | -8 |
7 | Unirea Constanta AFC | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 11:29 | -18 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Politehnica Iasi | 36 | 14 | 11 | 3 | 0 | 28:0 | +28 |
2 | Otelul Galati | 35 | 15 | 11 | 2 | 0 | 21:0 | +21 |
3 | CSA Steaua Bucuresti | 31 | 15 | 9 | 4 | 0 | 30:0 | +30 |
4 | Gloria Buzău | 30 | 15 | 8 | 6 | 0 | 19:0 | +19 |
5 | Brasov | 23 | 12 | 6 | 5 | 0 | 29:0 | +29 |
6 | Csikszereda | 23 | 12 | 7 | 2 | 0 | 22:0 | +22 |
7 | Dinamo Bucuresti | 22 | 14 | 6 | 4 | 0 | 25:0 | +25 |
8 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 21 | 13 | 7 | 0 | 0 | 22:0 | +22 |
9 | Unirea Dej | 21 | 15 | 5 | 6 | 0 | 18:0 | +18 |
10 | Slatina CSM | 20 | 12 | 5 | 5 | 0 | 11:0 | +11 |
11 | Dumbravita | 19 | 12 | 6 | 1 | 0 | 19:0 | +19 |
12 | Concordia Chiajna | 19 | 13 | 6 | 1 | 0 | 13:0 | +13 |
13 | Unirea Slobozia | 18 | 13 | 4 | 6 | 0 | 16:0 | +16 |
14 | FC Metaloglobus București | 18 | 13 | 5 | 4 | 0 | 15:0 | +15 |
15 | Viitorul Selimbar | 15 | 13 | 3 | 6 | 0 | 14:0 | +14 |
16 | Minaur Baia Mare | 14 | 12 | 3 | 5 | 0 | 17:0 | +17 |
17 | Ripensia Timisoara | 14 | 12 | 4 | 2 | 0 | 14:0 | +14 |
18 | Progresul Spartac | 14 | 14 | 3 | 5 | 0 | 13:0 | +13 |
19 | Unirea Constanta AFC | 12 | 12 | 4 | 0 | 0 | 11:0 | +11 |
20 | ASU Poli Timisoara | 12 | 13 | 3 | 3 | 0 | 10:0 | +10 |
Championship Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Politehnica Iasi | 24 | 15 | 6 | 6 | 3 | 22:16 | +6 |
2 | Dinamo Bucuresti | 24 | 15 | 7 | 3 | 5 | 18:16 | +2 |
3 | CSA Steaua Bucuresti | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 23:22 | +1 |
4 | Unirea Dej | 19 | 14 | 4 | 7 | 3 | 14:16 | -2 |
5 | Otelul Galati | 14 | 14 | 3 | 5 | 6 | 8:14 | -6 |
6 | Gloria Buzău | 12 | 14 | 2 | 6 | 6 | 17:22 | -5 |
Regular Season Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CSA Steaua Bucuresti | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 19:9 | +10 |
2 | Dinamo Bucuresti | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 10:8 | +2 |
3 | Unirea Dej | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 14:12 | +2 |
4 | Concordia Chiajna | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 13:7 | +6 |
5 | Politehnica Iasi | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 14:11 | +3 |
6 | Unirea Slobozia | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 17:11 | +6 |
7 | Slatina CSM | 14 | 10 | 3 | 5 | 2 | 9:6 | +3 |
8 | Brasov | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 11:12 | -1 |
9 | Csikszereda | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 10:9 | +1 |
10 | Viitorul Selimbar | 12 | 9 | 4 | 0 | 5 | 9:13 | -4 |
11 | Dumbravita | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12:19 | -7 |
12 | Gloria Buzău | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 13:14 | -1 |
13 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 8:13 | -5 |
14 | Otelul Galati | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 6:7 | -1 |
15 | Progresul Spartac | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 9:13 | -4 |
16 | FC Metaloglobus București | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 8:14 | -6 |
17 | Minaur Baia Mare | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 4:16 | -12 |
18 | ASU Poli Timisoara | 4 | 9 | 0 | 4 | 5 | 5:15 | -10 |
19 | Unirea Constanta AFC | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 6:31 | -25 |
20 | Ripensia Timisoara | 3 | 10 | 0 | 3 | 7 | 4:14 | -10 |
Relegation Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Viitorul Selimbar | 21 | 12 | 7 | 0 | 5 | 14:15 | -1 |
2 | Unirea Slobozia | 16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 21:17 | +4 |
3 | Csikszereda | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 15:13 | +2 |
4 | FC Metaloglobus București | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 16:17 | -1 |
5 | Slatina CSM | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 9:11 | -2 |
6 | Minaur Baia Mare | 8 | 13 | 1 | 5 | 7 | 4:17 | -13 |
7 | ASU Poli Timisoara | 7 | 12 | 1 | 4 | 7 | 8:19 | -11 |
Relegation Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brasov | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 20:14 | +6 |
2 | Concordia Chiajna | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 17:11 | +6 |
3 | Progresul Spartac | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 19:14 | +5 |
4 | Dumbravita | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 17:25 | -8 |
5 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 10:21 | -11 |
6 | Unirea Constanta AFC | 6 | 13 | 2 | 0 | 11 | 9:47 | -38 |
7 | Ripensia Timisoara | 3 | 13 | 0 | 3 | 10 | 4:19 | -15 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Bucuresti | 24 | 15 | 7 | 3 | 0 | 32:16 | +16 |
2 | Politehnica Iasi | 24 | 15 | 6 | 6 | 0 | 28:16 | +12 |
3 | CSA Steaua Bucuresti | 21 | 14 | 6 | 3 | 0 | 37:22 | +15 |
4 | Brasov | 21 | 13 | 6 | 3 | 0 | 31:14 | +17 |
5 | Viitorul Selimbar | 21 | 12 | 7 | 0 | 0 | 28:15 | +13 |
6 | Concordia Chiajna | 20 | 12 | 6 | 2 | 0 | 29:11 | +18 |
7 | Unirea Dej | 19 | 14 | 4 | 7 | 0 | 32:16 | +16 |
8 | Unirea Slobozia | 16 | 12 | 4 | 4 | 0 | 32:17 | +15 |
9 | Csikszereda | 16 | 13 | 4 | 4 | 0 | 26:13 | +13 |
10 | Progresul Spartac | 15 | 13 | 4 | 4 | 0 | 42:15 | +27 |
11 | Dumbravita | 14 | 13 | 4 | 2 | 0 | 34:25 | +9 |
12 | FC Metaloglobus București | 14 | 14 | 5 | 2 | 0 | 29:17 | +12 |
13 | Otelul Galati | 14 | 14 | 3 | 5 | 0 | 19:14 | +5 |
14 | Slatina CSM | 14 | 13 | 3 | 5 | 0 | 14:11 | +3 |
15 | Gloria Buzău | 12 | 14 | 2 | 6 | 0 | 27:22 | +5 |
16 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 11 | 12 | 3 | 2 | 0 | 28:21 | +7 |
17 | Minaur Baia Mare | 8 | 13 | 1 | 5 | 0 | 20:17 | +3 |
18 | ASU Poli Timisoara | 7 | 12 | 1 | 4 | 0 | 29:19 | +10 |
19 | Unirea Constanta AFC | 6 | 13 | 2 | 0 | 0 | 38:47 | -9 |
20 | Ripensia Timisoara | 3 | 13 | 0 | 3 | 0 | 19:19 | 0 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare
Statistici Viitorul Pandurii Targu Jiu din Liga II
Aici vei găsi statistici pentru echipa Viitorul Pandurii Targu Jiu din sezonul Liga II 2022/2023. Poți verifica poziția și punctele echipei Viitorul Pandurii Targu Jiu în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Viitorul Pandurii Targu Jiu
Puteți găsi programul complet al echipei fotbal pentru Viitorul Pandurii Targu Jiu pe această pagină pentru sezonul 2022/2023. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga Liga II, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Viitorul Pandurii Targu Jiu
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din Liga II. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.