Clasament Euroliga feminin
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 26 | 14 | 11 | 1 | 1 | 1 | 1209:1003 | +206 |
2 | USK Praha | 24 | 14 | 10 | 0 | 1 | 3 | 1119:935 | +184 |
3 | Valencia | 23 | 14 | 9 | 0 | 0 | 5 | 998:972 | +26 |
4 | Bourges CJM | 22 | 14 | 8 | 0 | 0 | 6 | 996:969 | +27 |
5 | Polkowice | 22 | 14 | 8 | 0 | 0 | 6 | 1030:1039 | -9 |
6 | Bologna | 19 | 14 | 5 | 0 | 0 | 9 | 1031:1036 | -5 |
7 | KSC Szekszárd | 17 | 14 | 2 | 1 | 0 | 11 | 947:1170 | -223 |
8 | Olympiakos Pireus | 15 | 14 | 1 | 0 | 0 | 13 | 915:1121 | -206 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mersin Belediye | 24 | 14 | 9 | 1 | 0 | 4 | 986:941 | +45 |
2 | Schio Famila | 24 | 14 | 9 | 1 | 0 | 4 | 1025:963 | +62 |
3 | Salamanca Halcon | 23 | 14 | 9 | 0 | 1 | 4 | 1012:919 | +93 |
4 | Sopron MKB | 22 | 14 | 8 | 0 | 1 | 5 | 924:888 | +36 |
5 | Girona | 21 | 14 | 7 | 0 | 1 | 6 | 924:879 | +45 |
6 | Miskolc DKSK | 20 | 14 | 5 | 1 | 1 | 7 | 962:1022 | -60 |
7 | Landes Basket | 18 | 14 | 3 | 1 | 0 | 10 | 870:973 | -103 |
8 | Kangoeroes Mechelen | 16 | 14 | 2 | 0 | 0 | 12 | 956:1074 | -118 |
Qualifying Round - Group A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olympiakos Pireus | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 157:114 | +43 |
2 | Sepsi BC Gheorghe | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 137:136 | +1 |
3 | Beograd Crvena Zvezda | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 123:167 | -44 |
Qualifying Round - Group B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Miskolc DKSK | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 155:108 | +47 |
2 | Ramla Elitzur | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 126:144 | -18 |
3 | Botas Spor | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 118:147 | -29 |
Qualifying Round - Group C
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Girona | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 123:112 | +11 |
2 | Lille Villeneuve ESB | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 112:123 | -11 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 26 | 18 | 16 | 0 | 0 | 2 | 1549:1257 | +292 |
2 | Mersin Belediye | 24 | 19 | 13 | 0 | 0 | 6 | 1374:1293 | +81 |
3 | Schio Famila | 24 | 19 | 13 | 0 | 0 | 6 | 1366:1292 | +74 |
4 | Girona | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1047:991 | +56 |
5 | Miskolc DKSK | 24 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1117:1130 | -13 |
6 | USK Praha | 24 | 19 | 12 | 0 | 0 | 7 | 1455:1267 | +188 |
7 | Salamanca Halcon | 23 | 17 | 10 | 0 | 0 | 7 | 1207:1141 | +66 |
8 | Valencia | 23 | 17 | 10 | 0 | 0 | 7 | 1194:1184 | +10 |
9 | Bourges CJM | 22 | 17 | 9 | 0 | 0 | 8 | 1191:1219 | -28 |
10 | Polkowice | 22 | 14 | 8 | 0 | 0 | 6 | 1030:1039 | -9 |
11 | Sopron MKB | 22 | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1048:1052 | -4 |
12 | Bologna | 19 | 14 | 5 | 0 | 0 | 9 | 1031:1036 | -5 |
13 | Olympiakos Pireus | 19 | 16 | 3 | 0 | 0 | 13 | 1072:1235 | -163 |
14 | Landes Basket | 18 | 14 | 4 | 0 | 0 | 10 | 870:973 | -103 |
15 | KSC Szekszárd | 17 | 14 | 3 | 0 | 0 | 11 | 947:1170 | -223 |
16 | Kangoeroes Mechelen | 16 | 14 | 2 | 0 | 0 | 12 | 956:1074 | -118 |
17 | Sepsi BC Gheorghe | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 137:136 | +1 |
18 | Lille Villeneuve ESB | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 112:123 | -11 |
19 | Ramla Elitzur | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 126:144 | -18 |
20 | Botas Spor | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 118:147 | -29 |
21 | Beograd Crvena Zvezda | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 123:167 | -44 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 14 | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 650:491 | +159 |
2 | Valencia | 12 | 7 | 5 | 0 | 0 | 2 | 499:472 | +27 |
3 | USK Praha | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 3 | 534:479 | +55 |
4 | Bourges CJM | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 3 | 510:491 | +19 |
5 | Polkowice | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 3 | 506:482 | +24 |
6 | Bologna | 10 | 7 | 3 | 0 | 0 | 4 | 532:513 | +19 |
7 | KSC Szekszárd | 10 | 7 | 2 | 1 | 0 | 4 | 501:575 | -74 |
8 | Olympiakos Pireus | 8 | 7 | 1 | 0 | 0 | 6 | 457:553 | -96 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Schio Famila | 14 | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 547:464 | +83 |
2 | Salamanca Halcon | 13 | 7 | 6 | 0 | 0 | 1 | 546:443 | +103 |
3 | Mersin Belediye | 13 | 7 | 6 | 0 | 0 | 1 | 499:451 | +48 |
4 | Girona | 12 | 7 | 5 | 0 | 1 | 1 | 487:423 | +64 |
5 | Sopron MKB | 12 | 7 | 5 | 0 | 0 | 2 | 451:431 | +20 |
6 | Miskolc DKSK | 11 | 7 | 3 | 1 | 0 | 3 | 482:496 | -14 |
7 | Landes Basket | 9 | 7 | 1 | 1 | 0 | 5 | 433:470 | -37 |
8 | Kangoeroes Mechelen | 8 | 7 | 1 | 0 | 0 | 6 | 473:563 | -90 |
Qualifying Round - Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sepsi BC Gheorghe | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 83:63 | +20 |
2 | Olympiakos Pireus | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 73:54 | +19 |
3 | Beograd Crvena Zvezda | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 60:84 | -24 |
Qualifying Round - Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Miskolc DKSK | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 75:54 | +21 |
2 | Botas Spor | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 64:72 | -8 |
3 | Ramla Elitzur | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 54:80 | -26 |
Qualifying Round - Group C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lille Villeneuve ESB | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 69:57 | +12 |
2 | Girona | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 66:43 | +23 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahce | 14 | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 908:0 | +908 |
2 | Schio Famila | 14 | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 743:0 | +743 |
3 | Girona | 14 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 553:0 | +553 |
4 | Mersin Belediye | 13 | 9 | 8 | 0 | 0 | 0 | 674:0 | +674 |
5 | Salamanca Halcon | 13 | 8 | 7 | 0 | 0 | 0 | 619:0 | +619 |
6 | Miskolc DKSK | 13 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 557:0 | +557 |
7 | Valencia | 12 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 579:0 | +579 |
8 | Sopron MKB | 12 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 513:0 | +513 |
9 | USK Praha | 11 | 10 | 6 | 0 | 0 | 0 | 743:0 | +743 |
10 | Bourges CJM | 11 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 586:0 | +586 |
11 | Polkowice | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 506:0 | +506 |
12 | Bologna | 10 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 532:0 | +532 |
13 | Olympiakos Pireus | 10 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 530:0 | +530 |
14 | KSC Szekszárd | 10 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 501:0 | +501 |
15 | Landes Basket | 9 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 433:0 | +433 |
16 | Kangoeroes Mechelen | 8 | 7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 473:0 | +473 |
17 | Sepsi BC Gheorghe | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 83:0 | +83 |
18 | Lille Villeneuve ESB | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 69:0 | +69 |
19 | Botas Spor | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 64:0 | +64 |
20 | Beograd Crvena Zvezda | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 60:0 | +60 |
21 | Ramla Elitzur | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 54:0 | +54 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | USK Praha | 13 | 7 | 6 | 0 | 1 | 0 | 585:456 | +129 |
2 | Fenerbahce | 12 | 7 | 5 | 0 | 1 | 1 | 559:512 | +47 |
3 | Polkowice | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 3 | 524:557 | -33 |
4 | Valencia | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 3 | 499:500 | -1 |
5 | Bourges CJM | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 3 | 486:478 | +8 |
6 | Bologna | 9 | 7 | 2 | 0 | 0 | 5 | 499:523 | -24 |
7 | Olympiakos Pireus | 7 | 7 | 0 | 0 | 0 | 7 | 458:568 | -110 |
8 | KSC Szekszárd | 7 | 7 | 0 | 0 | 0 | 7 | 446:595 | -149 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mersin Belediye | 11 | 7 | 3 | 1 | 0 | 3 | 487:490 | -3 |
2 | Schio Famila | 10 | 7 | 3 | 0 | 0 | 4 | 478:499 | -21 |
3 | Sopron MKB | 10 | 7 | 3 | 0 | 1 | 3 | 473:457 | +16 |
4 | Salamanca Halcon | 10 | 7 | 3 | 0 | 1 | 3 | 466:476 | -10 |
5 | Miskolc DKSK | 9 | 7 | 2 | 0 | 1 | 4 | 480:526 | -46 |
6 | Landes Basket | 9 | 7 | 2 | 0 | 0 | 5 | 437:503 | -66 |
7 | Girona | 9 | 7 | 2 | 0 | 0 | 5 | 437:456 | -19 |
8 | Kangoeroes Mechelen | 8 | 7 | 1 | 0 | 0 | 6 | 483:511 | -28 |
Qualifying Round - Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olympiakos Pireus | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 84:60 | +24 |
2 | Beograd Crvena Zvezda | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 63:83 | -20 |
3 | Sepsi BC Gheorghe | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 54:73 | -19 |
Qualifying Round - Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Miskolc DKSK | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 80:54 | +26 |
2 | Ramla Elitzur | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 72:64 | +8 |
3 | Botas Spor | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 54:75 | -21 |
Qualifying Round - Group C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Girona | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 57:69 | -12 |
2 | Lille Villeneuve ESB | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 43:66 | -23 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | USK Praha | 13 | 9 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1391:588 | +803 |
2 | Fenerbahce | 12 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1324:574 | +750 |
3 | Mersin Belediye | 11 | 10 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1270:723 | +547 |
4 | Bourges CJM | 11 | 9 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1171:653 | +518 |
5 | Valencia | 11 | 9 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1162:637 | +525 |
6 | Miskolc DKSK | 11 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1110:580 | +530 |
7 | Polkowice | 11 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1006:557 | +449 |
8 | Schio Famila | 10 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1259:656 | +603 |
9 | Salamanca Halcon | 10 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1102:627 | +475 |
10 | Sopron MKB | 10 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1048:539 | +509 |
11 | Girona | 10 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 960:525 | +435 |
12 | Olympiakos Pireus | 9 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1149:628 | +521 |
13 | Bologna | 9 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1012:523 | +489 |
14 | Landes Basket | 9 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 907:503 | +404 |
15 | Kangoeroes Mechelen | 8 | 7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1046:511 | +535 |
16 | KSC Szekszárd | 7 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1021:595 | +426 |
17 | Ramla Elitzur | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 152:64 | +88 |
18 | Beograd Crvena Zvezda | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 147:83 | +64 |
19 | Botas Spor | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 126:75 | +51 |
20 | Sepsi BC Gheorghe | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 117:73 | +44 |
21 | Lille Villeneuve ESB | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100:66 | +34 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- PM:PP
- Puncte marcate:Puncte primite
- DP
- Diferența de puncte
Statistici Schio Famila - Valencia
Aici poti vedea echipele Schio Famila si Valencia comparate pe baza statisticilor. Datele sunt calculate pe baza meciurilor baschet jucate din competitia Euroliga feminin. Aceasta comparatie poate fi utila in punerea predictiilor sau a pariurilor pe aceste echipe. Aici vei găsi și meciurile directe dintre cele două echipe.
Pe baza datelor statistice, poți face propria prognoză pentru acest meci. Analizează care echipă a marcat sau a primit mai multe goluri și evaluează forma actuală a ambelor echipe.
Plasând graficele de performanță alături, poți urmări evoluția lui Schio Famila și Valencia în campionat.
Forma Echipelor
Când se calculează forma echipei, sunt luate în considerare ultimele 5 meciuri. Aceasta contribuie la forma generală. Pentru forma de acasă și de deplasare, sunt luate în considerare ultimele 5 meciuri de acasă și de deplasare ale echipei.
Diferența de formă intră în joc în momentul comparării a două echipe.
Diferența de formă implică două numere: (forma de acasă a echipei de acasă - forma de deplasare a echipei oaspete) și diferența dintre formele totale ale celor două echipe. Acest lucru poate oferi o indicație asupra rezultatului probabil al următorului meci dintre cele două echipe.
Dacă ambele numere sunt pozitive și mai mari de 5, echipa gazdă are o probabilitate mai mare de a câștiga. Dacă ambele numere sunt negative și mai mici de -5, echipa oaspete are o probabilitate mai mare de a câștiga. În caz contrar, ar putea fi un egal, dar nu este recomandat să te bazezi exclusiv pe aceste numere pentru a face predicții.