Liga Profesional
Argentina 28 echipe
-
20.04.2024
21:30 2 : 1
-
21.04.2024
00:30 3 : 0
-
21.04.2024
03:30 1 : 2
-
21.04.2024
21:30 2 : 3
-
28.04.2024
21:30 - : -
-
01.05.2024
02:00 - : -
Clasament Liga Profesional
1st Phase - Group A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | River Plate | 27 | 14 | 7 | 6 | 1 | 26:10 | +16 |
2 | Argentinos Juniors | 26 | 14 | 7 | 5 | 2 | 25:14 | +11 |
3 | Barracas Central | 26 | 14 | 7 | 5 | 2 | 20:15 | +5 |
4 | Velez Sarsfield | 25 | 14 | 7 | 4 | 3 | 14:13 | +1 |
5 | Talleres | 24 | 14 | 6 | 6 | 2 | 24:16 | +8 |
6 | Independiente | 23 | 14 | 6 | 5 | 3 | 14:10 | +4 |
7 | Instituto Cordoba | 17 | 14 | 5 | 2 | 7 | 18:17 | +1 |
8 | Club Atletico Banfield | 17 | 14 | 4 | 5 | 5 | 14:15 | -1 |
9 | Huracán | 16 | 14 | 4 | 4 | 6 | 12:12 | 0 |
10 | Club de Gimnasia L.P. | 16 | 14 | 5 | 1 | 8 | 18:23 | -5 |
11 | Rosario Central | 15 | 14 | 4 | 3 | 7 | 10:18 | -8 |
12 | Deportivo Riestra | 13 | 14 | 3 | 4 | 7 | 8:16 | -8 |
13 | Atlético Tucumán | 10 | 14 | 1 | 7 | 6 | 8:23 | -15 |
14 | Independiente Rivadavia | 8 | 14 | 2 | 2 | 10 | 13:25 | -12 |
1st Phase - Group B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Godoy Cruz | 29 | 14 | 9 | 2 | 3 | 16:6 | +10 |
2 | Estudiantes de La Plata | 27 | 14 | 8 | 3 | 3 | 19:9 | +10 |
3 | Defensa y Justicia | 26 | 14 | 7 | 5 | 2 | 17:13 | +4 |
4 | Boca Juniors | 25 | 14 | 7 | 4 | 3 | 20:12 | +8 |
5 | Racing Club | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 24:11 | +13 |
6 | Lanus | 23 | 14 | 7 | 2 | 5 | 20:14 | +6 |
7 | Newell's Old Boys | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 13:15 | -2 |
8 | Union de Santa Fe | 20 | 14 | 5 | 5 | 4 | 16:14 | +2 |
9 | Club Atletico Platense | 18 | 14 | 4 | 6 | 4 | 10:14 | -4 |
10 | San Lorenzo de Almagro | 16 | 14 | 3 | 7 | 4 | 10:14 | -4 |
11 | Club Atletico Belgrano | 14 | 14 | 3 | 5 | 6 | 19:21 | -2 |
12 | Central Córdoba SdE | 11 | 14 | 2 | 5 | 7 | 10:20 | -10 |
13 | Sarmiento | 9 | 14 | 2 | 3 | 9 | 9:19 | -10 |
14 | Tigre Victoria | 5 | 14 | 1 | 2 | 11 | 7:25 | -18 |
2nd Phase
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Godoy Cruz | 29 | 15 | 9 | 2 | 4 | 17:8 | +9 |
2 | River Plate | 27 | 15 | 7 | 6 | 2 | 28:13 | +15 |
3 | Estudiantes de La Plata | 27 | 15 | 9 | 3 | 3 | 22:9 | +13 |
4 | Argentinos Juniors | 26 | 15 | 7 | 6 | 2 | 27:15 | +12 |
5 | Barracas Central | 26 | 15 | 7 | 5 | 3 | 20:18 | +2 |
6 | Defensa y Justicia | 26 | 15 | 7 | 6 | 2 | 18:15 | +3 |
7 | Boca Juniors | 25 | 15 | 8 | 4 | 3 | 23:14 | +9 |
8 | Velez Sarsfield | 25 | 15 | 8 | 4 | 3 | 16:14 | +2 |
9 | Racing Club | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 24:11 | +13 |
10 | Talleres | 24 | 14 | 6 | 6 | 2 | 24:16 | +8 |
11 | Lanus | 23 | 14 | 7 | 2 | 5 | 20:14 | +6 |
12 | Independiente | 23 | 14 | 6 | 5 | 3 | 14:10 | +4 |
13 | Newell's Old Boys | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 13:15 | -2 |
14 | Union de Santa Fe | 20 | 14 | 5 | 5 | 4 | 16:14 | +2 |
15 | Club Atletico Platense | 18 | 14 | 4 | 6 | 4 | 10:14 | -4 |
16 | Instituto Cordoba | 17 | 14 | 5 | 2 | 7 | 18:17 | +1 |
17 | Club Atletico Banfield | 17 | 14 | 4 | 5 | 5 | 14:15 | -1 |
18 | Huracán | 16 | 14 | 4 | 4 | 6 | 12:12 | 0 |
19 | San Lorenzo de Almagro | 16 | 14 | 3 | 7 | 4 | 10:14 | -4 |
20 | Club de Gimnasia L.P. | 16 | 14 | 5 | 1 | 8 | 18:23 | -5 |
21 | Rosario Central | 15 | 14 | 4 | 3 | 7 | 10:18 | -8 |
22 | Club Atletico Belgrano | 14 | 14 | 3 | 5 | 6 | 19:21 | -2 |
23 | Deportivo Riestra | 13 | 14 | 3 | 4 | 7 | 8:16 | -8 |
24 | Central Córdoba SdE | 11 | 14 | 2 | 5 | 7 | 10:20 | -10 |
25 | Atlético Tucumán | 10 | 14 | 1 | 7 | 6 | 8:23 | -15 |
26 | Sarmiento | 9 | 14 | 2 | 3 | 9 | 9:19 | -10 |
27 | Independiente Rivadavia | 8 | 14 | 2 | 2 | 10 | 13:25 | -12 |
28 | Tigre Victoria | 5 | 14 | 1 | 2 | 11 | 7:25 | -18 |
1st Phase - Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentinos Juniors | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 19:7 | +12 |
2 | River Plate | 15 | 7 | 4 | 3 | 0 | 15:5 | +10 |
3 | Talleres | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 14:7 | +7 |
4 | Barracas Central | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 11:8 | +3 |
5 | Velez Sarsfield | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 8:4 | +4 |
6 | Huracán | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 9:3 | +6 |
7 | Rosario Central | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 6:4 | +2 |
8 | Club de Gimnasia L.P. | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 11:10 | +1 |
9 | Independiente | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 7:7 | 0 |
10 | Instituto Cordoba | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 9:11 | -2 |
11 | Atlético Tucumán | 8 | 7 | 1 | 5 | 1 | 6:8 | -2 |
12 | Deportivo Riestra | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 3:7 | -4 |
13 | Club Atletico Banfield | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 3:7 | -4 |
14 | Independiente Rivadavia | 3 | 7 | 1 | 0 | 6 | 5:11 | -6 |
1st Phase - Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Boca Juniors | 17 | 7 | 5 | 2 | 0 | 13:6 | +7 |
2 | Estudiantes de La Plata | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 12:2 | +10 |
3 | Defensa y Justicia | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 9:7 | +2 |
4 | Godoy Cruz | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 7:3 | +4 |
5 | San Lorenzo de Almagro | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 5:5 | 0 |
6 | Racing Club | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 10:6 | +4 |
7 | Club Atletico Platense | 10 | 7 | 2 | 4 | 1 | 6:4 | +2 |
8 | Lanus | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 9:9 | 0 |
9 | Union de Santa Fe | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 9:9 | 0 |
10 | Newell's Old Boys | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 5:10 | -5 |
11 | Club Atletico Belgrano | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 8:11 | -3 |
12 | Central Córdoba SdE | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 6:8 | -2 |
13 | Sarmiento | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 6:9 | -3 |
14 | Tigre Victoria | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 4:11 | -7 |
2nd Phase Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentinos Juniors | 19 | 8 | 6 | 2 | 0 | 21:8 | +13 |
2 | Boca Juniors | 17 | 7 | 5 | 2 | 0 | 13:6 | +7 |
3 | Estudiantes de La Plata | 16 | 8 | 6 | 1 | 0 | 15:2 | +13 |
4 | River Plate | 15 | 8 | 4 | 3 | 0 | 17:8 | +9 |
5 | Talleres | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 14:7 | +7 |
6 | Barracas Central | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 11:8 | +3 |
7 | Defensa y Justicia | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 9:7 | +2 |
8 | Godoy Cruz | 14 | 8 | 4 | 2 | 0 | 8:5 | +3 |
9 | Velez Sarsfield | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 8:4 | +4 |
10 | Huracán | 12 | 7 | 3 | 3 | 0 | 9:3 | +6 |
11 | Rosario Central | 11 | 6 | 3 | 2 | 0 | 6:4 | +2 |
12 | San Lorenzo de Almagro | 11 | 7 | 3 | 2 | 0 | 5:5 | 0 |
13 | Club de Gimnasia L.P. | 10 | 7 | 3 | 1 | 0 | 11:10 | +1 |
14 | Racing Club | 10 | 7 | 3 | 1 | 0 | 10:6 | +4 |
15 | Club Atletico Platense | 10 | 7 | 2 | 4 | 0 | 6:4 | +2 |
16 | Independiente | 9 | 7 | 2 | 3 | 0 | 7:7 | 0 |
17 | Instituto Cordoba | 8 | 8 | 2 | 2 | 0 | 9:11 | -2 |
18 | Lanus | 8 | 7 | 2 | 2 | 0 | 9:9 | 0 |
19 | Union de Santa Fe | 8 | 7 | 2 | 2 | 0 | 9:9 | 0 |
20 | Atlético Tucumán | 8 | 7 | 1 | 5 | 0 | 6:8 | -2 |
21 | Newell's Old Boys | 8 | 7 | 2 | 2 | 0 | 5:10 | -5 |
22 | Deportivo Riestra | 7 | 7 | 2 | 1 | 0 | 3:7 | -4 |
23 | Club Atletico Belgrano | 6 | 7 | 1 | 3 | 0 | 8:11 | -3 |
24 | Central Córdoba SdE | 6 | 7 | 1 | 3 | 0 | 6:8 | -2 |
25 | Club Atletico Banfield | 5 | 7 | 1 | 2 | 0 | 3:7 | -4 |
26 | Sarmiento | 4 | 7 | 1 | 1 | 0 | 6:9 | -3 |
27 | Tigre Victoria | 4 | 7 | 1 | 1 | 0 | 4:11 | -7 |
28 | Independiente Rivadavia | 3 | 7 | 1 | 0 | 0 | 5:11 | -6 |
1st Phase - Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Independiente | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 7:3 | +4 |
2 | Club Atletico Banfield | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 11:8 | +3 |
3 | River Plate | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 11:5 | +6 |
4 | Barracas Central | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 9:7 | +2 |
5 | Velez Sarsfield | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 6:9 | -3 |
6 | Talleres | 10 | 7 | 2 | 4 | 1 | 10:9 | +1 |
7 | Instituto Cordoba | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 9:6 | +3 |
8 | Argentinos Juniors | 7 | 7 | 1 | 4 | 2 | 6:7 | -1 |
9 | Club de Gimnasia L.P. | 6 | 7 | 2 | 0 | 5 | 7:13 | -6 |
10 | Deportivo Riestra | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 5:9 | -4 |
11 | Independiente Rivadavia | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 8:14 | -6 |
12 | Rosario Central | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 4:14 | -10 |
13 | Huracán | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 3:9 | -6 |
14 | Atlético Tucumán | 2 | 7 | 0 | 2 | 5 | 2:15 | -13 |
1st Phase - Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 11:5 | +6 |
2 | Godoy Cruz | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 9:3 | +6 |
3 | Racing Club | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 14:5 | +9 |
4 | Newell's Old Boys | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 8:5 | +3 |
5 | Defensa y Justicia | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 8:6 | +2 |
6 | Union de Santa Fe | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 7:5 | +2 |
7 | Estudiantes de La Plata | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 7:7 | 0 |
8 | Club Atletico Belgrano | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 11:10 | +1 |
9 | Boca Juniors | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 7:6 | +1 |
10 | Club Atletico Platense | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 4:10 | -6 |
11 | San Lorenzo de Almagro | 5 | 7 | 0 | 5 | 2 | 5:9 | -4 |
12 | Central Córdoba SdE | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 4:12 | -8 |
13 | Sarmiento | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 3:10 | -7 |
14 | Tigre Victoria | 1 | 7 | 0 | 1 | 6 | 3:14 | -11 |
2nd Phase Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 15 | 7 | 5 | 0 | 0 | 11:5 | +6 |
2 | Godoy Cruz | 15 | 7 | 5 | 0 | 0 | 9:3 | +6 |
3 | Racing Club | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 14:5 | +9 |
4 | Independiente | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 7:3 | +4 |
5 | Newell's Old Boys | 13 | 7 | 4 | 1 | 0 | 8:5 | +3 |
6 | Club Atletico Banfield | 12 | 7 | 3 | 3 | 0 | 11:8 | +3 |
7 | River Plate | 12 | 7 | 3 | 3 | 0 | 11:5 | +6 |
8 | Barracas Central | 12 | 8 | 3 | 3 | 0 | 9:10 | -1 |
9 | Defensa y Justicia | 12 | 8 | 3 | 4 | 0 | 9:8 | +1 |
10 | Union de Santa Fe | 12 | 7 | 3 | 3 | 0 | 7:5 | +2 |
11 | Velez Sarsfield | 11 | 8 | 4 | 2 | 0 | 8:10 | -2 |
12 | Estudiantes de La Plata | 11 | 7 | 3 | 2 | 0 | 7:7 | 0 |
13 | Talleres | 10 | 7 | 2 | 4 | 0 | 10:9 | +1 |
14 | Instituto Cordoba | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 9:6 | +3 |
15 | Club Atletico Belgrano | 8 | 7 | 2 | 2 | 0 | 11:10 | +1 |
16 | Boca Juniors | 8 | 8 | 3 | 2 | 0 | 10:8 | +2 |
17 | Club Atletico Platense | 8 | 7 | 2 | 2 | 0 | 4:10 | -6 |
18 | Argentinos Juniors | 7 | 7 | 1 | 4 | 0 | 6:7 | -1 |
19 | Club de Gimnasia L.P. | 6 | 7 | 2 | 0 | 0 | 7:13 | -6 |
20 | Deportivo Riestra | 6 | 7 | 1 | 3 | 0 | 5:9 | -4 |
21 | Independiente Rivadavia | 5 | 7 | 1 | 2 | 0 | 8:14 | -6 |
22 | San Lorenzo de Almagro | 5 | 7 | 0 | 5 | 0 | 5:9 | -4 |
23 | Central Córdoba SdE | 5 | 7 | 1 | 2 | 0 | 4:12 | -8 |
24 | Sarmiento | 5 | 7 | 1 | 2 | 0 | 3:10 | -7 |
25 | Rosario Central | 4 | 8 | 1 | 1 | 0 | 4:14 | -10 |
26 | Huracán | 4 | 7 | 1 | 1 | 0 | 3:9 | -6 |
27 | Atlético Tucumán | 2 | 7 | 0 | 2 | 0 | 2:15 | -13 |
28 | Tigre Victoria | 1 | 7 | 0 | 1 | 0 | 3:14 | -11 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare
Statistici Argentina Liga Profesional
Bine ați venit la prezentarea statistică a sezonului de campionat Argentina Liga Profesional 2024, unde prezentăm cele mai interesante și esențiale date despre situația actuală.
Prezentare generală
- Estudiantes de La Plata a câștigat în ultimele 4 meciuri.
- Tigre Victoria au fost învinși consecutiv în ultimele 6 meciuri.
- Independiente Rivadavia nu au reușit să câștige in ultimele 11 meciuri.
- Instituto Cordoba nu au făcut egal în ultimele 10 partide.
- Talleres nu au pierdut în ultimele 8 meciuri.
- Sarmiento au o serie de meciuri cu sub 2.5 goluri (ultimele 4 meciuri).
- Barracas Central au o serie de meciuri cu peste 2.5 goluri (ultimele 4 meciuri).
- Sarmiento nu au marcat niciun gol în 4 partide consecutive.
- Estudiantes de La Plata eu forma cea mai bună în acest moment: 46, progresul ultimelor 5 partide fiind: LWWWW
- Numărul mediu de goluri în acest sezon este de 2.24 pe meci.
- 60.00% din meciurile sezonului au avut sub 2.5 goluri.
- River Plate au cele mai multe goluri: 28, sau 1.9 goluri pe meci.
- Godoy Cruz au cele mai multe meciuri under în acest sezon (12), iar Argentinos Juniors are cele mai multe overuri (9)
Program meciuri Liga Profesional 2024
Navigați prin programul complet al sezonului. Aflați când va juca echipa voastră preferată în acest campionat. Programul fotbal este o unealtă excelentă pentru fanii sportului să fie mereu la curent cu cele mai recente și importante informații despre sportul lor preferat.
Rezultate Liga Profesional
Explorați rezultatele anterioare ale echipelor în campionat. Comparați rezultatele echipelor preferate. Programul și rezultatele pot fi parcurse pe baza rundelor sau săptămânal.
Serii Liga Profesional
Te interesează cine se află în prezent într-o serie de victorii? Sau poate te interesează seriile de remize? Acestea sunt puncte de date importante atât pentru pariorii sportivi, cât și pentru entuziaștii sportivi obișnuiți. Mulți își doresc să urmărească serialele de înfrângeri, având în vedere logica că o astfel de serie nu poate dura veșnic și va fi întreruptă în cele din urmă.
Clasament și Tabele Liga Profesional
Veți găsi clasamentul complet al campionatului cu punctele echipelor, golurile marcate și primite, și, desigur, diferența de goluri.
Statistici fotbal Liga Profesional 2024
Sub forma unui tabel sortabil, veți găsi statistici ale echipelor, cum ar fi numărul de meciuri peste/sub pragul de goluri, media de goluri per meci și numărul total de goluri. Tabelul este disponibil atât în forma agregată, cât și în descompunerea pe teren propriu și în deplasare.
În tabelul de formă, puteți urmări performanța echipelor în ultimele 5 meciuri și numerele de formă corespunzătoare, facilitând astfel predicția rezultatului următorului meci.